Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 9 z 13
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.55.---)
Data: 04 wrz 2014 - 10:52:29


mania
Ciekawe jak został sformułowany protokół z Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Uzdrowisko Dzieciom, które odbyło się..... - nadal czekam na odpowiedź. Pytanie "kiedy" zadałam w innym wątku, kilka tyg. temu. Pytają m.in. rodzice z pewnej szkoły

Maniu, co ma piernik do wiatraka?

Dlaczego w wątku o słupie Mc Donaldsa zdajesz pytania n/t jakiegoś stowarzyszenia? Czy nie dlatego, że wpis UMIGu na stronie gminnej (i cytowanie pism) zamiast chwały, przyniosły urzędnikom co najmniej wpadkę (żeby nie nazwać tego kompromitacją).

Wszelkie działania urzędu i urzędników podlegają ocenie społecznej, bo wszystkie ich poczynania są wynagradzane z (naszych) publicznych pieniędzy.

O ile doceniam szybkie zareagowanie (po wpisach mieszkańców na forum) p. Burmistrza i wysłanie pisma do Mc Donalds'a, o tyle forma tego pisma niestety źle świadczy o urzędnikach. Oprócz burmistrza list ten parafowały jeszcze dwie osoby.

... a co do Stowarzyszenia, to jest ono dobrowolnym zrzeszeniem kilkunastu osób fizycznych (wolontariuszy), którzy chcą działać na rzecz społeczności lokalnej. Stowarzyszenie nie jest instytucją publiczną, ani nie jest dotowane przez jakąkolwiek instytucję. Nie musi upubliczniać swoich dokumentów, uchwał, planów, sprawozdań etc., nie ma osobowości prawnej, nie prowadzi działalności gospodarczej, nie zatrudnia pracowników, nie posiada majątku etc.
Maniu, członkiem stowarzyszenia są osoby fizyczne z imienia i nazwiska, a nie np. zbiorowość rodziców jakiejś szkoły, przedszkola ani jakakolwiek instytucja.
Zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć Twojego wpisu. Dlaczego interesuje Cię walne zgromadzenie jednego z kilkudziesięciu stowarzyszeń w Konstancinie-Jeziornie? Stwierdzenie, że jacyś rodzice z pewnej szkoły pytają ... Mani! confused smiley sugeruje, że jest problem, ale ci rodzice boją się zapytać tylko kogo? Stowarzyszenia? To jakaś aberracja!!!
Przekaż tym "rodzicom z pewnej szkoły", żeby się nie bali smiling smiley .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: W związku z powyższym
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.6.---)
Data: 04 wrz 2014 - 11:42:14

Bardzo dobrze, że akcja, która powstała wspólnie społecznie znajduje swój pozytywny finał. Jak to się mówi - sukces ma wielu ojców - a porażka jest sierotą smiling smiley.


www.konstancinjeziorna.pl
W tej sprawie już w lipcu interweniowały władze gminy Konstancin-Jeziorna. Prośba została rozpatrzona pozytywnie.

Słaby ten wpis na stronie gminy - lepiej by było, gdyby informacja zawierała stwierdzenie oddające rzeczywistość, np "oddolna akcja sprzeciwu mieszkańców poparta przez władze..."


Tomasz Zymer
Ja burmistrz już w lipcu tego żem dokonał,
pismo żem ja podpisał,
pylona złego żem pokonał
Głowę jego mieszkańcom grodu przynoszę w darze
co by znali, jak ja tu gospodarzę.
Fkrutce zawiodę was do raju
Ponad Lokalnie (W Skali Kraju) smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Nic dodać, nic ująć smiling smiley

A pół żartem pół serio - tylko skorzystalibyśmy, gdyby wybory samorządowe odbywały się częściej niż raz na cztery lata. Wtedy częściej dochodziłaby do głosu niewykorzystana moc która tkwi w narodzie smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 11:56:45

Nadzieja w mądrych radnych - gminnych i powiatowych. Ci ostatni decydują o wyborze starosty.

Czas wymienić zużyty "garnitur"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.150.---)
Data: 04 wrz 2014 - 22:39:26

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, jutro tj. 5. września br. ma zostać otwarta restauracja McDonald's w Bielawie.[www.pulskonstancina.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: KlarKlar (95.49.248.---)
Data: 05 wrz 2014 - 09:58:49

Słuszna linia ! ,każdy napotkany anemik w Polsce to cudzoziemiec smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 wrz 2014 - 10:28:19


Hesia-Mela
[quote=mania

Zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć Twojego wpisu. Dlaczego interesuje Cię walne zgromadzenie jednego z kilkudziesięciu stowarzyszeń w Konstancinie-Jeziornie? Stwierdzenie, że jacyś rodzice z pewnej szkoły pytają ... Mani! confused smiley sugeruje, że jest problem, ale ci rodzice boją się zapytać tylko kogo? Stowarzyszenia? To jakaś aberracja!!!
Przekaż tym "rodzicom z pewnej szkoły", żeby się nie bali smiling smiley ]

Czy prosta odpowiedź na wcześniej zadane pytanie o datę walnego zebrania, a teraz nieco rozszerzone (o protokół) jest taka trudna?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 wrz 2014 - 10:45:06

Przede wszystkim - nie w tym wątku.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.8.---)
Data: 06 wrz 2014 - 23:10:20

Na stronie Mc Donaldsa można wziąć udział w konkursie na zaprojektowanie burgera.
Oto nowy "BIGGER MAK" tongue sticking out smiley. Można na niego oddawać głosy, do czego zachęcam [mojburger.mcdonalds.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.24.203.---)
Data: 07 wrz 2014 - 18:21:55

Odwiedziłem dziś "naszego" Maka. Zamieściłem zdjęcia pod tym linkiem:
[www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 wrz 2014 - 19:47:21

Wywalam offtopic.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 07 wrz 2014 - 20:47:27

A to sympatyczne, Bartku - wielokrotnie powtarzanych pytań Mani na temat pewnego protokołu (kompletny off-topic) nie wywaliłeś, a moją dokładną odpowiedź na te pytania - tak. Zapewne dlatego, że satyrycznie odnosiła się do postawy moderatorki. Gratuluję cenzury w stylu "ty mnie nie rusz, ja mam kapelusz" i proszę o więcej. smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 wrz 2014 - 21:33:02

Nie, Tomku, wywaliłem wszystko, co było po mojej poprzedniej prośbie o nieofftopowanie. Jej wypowiedź TEŻ. Nie czuj się wyróżniony.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 07 wrz 2014 - 21:36:38

Wywaliłeś odpowiedź na pytanie Mani zadane co najmniej trzy razy w tym wątku, a ja już drugi raz nie odpowiem, bo mi czasu szkoda. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Zdrój Burger
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 wrz 2014 - 22:21:47

przygotowałam dla Was Burgera, jeśli się podoba - zagłosujcie [mojburger.mcdonalds.pl] - starałam się dobrać zdrowe składniki


PS. na Krzyśkowego zagłosowałam - taką mam nadzieję, bo mi kazało kilkakrotnie udowadniać że nie jestem robotem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-07 22:33 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zdrój Burger
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.35.---)
Data: 07 wrz 2014 - 22:32:51

Wszystkie te burgery takie same....a mi sie zawsze przypomina scena z filmu Upadek gdy Michael Douglas po otrzymaniu kanapki zapytał z karabinem w ręku "Czy to co trzyma w ręku aby na pewno wyglada tak jak to na zdjęciu?" ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 07 wrz 2014 - 22:37:15

Smakowity, zdrowy, zagłosowałem. Tylko co ten kurczak porabiał za życia? Bo ten, co siedzi teraz u mnie w garnku w kuchni, biegał po zaroślach i wylegiwał się na słońcu.

Dziś były u nas dwa kurczaki. Jeden - pierś delikatesowa (z wyższej półki, dość droga) na rodzinny obiad - smak papieru, konsystencja waty. Drugi - z targu na Grapie od sprawdzonego sprzedawcy "z wolnego wybiegu", kupowany w całości, choć bez piór: Smaku nie da się porównać. Tak dawno temu smakowały kurczaki z zagrody babci. Co jadł ten pierwszy kurczak, a co ten drugi? I którego z nich podają w Macu? confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 wrz 2014 - 22:56:55

Wiem, że lepsze te własnoręcznie oskubane, ale u nas było tak (wtedy gdy dzieci były małe i białko było na kartki): kupiliśmy małe kurczaczki w wylęgarni - hodowały się w ŁAZIENCE - pod lampą. Potem rosły, rosły już w kurniku .... i zdychały ze starości, bo nikt nie miał sumienia.... Z wyjątkiem koguta Wacka, który chroniąc swoje kury, rzucił się na mojego małżonka - raniąc go ostrogami i skończył w rosole. Ale było to zabójstwo w afekcie.

Piersi kurze sklepowe są faktycznie jak wióry (choć grillowane pewnie lepsze). Dają się zjeść w cieście piwnym i smażone w głębokim tłuszczu, ale czy to zdrowe confused smiley
Podobnie wiórowate są piersi indycze. Dlatego przerzuciliśmy się na d.... kurze lub indycze, są smaczniejsze. Przyrządzam w marynacie z oleju, czosnku, papryki sproszkowanej, odrobiny miodu i codziennie inne zioła np. oregano, szałwia lub rozmaryn

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (94.254.193.---)
Data: 08 wrz 2014 - 17:06:58

Kolejna wiadomośc od McDonald's, ktora dzisiaj do mnie dotarła:

"Szanowny Panie Przewodniczący,

W miniony piątek, 5 września restauracja McDonald’s w Konstancinie rozpoczęła działalność. Na podstawie wydanych prawomocnych zezwoleń wspólnie z naszym licencjobiorcą mieliśmy przyjemność przyjąć pierwszych gości. Gorąco wierzymy, że nasza oferta tak jak i w ostatni weekend cieszyła się będzie dużym powodzeniem.

Pragnę poinformować, że zgodnie z wcześniejszą obietnicą rozpoczęliśmy procedurę mającą na celu jak najszybsze uzyskanie odpowiednich zezwoleń na usuniecie pylonu informacyjnego. Wystąpiliśmy już o wydanie map do celów projektowych poprzedzających tego typu prace rozbiórkowe. O kolejnych krokach obiecuję informować Pana na bieżąco.

z poważaniem


Krzysztof Kłapa | Corporate Affairs Senior Director | "



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 wrz 2014 - 19:12:53

No, to czekamy na te dalsze kroki. Sukces już odtrąbiony, więc czekać możemy w spokoju i skupieniu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 wrz 2014 - 12:49:46

Dlatego będę klaskał całej tej wielkiej rzeszy pomysłodawców, jak osiągną coś więcej, niż obietnicę.

I nadal stoję na stanowisku, że to idealna, widowiskowa sprawa, w sam raz przed wyborami, ale TOTALNIE bez znaczenia dla społeczności. Latarnie, chodniki, pobocza, ścieżki rowerowe... No, ale to mało medialne i słabo widoczne (szczególnie te chodniki pod tymi latarniami).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 9 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.