Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Prom w Gassach
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.236.---)
Data: 29 cze 2014 - 21:43:46

Czy będzie kursował od 1 lipca i w jakich godzinach będzie kursował?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-25 09:58 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2014 - 22:06:59

Jak podaje "Nad Wisłą" [nadwisla.pl]

Połączenie promowe ma ruszyć za tydzień, dwa. (...) kursować będzie codziennie od rana do wieczora.

zdaje się są jakieś problemy z wożeniem samochodów, RDOŚ nie zgadza się, dlatego się opóźnia - wożenie samych osób i rowerów, to marny biznes

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.126.---)
Data: 01 lip 2014 - 00:13:06

Brzmi ciekawie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.190.---)
Data: 13 lip 2014 - 20:43:00


robert
Przedwczoraj rozmawiałem z organizatorem przeprawy promowej:
- do 10 lipca ma nadzieję uzyskać wszelkie pozwolenia i uruchomić zaraz po 10 lipca przeprawę (w najbliższym tygodniu wizyta komisji, itd)
Dziś ptaszki ćwierkały w Gassach, że z powodu wysokiego stanu Wisły i nie przygotowanej przystani po drugiej stronie , uruchomienie przeprawy trochę sie opóźni .

robert
- ceny biletów zależą również od tego czy nasza gmina - Radni - zdecydują o dofinansowaniu przeprawy - wtedy będzie taniej dla nas - nie ma jeszcze potwierdzonych cen to nie podaję ;-)
ptaszki też dziś cwierkały, że ceny będą oscylowały mniej wiecej koło tych kwot :
pieszy 3 zł
zestaw rower +rowerzysta 5zł
zestaw auto+kierowca 12zł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.126.---)
Data: 13 lip 2014 - 23:10:49

w takim tempie doczekamy zimy bez promu a w zimie to już nie będzie potrzebny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lip 2014 - 23:34:16

Ma być całoroczny i być może większy, który zabierałby także ciężarówki (ta ostatnia wiadomość nie potwierdzona). Wątpię czy zgodziłaby się ochrona środowiska i chyba dobrze, bo wielkie samochody rozjeździłyby ostrogę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 14 lip 2014 - 17:34:55

osobiście liczę na przeprawę lokalną, atrakcję turystyczną a nie...regularne przewozy TIRów...
ja wczoraj podjechałem rowerkiem z zamiarem przeprawienia się na drugą stronę...
niestety stoi toto wyniośle przy 'molo' i...nikt nic nie wie... sad smiley
ciekawskich i chętnych sporo więc pan, który zdaje się zamknął się w przyczepie na promie na wszelki wypadek w ogóle stamtąd nie wychodzi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: KumosKumos (89.77.144.---)
Data: 14 lip 2014 - 19:57:31

Przedwczoraj miałem informację prawie bezpośrednio ze źródła, że to kwestia skończenia podjazdu pod drugiej stronie i jakiejś zgody. Podobno kwestia tygodnia - dwóch. Zobaczymy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.241.---)
Data: 15 lip 2014 - 20:45:12

Infoirmacje jakie podalem w poprzednim poscie , były od osoby krzątajacej sie przy naprawie motorówki przycumowanej do burty promu ( a powołalem sie na ptaszki poniewaz nie wiem kto to był pracownik , właściciel czy ktoś zatrudniony do naprawy motorówki)

Tak na marginesie , osoba ta nie była skora do rozmowy , gdyż jak powiedział , nie potrafią odpowiedzieć konkretnie na pytanie ( ciągle zadawane przez zainteresowanych mieszkańcow ) : Kiedy zaczniecie pływać ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.171.---)
Data: 15 lip 2014 - 23:29:49

Ja dzis przed 22 miałem wielkie szczęście porozmawiać z PASJONATEM!
Za takiego bowiem należy uważać człowieka, który od bodaj 2009 roku (wspólnie z bratem) zaangażował ogromne pieniądze (np.zakup promu..) i walczy z urzędniczą machiną (uzbierał kilka segregatorów) a od trzech lat dodatkowo płaci za dzierżawę ostróg...
Nadzieja w tym, ze ma poparcie wszystkich władz lokalnych choć nie do końca było dla mnie jasne w jaki sposób wyrażone poza przyklepaniem po plecach 'jesteśmy za'.
Nadzieja też w tym, że ostrogi są częścią...wojewódzkiej drogi 721 (wszystkie mapy to potwierdzają...) nawet jeśli jest to w tej części...strategiczna budowla wojskowa (z nakazem opuszczenia miejsca na wypadek konfliktu zbrojnego w ciągu 24 godzin)...
Największe zastrzeżenia zgłasza Ochrona Środowiska ale..zaprasza do rozmów...
Policja zgłasza...sprzeczności w znakach np.zakaz wjazdu a jednocześnie za nim uwaga strony brzeg (czyli jak jedziesz to uważaj)
W każdym bądź razie na dziś spory problem to podniesiona woda i niemożliwość dokończenia prac po drugiej stronie Wisły, gdzie brakuje najazdów poniżej jakichś metalowych zakończeń o nazwie, której nie zapamiętałem...
Pomagają w tych pracach lokalni przedsiębiorcy...
Przy dobrym układzie przeprawa ma ruszyć jeszcze w lipcu choć marne szanse są by było to na najbliższy weekend sad smiley
Ceny...ze względu na stawkę VAT ma być rozbicie...osoba (w tym kierowca i rowerzysta) płynie za 3 zlocisze..jego pojazd auto za zdaje sie 9, motor 5 a rower 2...
I odnośnie rowerów...Warszawa promuje tego typu atrakcje (ponoć pływa w Wwie 5 promów) dofinansowując przejazdy rowerów...my byśmy mogli się wpisać w 'pętlę warszawską' jednak niestety 'nasz' przedsiębiorca nie płaci podatków w stolicy...
Zobaczymy jaka bedzie chęć wsparcia ze strony naszego samorządu i tego karczewskiego...dla mnie to by była taka inwestycja w...ścieżkę rowerową...
W każdym bądź razie uścisnąłem dłoń człowiekowi życząc mu powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.127.---)
Data: 16 lip 2014 - 07:25:28

Zawracanie głowy z tym promem i denerwowanie ludzi. Jest tyle przeciwności na jego drodze, że chyba pozostanie w sferze marzeń. A szkoda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (213.238.73.---)
Data: 16 lip 2014 - 08:44:28

Byłam tam wczoraj wieczorem. Panowie, którzy chyba coś wiedzą na ten temat poinformował mnie "ruszymy ok.20 lipca, na razie jest wysoka woda uniemożliwiająca wylanie betonu po stronie Otwocka" (woda faktycznie jest wysoka, łaty nie widać i pąd rzeki też jest wyjątkowo szybki.
Panowie podali mi również cennik taki sam jak wcześniej zamieścił and w tym wątku. Co do ładowności również otrzymałam taką samą informację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (37.128.14.---)
Data: 01 sie 2014 - 18:42:18

nie wiem gdzie zamieścić, nie chcę robić nowego wątku więc wklejam tu.
Apel który ktoś zamieścił na mojej facebookowej stronie dotyczącej historii Konstancina:

Korzystając z dużego zasięgu fanpage'a Konstancina chcę przyciągnąć uwagę do tego co się dzieje w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc podlegających gminie K-J. Od razu zaznaczam, że chodzi naturalny skarb będący częścią Rezerwatu Przyrody.
Tych, którzy nie są świadomi niszczonego piękna i skali problemu odsyłam bezpośrednio na plażę lub do lektury:
[pl.wikipedia.org]
[www.facebook.com]
Piękna plaża nad Wisłą w Ciszycy, mimo że jest ogromna, szybko zamienia się w śmietnik dzięki odwiedzającym ją "ludziom". Brak kosza w pobliżu nie stanowi żadnego usprawiedliwienia dla procederu leniwych brudasów, ale umieszczenie kontenera przy wyjściu mogłoby ich zachęcić do sprzątania po sobie. Sankcje w postaci mandatów, nie oszukujmy się, są w tym przypadku niemożliwe do wyegzekwowania, tak jak niemożliwe jest zakazanie wstępu wybranym jednostkom albo zmiana mentalności śmieciarzy. Zdarzają się weekendy, kiedy na plażę przyjeżdża ponad 100 samochodów. Co będzie, jeśli wszyscy przestaną po sobie sprzątać?
Wierzę, ze wspólnymi siłami możemy nakłonić gminę do umieszczenia (oraz obsługi) kosza na śmieci przy wyjściu z plaży. Jest to w pełni wykonalne i kosztowałoby bardzo niewiele, zwłaszcza, że stawką jest ratowanie bezcennego naturalnego kurortu dla mieszkańców K-J, będącego jednocześnie jedynym domem dla niezliczonej ilości zwierząt i roślin. Gdzie powinniśmy się udać z takim wnioskiem?
Jako mieszkaniec Konstancina i jeden z bardzo wielu stałych bywalców plaży w Ciszycy uważam, że naszą wspólną odpowiedzialnością jest zadbanie o naturalne dobro, które, pozostawione samo sobie, nie ma szans w starciu z rozwydrzoną ciemną masą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (37.128.14.---)
Data: 01 sie 2014 - 18:44:42

od siebie dodam że podobny problem mają glinki w Chylicach - między stawami na plaży jest totalny chlew! Nie wiem czy ustawienie samych koszy coś by dało... na pewno byłoby jakąś alternatywą do porzucania śmieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (213.238.76.---)
Data: 01 sie 2014 - 21:23:43

Dobra wiadomość!
Otrzymałam dzisiaj informację od ludzi obsługujących prom w Gassach, że inauguracyjna przeprawa
na drugi brzeg ma się odbyć jutro w godzinach popołudniowych.
Byłam świadkiem próbnej , udanej przeprawy w dniu dzisiejszym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (178.36.174.---)
Data: 01 sie 2014 - 23:10:58

Do pionka.
Wiosną tego roku wysłałem do Burmistrza i Mani 30 - słownie trzydzieści - zdjęć z lokalnych / Skolimów i najbliższe okolice / śmietnisk, w tym z nad glinek.
Część z tych zdjęć Mania zamieśćiła na forum. Niestety ani odpowiedzi od Burmistrza, ani też żadnych działań ze strony Policji czy też Straży. Przyszło lato, trawy i różna roślinnośc przykryła śmieciowiska.
Pan Komendant Straży na mój wniosek / a nie jak podał w gazecie na jego/ podobno powołal qusi dzielnicowych starżników, mających za zadanie dbanie w swoich sektorach o porządek. Niestety efektów dotychczas żadnych.
Jak za komuny nie potrafili rozwiązać skutecznie skupu butelek, tak od wielu lat poszczególni Burmistrzowie nie potrafia uprać się z
z nieporządkiem na posesjach, a jest Ustawa, jest Regulamin, i co, i nic.
Narzekamy na Sejm, że często produkuje żłe prawo, a jak jest już dobre, to nikt go nie realizuje.
I ostatnia sprawa z innej beczki. Są upały a wiele psów jest na łańcuchach / mam takich sąsiadów / i widziałem dzisiaj takie psy w
Gasach. Na tego typu zachowania ludzi też jest ustawa i regulamin miejski i co, i nic.
Taka Polska właśnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: czaknoris (159.205.244.---)
Data: 02 sie 2014 - 01:18:55


Obserwator2
I ostatnia sprawa z innej beczki. Są upały a wiele psów jest na łańcuchach / mam takich sąsiadów / i widziałem dzisiaj takie psy w Gasach. Na tego typu zachowania ludzi też jest ustawa i regulamin miejski i co, i nic.
Taka Polska właśnie.

To wszystko nie w tym temacie, ale...
Co do beczki i to dosłownie, to właśnie jest "schronienie" dla psa według wielu właścicieli. Jest trochę artykułów o takich przypadkach.
Jakiś czas temu oglądałem reportaż o kimś, kto przywiązał psa łańcuchem do stalowej beczki, w upalną pogodę.
Sprawa trafiła do sądu, a niezawisły sąd stwierdził, że wszystko było jak należy, bo pies zdaje się miał wodę do picia a ta beczka... dawała mu cień.

Nie oczekujmy cudów przy egzekwowaniu prawa przez sądy, które 20-kilka lat temu nagle, z dnia na dzień, stały się prawe, przyzwoite, a przede wszystkim niezawisłe i nietykalne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-02 01:20 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (178.36.36.---)
Data: 02 sie 2014 - 12:43:55

Sorry Czak, nie chwyciłeś mojej idei.
Nie idzie mi o sądy, to daleka ścieżka i cżęsto nie skuteczna. Idzie mi / o czym już nie raz pisałem / o właściwe zadaniowanie policjantów i strażników. By nie jeździłi po mieście, by jeździć, lub do określonego zdarzenia, lecz by mieli oczy szeroko otwarte i reagowal na to co jest niezgodne z prawem i zwykłym niehumanitaryzmem. nie trzeba zaraz karać a zwracać uwagę, polecać, tłumaczyć i uprzedzać, że takie zachowanie to łamanie prawa. W ostatecznośći karać.
Kiedyś uczono policjantów, że w momencie ujawnienia wykroczenia staje się on oskarżycielem, adwokatem, sędzią i katem. Tylko pytanie, czy mamy takich rozumnych przedstwicieli prawa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.248.---)
Data: 02 sie 2014 - 19:43:51

Prom dziś od południa łączył obydwa brzegi , byłem tam ok 4 godziny i w sumie zaobserwowalem jeszcze mały ruch pojazdow mechanicznych do przeprawy, nawet rowerzystów nie było za wielu

Oto cennik

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: trenertrener (83.28.3.---)
Data: 03 sie 2014 - 17:02:09

Te ceny, jak rozumiem, się sumują? Czyli - jeśli jadę na rowerze, to płacę 5 PLN? 4 osoby w samochodzie to będzie 9+12?



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.