MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (77.253.91.---)
Data: 03 sie 2014 - 17:45:48

Z tego co mi wiadomo to, tak sumujÄ… sie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.204.208.---)
Data: 10 sie 2014 - 14:48:28

Krótka relacja wideo [www.pulskonstancina.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 sie 2014 - 12:42:51

To ja dołożę od siebie. Super sprawa ta przeprawa.

[migawki.gniazdoswiatow.net]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Oficjalne otwarcie przeprawy promowej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 sie 2014 - 21:43:43

Na dzisiejszą uroczystość przybyli: Prezydent Otwocka, oraz Burmistrzowie Józefowa, Góry Kalwarii, Karczewa i Konstancina-Jeziorny. Podczas Flis Festiwalu, Burmistrzowie miejscowości nadwiślańskich: Góry Kalwarii, Karczewa, Wilanowa, Wawra i Konstancina-Jez. podpisali list intencyjny dla opracowania Strategii Turystycznego Zagospodarowania Urzecza. Dziś dołączyli samorządowcy z Otwocka i Józefowa.
Aby przybliżyć mieszkańcom tereny nadwiślańskie, jest planowana sieć dróg rowerowych, szlaków pieszych, tras do jazdy konnej oraz spływy i przeprawy.
To tyle w skrócie; czekamy na relację naszej lokalnej telewizji oraz zdjęcia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oficjalne otwarcie przeprawy promowej
Wysłane przez: czaknoris (159.205.186.---)
Data: 12 sie 2014 - 23:12:14


mania
jest planowana sieć dróg rowerowych

Jak zobaczę sieć DRÓG (a nie szlaków po istniejących drogach, słabo oznakowanych), to uwierzę. Obawiam się jednak, że za mojego życia ta sieć nie powstanie.



mania
czekamy na relację naszej lokalnej telewizji oraz zdjęcia.

Co mi po relacji. Ja chcę realizacji. Panowie wymienili uprzejmości, wydali kilka uśmiechów, złożyli garść czczych obietnic i każdy poszedł w swoją stronę.

Może Pan Burmistrz zrobi to, co można już teraz, czyli użyje straży miejskiej i zlikwiduje ten piknik wędkarsko-grilowy na dojeździe do promu. Zaparkowane samochody nie ułatwiają przejazdu do przeprawy, a już na pewno nie poprawiają bezpieczeństwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oficjalne otwarcie przeprawy promowej
Wysłane przez: kaankaan (178.36.5.---)
Data: 13 sie 2014 - 08:14:55


czaknoris
.................................................. piknik wędkarsko-grilowy na dojeździe do promu.


W ostatnich dniach byłem ze swym gościem z "dalekich stron" w Gassach. Rejestrował ciekawe "obrazki" dla planowanego
reportażu ze swej wyprawy do Polski / piknik trafił do rejestru /.Ten piknik to jest ,stety,niestety, realna polska rzeczywistość.Jest tylko pytanie czy ta postrzegana na świecie ,raczej złośliwie , jako "słowiańska obyczajowość " nie razi swym "wystrojem" w miejscach takich jak na ten przykład ,przeprawa wodna Gassy. Może tak,może nie ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-13 08:17 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oficjalne otwarcie przeprawy promowej
Wysłane przez: kaankaan (178.36.5.---)
Data: 13 sie 2014 - 09:08:14


kaan
.........................,stety,niestety, realna polska rzeczywistość.......

W czasie ostatniej wizyty w Denzlingen polskim gościom prezentowana były foto-migawki z Konstancina autorem których był jeden z Naszych ubiegłorocznych niemieckich gości .Mieszane wrażenia wśród Polaków wywołało między innymi jedno z ujęć- susząca się na sznurku garderoba w "romantycznym" ogrodzie na tle zabytkowej architektury.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sie 2014 - 09:31:53

Pewnie, że głupawo wyglądają gacie z architekturą w tle, ale co zrobić - tak było w PRLu w blokowiskach i jak człowiek przywykł, to nawet jeśli zostanie posesjonatem, to tez będzie wystawiał majty na widok publiczny podobnie jak (na szczęście coraz rzadziej) biustonosze w okolicach tężni.
A ten piknik to na okrągło? To może jakiś biznesik jest?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.245.---)
Data: 11 wrz 2014 - 10:50:40

WracajÄ…c nieco do tematu wÄ…tku...
Mam nadzieję, że gminy zadbają, by ostrogi z obu stron oświetlić...wtedy mozna by pływać rownież po zmroku..
Dodatkowo....w tym ciekawym artykule [konstancinjeziorna.blox.pl]
Jest mało ciekawa dla naszych wladz końcówka...


Zmotoryzowanych informuję, że po głębokim zastanowieniu palmę pierwszeństwa dla najgorszej drogi oddaję gminie Konstancin-Jeziorna. Co prawda na prawym brzegu dość długo wybijamy amortyzatory na betonowych płytach, ale na podjeździe w Gassach kamienie zostały wybite wzmożonym ruchem i wzbudzają obawy o losy zawieszenia. No i gmina Konstancin-Jeziorna zamiast informować o promie ostrzega o końcu drogi takim znakiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
droga do promu jest wojewódzka
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 wrz 2014 - 12:58:52

Przypomnę, że droga do promu tj. fragment drogi wojewódzkiej nr 712. A z MZDW negocjacje nie są łatwe, patrz ciągle zaniedbana 721.

Może cos się da prędzej zrobić z latarniami - zaraz wyślę do Burmistrza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: droga do promu jest wojewódzka
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.11.---)
Data: 18 pa¼ 2014 - 01:04:56

Czy prom jeszcze kursuje ? Np w ten weekend.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 18 pa¼ 2014 - 10:09:32

Z tego, co mówił p. kierownik jednego z wydziałów miejskiego urzędu, który tym promem codziennie pływa z domu i do domu (bilet okresowy: 30 kursów w cenie 20), to prom ma działać do pierwszych mrozów. Stale promem pływa też moja koleżanka z pracy, mieszkanka Karczewa. Twierdzi, że prom ma sporo stałych klientów, a zatem możliwe, że opłaca się jego funkcjonowanie aż lód zetnie zatoki rzeki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.31.45.---)
Data: 18 pa¼ 2014 - 13:34:23

Dzięki smiling smiley!

Pozyskałem też informację, że obecnie godziny kursowania promu są następujące:

Pn - Pt 6.15 - 18
Sb - Nd 9 -18

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.30.88.---)
Data: 19 pa¼ 2014 - 12:39:18

Miałem okazję parokrotnie skorzystać z usług promu. Brawa dla pomysłodawców, wstyd i hańba dla burmistrza. Popieram inicjatywę osób, które zdecydowały się na uruchomienie potrzebnej przeprawy, lecz ogromny niesmak budzi stan drogi dojazdowej na prom. Droga ta chyba przeznaczona jest dla pojazdów terenowych czy też czołgu a nie dla tradycyjnej osobówki. Teren wokół zaniedbany, niezagospodarowany a do dnia dzisiejszego nie ustawiono jakiegokolwiek oznakowania które to pomogłoby zmotoryzowanym dotrzeć na przeprawę.
Dziadowszczyzna, chciałoby się powiedzieć.

[www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 19 pa¼ 2014 - 13:56:03


Komendant SM
Miałem okazję parokrotnie skorzystać z usług promu. Brawa dla pomysłodawców, wstyd i hańba dla burmistrza. Popieram inicjatywę osób, które zdecydowały się na uruchomienie potrzebnej przeprawy, lecz ogromny niesmak budzi stan drogi dojazdowej na prom. Droga ta chyba przeznaczona jest dla pojazdów terenowych czy też czołgu a nie dla tradycyjnej osobówki. Teren wokół zaniedbany, niezagospodarowany a do dnia dzisiejszego nie ustawiono jakiegokolwiek oznakowania które to pomogłoby zmotoryzowanym dotrzeć na przeprawę.
Dziadowszczyzna, chciałoby się powiedzieć.

[www.facebook.com]

No z propagandą w każdym poście już były komendant wyjeżdża, resztki mojej sympatii gubiąc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 pa¼ 2014 - 16:34:10

Ja też nie mogę już tego czytać, jak jakaś zdradzona kobieta na pudelku - w kółko o tym samym. Facet powinien po męsku - pójść do osoby, do której zarzuty, powiedzieć odważnie w oczy, wyzwać na pojedynek, albo dać z liścia...

Przypomnę też że droga prowadząca do promu tj. droga wojewódzka i tylko MZDW może podjąć decyzję o remoncie, postawieniu znaków itd. Zajęć z topografii gminy nie było?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: MarioMario (178.180.232.---)
Data: 19 pa¼ 2014 - 18:11:22

Boże, kończ Waść, wstydu oszczędź.Zamiast pisać dla pisania, może by Pan się raczej zorientował w temacie dlaczego tam taka droga,w takiej a nie innej scenerii? Czy to już naprawdę aż tak trudno się w cokolwiek bardziej zagłębić? A jaka droga dojazdowa jest po drugiej stronie w Karczewie??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-19 18:17 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.198.---)
Data: 19 pa¼ 2014 - 19:04:01


Krzysztof Bajkowski
Dzięki smiling smiley!

Pozyskałem też informację, że obecnie godziny kursowania promu są następujące:

Pn - Pt 6.15 - 18
Sb - Nd 9 -18
pozwole sobie uzupełnić tą informacje ( prosze kliknąć na miniaturke a otworzy sie w pełnym rozmiarze )


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: daramisdaramis (83.6.247.---)
Data: 19 pa¼ 2014 - 19:04:39


Janusz W
ogromny niesmak budzi stan drogi dojazdowej na prom. Droga ta chyba przeznaczona jest dla pojazdów terenowych czy też czołgu a nie dla tradycyjnej osobówki.

Nawierzchnia z nierównego bruku ma raptem kilkadziesiąt metrów, które każdym samochodem można bezpiecznie przejechać z prędkością spacerową 3 km/h. Spełnia on rolę spowalniacza tuż przed samym wałem. Gładkie wyasfaltowanie tego kawałka to zwiększenie szansy na "wodowanie " jakiegoś samochodu. Konieczne byłyby solidne bariery. Pozostała część najazdu na prom po obydwu stronach Wisły jest chyba ok.


Janusz W
do dnia dzisiejszego nie ustawiono jakiegokolwiek oznakowania które to pomogłoby zmotoryzowanym dotrzeć na przeprawę.

To powinno być ustawione, podobnie jak drogowskazy od promu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prom w Gassach - uroczyste otwarcie przeprawy 12.sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.198.---)
Data: 19 pa¼ 2014 - 19:12:14


daramis

Nawierzchnia z nierównego bruku ma raptem kilkadziesiąt metrów, które każdym samochodem można bezpiecznie przejechać z prędkością spacerową 3 km/h. Spełnia on rolę spowalniacza tuż przed samym wałem..
nierówności na wale zostały zalane i wyrównane asfaltem , a to one przyprawiały o ból głowy wiekszosć osób chcących zaparkować w pobliżu ostrogi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.