Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 34
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.232.---)
Data: 29 pa 2014 - 21:16:30


mania
. A gdzie ta droga, przed która słupki maja chronić rowerzystów?
może nie przed drogą mają chronić te słupki a przed dzikim zwierzem , ktory czych wszędzie na cyklistow.

poza tym wydaje mi sie ze projektant , ma w rodzinie poszukiwaczy metali , ktorzy odnajdą swe eldorado :p


Artek_Bartek
.u nas tego problemu nie ma bo ani słupków ani ścieżek...:-(
wg mnie juz lepszy brak ścieżki niż taka ktora jest pośmiewiskiem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-29 21:17 przez and.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 30 pa 2014 - 08:11:21


and
wg mnie juz lepszy brak ścieżki niż taka ktora jest pośmiewiskiem

A brak ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy nie jest pośmiewiskiem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 30 pa 2014 - 10:07:45


Mixiorek
A brak ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy nie jest pośmiewiskiem?

Pytanie retoryczne, więc nic dodać nic ująć. Podkreślmy, gminy uzdrowiskowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 30 pa 2014 - 13:19:01

KJ miasto przyjazne czy nieprzyjazne rowerzystom, oto jest pytanie?
[www.konstancinjeziorna.pl]
Przewodnik jest i to wyróżniony a tras rowerowych nie ma >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.22.---)
Data: 30 pa 2014 - 13:38:30

Moja córka poleciła trasę z w/w przewodnika harcerkom ze swojego zastępu na rajd rowerowy z Kabat przez Wygon, koło Starej Papierni, dalej przez Obory nad Wisłę. Dobrze przygotowane harcerki dysponujące wydrukiem stron z przewodnika i schematyczną mapką zgubiły trasę co najmniej dwa razy. Szlaki są odcinkami fatalnie oznakowane, zaś opis nie wystarcza do odnalezienia niektórych kluczowych punktów. Przewodnik jako książeczka - owszem, wygląda ładnie, choć mapki są w nim niezwykle niedokładne. Proponuję redaktorom gazety Wiadomości Turystyczne przejażdżkę bocznymi szlakami opisanymi w przewodniku. Zobaczymy, co wtedy napiszą.

Przewodnik sprawia wrażenie wykonanego przez osoby przemierzające trasę jeden raz samochodem terenowym. Jego głównym brakiem jest brak opisu wszystkich landmarks pozwalających na zidentyfikowanie trudniejszych punktów trasy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (77.254.111.---)
Data: 31 pa 2014 - 21:46:32


Mixiorek

and
wg mnie juz lepszy brak ścieżki niż taka ktora jest pośmiewiskiem

A brak ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy nie jest pośmiewiskiem?
Ano jest , ale proszę odpowiedzic sobie na pytanie co jest lepsze atrapa/lub wyrób źle wykonany czy ich brak .

Osobiście wole nie mieć danego wyrobu/artykułu niż posiadanie watpliwej jakosci jego okazu


Tomasz Zymer
Przewodnik jako książeczka - owszem, wygląda ładnie, choć mapki są w nim niezwykle niedokładne.
Pewnie trasa opisana przy komputerze za pomocą map Google tongue sticking out smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-31 21:52 przez and.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.189.---)
Data: 01 lis 2014 - 00:46:36

Atrapa? U nas nie jest problemem jakość tego co wykonano....tylko fakt, że póki co nic i nikt nie planuje...no bo się przecież nie da...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: pbxpbx (46.204.94.---)
Data: 01 lis 2014 - 20:47:34


Tomasz Zymer
Moja córka poleciła trasę z w/w przewodnika harcerkom ze swojego zastępu na rajd rowerowy z Kabat przez Wygon, koło Starej Papierni, dalej przez Obory nad Wisłę. Dobrze przygotowane harcerki dysponujące wydrukiem stron z przewodnika i schematyczną mapką zgubiły trasę co najmniej dwa razy. Szlaki są odcinkami fatalnie oznakowane, zaś opis nie wystarcza do odnalezienia niektórych kluczowych punktów.
Panie Tomasz, akurat jechałem tym szlakiem (o ile pisze Pan o szlaku Nadwiślański Szlak Rowerowy) nie znając go wcześniej i nie miałem najmniejszych problemów z odnalezieniem się. Jedyne do czego mogę sie przyczepić to pomylony kierunek przed wjazdem na most przy Papierni. Mapy są względnie dokładne, tyle że trochę na nich tłoczno.
Widziałem kilka przewodników rowerowych po okolicach Warszawy i ten, mimo że ma kilka wad, to wcale nie jest taki zły.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.22.---)
Data: 01 lis 2014 - 22:42:38

Widziałem dziesiątki przewodników rowerowych i... przepraszam, ale mapa na str. 86 przyporządkowana do tego szlaku nie pokazuje jasno ani przejazdu przez Kierszek i Wygon, ani sposobu przedostania się od Pułaskiego do grobli przy rzece, ani ścieżki przez las za Szmaciarnią. Wystarczy dla osoby miejscowej, ewentualnie dla kogoś z osobną dokładną mapą okolicy. Dziewczyny były z Ursynowa, w naszej okolicy po raz pierwszy i miały ze sobą tylko wydruk z przewodnika. Dobry mocny papier, wygodny format skoroszytu, czytelny druk - to na plus. Informacji o takich miejscach, jak Obory czy Łęgi Oborskie, przez które szlak prowadzi, nie ma praktycznie żadnych. Inne informacje (np. o Lesie Kabackim i Ogrodzie Botanicznym) dublują popularne internetowe skróty. Korzystałem z przewodników rowerowych w wielu regionach Polski. Rzeczywiście, jeśli chodzi o skalę dokładności ten nie jest najgorszy (bo obejmuje relatywnie niewielki teren), natomiast precyzyjność opisu trasy i wartość materiału krajoznawczego - najwyżej przeciętna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
stojaki rowerowe
Wysłane przez: RaVRaV (31.61.140.---)
Data: 03 lis 2014 - 20:18:34

Ja ten typ stojaków nazywam kołołamaczem. Dwa takie stoją w parku obok tężni, tylko dlaczego na trawniku. Przed remontem parku w tym samym miejscu stały porządne stojaki typu odwrócone U, co się z nimi stało? Z tymi stojakami ktoś chciał dobrze a wyszło jak zwykle, kasa wydana a pożytku żadnego. W warszawie od jakiegoś czasu funkcjonuje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej, może i u nas przydałby się taki ktoś?
Stojaki w parku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: stojaki rowerowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.170.---)
Data: 04 lis 2014 - 09:05:11

W Wwie to potrzebne jakieś koordynacja działań między dzielnicami...
U nas wystarczyłby....zdroworozsądkowy pomyślunek...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: stojaki rowerowe
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 04 lis 2014 - 09:59:09


RaV
W warszawie od jakiegoś czasu funkcjonuje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej, może i u nas przydałby się taki ktoś?

Żyby to zrobić należy najpierw zauważyć, że istnieją takie twory jak rower, rowerzysta, ścieżka rowerowa. Póki co mam wrażenie, że jest z tym problem w naszym urzędzie.
W Warszawie Pan Puchalski robi naprawdę dobrą robotę, zapewne nie sam a w zespole. Stara się gonić zapóźnienia jakie mamy. Jednak w Warszawie po sukcesie Veturilo Pani Prezydent zaufała mu i dała poparcie oraz "błogosławieństwo". Zresztą jest to niewątpliwa zasługa HGW i ogromny kapitał wyborczy. U nas póki co nie widzę w ogóle woli, polityki oraz planów.

pl-pl.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa
rowery.um.warszawa.pl

Mam nadzieję, że u nas też nastąpi zwrot o 180 stopni. Zwykle nowa kadencja jest dobrym momentem by zostawić stare myślenie i wdrożyć zupełnie nowe. Ja już nie chcę rozstrząsać czemu, kto i dlaczego nie buduje u nas ścieżek. Chcę zmiany polityki i chcę widzieć budowane ścieżki przy drogach przy gminnych, powiatowych, wojewódzkich.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 07 lis 2014 - 10:20:41

Miejmy nadzieję, że na snuciu planów się nie skończy.
[www.konstancinjeziorna.pl]
Lepiej późno niż wcale jednak nasuwa sie pytanie co stało na przeszkodzie aby tym tematem (ścieżki rowerowe) zająć się wcześniej a nie dopiero na koniec kadencji przed wyborami.

"Ustalono, że koordynatorem wspólnych działań będzie konstanciński magistrat".

To akurat mnie nie cieszy. Patrząc co do tej pory (nie)zrobił nasz urząd, ma nadzieja coby ścieżki zobaczyć w realu jest płonna. Obym się mylił.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.24.---)
Data: 07 lis 2014 - 16:20:50

Nikt nam rowerzystom tyle nie da co włodarze przed wyborami obiecają ;)
Choc w Wwie asfaltuja ścieżek na potegę ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 09 lis 2014 - 14:52:15


daru
Miejmy nadzieję, że na snuciu planów się nie skończy.
[www.konstancinjeziorna.pl]
Lepiej późno niż wcale jednak nasuwa sie pytanie co stało na przeszkodzie aby tym tematem (ścieżki rowerowe) zająć się wcześniej a nie dopiero na koniec kadencji przed wyborami.

Już mamy stowarzyszenie gmin Jeziorki. Ile nam km/m/mm ścieżek rowerowych od tego przybyło? Póki co to puste deklaracje.



"Ustalono, że koordynatorem wspólnych działań będzie konstanciński magistrat".

To akurat mnie nie cieszy. Patrząc co do tej pory (nie)zrobił nasz urząd, ma nadzieja coby ścieżki zobaczyć w realu jest płonna. Obym się mylił.

A to, że nasza gmina jest koordynatorem to chyba prosto z literatury wielkiego pisarza Mrożka?

Były 3 biuletyny przed wyborami, mnóstwo podsumowań, laurek. W żadnym nie znalazła się informacja ile km/m/mm ścieżek rowerowych powstało przy drogach gminnym.
Choć w sumie kto strzela sobie w kolano?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: RaVRaV (94.254.193.---)
Data: 12 lis 2014 - 17:01:12

Centrum handlowe M1 w Radomiu wymienia kołołamacze na normalne stojaki

A nasz zgk właśnie ustawił pojemniki z piachem na drodze rowerowej wzdłuż ul. Warszawskiej.
Słupek z rozkladem ZTM , ławka i przystanek od dawna stoją w skrajni drogi rowerowej ale co ja narzekam idzie zima itak nikt nie będzie jeździł rowerem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.183.---)
Data: 12 lis 2014 - 22:51:59

Dzis na spotkaniu w Opaczy nominalnie z jednym z kandydatów...jednego z komitetów z nazwą Konstancin związaną (jest tam w drugim członkiem coś o przyszłości, ale...jeden z administratorów jest czuły na tym punkcie ;)) na lokalnego radnego była mowa jak to wiele ścieżek rowerowych tu powstanie...o stojakach mowy nie było....
Ale jutro o 19 jest zdaje sie spotkanie w CKR i można dopytać ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 13 lis 2014 - 08:14:47


Artek_Bartek
Ale jutro o 19 jest zdaje sie spotkanie w CKR i można dopytać ;)

Proponuję kilka pytań:
- ile km/m/mm ścieżerk rowerowych powstało przy drogach gminnych przez ostatnie 4 lata?
- czy asflaciarnia zniknęła z terenu gminy?
- przetarg na ratusz i cudowny wzór, który skrócił gwarancję o połowę, o jedyne 5 lat. To sukces?
- jak poszła reforma w ZGK?
- jak idzie ściąganie długów w mieszkaniach komunalnych? Rozliczenie za ostatnie 4 lata, poprawiła się ściągalność?
- jak wygląda reforma śmieciowa i ściąganie opłat na terenie naszej gminy?
- walka z reklamami na terenie gminy? Reklamowy LED przy ul. Warszawskiej rozświetla pół gminy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 lis 2014 - 09:08:53


Artek_Bartek
(jest tam w drugim członkiem coś o przyszłości, ale...jeden z administratorów jest czuły na tym punkcie

Nie jestem czuły na punkcie tej nazwy tylko tego, że ją przekręcasz. Chyba na złość mi. A ja też umiem zrobić na złość.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjaźne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.247.---)
Data: 13 lis 2014 - 10:07:00

Mixiorku...wczoraj było o szerokich planach budowy ścieżek ;).z naciskiem na tereny nadwiślańskie...ale każda nowa ulica w mieście bedzie miała ścieżkę...
O ratuszu było, ze nieprawda jest, ze bedą złote klamki...nieprawda jest, ze bedzie kosztował ponad 30 mln...bedzie bodaj tylko 24... Ale za to bedzie to modelowy eUrząd (aż mi sie cisnęli złośliwe 'by nam petent d...y nie zawracal' ;))
O innych problemach wymienionych przez Ciebie nie było...raczej obraz krainy mlekiem i miodem..
Ludzie tylko pytali o Lki i ich bzdurną z ich punktu widzenia trasę i rozklad....ma sie Burmistrz przyjrzeć ;)
Było jeszcze o promie, ze szkoda, że kończy...ale poprawa stanu ostróg bedzie ciężka ze względu na obrońców ptaszków..
I było jeszcze o braku darmowych zajęć z angielskiego w Zerówce...Burmistrz powiedział, ze to Dyrektor szkoły decyduje na co przeznacza fundusze...wtedy nieco zaprotestowałem, ze to Burmistrz decyduje jakie fundusze są w dyspozycji Dyrektora...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 34


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.