Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 34
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 20 lis 2014 - 11:46:35



Tak wyglądają stojaki na rowery przy ZS nr3 w Powsinie na ul. Przyczółkowej 27:
Maniu...tak wyglądają modelowe stojaki do rowerów!
ten 'kołołamacz' przy Urzędzie wygląda ładnie, ale...ni diabła nie jest funkcjonalny...zwłaszcza, że został postawiony tak blisko ściany, że tylko za koło można rower przytrzymać...
mam nadzieję, że na konsultacjach dzisiejszych pojawi się ktoś z naszego Urzędu by pokazać, że ten temat jest dla nich istotny...
i liczni lokalni cykliści...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 11:47 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.146.---)
Data: 22 lis 2014 - 14:53:55

W sumie nic nowego ale martwią dwie rzeczy:
- koszt wykupu gruntów
- planowane sygnalizacje świetlne. Z dwóch powodów. Po pierwsze koszt pojedyńczej sygnalizacji podraża ponoć inwestycję o około 1mln zł a po drugie nie chcę kolejnych niezsynchronizowanych świateł między Bielawą a Wilanowem

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16999761,Z_Wilanowa_do_Konstancina_pojedziemy_wygodnie_rowerem.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.38.---)
Data: 27 lis 2014 - 17:11:09

Do jutra można zgłaszać uwagi do koncepcji ścieżki rowerowej łączącej Konstancin-Jeziornę/ Bielawę z Powsinem i dalej Wilanowem. Z koncepcji wynika, że to również ciąg pieszy. Każdy komu leży na sercu komunikacja piesza, rowerowa oraz poprostu komunikacja może zgłosić swoje uwagi. Propozycje należy przesyłać mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl
Projekt jest dostępny pod linkiem:
http://rowery.um.warszawa.pl/sites/rowery.um.warszawa.pl/files/Drewny%20-%20koncepcja%20drogi%20dla%20rower%C3%B3w.pdf

Wykorzystajmy te konsultacje, w naszej gminie jest to rzecz niespotykana.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.221.---)
Data: 27 lis 2014 - 23:19:21

A ciekawy jestem, czy ktoś z naszej gminy był na konsultacjach...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 05 gru 2014 - 09:00:12

Luuudzie, proszę! Czemu nie ma w Was chęci życia/ przeżycia?!?!
Wczoraj po zmroku i dziś jeszcze o zmroku mijałem rowerzystów-widmo. Obydwie osoby jechały ulicą Mirkowską na odcinku Mirków - Grapa.

Brak jakichkolwiek świateł odblaskowych tył/ przód na rowerze. Co jest niezgodne z prawem.
Brak jakiegolwiek odblasku tył/ przód na rowerze, kurtce, czapce itp.
Brak jakiegokolwiek oświetlenia aktywnego tył/ przód.

Osoby prawdopodobnie w wieku około 45-60 lat.

Ja nie wiem jak to ugryźć? Może apel sołtysów? Księdza z ambony? Kampania informacyjna gminy? Policja chyba powinna ustawić się po zmroku obok targu i pouczać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 05 gru 2014 - 11:19:54


Mixiorek
Ja nie wiem jak to ugryźć? Może apel sołtysów? Księdza z ambony? Kampania informacyjna gminy? Policja chyba powinna ustawić się po zmroku obok targu i pouczać.

Jak znajdziesz czas to możesz ugryźć temat 10 grudnia, spotkanie o bezpieczeństwie.
[www.konstancinjeziorna.pl]

A info z ambony trafiło by chyba do najwiekszej grupy mieszkanców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.199.---)
Data: 05 gru 2014 - 13:02:14

Spotkanie kolejne sie odbędzie bo pewnie musi w ramach jakiegoś zadania własnego policji...
Tyle, ze dotychczasowe spotkania - nawet z udziałem SM, którego tu chyba nikt nie przewidział - nie przyniosły żadnego skutku...
Oj...przepraszam...jak kiedys ludzie narzekali na wakaty w naszym komisariacie to. Komendant powiatowy...zabrał wakaty...statystyka matką...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (62.159.77.---)
Data: 05 gru 2014 - 15:08:31

Zuważyłem, że w budżecie widnieje pozycja na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od warszawskiej do parku. To bardzo dobra wiadomość, nareszcie jest perspektywa na nową scieżke rowerową w naszym mieście smiling smiley i to przy okazji bardzo przydatną

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: maniamania (159.205.249.---)
Data: 05 gru 2014 - 18:41:55

Nie tylko, bo jest planowana kontynuacja ścieżki do Mirkowskiej czy Bielawskiej (nie rozróżniam tych ulic) od Warszawskiej.

Natomiast w listopadowym Buletynie gminy K-J [www.konstancinjeziorna.pl] można przeczytać:

Wykonanie koncepcji budowy ścieżki rowerowej w ciągu ul. Mirkowskiej o wartości 12 201 zł

Projekt ciągu pieszo- rowerowego wraz z oświetleniem na nasypie kolejki od tężni w Parku Zdrojowym do ul. Elektrycznej o wartości 10 000 zł

i o ile pamiętam ciąg ulic Zubrzyckiego- Przesmyckiego, obecnie przebudowywany też ma mieć ścieżkę.

A swoją drogą czytając listopadowy biuletyn, który dziwnym trafem do mieszkańców nie dotarł, widać imponujące osiągniecia VI kadencji, które nijak się nie mają do tego co plótł S.Stoczyński w spocie na you tube:[www.youtube.com] z wymiętoszonym prześcieradłem w tle oraz nijak się ma do bzdur pisanych przez J.Wojdaka i własnoręcznym podpisem uwierzytelnionych >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 gru 2014 - 21:22:48

Od Warszawskiej do Mirkowskiej - to blisko dość. Mają skrzyżowanie w Klarysewie. Zresztą Bielawska też, tyle, że w Jeziornie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 05 gru 2014 - 22:08:18

A to nie będzie szło po prostu po wale? Warszawska - droga wojewódzka po remoncie unijnym nie do ruszenia obecnie przez kilka lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.219.---)
Data: 06 gru 2014 - 00:01:57

Zubrzyckiego i Przesmyckiego przy jednoczesnym braku ścieżki na nowowybudowanej drodze do GOSiRu to dowód na to, że brak jest spójnej koncepcji...
Kawałek tu, kawałek tam...niby to lepiej niż nic jednak...dobrze by było pokazać, że to naprawdę jest priorytet....
I rownież jest desperacja by zrobic ścieżki nawet tam, gdzie do tej pory graliśmy w grę 'to nie my to oni'..
A na jeden taki odcinek mam pomysł autorski...skoro nie da się zrobić nic przy drodze wojewódzkiej w stronę Opaczy a po drugiej stronie rowu są gminne tereny to czemu nie tamtędy? Zyskuje dodatkowo bezpieczeństwo..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.37.---)
Data: 06 gru 2014 - 13:23:01


erykmalinowski
Zuważyłem, że w budżecie widnieje pozycja na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od warszawskiej do parku. To bardzo dobra wiadomość, nareszcie jest perspektywa na nową scieżke rowerową w naszym mieście smiling smiley i to przy okazji bardzo przydatną

A czy to co jest obecnie na grobli nie pełni właśnie takiej funkcji? Sam korzystam z niej jako pieszy, rowerzysta. Nie wiem dokładnie co urząd chce zmieniać (utwardzenie, oświetlenie?) bo coś takiego jak konsultacje społeczne nie istnieje na terenie naszej gminy. Także dotarcie do projektu a już w ogóle zmiany w nim są pewnie nierealne.

Na stronie 10 w projekcie budżetu na 2015 rok w rozdziale o drogach publicznych widnieje pozycja:
"Budowa ciągu pieszo-jezdnego wraz z oświetleniem od ulicy Pułaskiego
do mostu na rzece Jeziorce przy Starej Papierni 800 000,-"

Szczerze mówiąc nie wiem jak to odczytywać. Ciąg pieszo-jezdny? Zrozumiałbym pieszo-rowerowy. Budżet na to zadanie jest spory, wartościowo jest to druga pozycja w inwestycjach na "drogi publiczne".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.37.---)
Data: 06 gru 2014 - 13:35:12


mania
Nie tylko, bo jest planowana kontynuacja ścieżki do Mirkowskiej czy Bielawskiej (nie rozróżniam tych ulic) od Warszawskiej.

Przecież prace, które wykonywano nie tak dawno na wale (bo to to o wał musi dchodzić) na zlecenie WZMiUW chyba czemuś służyły? Było o nie sporo krzyku, powstał również stosowny wątek na forum.
http://www.konstancin.com/forum/read.php?7,40373,page=1

Maniu nie za bardzo wierzę, że nie rozróżniasz Mirkowskiej od Bielawskiej?



Wykonanie koncepcji budowy ścieżki rowerowej w ciągu ul. Mirkowskiej o wartości 12 201 zł

To jest to o co walczył radny Tomasz Zymer. Z Jego relacji wynika, że musiał przypominać by nasz urząd chciał to wpisać do budżetu. Oczywiście jak wszyscy wiemy z samego wpisania do budżetu nic nie wynika.
Powiat według relacji P. Zymera nie widzi możliwości doprojektowania ścieżki rowerowej do kocepcji/ projektu, który już istnieje dla przebudowy ostatniego odcinka ul. Mirkowskiej. Notabene umieszczenie tej inwestycji dopiero w planach na 2018 rok uważam za decyzję niesłuszną.



i o ile pamiętam ciąg ulic Zubrzyckiego- Przesmyckiego, obecnie przebudowywany też ma mieć ścieżkę.

Chyba nadal ta inwestycja nie ruszyła, nie wiem czemu.



A swoją drogą czytając listopadowy biuletyn, który dziwnym trafem do mieszkańców nie dotarł

Co to znaczy dziwny traf?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.37.---)
Data: 06 gru 2014 - 13:38:54


Artek_Bartek
A na jeden taki odcinek mam pomysł autorski...skoro nie da się zrobić nic przy drodze wojewódzkiej w stronę Opaczy a po drugiej stronie rowu są gminne tereny to czemu nie tamtędy? Zyskuje dodatkowo bezpieczeństwo..

Ależ oczywiście. W cywilizowanych krajach pod względem infrastruktury rowerowej - Niemcy, Szwajcaria, Holandia ścieżka rowerowa niekoniecznie idzie przy samej drodze. Czasem idzie "zawijasem w polu".
Jeżeli grunty od Grapy do Habdzina (?) są gminne nie widzę przeszkód by nie wybudować ciągu pieszo rowerowego idącego za drzewami już po łąkach oborskich na wzór np: tego z Wilanowa do Powsina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.219.---)
Data: 06 gru 2014 - 13:40:55

Plan koncepcji przy Mirkowskiej juz był...chyba nawet 2 razy więcej...koncepcja nie wykonana...teraz koncepcja ma być polowe tańsza, ale...członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi to nasz człowiek wiec bądźmy dobrej mysli ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 18 gru 2014 - 17:54:46

z cytowanego już w innym wątku artykułu w GW o tytule 'Konstancin nie zasługuje na tytuł uzdrowiska'
"W nowej kadencji burmistrz Jańczuk obiecuje wytyczać drogi rowerowe (...) i zapowiada, że za kilka lat wjazd do centrum Konstancina zostanie znacznie ograniczony. - Ale najpierw musimy skończyć budowę ratusza, przy którym planujemy duży parking. I założenie drugiego przy miejskim targowisku."
ja nie wiem czy to wszystko kwestia rzetelności dziennikarskiej czy jednak może klopotów z ustalaniem priorytetów...
czytać to można bowiem różnie....dla mnie jest różnica, czy ścieżki będziemy 'wytyczać' czy jest 'wytyczymy' (i wybudujemy)...
ma też znaczenie, czy będzie to zrobione w kolejności pierwszej, czy jednak dopiero po ratuszu i parkingach...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2014 - 18:03:49

"Wytyczyć" = tabliczki z Gmin Zlewni, "wybudować" to coś ZUPEŁNIE innego.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.221.---)
Data: 29 sty 2015 - 21:40:26

W NW napisali,moze bedzie budowany ciąg pieszo rowerowy od Parku do Elektrycznej...dodali 'najprawdopodobniej z kostki'...TYLKO NIE Z KOSTKI!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 29 sty 2015 - 23:18:55

Też to przeczytałem Artek i miałem dokładnie ten sam odruch jak Ty.... Mam nadzieję, że słowo "prawdopodobnie" jeszcze niczego nie przesądza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 34


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.