MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 30 z 34
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.64.27.---)
Data: 25 sie 2017 - 14:33:42

A te sprężyny w czarodziejski sposób się pojawiły czy ktoś je kupił? Kto o tym zdecydował i na jakiej podstawie? Czy ta osoba korzysta aktywnie z roweru?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.163.---)
Data: 25 sie 2017 - 18:49:46

Kupili dawno. I mają dużo w magazynie.

Zgaduje, że niewielu urzędników dojeżdża rowerem do pracy i pewnie nie jest to rownuez osoba decydująca o stojaka czy innych sprawach dot. rowerów w KJ.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.151.---)
Data: 25 sie 2017 - 20:07:16

To sprzedający zrobił dobry biznes skoro aż tyle sprzedał a jelenie z Konstancina Jeziorny łyknęli ten złom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 25 sie 2017 - 23:00:57

tak to jest jak sie wydaje nie swoje ciezko zarobione pieniadze....

Opcje: OdpowiedzCytuj
rowerzyści solą w oku
Wysłane przez: maniamania (78.8.88.---)
Data: 13 wrz 2017 - 11:19:30


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: olaola (87.205.206.---)
Data: 14 wrz 2017 - 07:36:16

nie jestem fanką Jakiego & Co, ale gdy stoją w korku za leniwie sunącym cyklistą - obok pustej ścieżki rowerowej - to trafia mnie szlag. Nie tylko w Wawie, ale także w naszej Perle Mazowsza

Opcje: OdpowiedzCytuj
wszystko przez rowerzystów
Wysłane przez: maniamania (78.8.88.---)
Data: 14 wrz 2017 - 09:54:20

poruszanie się po jezdni gdy obok ścieżka rowerowa jest przestępstwem i tym powinni zająć się ludzie Błaszczaka

dla tych którym nie chciało się przeczytać wyżej podanej informacji, zacytuję:

Jako przykład (Jaki - przyp. m) podał rowerzystów, którzy zabierają przestrzeń kierowcom samochodów. – Regularnie stwarza się nowe miejsce, gdzie kosztem drogi robi się ścieżki dla rowerów lub pieszych – powiedział. – Miasto zaczyna być pełne ideologii nakierowanej na to, że wszyscy mają jeździć rowerem lub korzystać z chodnika. Dlatego to miasto jest coraz bardziej zakorkowane – zdiagnozował.
źródło:[www.msn.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (159.205.184.---)
Data: 14 wrz 2017 - 15:22:16


mania
[www.msn.com]

Co to ma wspólnego z Konstancinem-Jeziorną i tutejszą "polityką" ścieżek rowerowych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: maniamania (78.8.88.---)
Data: 14 wrz 2017 - 16:01:31


szeptuÅ›

Co to ma wspólnego z Konstancinem-Jeziorną i tutejszą "polityką" ścieżek rowerowych?

Nic,ale widać taki "trynd" - cyklista, zło konieczne.
nie sa lubiani przez właścicieli fur...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rowerzyści solą w oku
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.39.---)
Data: 14 wrz 2017 - 17:33:25

Ja sie zastanawiam - a Ola mi na pewnoi odpowie- gdzie w Konstancinie i Jeziornie ja moge jechac rowerem po sciezce nie blokujac ruchu na ulicy? Wylaczajac droge wojewodzka kawalkiem w strone Wwy i kawalatek Mirkowskiej to jade albi po ukicy albo lamiac przepisy po chodniku..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rowerzyści solą w oku
Wysłane przez: olaola (87.205.206.---)
Data: 15 wrz 2017 - 07:47:12


Artek_Bartek
Ja sie zastanawiam (...) gdzie w Konstancinie i Jeziornie ja moge jechac rowerem po sciezce nie blokujac ruchu na ulicy? (...)

ścieżek nie ma - są atrapy, więc to pytanie do właściciela i operatora Veturilo. Ja jeżdżę, gdzie chcę i nikogo nie blokuję - dzięki czarodziejskiemu lustereczku (wstecznemu)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rowerzyści solą w oku
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.106.---)
Data: 15 wrz 2017 - 20:20:17

Czylo w Perle Mazowsza nie am opcji by Cie szlag trafial...;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: zenekzenek (77.253.89.---)
Data: 18 wrz 2017 - 15:32:39

To jeszcze jeden post, który dyskredytuje straż miejską-celowo z małej litery. Niestety mamy do czynienia z osobnikami opłacanymi z naszej kieszeni, kieszeni podatnika którzy są wrogami społeczeństwa w którym funkcjonują. Jak można w sposób bezwzględny interpretować przepisy ruchu drogowego gdy jedna z najbogatszych gmin w Polsce posiada 50m słownie pięćdziesiąt metrów drogi rowerowej-obok Papierni- , gdy ani straż miejska ani policja nie może zapanować nad ruchem pojazdów ciężarowych w naszym mieście pomimo że jest on ograniczony, gdy większość pojazdów poruszających się po naszych drogach powiatowych nie przestrzega prędkości, gdy na głównej trasie do Piaseczna do dnia dzisiejszego nie ma chodnika, gdy zarówno piesi jak i rowerzyści zastanawiają się jak bezpiecznie nawigować w naszej rzeczywistości. W tej to rzeczywistości straż miejska postanawia gnębić tych którzy mają najmniejszy wpływ na bezpieczeństwo poruszania się po naszych drogach. Otóż łatwo jest wymyślać nowe nakazy w naszej gminie, karać zarówno pieszych jak i rowerzystów, trudniej jest być kreatywnym, widzieć braki w infrastrukturze Konstancina, przeciwdziałać ograniczeniom tak by nasze bezpieczeństwo z dnia na dzień było wyższe. A co mamy, otóż mamy straż miejską-celowo z małej litery która patroluje nasze miasto jedynie z samochodu, patrolu pieszego choćbyś się starał nie zobaczysz, a szkoda bo gdyby takowe były może dopiero co ukończona przebudowana droga do Baniochy mała by pobocze. Droga została ukończona miesiąc temu a różnica pomiędzy asfaltem a poboczem niekiedy przekracza 20cm, jak dodamy do tego fakt przebiegu jezdni w bezpośrednim sąsiedztwie lasu to nietrudno sobie wyobrazić wypadnięcie z jezdni pojazdu. To jeden z przykładów jakim powinna zająć się straż miejska-celowo z małej litery. Zamiast się panoszyć, karać, represjonować mieszkańców, powinna wychwytywać zagrożenia, przeciwdziałać nim, zabezpieczać, uprzedzać o zagrożeniach, na taką straż miejską jestem gotów płacić podatki, inna mnie nie interesuję. Czy potrzebna jest nam straż miejska - celowo z małej litery - w takim wydaniu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-18 15:38 przez zenek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 wrz 2017 - 16:33:42

Nasza Straż Miejska ukarała kogoś mandatem? smiling smiley bo ja mam wrażenie, że jest z tym słabo.

A odnośnie ruchu drogowego to niestety ale tylko powiatowa drogówka ma uprawnienia lub krokodyle, których u nas jeszcze nie spotkałem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (87.205.248.---)
Data: 23 wrz 2017 - 14:48:51

Wały skoszone, a przy jazie znikają płyty betonowe. Chyba ruszą z przebudową wału.
Jeżdżenie teraz po nasiąkniętych wałach - trochę ryzykowne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 27 pa¼ 2017 - 09:54:16

Zero szczegółów odnośnie naszej gminy, odnośnie Bielawskiej. To jest kpina:

[piasecznonews.pl]

Zero informacji o naszej gminie, zero informacji w jakiej formie i gdzie dokładnie mają powstać ścieżki rowerowe, zero konsultacji, zero informacji o tym jakie elementy infrastruktury zostaną przebudowane. Frontem do mieszkańców!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: maniamania (159.205.178.---)
Data: 27 pa¼ 2017 - 10:29:38

[piasecznonews.pl]

szczegółów dot innych gmin też nie ma

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 27 pa¼ 2017 - 13:39:26

Ale ja chcę tych informacji i konsultacji od naszej gminy i naszego Burmistrza lub od gminy Piaseczno, która ten temat koordynuje. Ktoś zbuduje nam ścieżkę rowerową bez wiedzy naszego Burmistrza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.98.---)
Data: 27 pa¼ 2017 - 20:32:30

Przypomnę, że byliśmy przed wakacjami z Magdą w tej kwestii na posiedzeniu radnych.

Niestety Pan Burmistrz wyszedł, osoby które zostały (pracownicy urzędu oraz radni) w różnym zakresie, ale obiecali zająć się tematem standardów i planów budowy dróg.
Może się ze mną zgadzacie lub nie, ale wiecie, że mówię o konieczność współpracy z mieszkańcami, w tym konsultacji.
Stąd taki sposób pracy/podejmowania decyzji niestety odbieram jako nieumiejętność/nieudolność lub nawet złośliwość.

Gdzie sÄ… radni !?!?!?!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konstancin-Jeziorna -> miasto nieprzyjazne rowerzystom
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 08 gru 2017 - 14:07:11

Zapraszam naszych urzędników, Burmistrza, Radnych do zapoznania się z tym jak przebudowuje się infrastrukturę. Kompleksowa przebudowa Wiertniczej:

[zdm.waw.pl]

Można zadbać o każdego uczestnika ruchu - pieszych, rowerzystów, zieleń, samochody.

Drodzy rządzący i urzędnicy! Nikt nie wymaga od Was byście wymyślali proch na nowo. Skopiujcie rozwiązania z Warszawy. Adekwatnie do naszej skali.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 30 z 34


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.