Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Postulat
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 22 lis 2011 - 15:11:24

czegoś tu nie rozumiem... to gdzie wy pracujecie? W większości firm nikogo nie obchodzi gdzie pracownik mieszka! Ma być dobry w tym co robi (najlepszy ze zgłoszonych do rekrutacji)! I nikt mu nie daje kasy za wylaną benzynę, ot, można sobie jedynie odliczyć od podatku niewielką kwotę.

Czy to oznacza że w naszej gminie muszą pracować osoby mieszkające w naszej gminie (oczywiście nie mówię o radzie)? Nieważne czy mierny,ważne że swój? toż to absurd!

Nie znam szczegółów konkursu na stanowiska o których wspominacie wyżej... mogę jedynie liczyć na to że był on przeprowadzony uczciwie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lis 2011 - 16:59:23

Z pewnością Pionku Agory, ale to nie zmienia faktu że dyrektorką KDK jest Pani z Marek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 22 lis 2011 - 18:38:45

i ze w administracji osoby na wyzszym stolku dostaja sluzbowy samochod, albo dodatek do pensji za "wykorzystywanie prywatnego samochodu do celow sluzbowych" czytaj za dojazdy do pracy.

Nie wiem jak jest w naszej gminie, ale na forum chyba byl opisywany jakis taki przypadek z naszego podworka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lis 2011 - 19:10:43

Słuchajcie, od wielu lat narzekamy na KDK, a to na imprezy w parku że idzie ogromna kasa, a to że mało jest zajęć dla dzieci, a to, że tamto. Ja bym chciała, żeby oprócz tłumaczenia się tu nam Radnych, żeby się KDK tłumaczyło z wydawanych pieniędzy z budżetu (co z tego że zajęcia są płatne- dostali cięcia, muszą się czymś podpierać). Zajęcia tańca na które chodziłąm w zeszłym roku wcale nie były takie tanie 60 zł za miesiąc i jak nie wykorzystałam zajęć bo byłam chora, to nie mogłam nikomu karnetu przekazać bo go fizycznie nie miałam, zwrotu kasy za zajęcia też nie.
Dyrekcja po zatwierdzeniu budżetu przez burmistrza zamieściłaby tu na forum, a potem pod koniec roku podsumowanie co i jak udało się z tego zrealizować.

To że pracują tam profesjonaliści to jest dla mnie niepodważalne, ale pracują za nasze pieniądze, uważam, że nam powinni się tłumaczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lis 2011 - 19:46:08

kierownicy niektórych wydz. i jednostek gminnych otrzymywali ryczałt samochodowy, który przysługiwać miał gdy pracownik wykorzystywał swó pojazd do pracy - np. w Drogowym, bo musiał kontrolować postępy prac pzry remontach dróg, w Rolnym, bo doglądał sołectwa, ale dlaczego przyznano b. kier GOSiR - nie wiadmo. Zajęcia odbywały się w hali lub w szkołach- rzut beretem, kilka razy do roku w sołectwach, ale wtedy mógł skorzystać z transportu gminnego. Ryczałt nie przysługuje na przejazdy z/do domu. Ryczałt to 6 tys/rocznie. Uhonorowanych w ten sposób było kilkanaście osób w UMiGu. Porównanie z innymi gminami było szokujące - w żadnej nie było tylu ryczałtów co w Kcinie.
Był o tym watek na starym forum.
Nie wiem jak jest w tym roku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.acn.waw.pl)
Data: 18 gru 2011 - 01:26:55

Drodzy Państwo,
Czytam te wiadomości ze zgrozą. Pomieszane są w tym interesy polityczne i kultura. Do tego dokładana jest CELOWOŚĆ i PRIORYTETY - urzędniczy bełkot przeliczania punktów za pochodzenie i tradycję. To jest jakaś szajba.

Widzę tylko 2 scenariusze dla opinii narzekających:
1. pretensje do świata, że nie zadbał o mnie, bo ja o siebie nie umiałem zadbać
2. myślę, że mam wpływ na gminę i mój interes jest inny, więc Twoja inicjatywa jest zła, bo ja mam swoje pomysły (nawet jak ich nie mam, to uważam, że mam)
Zamiast cieszyć się, że ktoś ma inicjatywę i postępować podobnie - mieć swoją inicjatywę - wolę zgnoić czyjeś wysiłki, bo jako miernota poczuję się lepiej.

Polacy bardzo dobrze wykorzystują dotacje unijne. Jest jednak jeden obszar, gdzie jest słabo - kultura. Tam kasa leży i przepada. Powód - zamiast mieć swoje inicjatywy i mieć w efekcie szerszą ofertę kulturalną, z której można wybrać, to co mi pasuje, wolę nic nie robić, ale zabić, to co mi nie pasuje. Zamiast działać dla dobra całej gminy, dla jej różnorodności, prowadzicie Państwo walki nie w tym miejscu. A kasa unijna przepada. Zamiast stworzyć inicjatywy i dać społeczeństwu konkurencyjne oferty, skazujecie się na dalszą mizerię. Czy oferta kulturalna Waszej gminy jest aż tak bogata, że od nadmiaru kultury robi się niedobrze? Czy jesteście kulturalnym pępkiem wszechświata, który musi się już teraz martwić o jakość imprez, a nie o to żeby w ogóle były? To kompletny przerost niczym niepopartej ambicji. W gminie, która ma nie zbyt wiele do zaoferowania w zakresie kultury, niszczone są inicjatywy ludzi, którzy poświęcają swój czas m.in. dla jej rozwoju i świadomości jej istnienia (poza tabelkami) także dla innych mieszkańców Polski i Europy. Jako kraj (i w tym Konstancin) jesteśmy jeszcze bardzo kulturalnie zacofani w stosunku do ambicji, jakie przejawiamy. Imprez jest zbyt mało. Mała jest ich różnorodność.

To czy ten festiwal jest dobry czy niedobry, nie ma żadnego znaczenia. Stanowi ofertę, z której Konstancin może skorzystać. Bo jedna udana inicjatywa stwarza szanse dla kolejnych - jeśli to się udało, to warto inwestować więcej. Kasy na kulturę jest dość. Warto mieć pomysł i wcielić go w życie. Życzę powodzenia i wzajemnego szacunku dla działań innych. Do prawdziwej rywalizacji jest jeszcze daleko. Realizujcie swoje ambicje. Ale nie kosztem innych. Jeszcze nie ma powodu do konfliktu: jest kasa, są miejsca nie do końca obsadzone imprezami, są chętni do oglądania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 gru 2011 - 17:31:39

marecel twoja ..... wypowiedź to zwykłe polactwo sad smiley

a to jest zapewne twoja poranna modlitwa, że zacytuję:

Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi - dopierdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie proszę,
tylko mu dosrajcie proszę.
Kto ja jestem - Polak mały,
mały, zawistny i podły.
Jaki znak mój - krwawe gały.
Oto wznoszę swoje modły,
do Boga, Marii i Syna - zniszcie tego skurwysyna.
Mojego rodaka sąsiada,
tego wroga, tego gada.
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb.
żeby mu się córka z czarnym,
i w ogóle żeby miał marnie.
Żeby miał AIDSa i Raka,
Oto modlitwa Polaka.

[www.youtube.com]

Jesteś koleś beznadziejny!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 19:53:42

No po prostu bajka !

Jesli jedni są polactwem , to ich adwesarze musza być .....no bo ja wiem inniactwem ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 20:18:06

Matrix są dwie Polski.akurat ja jestem z innej , z Solidarnej.Wcale się nie cieszę ,że sąsiada okradli, potem wezmą się za mnie.nie jestem zazdrosny,że komuś się lepiej powodzi.W innych krajach to wszyscy się kochają.Nie podoba ci się matrix Polska zamieszkaj w innym kraju. Np w niektórych czarnych dzielnicach miast amerykańskich tam cie docenią.Nie kwestionuję,że twoje stanowisko podziela niemała ilość naszych rodaków.Takie myślenie prowadzi tylko na manowce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2011 - 20:33:51

Nie róbcie tu polityki, był postulat, nie każdemu się musi podobać, ale nie jest to miejsce na obrażanie się za jakieś określenia, ani tym bardziej na rozpoczynanie przepychanek, czyja racja jest najmojsza. Dalsze poste nie na temat zaczną wypadać z wątku. Posty sprytnie udające wypowiedzi na temat przez incydentalne nawiązanie będą ogałacane z offtopicu niemiłosiernie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 gru 2011 - 20:40:01

Chciałbym wrócić do grupy Ab Ovo. Ostatnio grali dla mieszkańców KJ w Mikołajki. Na sali było kilka osób niepełnosprawnych, na wózkach, o kulach. Pewnie trudno im jest dojechać do Wa-wy na jakiś spektakl. W trakcie występu, widziałem w ich oczach łzy. Nie były to łzy bólu. Oni płakali ze śmiechu. Może przedstawiciel rodziców i dziadków powie im - zamykamy śmieszny "teatrzyk", ale za to będziecie mieli ścieżkę rowerową !!!. Popatrzcie też na innych...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.sds.uw.edu.pl)
Data: 19 gru 2011 - 18:22:09

Nie rozumiem całego tego zamieszania. Konstancin ma szansę zaistnieć w świadomości opinii publicznej w nowy, ciekawy sposób, tym razem nie jako uzdrowisko z willami i jedna z najbogatszych gmin w Polsce, lecz ośrodek kulturalny, w którym rodzi się nowa tradycja. Jeśli na festiwal będą ściągać ludzie, to i pieniędzy będzie znacznie więcej. A pierwsza edycja moim zdaniem odniosła sukces, ponadto w Polsce jest mnóstwo ludzi interesujących się improwizacją teatralną - będą więc przyjeżdżać, jeśli pojawi się tylko odpowiednie wydarzenie. Takim może być Festiwal 3dwa1improff.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 20:37:40

List, który Marcel zamieścił w pierwszym poście na pierwszej stronie tego wątku został wysłany do Rady Miejskiej na ręce jej przewodniczącego, p. Cieślawskiego, który referował go dziś na sesji i skierował do Komisji BOKiS. Zaczyna się tak samo: "Jesteśmy skonsolidowaną grupą rodziców i dziadków dzieci i młodzieży z większości szkół w naszej gminie, zainteresowanych FAKTYCZNYM rozwojem naszych najmłodszych obywateli..." etc. Niestety, Rada nie będzie mogła zająć się tym listem, ponieważ jest on... niepodpisany. Nie ma pod nim ani na nim żadnego nazwiska. A Rada nie może rozpatrywać anonimów. Prosimy zatem pana Marcela o ujawnienie się z nazwiska, przynajmniej we wniosku skierowanym oficjalnie do Rady. Ja oczywiście nie upublicznię nazwiska pana Marcela nawet, jak je poznam, bo byłoby to raczej niezgodne z netykietą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 00:31:35

Marcel , wiesz co to jest żenua ?
Nie wiesz !? To pisz dalej , więcej żenady będzie smiling smiley

I się nadal nie podpisuj , bo ja w przeciwieństwie do radnego nie wiem co to nietykieta.

_____________________________________________________

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 09:35:44

Offtopic

Panowie, ale wszyscy wypowiadacie się nieco w powietrze, bo użytkownik napisał jeden post i chyba zniknął...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (85.222.43.---)
Data: 20 gru 2011 - 10:08:46

Widzę że cenzura zawitała! No trudno. Piszę. Może nie wyrzucą.
Na początek się przedstawię. Nazywam się Jasiek Aleksandrowicz-Krasko i jestem członkiem grupy AB-OVO. A teraz do rzeczy.
Panie Marcel (nie do końca wiem czy jest pan panem czy panią więc pozostaje przy rodzaju męskim- choć prawdziwy mężczyzna wyraża swe poglądy nie anonimowo).
Jest kilka określeń którymi można pana określić, lecz większość z nich jest społecznie uznana za obelżywe więc nie będę do nich sięgał. Siedzisz pan w domu, skrobiesz pan bzdury mylisz pojęcia i pojęcia nie masz o czym pisze i o co ci chodzi. Rozsyłasz pan potem te banialuki po urzędach i myślisz pan że robisz coś dobrego a tym czasem robisz pan we własne gniazdo. Posłużę się przykładowa podstawową matematyką (bo o wartościach kulturalnych nie będę do pana pisał bo i tak nie dotrze). W Polsce jest już około 30 grup improwizacyjnych a ich liczba z dnia na dzień się powiększa. Każda z tych grup liczy po około 6 członków, czyli jeśli wszyscy by przybyli na II Ogólnopolski Festiwal 3DWA1 IMPROFF to było by to mniej więcej 180 osób. Prawie każdy przyjeżdża z kimś a więc liczba powiększa się do załóżmy 250 osób. Ci ludzie przez dwa dni festiwalu muszą: gdzieś spać, jeść, pić, bawić się czyli- wydają pieniądze. Im więcej pieniędzy wydadzą tym dla Konstancina lepiej. Im większe zamieszanie wokół festiwalu tym więcej na nim widzów którzy, co robią? Wydają pieniądze! Więc jeśli chcesz pan, panie Marcel zrobić coś dobrego dla swojego miasta to weź się pan zgłoś do pomocy przy organizacji!!! Więcej dobrego przyjdzie z tego dla Konstancina niż te pana wypociny.
Nie będę się tu napinał i bronił ani improwizacji, ani sztuki jako takiej, bo ona broni się sama, ale polecałbym ruszyć cztery litery i przyjść na pokaz AB-OVO żebyś pan chociaż wiedział o czym pan piszesz. Relacje z siedemnastej ręki mogą się okazać nie dość wiarygodne.

Bez poważania.
Jasiek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 10:49:56


MasterDzas
Widzę że cenzura zawitała! No trudno. Piszę. Może nie wyrzucą.

Uwielbiam tęskniących za urzędem. Wskaż palcem gdzie konkretnie "cenzura" zawitała, bo jestem ciekaw.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 12:29:05

a mi się najbardziej podoba Piosenkarz! Brawo, bravisiimo!!!! Ekstra reklama dotacji unijnych, których (o matko! cenzura) góry całe są uzyskiwane przez naszą Gminę w tym KDKa na cele kulturalne!!!

Pozwólcie że zacytuję Piosenkarza: "Zamiast stworzyć inicjatywy i dać społeczeństwu konkurencyjne oferty, skazujecie się na dalszą mizerię. Czy oferta kulturalna Waszej gminy jest aż tak bogata, że od nadmiaru kultury robi się niedobrze? Czy jesteście kulturalnym pępkiem wszechświata, który musi się już teraz martwić o jakość imprez, a nie o to żeby w ogóle były?"

Tu nie chodzi tylko o imprezy, o działania z INICJATYWY mieszkańców także, które zatłuczone są w zarodku..... Nie będę się tu żalić, ale wystąpiłam z pomysłami do KDK i wiesz co? miesiąc później pracownik KDK dzwonił do mnie z moimi propozycjami!!!! A jak zapytałam o zapłatę za wykonanie zadania dla KDK pani znów odsyłała mnie do NIEUCHWYTNEJ dyrekcji (zawsze nieuchwytnej w sprawach finansowych)

Jasne, można przecież wystąpić z inicjatywą i pracować za darmo, ale przepraszam tu wszystkich: Nie stać mnie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 20 gru 2011 - 17:57:51

Pani Jago,

Chcialabym się podzielić z Panią oraz z innymi osobami śledzącymi ten wątek, że miałam okazję współpracować z KDK i nigdy mnie nie spotkały takie sytuacje jakie Pani opisuje.
Mianowicie chodzi mi o to, że wszystkie projekty, które współorganizowałam wraz z KDK nigdy nie pomijały mojej osoby. Pisze pani, że zadzwonił do Pani pracownik KDK z Pani propozycjami, proszę mnie źle nie zrozumiec,ale być może Pani pomysły współpracy z KDK nie były na tyle innowacyjne i kreatywne i w związku z tym uważa Pani,że Pani pomysły zabrane i wykorzystane.
Nie zgodze się z tym,że Dyrekcja KDK jest nieuchwytna w sprawach finansowych. Ja takich problemów nigdy nie miałam, zawsze wszystko było załatwiane na czas, a ponadto kwestie finansowe załatwia się z księgowością.
pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Postulat
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 18:32:01


Tomasz Zymer
List, który Marcel zamieścił w pierwszym poście na pierwszej stronie tego wątku został wysłany do Rady Miejskiej na ręce jej przewodniczącego, p. Cieślawskiego (...) "Jesteśmy skonsolidowaną grupą rodziców i dziadków dzieci i młodzieży z większości szkół w naszej gminie (...)" etc. Niestety, Rada nie będzie mogła zająć się tym listem, ponieważ jest on... niepodpisany. Nie ma pod nim ani na nim żadnego nazwiska (...)

ale numer !!! taki merytorycznie interesujący list - i anonim ? w świetle dalszych postów wygląda to na jakąś gierkę między osobami, które zaistniały na forum tylko dla potrzeb tego wątku (Zarejestrowany: dzisiaj. Liczba postów: 1). Ciekawe, jaka jest stawka w tej gierce i o co tu chodzi ? Hm confused smiley
Skonsolidowana grupo ! Czekamy na puentę eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.