Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 27 sie 2011 - 17:25:39

To właśnie jest ciekawe. Pan Piotr Soborak pisze o 32 chętnych do klasy o profilu turystycznym (czyli komplet uczniów), zaś starosta - o dwóch klasach po 16 chętnych. A przecież tworząc jedną klasę zamiast dwóch starostwo wydałoby mniej na zajęcia dydaktyczne, zaś na prąd, ciepło itp. - niemal dokładnie tyle samo, ile wyda tak czy inaczej bez żadnego naboru. Skąd zatem taka rozbieżność?
Możliwe, że decyduje tu tzw. strategia torfowiska: pałac nie miał prawa powstać, natomiast świetlica z bilardem i schronisko młodzieżowe - już rzekomo tak. Efekt końcowy dokładnie taki sam (torfowisko zniszczono), ale dzięki "właściwej" interpretacji starostwo uważa, że jest "w prawie".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sie 2011 - 00:23:20

Szkoda, że nie chcą wypowiadać się tutaj nauczyciele liceum, którzy jeździli na spotkania w starostwie dot. wyboru dyrektora, czy też walki o utrzymanie szkoły przy "życiu". Ciekawe rzeczy mogliby opowiedzieć o postawie starostwa do kwestii liceum w Konstancinie-Jeziornie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-28 21:35 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sie 2011 - 11:17:03


Tomasz Zymer
(...) dyrektor wiedział już w maju, że jeśli nie zbiorą się dwie klasy pierwsze po 30 osób, nabór zostanie anulowany. .
Dyrekcja szkoly( o ile mi wiadomo) planowala nabór do 3 klas , niestety m.in niż demograficzny pokrzyżował te plany.

AK
. Ciekawy jest epizod urzędowania nowego dyrektora - przecież to on powinien walczyć o podtrzymanie naboru. Ciekawa sprawa dla dociekliwych.
Mówisz o p. Głuszkowskim ( chyba nie przekręciłem nazwiska ) pełniącym obowiązki od maja ? Z tego co mi wiadomo to nie jest on już ani p.o ani dyrektorem tej szkoły. Szkoła ma nowego Dyrektora z konkursu .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sie 2011 - 12:21:01

Do "żeczy" - może osoby zainteresowane napisałyby do Starostwa wniosek o informacje publiczna i dopytały się wszystkiego.

A drugi do burmistrza Kcina odnośnie przenosin gimnazjum.

Wtedy byłoby wszystko jasne, bo ani starosta ani burmistrz nie mają obowiązku czytać forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 28 sie 2011 - 12:37:02


mania
Do "żeczy" - może osoby zainteresowane napisałyby do Starostwa wniosek o informacje publiczna i dopytały się wszystkiego. A drugi do burmistrza Kcina odnośnie przenosin gimnazjum.

Nie sądzę, żeby takie wnioski przyniosły nam nową wiedzę. Starosta już zdeklarował publicznie (Kurier Południowy), że "na razie szkoły nie skreśla" i że nowy dyrektor ma spróbować przyciągnąć więcej chętnych i zwiększyć opłacalność szkoły. Burmistrz także publicznie powiedział, że przeprowadzka gimnazjum nie jest obecnie planowana. Czego jeszcze możemy się dowiedzieć? Że prerogatywy starosty i burmistrza określa taka to a taka ustawa?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sie 2011 - 21:39:36


mania
Do "żeczy" - może osoby zainteresowane napisałyby do Starostwa wniosek o informacje publiczna i dopytały się wszystkiego.

Złośliwa jesteś. Pozdrawiam Cię, Maniu.


Ps. "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień".


mania
Jak dotąd promocja była do bani. Kto spoza południowego Mazowsza wie o tężni o pieknie położonych terenach nadwiślańskich, o związkach z Kcinem Żeromskiego i innych znakomitych postaci ?

Dziś przejeżdżałam Wilanowską i na płocie przy pętli autobusowej wisi baner o tężni w.... Ciechocinku.

Teraz gdy lada moment wyremontowana 724 pozwoli dojechać szybciej do Kcina, może wartoby rozreklamować naszą mieścinę



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 10:04 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sie 2011 - 21:41:58


and
Mówisz o p. Głuszkowskim ( chyba nie przekręciłem nazwiska ) pełniącym obowiązki od maja ? Z tego co mi wiadomo to nie jest on już ani p.o ani dyrektorem tej szkoły. Szkoła ma nowego Dyrektora z konkursu .

Miałem na myśli nowego dyrektora - managera

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sie 2013 - 21:36:42


AK

and
Mówisz o p. Głuszkowskim ( chyba nie przekręciłem nazwiska ) pełniącym obowiązki od maja ? Z tego co mi wiadomo to nie jest on już ani p.o ani dyrektorem tej szkoły. Szkoła ma nowego Dyrektora z konkursu .

Miałem na myśli nowego dyrektora - managera
Dziś wróble ćwierkały, że L.O nie ma już dyrektora menagara a w szkole są tylko dwie ostatnie klasy , jak tak dalej pójdzie to w naszym pieknym mieście nie bedzie żadnej szkoły średnej , choć mam nadzieje że tylo czarno widze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 21:38 przez and.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2013 - 09:11:38

Powiat nie wydał zgody. Sądzę, że to nie czarnowidzenie, ale niestety realne postrzeganie działań decydentów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sie 2013 - 22:52:31

Podobno zgłosiło się do LO dwadzieścia kilka osób, dlatego nie było sensu utrzymywać szkoły - sporo kosztuje oświetlenie, ogrzanie itd. budynku. Zdaje się byla propozycja przeniesienia tam z Bielewskiej gimnazjum - wtedy może by sie opłaciło, ale nie wiem co było dalej. Niestety moje wiadomości są tylko z magla (autobus 710).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sie 2013 - 06:13:40

Budynki są w posiadaniu powiatu, a gimnazjum zarządza gmina - jaki sens wynajmować od powiatu budynek dla gimnazjum? Zgłosiło się niewiele osób, do czego przyczyniły się min. wiadome wydarzenia i zachowania niektórych decydentów z przeszłości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 sie 2013 - 13:15:31


mania
Podobno zgłosiło się do LO dwadzieścia kilka osób,
o ile mi wiadomo to 33osoby , na dwa kierunki tzn 15 do jednej ( bodajże humanistycznej ) i 18 do drugiej ( cos tam z modelingiem związanej)



mania
dlatego nie było sensu utrzymywać szkoły - sporo kosztuje oświetlenie, ogrzanie itd. budynku. Zdaje się byla propozycja przeniesienia tam z Bielewskiej gimnazjum - wtedy może by sie opłaciło, ale nie wiem co było dalej. Niestety moje wiadomości są tylko z magla (autobus 710).
o ile mi wiadomo są jeszcze dwie ostatnie klasy konczące edukacje w roku szkolnym 2013/2014 , więc szkoła jeszcze żyje , kiedyś w Kurierze Południowym była notatka o zaadaptowaniu bud.C dla przedszkola z Jaworskiego , ale chyba nic z tego nie wyszło sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: gosia1gosia1 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 sie 2013 - 09:47:03

To w ogóle bardzo smutne, że w Konstancinie, mieście w którym mieszka wiele rodzin dbających o kształcenie swoich dzieci, nie ma liceum, które byłoby brane pod uwagę przez gimnazjalistów. Konstancin się rozrasta, wsie pod Konstancinem też zapełniają się nowymi mieszkańcami, którzy wynoszą się z miasta.Jest dobra oferta szkół podstawowych i gimnazjów, ale czy jest dobre liceum ? Nie pytam złośliwie, po prostu z mojej wiedzy wynika, że - nie ma.

Inną kwestią jest pozostawienie młodzieży na lodzie na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Według mnie to szkoła teraz powinna ponieść
odpowiedzialność za zaistniałą sytuację i pomóc im i ich rodzicom znaleźć miejsce w innych szkołach. Wyobrażam sobie teraz tych rodziców, bo to oni przecież się tym zajmą, gdy nagle muszą wziąć urlopy w pracy, by pomóc swoim dzieciom. Masakra.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 sie 2013 - 20:47:23


gosia1
... czy jest dobre liceum ? Nie pytam złośliwie, po prostu z mojej wiedzy wynika, że - nie ma..
Nie wiem skad ta wiedza ,jeśli chodziłaś do tej szkoły to ok, jeśli wniosek z obecnego stanu rzeczy ,to uważam że( choć mam nadzieje, że sie myle) bezpodstawny.
Obecny niż demograficzny jest przyczynątego stanu , zresztą media krzyczą o tym już od dłuższego czasu.

z moich obserwacji , w czasie bytnosci w tej placowce, dało sie zauważyc ze szkoła jest świetnie wyposażona w sprzęt multimedialny , monitoring itp


gosia1
Inną kwestią jest pozostawienie młodzieży na lodzie na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Według mnie to szkoła teraz powinna ponieść
odpowiedzialność za zaistniałą sytuację i pomóc im i ich rodzicom znaleźć miejsce w innych szkołach. Wyobrażam sobie teraz tych rodziców, bo to oni przecież się tym zajmą, gdy nagle muszą wziąć urlopy w pracy, by pomóc swoim dzieciom. Masakra.
Szkoła powinna ponieśc konsekwencje za działania starosty ? Wolne żarty.
Nie wiem jak jest obecnie z wyborem szkoły, ale za czasów jak mój syn ( jakieś 8 lat temu) wybierał szkołę , to decydował za niego system informatyczny . W ktorym każdy uczeń wybierał sobie 3 szkoły , w przypadku nie dostania sie do pierwszej z listy szedł do drugiej , itd , więc jeśli nic sie nie zmieniło to tragedii nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L.O. im. Władysława St. Reymonta - zniesiony nabór.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 27 sie 2013 - 21:15:54


and
Obecny niż demograficzny jest przyczyną tego stanu , zresztą media krzyczą o tym już od dłuższego czasu.

Przyczyną "tego stanu" jest polityka pana starosty. 33 kandydatów to spora liczba, ewentualnie można było spróbować połączyć profile (jedna klasa "ogólna" z dodatkowymi zajęciami w grupach humanistycznej i "modelingowej" ). Być może znalazłyby się środki na utrzymanie tej i innych placówek przy nieco innej polityce finansowej (niepokojące są sygnały takie jak ten: [www.kurierpoludniowy.pl] ). Szkoła jest nowoczesna, w budynek i wyposażenie zainwestowano w ostatnich kilku latach bardzo dużo pieniędzy. Mam nadzieję, że znajdzie się odpowiedni użytkownik. Chyba, że starostwo ma inne plany wobec tego terenu (ale w planach miejscowych jest to nadal wyłącznie teren szkolno-sportowy i według mojej wiedzy intencją większości radnych jest, by tak pozostało).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 21:19 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.