Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Elementy odblaskowe obowiązkowe dla pieszych od 31.08
14 lut 2017 - 08:54:47
U nas Urzad zawsze te gadzeciki rozdaje na jarmarkach to moze i podrzucic do szkol wraz z instrukcja pogadanki na temat bezpieczenstwa i obowiazku..
Re: Elementy odblaskowe obowiązkowe dla pieszych od 31.08
07 lis 2017 - 09:20:36
"Idź tak, abyś doszedł. Na drogach powiatu giną piesi

Co druga ofiara wypadków drogowych w naszym kraju to pieszy. W powiecie piaseczyńskim, na 63 tegoroczne najgroźniejsze zdarzenia na szosach, piesi uczestniczyli w co czwartym. Troje spośród nich zginęło na miejscu

Jesień i jej przełom z zimą to szczególnie groźny okres dla osób, które pieszo wędrują wzdłuż dróg, albo je przechodzą. Z ubiegłorocznych danych Komendy Głównej Policji (KGP) wynika, że najwięcej tzw. niechronionych uczestników ruchu zginęło na szosach w listopadzie, następnie grudniu i październiku. Kierowcy doskonale wiedzą, co ma na to wpływ: złe warunki pogodowe i szybko zapadający zmierzch powodują, że piesi stają się mniej widoczni.

[...]

Znawcy tematu wskazują, że w nocy, przy złej pogodzie ubrani na jasno piesi są widoczni dla kierowców z 50 metrów. Dzięki elementom odblaskowym – z co najmniej 150 metrów. Dlatego w okresie jesienno-zimowym piaseczyńska drogówka skupia się na rozdawaniu odblasków oraz napominaniu lub karaniu pieszych, którzy poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, chodzą bez elementów odblaskowych, po niewłaściwej stronie drogi lub przechodzą w miejscach niedozwolonych. "

[piasecznonews.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 36
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017