Pokrywa szamba
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 lis 2011 - 09:22:10

Macie może jakiś pomysł do kogo zwrócić się ze zleceniem wykonania pokrywy do szamba?
Mam betonową ale zauważyłam ostatnio pękniecie i na dodatek ramka na której jest osadzona, spróchniała.
Boje się jakiejś śmierdzacej katastrofy!

Bardzo proszę o poradę!

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 21 lis 2011 - 11:55:57

Kupić trzeba metalową, dwupoziomową. Lekka tania, Od wyziewów z szamba betonowa pokrywa zawsze będzie pękać, jest ciężka itd.

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 lis 2011 - 12:29:57


Akizuka
Kupić trzeba metalową, dwupoziomową. Lekka tania, Od wyziewów z szamba betonowa pokrywa zawsze będzie pękać, jest ciężka itd.
Problem w tym, że szambo ma ze 30 lat i pokrywa jest niewymiarowa sad smiley

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 lis 2011 - 12:32:42

Metalowa płyta na wierzch studni z wymiarowym otworem?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 lis 2011 - 12:36:11


Bartek
Metalowa płyta na wierzch studni z wymiarowym otworem?
Niestety 30 lat temu chyba jeszcze nie znali koła bo pokrywa jest prostokątna.
Z tego co pamiętam to juz druga - obie były przez kogoś chałupniczo - rzemieślniczo robione ale nie mam jak się dowiedzieć przez kogo...
sad smiley

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 21 lis 2011 - 14:53:06

Zależy jakie wymiary, pokrywy o innym niż koło kształcie są w sprzedaży, sam mam taką na stanie ;)

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lis 2011 - 19:09:41


Renfri
Mam betonową ale zauważyłam ostatnio pękniecie i na dodatek ramka na której jest osadzona, spróchniała.

Drewniana ramka?

Jak to wygląda? Studnia (zbiornik) z kręgów betonowych, na tym drewniana pokrywa (tak by sugerowała ta "spróchniała ramka" ) z otworem rewizyjnym zamykanym jakaś betonowa płytą zrobioną przez kogoś? Dziwne, ale nie takie cuda już widziałem.



Renfri
Z tego co pamiętam to juz druga - obie były przez kogoś chałupniczo - rzemieślniczo robione ale nie mam jak się dowiedzieć przez kogo...
sad smiley

Trzecią "chałupniczą" produkcję betonowej pokrywy odradzam, bo szkoda pieniędzy.



Jeżeli po tym coś jeździ, to gotowa pokrywa. Najlepiej żeliwna. Google znajdzie pod hasłem "pokrywa żeliwna" "właz żeliwny" (do studzienki).
To "próchno" sugeruje, że tam może być do wymiany cała pokrywa (żelbetowa) i do tego kompletny właz, czego nie życzę, bo to kolejne koszty.
Koszty raczej od kilkuset złotych w górę i o wykonawcę (dobrego) będzie trudno, bo mała robota a dużo zachodu.


Jeżeli to jest na trawniku, to można bawić się domowymi sposobami. Np., jak radzi Bartek, kupić kawałek grubej blachy (stalowa płyta o grubości min. 6-8 mm) nawet ze złomu i tym przykryć. Oczyścić, pomalować, to jakiś czas wytrzyma. Rdzewiało będzie w takich warunkach i tak, ale "da radę".
Doraźnie (prowizorki trwają latami...) zbić z desek o grubości min. 32 mm (cieńsze, "calówki" mogą być ale trzeba to wtedy umieć zrobić). Gnić będzie ale jakiś czas wytrzyma.


Trochę za mało informacji żeby coś dokładniej doradzić. Jakieś zdjęcia by się przydały.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 19:55 przez czaknoris.

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lis 2011 - 20:02:49

może z tym temetem do "inne sprawy" lub"usługi " ,proponuje też zapytać sąsiadów

Może decyzje co do moderacji zostaw moderatorom.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 21:32 przez Bartek.

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lis 2011 - 20:49:15

to właśnie Renfri robi - pyta sasiadów, nie szuka wykonawców. Nie musisz babet tego czytać jesli smierdzi. Jak było o kebabie, to pachniało?

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2011 - 08:24:36


Klaudiusz
Zależy jakie wymiary, pokrywy o innym niż koło kształcie są w sprzedaży, sam mam taką na stanie ;)

Możesz zdradzić gdzie można takowe nabyć ewentualnie?

czaknoris


Drewniana ramka?

Jak to wygląda? Studnia (zbiornik) z kręgów betonowych, na tym drewniana pokrywa (tak by sugerowała ta "spróchniała ramka" ) z otworem rewizyjnym zamykanym jakaś betonowa płytą zrobioną przez kogoś? Dziwne, ale nie takie cuda już widziałem.
[/qoute]

Już precyzuje - moje szambo ma kształt prostokątnego bunkra betonowego, pokrywa wykonana z cementu jest osadzona w takim drewnianym szalunku, który jest w kiepskim stanie. Dokładnie nie wiem jak to wygląda bo o nie oglądałam tego od środka (mam fobie z dzieciństwa, że wpadnę do szamba ;))- tak powiedział Pan wybierąjący ostatnio zawartość.


czaknoris

Jeżeli po tym coś jeździ, to gotowa pokrywa. Najlepiej żeliwna. Google znajdzie pod hasłem "pokrywa żeliwna" "właz żeliwny" (do studzienki).
To "próchno" sugeruje, że tam może być do wymiany cała pokrywa (żelbetowa) i do tego kompletny właz, czego nie życzę, bo to kolejne koszty.
Koszty raczej od kilkuset złotych w górę i o wykonawcę (dobrego) będzie trudno, bo mała robota a dużo zachodu.



Jeżeli to jest na trawniku, to można bawić się domowymi sposobami. (...)Np., jak radzi Bartek, kupić kawałek grubej blachy (stalowa płyta o grubości min. 6-8 mm) nawet ze złomu i tym przykryć. Oczyścić, pomalować, to jakiś czas wytrzyma. Rdzewiało będzie w takich warunkach i tak, ale "da radę".
Doraźnie (prowizorki trwają latami...) zbić z desek o grubości min. 32 mm (cieńsze, "calówki" mogą być ale trzeba to wtedy umieć zrobić). Gnić będzie ale jakiś czas wytrzyma.


Po szambie nic nie jeździ jest położone na uboczu
I niestety zupełnie nie jestem "technicznie " uzdolniona, dlatego szukam kogoś łebskiego co by mi coś takiego stworzył ;)
Jak już mówiłam właz jest prostokątny, potrzebna mi po prostu dobrze dopasowana pokrywa, wiem, że dla kogoś kto nie ma 2 lewych rąk do takich rzeczy to drobiazg ale ja naprawdę mam problem!




babet
może z tym temetem do "inne sprawy" lub"usługi " ,proponuje też zapytać sąsiadów
"Usługi" to raczej gdybym sama takowe fabrykowała, jeśli natomiast "Inne sprawy" to nie ma problemu, o ile Moderatorzy tak uważają.
Jakoś tyle lat w tym temacie ludzie szukają różnych rzeczy (i zazwyczaj otrzymują) odpowiedzi na swoje pytania i nikomu to nie przeszkadzało.
smiling smiley

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2011 - 08:42:04

OT: rychła (jakies 10 lat ...) kanalizacja naszego kurortu sprawi, że szamba przerobi się na baseny do nurkowania i sprawa pokrywy sama sie rozwiąże smoking smiley

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2011 - 08:50:02

W niedalekich Brześcach w ramach przebudowy 724 zrobili kanalizację i jak ktoś się chce do niej podłączyć to musi zasypać piaskiem szambo bo inaczej urzędnicy z Góry Kalwarii im nie pozwolą. Także nici z basenu smiling smiley

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 23 lis 2011 - 08:54:26

Renfri, zapewne w każdym większym sklepie można nabyć, ja np. mam kwadratowe pokrywy smiling smiley
Ja nabyłem w sklepie w Piasecznie, od Chyliczkowskiej, przed Puławską w prawo w Julianowską, blisko Chyliczkowskiej. Można oczywiście podjechać z drugiej strony od Pułaskiego.
Być może też w składzie budowlanym przy torach w Jeziornie - brałem stamtąd kręgi i pokrywy, ale okrągłe.

ps. i to wszystko było już ładnych kilka lat temu, więc mam nadzieję że jest to aktualne ;) najważniejsza sprawa - wymiary... to łatwo sprawdzić nie zaglądając do środka ;)

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 23 lis 2011 - 13:22:59

Pokrywy takie mają na Gołkowskiej 23 w Piasecznie (przedłużenie ul . Pod Bateriami), po lewej stronie za stacją benzynową i masarnią. Widać je na mapie satelitarnej smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-23 13:23 przez Akizuka.

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2011 - 14:36:32


Akizuka
Widać je na mapie satelitarnej smiling smiley
Faktycznie eye popping smiley i okrągłe i prostokątne!
Trochę daleko ale na pewno się wybiorę.
I do Klaudiuszowego składu też. A nuż widelec coś znajdę.
Dziękuję za dotychczasowa pomoc ale jak komuś jeszcze coś wpadnie do głowy to napiszcie proszę!

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.5.---)
Data: 23 lis 2011 - 19:59:59


babet
może z tym temetem do "inne sprawy" lub"usługi " ,proponuje też zapytać sąsiadów

Może decyzje co do moderacji zostaw moderatorom.
nawet nie śmiałabym czynić coś wbrew moderacji .moje przemyślenia są / takie moje prawo -puki co/ tylko moje .

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 20:22:29

Póki co to takie prawo wszystkich. A jeżeli przemyślenia mają być tylko twoje, to nie powinnaś się nimi dzielić, bo wtedy znają je już wszyscy grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.5.---)
Data: 23 lis 2011 - 20:30:07


Bartek
Póki co to takie prawo wszystkich. A jeżeli przemyślenia mają być tylko twoje, to nie powinnaś się nimi dzielić, bo wtedy znają je już wszyscy grinning smiley
przecież Ty dzielisz się przemyśleniami od rana do wieczora /kiedy pracujesz- ciężko ?/

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2011 - 23:37:23

Bartku, takie moje spostrzeżania - uważam za sprawiedliwe, jak poprawiać błędy to wszystkim po równo. Jeżeli wybiórczo zaś, to nie ładne i takie małostkowe.

Re: Pokrywa szamba
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 lis 2011 - 09:04:02


AK
Bartku, takie moje spostrzeżania - uważam za sprawiedliwe, jak poprawiać błędy to wszystkim po równo. Jeżeli wybiórczo zaś, to nie ładne i takie małostkowe.

Oczywiście racja. To z mojej strony nadzwyczaj ludzkie smiling smiley




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.