Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Komunikacja UMiGu z ludnością
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lis 2011 - 09:22:28


Mania
Obywatelu X (chyba urzędniku), trochę życzliwości wobec mieszkańców, dla których UMiG istnieje (nie odwrotnie).
Czy przeciętny Kowalski jest w stanie wytropić tę wiadomość, jeśli bardzo kumaty radny T. Zymer nie znalazł tej informacji?

uinternetowienie gminy jest marne, więc dyrektywa, by nieuinternetowiony mieszkaniec czerpał info ze schowanych w zakładkach anonsów jest... jałowa eye popping smiley Informacje o spotkaniach muszą byc tak kolportowane, by dotarły do grupy docelowej (a nie na Berdyczów). Więc jesli w BIP, to na głównej stronie pod hasłem: WAŻNE SPOTKANIA, ale tez koniecznie poza BIPem, na tablicach ogłoszeń, na poczcie, w sklepach osiedlowych, a także za posrednictwem radnych danego okręgu, których rola - to przecież właśnie pośredniczenie między wyborcą a urzędem/samorządem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja UMiGu z ludnością
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 lis 2011 - 09:32:08

zakładamy kolejny wątek tylko...po co? czy to coś zmieni? czy wzrośnie otwartość władzy? czy zaczną być realizowane przedwyborcze obietnice w zakresie 'szeroko zakrojonych konsultacji społecznych'?
czy zaczną się pojawiać choćby informacje 'ważne z punktu widzenia mieszkańców'? czy powstanie jakiś po całej gminie dystrybuowany drzewiej obiecywany biuletyn? oby.... choć moja wiara w taki....kurczę...chciałem napisać 'cud', ale przecież to powinno być NORMALNE (!)...w każdym bądź razie moja wiara w to jest co raz to mniejsza...
czasami mam wrażenie, że poza grą 'to nie my to oni' gramy w jeszcze jedną pt. 'komu się szybciej znudzi?' sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja UMiGu z ludnością
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lis 2011 - 09:48:07

tak, tez uważam, że strategia "na przeczekanie" ma się dobrze... Co do zasadności zakładania nowego wątku - to oczywiście jej nie ma (tej zasadności) w zakresie natychmiastowego wpływu na rzeczywistość, ale może ... w dłuższej perspektywie ... przy rosnącym uinternetowieniu .... kto wie ... ??? eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja UMiGu z ludnością
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lis 2011 - 10:51:06


mania
Czy przeciętny Kowalski jest w stanie wytropić tę wiadomość, jeśli bardzo kumaty radny T. Zymer nie znalazł tej informacji?

BIP , jako podstawowe źródło informacji dla przeciętnego Kowalskiego. Czy Pani wierzy w to co pisze ? Przeciętnemu Kowalskiemu to trzeba plakat metr na dwa powiesić na drzwiach to on go może wtedy zauważy.
Na ostatnim spotkaniu mieszkańców Osiedla Grapa z p.burmistrzem , zależało nam aby przyszło jak najwięcej osób. Członkowie zarządu chodzili od klatki schod. do klatki i dokładnie rozwieszali ogłoszenia. Przyszło ok. 90 osób , co było ponoć liczbą rekordową. Jeszcze raz powtórzę - nam zależało !

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.