Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 20 gru 2014 - 18:07:00

Rozmawialiśmy o łąkach oborskich na ostatnim posiedzeniu komisji rolnictwa. Generalnie p. Burmistrz twierdził, że zasadne jest aby tam były tereny rekreacyjne, lecz może być problem z centrum sportu i rekreacji na tych terenach, ze względu na podmokły jego charakter. Pan Burmistrz dodatkowo powiedział, że jego zdaniem lepszym miejscem na centrum sportu i rekreacji byłaby działka u zbiegu ulic. Wilanowskiej i Od Lasu ( po lewej stronie jadąc od Konstancina w stronę Góry Kalwarii. Jest to lepszy grunt na takie inwestycje. Póki co jest on własnością SGGW, jednakże z uwagi na to, że SGGW "wisi" Gminie dość dużo pieniędzy trwają negocjacje, by ten teren Gmina w zamian za długi SGGW pozyskała. Wówczas można by tam zbudować właśnie centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia ( pełnowymiarowe boisko, basen itp).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 20 gru 2014 - 18:35:03


Mario
Rozmawialiśmy o łąkach oborskich na ostatnim posiedzeniu komisji rolnictwa. Generalnie p. Burmistrz twierdził, że zasadne jest aby tam były tereny rekreacyjne, lecz może być problem z centrum sportu i rekreacji na tych terenach, ze względu na podmokły jego charakter.

Czy ja wiem? Może warto by wypowiedzili się specjaliści z tego zakresu? Obecnie są dostępne metody, które pozwalają spokojnie budować na takich terenach. Palowanie terenu, drenaże itp. Holandia radzi sobie doskonale a 1/4 część kraju to depresje. Dobry, doświadczony projektant, dobry wykonawca i będzie dobrze.



Pan Burmistrz dodatkowo powiedział, że jego zdaniem lepszym miejscem na centrum sportu i rekreacji byłaby działka u zbiegu ulic. Wilanowskiej i Od Lasu ( po lewej stronie jadąc od Konstancina w stronę Góry Kalwarii. Jest to lepszy grunt na takie inwestycje.

Szanuję to zdanie ale czy Pan Burmistrz podał argumentację dlaczego Jego zdaniem ta działka jest lepsza?



Póki co jest on własnością SGGW, jednakże z uwagi na to, że SGGW "wisi" Gminie dość dużo pieniędzy trwają negocjacje, by ten teren Gmina w zamian za długi SGGW pozyskała. Wówczas można by tam zbudować właśnie centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia ( pełnowymiarowe boisko, basen itp).

Moim skromnym zdaniem tereny łąk oborskich ze względu na swoje położenie są lepszym rozwiązaniem - dojazd (komunikacja miejska) i dostępność dla większości mieszkańców gminy. Tyle, że może ja o czymś nie wiem. Oprócz tego, że teren trzeba by odpowiednio przygotować pod tego typu inwestycję.

Najważniejsze jednak by sprawa szła do przodu. Lokalizacja jest do dyskusji.

P.s.
Nieśmiało chciałbym by kwestia lokalizacji, zakresu centrum została w odpowiednim momencie poddana szerokim konsultacjom społecznym z mieszkańcami gminy, klubami sportowymi z terenu gminy, kadrą nauczycielską (np: WFiści).
Można też popatrzeć jak rozwiązały tą kwestię inne gminy. Czerpanie z innych doświadczeń to bardzo pożyteczna rzecz. Możemy uniknąć pułapek lub zrobić coś lepiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 20 gru 2014 - 19:02:50



Czy ja wiem? Może warto by wypowiedzili się specjaliści z tego zakresu? Obecnie są dostępne metody, które pozwalają spokojnie budować na takich terenach. Palowanie terenu, drenaże itp. Holandia radzi sobie doskonale a 1/4 część kraju to depresje. Dobry, doświadczony projektant, dobry wykonawca i będzie dobrze.



Szanuję to zdanie ale czy Pan Burmistrz podał argumentację dlaczego Jego zdaniem ta działka jest lepsza?

Owszem robi się takie rzeczy, dlatego Pan Burmistrz nie odrzuca tej alternatywy, jednakże to o czym piszesz, jak to ujął, znacznie podroży inwestycje i to jest argument za działką przy Wilanowskiej.




Moim skromnym zdaniem tereny łąk oborskich ze względu na swoje położenie są lepszym rozwiązaniem - dojazd (komunikacja miejska) i dostępność dla większości mieszkańców gminy. Tyle, że może ja o czymś nie wiem. Oprócz tego, że teren trzeba by odpowiednio przygotować pod tego typu inwestycję.

Masz rację, dojazd komunikacją miejską jest lepszy. Na tą druga działkę póki co 742 raz na godzinę, ale nikt nie powiedział, że wówczas można by spróbować zmienić nieco komunikację.



Najważniejsze jednak by sprawa szła do przodu. Lokalizacja jest do dyskusji.

P.s.
Nieśmiało chciałbym by kwestia lokalizacji, zakresu centrum została w odpowiednim momencie poddana szerokim konsultacjom społecznym z mieszkańcami gminy, klubami sportowymi z terenu gminy, kadrą nauczycielską (np: WFiści).
Można też popatrzeć jak rozwiązały tą kwestię inne gminy. Czerpanie z innych doświadczeń to bardzo pożyteczna rzecz. Możemy uniknąć pułapek lub zrobić coś lepiej.

Nie wyobrażam sobie, by to nie było przedmiotem konsultacji społecznych i to porządnych na dużą skalę. Konsultacje społeczne w naszej Gminie leżą i to jest do naprawienia niewątpliwie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 20 gru 2014 - 19:35:38


Mixiorek

Mario
Rozmawialiśmy o łąkach oborskich na ostatnim posiedzeniu komisji rolnictwa. Generalnie p. Burmistrz twierdził, że zasadne jest aby tam były tereny rekreacyjne, lecz może być problem z centrum sportu i rekreacji na tych terenach, ze względu na podmokły jego charakter.

Czy ja wiem? Może warto by wypowiedzili się specjaliści z tego zakresu? Obecnie są dostępne metody, które pozwalają spokojnie budować na takich terenach. Palowanie terenu, drenaże itp. Holandia radzi sobie doskonale a 1/4 część kraju to depresje. Dobry, doświadczony projektant, dobry wykonawca i będzie dobrze.

.

O ile wiem, były robione badania terenu łąk - jakiś czas temu i okazało się że tam są czynne ogniska bagienne (jeśli dobrze nazwałam - to cos co pracuje i bulgocze) i wynikało z tego że budowli, a więc pewnie np. stadionu trybunami nie da rady. Poza tym bliskośc rezerwatu - po kilku meczach pouciekałyby stworzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: robsonrobson (213.158.222.---)
Data: 21 gru 2014 - 10:46:00

Uważam że teren przy Wilanowskiej jest dużo lepszy chociażby z powodu lekkiej uciążliwości obiektów takich jak stadiony , ogólnie z doświadczenia wiem że większość tego typu inwestycji budowana jest na obrzeżach miast / Piaseczno , Karczew , Otwock , Białobrzegi / że przytoczę tylko kilka przykładów . Poza tym ktoś już wybudował boisko na terenie podmokłym i w dni deszczowe może hodować tam kaczki . A na koniec i tak najlepsze tereny już zresztą częściowo zagospodarowane to tereny Skry Konstancin , SGGW i tak użycza ten teren klubowi od tylu lat na taką działalność .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MarioMario (46.204.194.---)
Data: 01 sty 2015 - 16:39:49

Czy mogą mi Panowie, którzy znaja temat od podszewki, przybliżyć argumentacje jaką prezentowano podczas opiniowania i uchwalania uchwały z tak dużymi w porównaniu do reszty gmin opłatami za wynajem obiektów sportowych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.172.---)
Data: 01 sty 2015 - 17:07:04

Brałem udział w podejmowaniu tej uchwały, dyskutowałem ją w Komisji Budżetu. Nie było, na ile pamiętam, żadnych argumentów poza zbilansowaniem budżetu GOSiR. Niewielka grupa radnych wnioskowała o radykalną obniżkę opłat, na co skarbnik odpowiedział, że przewidywana kwota za wynajem JUŻ JEST uwzględniona w budżecie, a zatem zmieniając projekt musimy ZNALEŹĆ DODATKOWE PIENIĄDZE w budżecie. Ponadto przedstawiano radnym ustalone stawki jako PRZECIĘTNE w okolicy. Ostatecznie projekt przeszedł z kosmetycznymi poprawkami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
opłaty za korzystanie z sal gimnastycznych
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 01 sty 2015 - 18:29:32

dla porównania:

Ceny wynajmu sal gimnastycznych w SGGW [obiektysportowe.sggw.pl]
sala nr 5 - 172 zł/ h dla osób z zewnątrz, dla pracowników i studentów - 138 zł/h.
sala nr 35 - 91 zł/h - goście i 73 zł dla swoich
sala nr 31 - 82 zł/h i 65 zł/h

Cennik wynajmu w Gimnazjum nr 48 [www.gim48.pl]
DLA SZKÓŁ
HALA GÓRNA
za 1h lekcyjną
1 sektor - 75 zł
2 sektory 140 zł
3 sektory (cała sala) 200 zł

HALA DOLNA
za 1h lekcyjną
1 sektor 55 zł
2 sektory100 zł
3 sektory (cała sala) 140 zł

GOSiR Piaseczno [www.gosir-piaseczno.pl]

wynajęcie całej hali - 300 zł/h

wynajęcie 1 sektora - 100 zł/h

*opłata ulgowa dla osób posiadających Kartę Dużych Rodzin z Gminy Piaseczno 50%

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: czaknoris (159.205.219.---)
Data: 01 sty 2015 - 20:15:42

dla porównania:

[www.zopo.pl]

- wynajem hali: 2 sektory – 1 godz. – 10 zł netto,
- wynajem hali: 1 sektor – 1 godz. – 5 zł netto.

Każdemu wolno dobierać przykłady wedle własnego uznania.
To nawet zabawne jak niektórzy próbują na siłę coś udowodnić. Podejrzewam, że przy dobrej akcji (patrz skatepark za miliony, lodowisko itp.) sam burmistrz pójdzie na obniżenie stawek. Tylko musi najpierw wydumać jak to zrobić, żeby to wyglądało na jego własny, autorski pomysł.

Jak guru zmieni zdanie, obniży stawki i zrobi sobie przy tym propagandę, to co wtedy napiszą jego wyznawcy? smiling smiley

Ciekawe kogo tutaj żółć zalewa? smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-01 20:19 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opłaty za korzystanie z sal gimnastycznych
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.39.---)
Data: 01 sty 2015 - 20:33:52


mania
dla porównania:

Maniu,

Tak jak napisał Czak. Porównujesz rzeczy nieporównywalne. Chodzi o stawki dla klubów i stowarzyszeń.
W przypadku Lesznowoli jak widzę wygląda to tak, że te stawki obowiązują dla "stowarzyszeń i klubów sportowych, których działalność jest wspierana finansowo przez Gminę".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.12.---)
Data: 01 sty 2015 - 21:12:45

Czyli w Lesznowoli wspierają i wynajmują w ramach tego wsparcia tanio
U nas wspieramy a pózniej odbieramy czesc wynajmując po cenach....komercyjnych..
Czujesz Maniu różnicę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MarioMario (213.158.218.---)
Data: 01 sty 2015 - 21:26:28

Maniu z całym szacunkiem, ale nawet ja czytając takie porównania zrobione przez Ciebie uważam je za dalece przesadzone i zgodzę się z poprzednikami. Rozumiem, że pokazujesz, że gdzie indziej jest drożej niż u nas, ale to nie znaczy, że tak ma być i że nie są to opłaty duże.Mamy wspierać lokalne drużyny, a nie je doić do ostatniej złotówki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 01 sty 2015 - 21:32:33


czaknoris


Jak guru zmieni zdanie, obniży stawki i zrobi sobie przy tym propagandę, to co wtedy napiszą jego wyznawcy? smiling smiley

Ciekawe kogo tutaj żółć zalewa? smiling smiley

widzę, że zdrowie i werwa w formie...

Nie czytałam całego wątku, zajrzałam na kilka róznych stronek i podałam jw. Z cenami lodowiska tez była zadyma, podałam ceny w Warszawie - też źle czy miałam nie pisać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 01 sty 2015 - 22:02:43

Dobrze, że podałaś Maniu porównanie, aczkolwiek podałaś przykłady opłat wyższych od tych obowiązujących u nas i to od osób fizycznych nie od stowarzyszeń i klubów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 01 sty 2015 - 23:09:37

Takie mi podała ciocia google po wpisaniu hasła cena wynajmu sal gimnastycznych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.250.---)
Data: 02 sty 2015 - 04:52:02


rondo
Opłaty za wynajem nie maja najmniejszego wpływu na "bilansowanie budżetu GOSiR" . A co do tej "przeciętności" opłat, czyżby ktoś celowo wprowadzał radnych w błąd ?

Od pewnego czasu to wiem, wtedy nie wiedziałem. Napisałem, co pamiętam z omawiania uchwały. Inni radni może zapamiętali to inaczej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Maxim159Maxim159 (88.156.226.---)
Data: 02 sty 2015 - 13:41:00

Według mojej oceny stadion KS Konstancin , jest mocno naciąganym teren aby móc go nazwać " Stadionem z prawdziwego zdarzenia" mocno prowizoryczne trybuny , stare ławki rezerwowych , teren dookoła obiektu jest mocno zapuszczony nie mowiąc o tym ze nie ma żadnego Parkingu- nie mówie o tym piaszczystym swkerku bo tam zmiesci sie ze 30 samochodów max , i brak wygodnej komunikacji w czasie meczów dla mieszkanców. Czy coś gmina daje/pomaga poza dotacja? Raczej nie i szybko się to nie zmieni a reszta idzie z prywatnych pieniedzy "zajawkowiczów Piłkarskich.Najlepszy obecnie Klub Piłkarski a wsparcie prawie żadne- aż przykre. Burmistrza chyba nigdy nie było od kiedy ten klub funkcjonuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MarioMario (46.204.8.---)
Data: 02 sty 2015 - 14:33:06

Problem KS Konstancin jest głębszy myślę, gdyż teren boiska w Oborach nie należy do gminy, (proszę mnie poprawić jeśli się mylę),a więc i rozwoj stadionu jakby nie do końca możliwy. Po co inwestować w to co nie nasze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Maxim159Maxim159 (88.156.226.---)
Data: 02 sty 2015 - 16:44:20

Tak teren jest dzierżawiony od SGGW--> sam ktoś pisał , że SGGW ma duży dług wobec Gminy więc to było dobre posunięcie. KOSA dostał Teren za grosz i prosze zobaczyć jaką "baze" mają. Szoda,że w Konstancinie nie ma boiska ze sztuczna nawierzchnią pełnowymiarowego boiska , wiadomo są to koszty ale w części napewno się zwracają tak jak np. w Piasecznie kluby piłkarskie wypelnily grafiki boiska a z pewnoscią jakby u nas było takie boisko to też tak by było.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Maxim159Maxim159 (88.156.226.---)
Data: 02 sty 2015 - 16:44:58

a Czy inwestycja jest tylko przez budowanie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.