SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.211.---)
Data: 25 lis 2014 - 23:28:44

Będąc wiceprzewodniczącym Gminnej Rady Sportu pozwalam sobie otworzyć ten wątek. Pragnę zaznaczyć, że robię to na własną odpowiedzialność i proszę nie utożsamiać moich poglądów z poglądami całej GRS.

Mija kadencja GRS, uważam, że w jej gronie znaleźli się ludzie bardzo związani ze sportem lokalnym i na nim sie znający. Odejście z GRS dwóch koleżanek, to nie tyle porażka GRS, co porażka tego kto Radę powołał.
Mielismy świadomość tego, że nasza moc decyzyjna jest mała a w zasadzie żadna. Mieliśmy w założeniu być ciałem doradczym dla władz wykonawczych naszej gminy. To się okazało być fikcją.
Zapadały decyzje dot. sportu, których nikt z nami nie konsultował.....i tak np. powstało fatalne , trawiaste boisko do siatkówki na terenie "Skweru Sportów" czyli skateparku, tak zdecydowali gminni "fachmani" od wszystkiego. Tak bez naszego udziału zdecydowano o lokalizacji sztucznego lodowiska w Parku Zdrojowym. Złej lokalizacji.

Zmanipulowany materiał filmowy z posiedzenia Komisji BOKiS, zmontowany przez p.J.Krajewskiego i p.T.Nowickiego, przy aktywnym udziale p. Przew. RM A.Cieślawskiego i p.Przew. G. Chojnowskiej , pozwole sobie przemilczeć.

Dziś chcę zwrócić Panstwa uwagę na pewien aspekt, który w moim mniemaniu bardzo skutecznie blokuje rozwój sportu w naszym mieście, szczególnie tego kwalifikowanego a jednocześnie lokalnego.
Otóż, stawki za wynajem jednego boksu w hali GOSiR w Konstancinie -Jeziornie, wynoszą ponad 60,00 zł/godz. To jest stawka po wszelkich, mozliwych rabatach i zniżkach.

Dla porównania - w Piasecznie, w analogicznej sytuacji
- 10,00 zł. + VAT !!!

W Górze Kalwarii (tam są wynajmowane hale szkolne) i w Brześcach.
- zorganizowane w lokalnych stowarzyszeniach i klubach grupy dzieci i młodzieży..........GRATIS !!!!!!!

Chce ktos o tym ze mna porozmawiać, podyskutować? Może p. Bryzek, który nie chaciał mi (będąc pracownikiem GOSiR) udzielić odpowiedzi na zadane w innym wątku pytanie powyższego dotyczące.
Albo raczej niech Pan Robert nie odpowida, to forum pewnie czytają też dzieci, po co mają się tu uczyć "parcelowej furmanki" ?

Zaraz po wyborach, na zakończenie działalności GRS, skierujemy do nowej RM stosowne zapytania a być może też projekt uchwały o obniżenie tych skandalicznie wysokich stawek.




-

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.44.---)
Data: 25 lis 2014 - 23:35:40

To jest rzecz, o której drzewiej rownież ja mówiłem..zwłaszcza, że postulat by pieniądze (jeśli już muszą być pobierane) za wynajem hal szkolnych wpływały dla szkół a nie do gminnego wora pozostał...postulatem....

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.140.---)
Data: 27 lis 2014 - 09:29:57

Wedle mojej wiedzy wszystkie sale są skupione pod GOSiR i działają na tych samych zasadach...a szkoły musza do tego jeszcze sprzątać...

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.37.---)
Data: 27 lis 2014 - 12:12:16

Szanowny Panie Andrzeju oczywiście chciałbym z Panem porozmawiać o rozwoju sportu w naszej gminie, jednak moja znikoma wiedza na ten temat ma się nijak do Pana wiedzy. Zapewne jest Pan autorytetem nie tylko z dziedziny sportu, ale i medycyny, polityki i prawa szeroko pojętego. Zawsze Panu zazdrościłem ślicznego i wyważonego języka, jakim Pan się posługuje pisząc na tym forum, który jest daleki od "parcelowej furmanki". Odnośnie zmanipulowanej relacji posiedzenia Komisji BOKiS piszę we własnym imieniu przyznaję się, że istotnie tak było tylko nie pamiętam na czyje zlecenie działałem i czemu działałem na szkodę gminy. Chciałbym jednocześnie Panu podziękować, bo to chyba Pan był inicjatorem zorganizowania zeszłorocznej ślizgawki przy GOSiR jednak nie skorzystałem, bo po tygodniu ślizgawka się roztopiła, widocznie ktoś celowo i złośliwie manipulował przy pogodzie.smiling smiley Wracając do trawiastego boiska przy ulicy Bielawskiej to skandal, że młodzież oraz dorośli prawie codziennie masowo z niego korzystają.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.140.---)
Data: 27 lis 2014 - 12:18:44

Na FB byłoby pewnie duzo lajków za ten tekst ;)

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 lis 2014 - 13:06:51

Sam fakt, że wyłysiało, jest dowodem, że jest używane. Raczej nie od deszczu ta trawa się wytarła.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: KapitanKapitan (213.158.222.---)
Data: 27 lis 2014 - 13:37:52

Witam jako osoba dobrze zorientowana i kosztach wynajęcia sal szkolnych i obiektów należących do Gosiru.Koszt wynajęcia sali ( przeważnie małe obiekty ) w szkole to koszt około 50zł brutto -trochę taniej niż na Gosirze.Szkoły ( dyrekcje) nie palą się do wynajmowania sal bo pieniądze wracają na konto Gminy Konstancin-Jeziorna a szkoła musi zapewnić panią sprzątaczkę ,a pani sekretarka w dniu wpłaty musi pojechać wpłacić do banku otrzymane pieniądze na konto Gminy.Szkoła nr 5 .nie wynajmuje sali dla klubów ponieważ oszczędzają swój wspaniały parkiet z tanich paneli ( straszna fuszerka budowlana ).Z tego co wiem ( oprócz tych informacji co udzielił Pan Andrzej ) Kluby ( Siatkarskie ) płacą -''i tak płaczą'' w Gminie Lesznowola 30 zł a w Tłuszczu 25 zł za godzinę 1 sektor netto to jest 50% taniej niż u nas.Pieniądze które trafiają za wynajem sali przez Gosir trafiają do Gminy . Kwota dotacji którą klub otrzymuje na sale ( a jest zmuszony trenować większą część roku na hali )generuje koszty ( przygotowania oferty klubu,pracy urzędnika w UG,praca komisji, masę podpisów ,pracy Pani księgowej w Gosir ,straty na podatku dochodowym i vat- 23%) uważam przykładowo że z kwoty dotacji na sale 1000zł - 50 % idzie w papier .Dotacje rozlicza się do końca listopada a nowe są w okolicach kwietnia czyli okres od grudnia do kwietnia jest okresem w którym trzeba zawieszać treningi....w tym okresie instruktor-trener trenuje za darmo a rodzice muszą pokryć w całości koszt sali jeżeli tak nie jest rezygnuje się z części zajęć w ostateczności kończy się treningi. Z mojego punktu widzenia trzeba obniżyć koszty wynajęcia obiektów dla podmiotów z naszej Gminy i dużo trenujących na halach niech to będzie nawet 30 zł netto to pozwoli na funkcjonowanie w stopniu minimalnym. Z poważaniem Kapitan Mirosław

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.140.---)
Data: 27 lis 2014 - 14:22:41

Czyli Mirek Andrzeju potwierdził to co mówiłem...nie ma znaczenia, ze sale nie w GOSiR skoro kasa idzie do gminy...
By sport masowy (czyli zdrowie) trzeba bariery likwidować...
Zakładając, ze te 50 płn /h to koszt rzeczywisty utrzymania...
Sala moze żyć po lekcjach pewnie od 16 do 22 -6 godzin...300 PLN na dzien x 30 dni = 9 tysięcy x 8 miesięcy w roku daje 56 tysiecy
Sal jest lub po oddaniu Opaczy bedzie 4 (hali na Żeromskiego i Bielawskiej nie liczę) - czyli mówimy o maksymalnej dotacji na zachęcenie do sportu masowego ok 220 tysiecy... Nie stać nas?
To bardziej brak strategii...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-27 14:23 przez Artek_Bartek.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.140.---)
Data: 27 lis 2014 - 17:02:47

Nikt ci tyle. Ie da co kandydat obieca ;)
A wola to też strategia...tyle, że ta druga jest długofalowa a ta pierwsza...bywa zmienna...;)

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.219.---)
Data: 06 gru 2014 - 00:03:28

Jak sie klika 'pokaż nowy' to zawsze do Twego postu się leci ;)

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 13 gru 2014 - 12:25:26


rondo
Na swym ostatnim posiedzeniu, Gminna Rada Sportu podjęła dwie uchwały. Jedna dotyczy obniżenia stawek dla lokalnych klubów sportowych i stowarzyszeń, za wynajem gminnych obiektów sportowych.

Druga dotyczy pobierania opłat za korzystanie ze sztucznego lodowiska. Opłat od mieszkańców Konstancina-Jeziorny a zwłaszcza od dzieci i młodzieży szkolnej.

Zostaną one przekazane do p. Burmistrza oraz przedstawione na posiedzeniu Komisji BOKiS.

A może warto już zacząć rozmawiać o centrum sportu i rekreacji? Burmistrz w swoich deklaracjach widzi taki obiekt.
Moim zdaniem łąki oborskie nadają się idealnie. W tej kadencji warto byłoby wskazać działkę oraz zakres tego centrum - np: boisko z trybunami na np: 1000-2000 osób, obok mniejsze boisko treningowe (może ze sztuczną nawierzchnią i ewentualnym balonem na zimę), wokół boiska bieżnia lekkoatletyczna, kryty basen, siłownia wewnątrz oraz na wolnym powietrzu.
Gdyby udało się wykonać te prace można rozpisać przetarg na wykonawcę dokumentacji lub zrobić konkurs tak jak w przypadku ratusza. Należy od razu zastanowić się nad tym które kluby powinny być naturalnymi użytkownikami tych obiektów. Do tego stawki wynajmu dla klubów z naszej gminy nie mogą być zaporowe.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 13 gru 2014 - 18:21:37


Mixiorek
[
A może warto już zacząć rozmawiać o centrum sportu i rekreacji? Burmistrz w swoich deklaracjach widzi taki obiekt.
Moim zdaniem łąki oborskie nadają się idealnie. W tej kadencji warto byłoby wskazać działkę oraz zakres tego centrum - np: boisko z trybunami na np: 1000-2000 osób, obok mniejsze boisko treningowe (może ze sztuczną nawierzchnią i ewentualnym balonem na zimę), wokół boiska bieżnia lekkoatletyczna, kryty basen, siłownia wewnątrz oraz na wolnym powietrzu.
Gdyby udało się wykonać te prace można rozpisać przetarg na wykonawcę dokumentacji lub zrobić konkurs tak jak w przypadku ratusza. Należy od razu zastanowić się nad tym które kluby powinny być naturalnymi użytkownikami tych obiektów. Do tego stawki wynajmu dla klubów z naszej gminy nie mogą być zaporowe.

A czy zdajesz sobie sprawę jaka będzie zadyma obrońców przyrody, bogaty w różne stworzenia podmokły teren, który należy odwodnić, obok rezerwat, z którego pouciekałyby wszystkie stworzenia - gdy kibice....Już nie mówiąc o mieszkańcach Grapy.

Ledwie na targowisko może da się cos od Przyrody wycyganić, a to zaledwie skrawek łąk. Ile było krzyku, gdy miało powstać pole golfowe, choć ono mniej by ingerowało w środowisko naturalne, niż budowa basenów, stadionu - pamiętasz?

Trzeba by się rozejrzeć gdzie jeszcze gmina ma włości, bo pomysł znakomity

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.108.---)
Data: 13 gru 2014 - 22:22:03

Maniu...
targowosko na łakach bład..
podobnie jak pole golfowe..
jednak zagospodarowanie właściwe łąk to...niewątpliwie wyzwanie...
Choć jeśli prawdą jest jak twierdził Burmistrz pozyskanie terenów SGGW przy Warszawskiej to ja jestem za zagospodarowaniem tego terenu na stadion miejski...

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.247.---)
Data: 14 gru 2014 - 17:47:34


J. Koot
Z punktu widzenia ochrony przyrody, co wyśmiewa ob. Mania (dla której wyraźnie liczą się już wyłącznie sympatie polityczne, a nie sprawy mieszkańców i gminy), istotnym punktem jest, by inwestycje nie wywierały wpływu na sąsiedni las łęgowy, który stanowi unikat w dolinie środkowej Wisły i jeden z najcenniejszych takich obszarów chronionych tuż obok centrum uzdrowiska. Podczas prac ziemnych w maju / czerwcu spychacze zasypały
Można z powodzeniem urządzić na łąkach boiska, tereny sportowe, baseny letnie i place rekreacyjne z wiatami tak, by tereny chronione na tym nie ucierpiały. Tyle, że do tego celu trzeba mieć podstawową wiedzę w dziedzinie "naczyń połączonych", jakimi są ekosystemy i wykazywać się fundamentalną dbałością o zachowanie równowagi przyrodniczej. .

Jak to zrobić, żeby ptaki nie pouciekały: Wyżej ktoś proponował, żeby tam ulokować miejski stadion - chyba w takim razie należałoby kibicom zakleić usta i wpuszczać w kaftanach bezpieczeństwa. Tomasz chyba nie był nigdy na meczu - kibice raczej nie siedzą jak myszy pod miotłą, ale w rożny sposób wyrażają swoje emocje. Co to za frajda jeśli nie można by było ze względu na tereny lęgowe, dopingować swoich faworytów?

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.245.---)
Data: 14 gru 2014 - 18:08:49

Propozycja stadionu nie była na łąkach tylko na działce przy Wilanowskiej... I jest to de facto propozycja Burmistrza, którą pewnie zamierza szeroko konsultować ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-14 18:10 przez Artek_Bartek.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.247.---)
Data: 14 gru 2014 - 19:18:16

Przepraszam, faktycznie napisałeś "łęgowy". Ale chyba się na tych terenach łęgowych coś lęgnie, np. ptaki o ile jeszcze nie pouciekały, to bywają: czarnogłówka, dzięcioł białogrzbiety, pełzacz leśny, orlik grubodzioby i in.

Dziękuję za szkolenia przyrodnicze - dam sobie radę, ale mogę polecić szkolenia z elektroodpadów, żeby znowu nie popadać w histerię.

A przy okazji, cieszę się że ob. radnemu zdrowie wróciło. Może teraz warto zaczaić się na fotel Burmistrza, wespół z p.Wojdakiem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-14 19:23 przez mania.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.247.---)
Data: 14 gru 2014 - 19:21:48


Artek_Bartek
Propozycja stadionu nie była na łąkach tylko na działce przy Wilanowskiej... I jest to de facto propozycja Burmistrza, którą pewnie zamierza szeroko konsultować ;)

była;


Mixiorek
A może warto już zacząć rozmawiać o centrum sportu i rekreacji? Burmistrz w swoich deklaracjach widzi taki obiekt.
Moim zdaniem łąki oborskie nadają się idealnie. W tej kadencji warto byłoby wskazać działkę oraz zakres tego centrum - np: boisko z trybunami na np: 1000-2000 osób, obok mniejsze boisko treningowe (może ze sztuczną nawierzchnią i ewentualnym balonem na zimę), wokół boiska bieżnia lekkoatletyczna, kryty basen, siłownia wewnątrz oraz na wolnym powietrzu.
Gdyby udało się wykonać te prace można rozpisać przetarg na wykonawcę dokumentacji lub zrobić konkurs tak jak w przypadku ratusza. Należy od razu zastanowić się nad tym które kluby powinny być naturalnymi użytkownikami tych obiektów. Do tego stawki wynajmu dla klubów z naszej gminy nie mogą być zaporowe.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.247.---)
Data: 14 gru 2014 - 20:10:05


J. Koot
Jeśli telefon się zepsuł, to ja zapytam sam.

Najwyższy czas by zacząć pytać, nie kombinować co chciał ktoś powiedzieć gdy mówił, że...

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 14 gru 2014 - 20:19:16

Ja podałem łąki oborskie jako potencjalną lokalizację centrum sportu bo to moim zdaniem idealne położenie. Tyle, że ja nie mam wiedzy, którą ma nasz urząd i Burmistrz o planach zagospodarowania, właśności działek i ich wielkości. Centrum sportu zajmie tak na szybko pewnie z 2x większą działkę niż np: budowany ratusz. Najpierw trzeba ustalić zakres centrum sportu a potem szukać terenu pod budowę. Działek o takiej wilekości w zasobach naszej gminy pewnie nie ma dużo, ewentualnie działek, które potencjalnie możemy odkupić.

Odnośnie braku poszanowania środowiska naturalnego - moim zdaniem można wszystko pogodzić o ile jest dobra wola i wiedza. Przytoczony przykład zasypywania na zlecenie naszego urzędu melioracji i terenu łąk to czysta głupota, może zła wola ale i pewnie niewiedza.
Dobrze, że są ludzie, którzy interweniują i doprowadzają urząd i urzędników do porządku. Gdyby nie to mielibyśmy wszędzie ośrodki wędkarskie tak jak powstała na torfowiskach Bielawy rezydencja.

Re: SPORT W KONSTANCINIE-JEZIORNIE, jego szeroko pojęty rozwój.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 20 gru 2014 - 01:00:34


rondo
"Najlepsi sportowcy z Konstancina-Jeziorny


Mam nadzieję, że w "Biuletynie" ta inormacja, poszerzona o imiona i nazwiska nagrodzonych się ukaże ?

Ta "inormacja" poszerzona o imiona i nazwiska nagrodzonych się ukazała w Biuletynie grudniowym na stronie 14. Na gminnej stronce [www.konstancinjeziorna.pl] są również laureaci wymienieni, są też zdjęcia.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.