Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (89.65.37.---)
Data: 17 gru 2014 - 09:01:15

Chyba nikt o tym nie pisał, więc piszę ja smiling smiley

Dowiedziałem się o ciekawym wydarzeniu kulturalno-religijnym. Szczegóły na zdjęciu poniżej:


Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.185.207.---)
Data: 17 gru 2014 - 22:37:49

Relacja z wydarzenia: [konstancin.blog.pl] smiling smiley

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.12.---)
Data: 18 gru 2014 - 16:39:33

Pewnie ładnie to wszystko się odbyło ,ale czy mogę zapytać jak odnoszę się wyznawcy judaizmu do rytualnego zabijania zwierząt w Polsce /skoro wywołano ten temat/a wygląda on w naszych czasach tak ?[www.dailymotion.com]

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2014 - 18:04:39

Czekam przy okazji wzmianki o Wigilii o pytanie jak katolicy w Polsce zapatrują się na przemysłowy chów ryb. Będzie tak samo w związku z danym tematem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.12.---)
Data: 18 gru 2014 - 18:10:36


Bartek
Czekam przy okazji wzmianki o Wigilii o pytanie jak katolicy w Polsce zapatrują się na przemysłowy chów ryb. Będzie tak samo w związku z danym tematem.
Ja np.jestem katolikiem i karpia kupuję na Wigilię w tz.płatach i nie mówimy tu o przemysłowym chowie krów a o ich zabijaniu .

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2014 - 19:45:41

I może wróćmy do Chanuki, a wtręty offtopowe babetowi proponuję zabrać ze sobą do Hyde Parku. Tam może pytać do upadłego o co chce.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.113.---)
Data: 18 gru 2014 - 21:55:28

Później spróbuję wrzucić na Youtube amatorski filmik z iPhone'a (z obchodów Chanuki w Hugonówce) i podać link. Niestety Jacek Krajewski z profesjonalną kamerą musiał wyjść po samym wstępie.

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.12.---)
Data: 18 gru 2014 - 22:55:36

Chcę tylko zaznaczyć ,że nie mam nic przeciwko obchodzeniu przez wyznawców judaizmu i innych religii ich świąt ,ja tylko zadałam pytanie ,które mnie nurtuje czy tak można postępować z istotami żyjącymi .Ja się np.na taki sposób pozbawiania zwierząt życia nie zgadzam , jak nie zgadzam się na zjadanie psów i kotów /sorry w takiej kulturze mnie wychowano/A karp ,bardzo dobry po żydowsku.

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 gru 2014 - 00:21:55

Ale w tym wątku to offtop. Sugeruję, zamiast być sobą i zadawać retoryczne pytania, faktycznie spytać kogoś, kto odpowie. Ale to pewnie przerasta lub przeraża (że odpowie).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Nagranie amatorskie na iPhone
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.60.9.---)
Data: 19 gru 2014 - 01:33:07

Pierwsza Chanuka w Konstancinie i Jeziornie od 1938 roku. Organizatorzy: gmina Beit Konstancin, TSKŻ, Fundacja Ner Tamid, Konstanciński Dom Kultury. Nagranie amatorskie na iPhone, przepraszam za jakość, nie było oficjalnego nagrania całości spotkania: [www.youtube.com]

Re: Nagranie amatorskie na iPhone
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.11.---)
Data: 19 gru 2014 - 08:59:19


Tomasz Zymer
Pierwsza Chanuka w Konstancinie i Jeziornie od 1938 roku. Organizatorzy: gmina Beit Konstancin, TSKŻ, Fundacja Ner Tamid, Konstanciński Dom Kultury. Nagranie amatorskie na iPhone, przepraszam za jakość, nie było oficjalnego nagrania całości spotkania: [www.youtube.com]

W końcu konkret - dzięki za film smiling smiley. Sam też wykonywałem nagranie, lecz niestety wystąpił błąd i nagrał się sam dźwięk confused smiley. Pozwolę sobie uzupełnić wpis na blogu i fejsie o ten filmik smiling smiley.

PS jeszcze prośba do pana Andrzeja Kapelusznego, żeby od czasu do czasu zamieścił na forum informacje o planowanych wydarzeniach przez gminę żydowską. smiling smiley Pan Andrzej jest konstancińskim przedstawicielem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. [www.tskz.pl] i wiem, że pisze czasami na tym forum.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-19 09:00 przez Krzysztof Bajkowski.

Re: Nagranie amatorskie na iPhone
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 19 gru 2014 - 14:33:37

z tego co wiem to przed hanuką były jasełka. Przynajmniej dla dzieci z Montessori.

Re: Nagranie amatorskie na iPhone
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 19 gru 2014 - 19:19:21


rondo
Jak to !?!? Dla dzieci z Montessori ?

A hanuka dla wszystkich ? Źle się dzieje w państwie duńskim sad smiley

Nie wiem dla kogo były jasełka, ale na CHANUKĘ zapraszano wszystkich mieszkańców Kcina, również tych chrześcijan co rżnąc głupa specjalnie przekręcają nazwę

Chanuka (Święto Świateł) jest uważana powszechnie za święto upamiętniające cud, jaki wydarzył się w Świątyni Jerozolimskiej
- może warto pzreczytać więcej: [the614thcs.com]

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (78.10.52.---)
Data: 19 gru 2014 - 20:27:13

Obchody Chanuki organizowała Gmina Beit Konstancin i fundacja NER TAMID. Do udziału zaproszono WSZYSTKICH mieszkańców. KDK chyba tylko udostępnił pomieszczenia na uroczystość i warsztaty (pączki, napoje itp kupiono za własne pieniądze).

Jeśli macie jakieś problemy że KDK nie zorganizowało jasełek, trzeba było je samemu zorganizować w KDKu (pewnie chętnie udostępniliby pomieszczenia) i zaprosić WSZYSTKICH (również wyznawców innych religii)... a nie siedzieć na dupie i narzekać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-19 20:28 przez pionek AGORY.

Re: Nagranie amatorskie na iPhone
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 gru 2014 - 21:10:01

Łatwiej narzekać.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Obchody święta Chanuki - dziś w KDK Hugonówce o godz 18.00
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.149.---)
Data: 21 gru 2014 - 13:31:17

Krótka relacja VIDEO - [www.pulskonstancina24.pl]

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.