Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 13 sty 2015 - 08:38:39

Czy ktoś orientuje się, którzy operatorzy kablowi (internet, tv + telefon) są obecni na terenie naszego miasta i gminy? Na pewno orange, knc (konstancin net, mazowieckie sieci), upc, multimedia, netia (nie wiem czy dostarczają coś poza telefonem?).
Jeżeli ktoś posiada usługi u w.w. operatorów czy może napisać jak wygląda jakość internetu, obrazu tv HD, itp.?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 sty 2015 - 08:58:52

Naprawdę? Nikt, nic?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 14 sty 2015 - 12:21:44

ja mam nc+ bo kablówka (UPC) dawała jakieś zaporowe ceny.

A tutaj co kończy mi się okres umowy to złożę wypowiedzenie i abonament spada smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 sty 2015 - 12:27:47


Hammer
ja mam nc+ bo kablówka (UPC) dawała jakieś zaporowe ceny.

A tutaj co kończy mi się okres umowy to złożę wypowiedzenie i abonament spada smiling smiley

Zaporowe ceny? Na co konkretnie? Jest u Ciebie "konkurencja" czy tylko UPC?
Mnie interesuje głównie duet internet + tv HD z nagrywarką. Do tego dobra jakość tych usług.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: beretberet (31.61.131.---)
Data: 14 sty 2015 - 14:08:25

Wszystko zależy gdzie się mieszka.

Jest np. MultiMedia Polska ale tylko na Bielawskiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 sty 2015 - 14:30:44


beret
Wszystko zależy gdzie się mieszka.

To jasne. Chodzi głównie o opinię osób, które są klientami operatorów kablowych. Nie konkretnie odnośnie ceny bo z tym może być różnie (brak rozsądnej alternatywy) a odnośnie jakości usług (internet ≥30Mb/s, tv HD itp.).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-14 14:37 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 sty 2015 - 16:45:47

Mam UPC w wersji analogowej. 100 zł. Internet tak sobie, między 3 a 6, nie wiem, ile nominalnie. Awarii mało. Pakiet telewizji analogowej tną regularnie, ale jest co oglądać. Parokrotne próby umówienia się z technikiem daremne.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: vakossvakoss (89.77.221.---)
Data: 14 sty 2015 - 20:21:35

miałem sposobność korzystania z kilku operatorów...
Na chwilę obecną związany jestem z UPC. Oferta HD + recorder + internet 30 Mb/s download i 3 Mb/s upload - według umowy ( nie mylić z MB - mega bajtami) wartość rzeczywista ~26Mb/2,5Mb.
Wszystko jest dobrze jeśli ma się sam modem bez routera WiFi który ma wiele dziur w oprogramowaniu np: niebezpiecznik.pl dodatkowo router thomson ma mocno ograniczone możliwości konfiguracji np. mimo iż w instrukcji była informacja o możłiwości podłączenia urządzeń USB i samego złącza nie ma możliwości konfiguracji w interfejsie. Mimo wyłączenia WiFi w stronie konfiguracyjnej reset automatycznie uruchamia WiFi na szczęście zn naszym hasłem.
Obecnie mam najprostrzy router cisco - problemów nie mam od 5 mies. wcześniej tragedia. Stałe IP.
Co do usługi TV, nie mam zastrzeżeń.. nie ma problemów z dostępnością usługi.

TP/Netia - często operatorzy świadczą swoje usługi na tej samej infrastrukturze teleinformatycznej wynajmując od siebie łącza.
Więcej styczności mam z netią (u brata) - świadczy usługi net/tv/telefon. dostępność usług telefon/internet oceniam wysoko z TV mają duży problem. Ciągłe zawieszanie się playera kilkukrotne wymiany problemu nie rozwiązuje. Poza tym jakość obrazu ok. Brak możliwości wykupienia stałego adresu IP dla klientów indywidualnych.
Powyżsi operatorzy budują dla swoich klientów hot-spoty na urządzeniach swoich abonentów.

Konstancin net, z tego co wiem to drogo (cena/transfer), ale montują tam gdzie inni operatorzy nie mają infrastruktury, mają bezprzewodowy transfer danych, z doświadczenia wiem że taki rodzaj łącz wrażliwy jest na warunki atmosferyczne - burza, deszcz, oblodzenie anten

Jeśli miałbym wybierać to UPC z zastrzeżeniem że ma być router bez WiFi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 sty 2015 - 08:16:07


Bartek
Mam UPC w wersji analogowej. 100 zł. Internet tak sobie, między 3 a 6, nie wiem, ile nominalnie. Awarii mało. Pakiet telewizji analogowej tną regularnie, ale jest co oglądać. Parokrotne próby umówienia się z technikiem daremne.

Cenowo faktycznie drogo. Analog? Staram się nie oglądać od baaardzo dawna, powiem więcej nawet kanały cyfrowe są już dla mnie w słabej jakości w porównaniu do tych w HD. Nie ma możliwości wersji cyfrowej? Download raczej niski, a upload?
Ktoś się orientuje jak to UPC do nas dociera, światłowód?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 sty 2015 - 08:21:40


szymciak
Obecnie mam najprostrzy router cisco - problemów nie mam od 5 mies. wcześniej tragedia. Stałe IP.

Mam styczność z UPC gdzie jest ten modem/ router. Tragedii nie zauważyłem.



Co do usługi TV, nie mam zastrzeżeń.. nie ma problemów z dostępnością usługi.

Jakość kanałów HD ok? Nic nie tnie itp.?



Więcej styczności mam z netią (u brata) - świadczy usługi net/tv/telefon. dostępność usług telefon/internet oceniam wysoko z TV mają duży problem. Ciągłe zawieszanie się playera kilkukrotne wymiany problemu nie rozwiązuje.

Netia ma moim zdaniem ogromny problem z TV w jakości cyfrowej i HD. Skalują obraz... oni są głównie nastawieni na internet i telefon więc usługa tv to dla nich raczej nowy obszar w porównaniu do UPC, Vectry i Multimedii gdzie TV to raczej trzon usług, choć najbardziej rośnie internet.



Konstancin net, z tego co wiem to drogo (cena/transfer), ale montują tam gdzie inni operatorzy nie mają infrastruktury, mają bezprzewodowy transfer danych, z doświadczenia wiem że taki rodzaj łącz wrażliwy jest na warunki atmosferyczne - burza, deszcz, oblodzenie anten

Z tego co wiem to mają też położone światłowody. Wtedy paramtery łącza i jakość (SLA) są na zupełnie innym poziomie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 15 sty 2015 - 08:44:27

KNC i UPC maja u nas światłowody, co nie znaczy, że wszędzie nimi docierają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 sty 2015 - 08:55:46


Hammer
KNC i UPC maja u nas światłowody, co nie znaczy, że wszędzie nimi docierają.

Mapka światłowodów KNC jest na ich stronie. W UPC jest to niestety nie do sprawdzenia. Przy obecnych paramterach łączy internetowych, paśmie jakie potrzebuje tv HD nie wyobrażam sobie, żeby docierać inaczej niż światłowodem. Chyba, że ktoś buduje sieć w wersji "bida" i "zero jakości".
Dobrze byłoby wiedzieć kto u nas ma światłowody i o jakich parametrach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: vakossvakoss (89.77.221.---)
Data: 15 sty 2015 - 20:48:36


Mixiorek

Hammer
KNC i UPC maja u nas światłowody, co nie znaczy, że wszędzie nimi docierają.

Mapka światłowodów KNC jest na ich stronie.

mają światłowody ale zapewne do swoich głównych rozdzielnic .. nie chce mi się wierzyć że do końcowego abonenta dają światło..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: vakossvakoss (89.77.221.---)
Data: 15 sty 2015 - 20:49:55


Mixiorek

szymciak
Obecnie mam najprostrzy router cisco - problemów nie mam od 5 mies. wcześniej tragedia. Stałe IP.

Mam styczność z UPC gdzie jest ten modem/ router. Tragedii nie zauważyłem.

ja miałem problemy na thomsonie o którym podałem artykuł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 15 sty 2015 - 21:24:32


szymciak
mają światłowody ale zapewne do swoich głównych rozdzielnic .. nie chce mi się wierzyć że do końcowego abonenta dają światło..

Tego nie wiem. Choć sądzę, że to kwestia ceny instalacji lub cena usługi smiling smiley nie wiem też czy np.: dostarczają łącza symetryczne z SLA.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 sty 2015 - 21:50:42

Ja mam ich modem kablowy + własny router wifi. Z tym akurat zestawem problemów nie widzę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: beretberet (185.15.0.---)
Data: 15 sty 2015 - 22:16:46


szymciak

Mixiorek
Mapka światłowodów KNC jest na ich stronie.
mają światłowody ale zapewne do swoich głównych rozdzielnic .. nie chce mi się wierzyć że do końcowego abonenta dają światło..
Z wieloletniego doświadczenie z KNC możemy powiedzieć, że na na stronie KNC informację są opóźnione średnio 2 lata od rzeczywistości. Także najlepiej tam dzwonić i pytać. Co do światłowodu jesteśmy umówieni na montaż włókna, które będzie się kończyć u nas w domu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 sty 2015 - 11:05:37


beret
Z wieloletniego doświadczenie z KNC możemy powiedzieć, że na na stronie KNC informację są opóźnione średnio 2 lata od rzeczywistości. Także najlepiej tam dzwonić i pytać. Co do światłowodu jesteśmy umówieni na montaż włókna, które będzie się kończyć u nas w domu.

To dobra informacja bo generalnie kierunek rozwoju jest właśnie taki aby do domu, mieszkania docierał światłowód. Jakie parametry łącza po tym światle?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: beretberet (195.205.221.---)
Data: 19 sty 2015 - 11:48:33

Cennikowo 25/2



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-19 11:49 przez beret.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: VladimirTepesVladimirTepes (185.15.0.---)
Data: 20 sty 2015 - 21:44:22

Ja mam internet w knc od paru lat już, na światłowodzie. Czasem coś się zatnie, ale to raz na rok średnio, także da się przeżyć. Techonologia GEPON na modemach RAISECOM (FTTH). TV nie mam, także się nie wypowiadam. 80PLN miesięcznie, a prędkości jak w linku:

[www.speedtest.net]

(w umowie 25/2)

IP jest z klasy prywatnej, ale ponoć za dopłatą można mieć publiczne (nie sprawdzałem).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.