MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 06 lip 2015 - 11:34:24

Chodzi mi konkretnie o opinie z naszego miasta na temat ich sieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 sie 2015 - 22:13:01

VectrÄ™ zasadniczo odradzam.

Transfer nie trzyma żadnych parametrów, nocami pełza i kwiczy.

Dodatkowo klient nie ma dostępu do konfiguracji modemorutera, bo tak. Przy czym przy podpisywaniu umowy nikt słowem o tym nie pisnął, a technik zapewniał, że oczywiście, dadzą potem hasło.

Obsługa klienta średnio kompetentna - tydzień rozmowy trwały, nim się trafił taki, co potrafił konkretnie coś powiedzieć.

Ponownie - kiepsko. Nie polecam.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 26 sie 2015 - 10:18:53

To słabo. UPC kiepska jakość, Vectra też. Jak rozumiem chodzi o router wifi od nich czy o coś innego? Jakie masz łącza?
Z tego co wiem po rekonesansie to łącza około 50-60Mb/s chodzą od UPC, Vectry i Multimedia w miarę. Może masz najszybsze łącza 150-250?

Jakość obsługi jest w wielu misjscach słaba. Ciężko trafić na kogoś kompetentnego, choć mi się zdarza. Najczęściej po przełączeniu do "działu technicznego".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 sie 2015 - 10:48:05

Mam chyba 50, ale nocą spada do poziomu, z którego forum mi się nie ładuje. Losowo.

Ruter wifi mają zespolony z modemem. Nie masz dostępu, nie możesz zmienić nazwy sieci, żadnych ustawień typu NAT czy forwarding, hasła nawet nie możesz zmienić. Bo tak. Bo nie wolno.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 26 sie 2015 - 10:55:13

Ok, ja od zawsze stosuję swój router wifi i od operatora nic nie biorę smiling smiley

P.s.
Forum od około tygodnia chodzi i wczytuje mi się wolno. Z różnych łączy - Netia, Orange itp. A wczoraj był chyba całkowity pad.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 sie 2015 - 13:56:38

To akurat kwestia zasobów serwera, które trochę nie dorastają do potrzeb. Nic, czego nie załatwiłoby wiadro monet, którego akurat za bardzo nie ma ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 pa¼ 2015 - 09:56:59

Jak przyjdzie do was sprzedawca Vectry to go zepchnijcie ze schodów i szczujcie psami.

Zasadniczo "75 zł na miesiąc" dla Vectry oznacza "85,98 na miesiąc" przy czym "to nie my, na pewno winny jest sprzedawca, a pan to nas może teraz w dupę pocałować i najwyżej pismo do nas pisać; a my możemy na nie odpowiedzieć".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 21 pa¼ 2015 - 09:40:24

tu artykuł o necie na Mazowszu...
[www.gorakalwaria.net]
również z naszych podatków a...w powiecie piaseczyńskim nie ma żadnego punktu dostępowego...[www.idm.org.pl]
widać nie jesteśmy obszarem wykluczonym cyfrowo...tylko....czy aby na pewno?
infrastruktura telekomunikacyjna powstała zdaje się w ramach konwersji kar na inwestycje TP SA pokończyła się na pięknych skrzyneczkach (nowoczesne centrale cyfrowe)....
Konstancin.net ciÄ…gnie zdaje siÄ™ i tak swoje Å‚Ä…cza...i raczej nie pociÄ…gnie po wszystkich terenach...
ja mam teraz LTE od jednego z operatorów, z którego jestem zadowolony (choć nie pogniewałbym się, gdyby mi ktoś światłowód do domu doprowadził...), ale...mam wrażenie, że tu każdy sobie bez żadnej koordynacji...a można by efektywniej pieniądze wydać...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.144.---)
Data: 21 pa¼ 2015 - 20:47:39

Ktoś na pewno może do Ciebie podciągnąć światłowód, nawet zaproponować łącze symetryczne np: 50/50 lub 100/100, nawet 100% CIR, wysokie SLA, oczywiście bez żadnych limitów itp. Tylko pytanie czy zakceptujesz koszt miesięczny przy umowie na np: 24 miesięcy? Podpowiem, że nie są to kwoty w dziesiątkach ani setkach zł.
Mówiąć o internecie byłbym bardzo ostrożny o mówieniu w jednym zdaniu o LTE i światłowodach. To zupełnie inna para kaloszy, kosztowo oraz jakościowo. Mówię o sieciach budowanych z głową a nie na "kiju od szczotki". Wiem, że dla przeciętnego użytkownika może liczyć się czy wyświetli się mu pewien portal społecznościowy z ulubionymi ziomkami, którym dadzą za największą głupotę lajka lub liczą się "gołe baby lub gołe chłopy" smiling smiley ale na tym internet się nie kończy a wręcz nawet nie zaczyna. Choć by te największe serwisy w internetowym, domowym "szczycie" dobrze działały wbrew pozorom trzeba mieć dobrą sieć, dobre łącza "na świat" oraz być wpiętym w dobre punkty styku i wymiany ruchu. Ma z tym problem np: Orange (najbardziej część stacjonarna na miedzi).

Póki co w kraju powstają/ powstały (czas jest bodajże do końca listopada) wojewódzkie sieci dystrybucyjne. To "tylko" szkielet sieci oraz miejsca gdzie można się wpiąć. Potrzebni są lokalni partnerzy od węzła do klienta, czyli do ostatniej mili. To oni będą oferować dostęp dla klienta końcowego. Wcześniej trzeba wybrać operatora sieci wojewódzkiej, który będzie nią zarządzał. Stawki są ustalane razem z UKE.

Znam zaradną gminę na Kaszubach, która też była "czarną plamą". Zaradny wójt 3-4 lata temu zdobył razem z prywatną firmą kasę z UE. Obecnie niemal każdy dom ma podłączony światłowód "w salonie" i możliwość internetu 100 lub 300Mb/s, do tego pakiet TV + telefon. Koszt całego pakietu to około 70zł. Nie miałem okazji dłużej testować jakości tego internetu bo "diabeł tkwi w szczegółach" i w tym jak ten operator wychodzi w świat i gdzie, do kogo jest podpięty ale sądzę, że 99% użytkowników tej sieci jest zadowolonych.

Nie wiem jak na terenie gminy ale na terenie naszego miasta swoje światłowody ma na pewno Netia, UPC, Vectra, Multimedia, KNC. Może Orange ale tego pewny nie jestem. Orange prowadzi teraz duży projekt FTTH (100, 300, 600Mb/s) ale to tylko duże aglomeracje i to nie wszędzie a szczególnie ważne są dla nich nowe budynki i współpraca z developerami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: czaknoris (159.205.255.---)
Data: 21 pa¼ 2015 - 21:45:29

Posiadanie światłowodu w mieście, a dostarczenie końcówki światłowodowej do domu to dwie różne sprawy.
W przypadku standardowych usług Orange (TP) i Netii, istotne jest tylko doprowadzenie światłowodu do DSLAM, z czym nie powinni mieć problemu, bo obie firmy mają własną infrastrukturę w gminie. Problemem jest wyposażenie DSLAM oraz pętle abonenckie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-21 21:46 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 22 pa¼ 2015 - 10:23:52



Mówiąć o internecie byłbym bardzo ostrożny o mówieniu w jednym zdaniu o LTE i światłowodach
stąd w ogóle chciałbym mieć w domu kabelek...nawet nie musi być światlowód ;-)
odnośnie zaś inwestycji....Oranżada (czyli TP SA) podpisała ze mną umowę na neostradę po czym stwierdziła, że wymagana jest inwestycja 34 tysiące (niby kilka słupów i kilkaset metrów kabelka) co jest równoznaczne z 'brakiem możliwości świadczenia usługi' (a fizycznie jestem ok. 1 km od najnowocześniejszego urządzenia jakie na polach postawić można...)...
Netia...ma swoje wskaźniki opłacalności inwestycji, z których wychodzi im, że w Habdzinie musiałoby być podłączonych...460 domów by im sie opłacało kable kłaść...
KonstancinNet póki co...w moją ulicę nie wszedł...
a gdyby tak wszyscy skoordynowali swoje działania...to może nie tylko by się dało, ale i te obrzydliwe jeszcze drewniane slupy by zlikwidowali :-)
także niezależnie o wszystkiego LTE to dla mnie jedyna sensowna opcja...i obiektywnie mogę powiedzieć, że na moje potrzeby i potrzeby moich dzieci bezlimitowe LTE rozdzielone routerem wifi po domu daje radę póki co bez problemu...a jak jeszcze podłączę antenkę to się spodziewam 100 % satysfakcji :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-22 10:25 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 pa¼ 2015 - 10:53:34

Z ciekawości - który operator LTE?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 22 pa¼ 2015 - 12:43:22

nie pomarańczowy i nie zielony...i nie fioletowy ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 pa¼ 2015 - 12:55:26

Magenta? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 22 pa¼ 2015 - 14:09:28

jak to wytrawni politycy mawiajÄ… 'nie potwierdzam, nie zaprzeczam' :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 06 wrz 2016 - 13:17:52

Ciekawe czy nasze władze rozmawiają z Orange o potencjalnych inwestycjach na terenie naszej gminy? Nasi sąsiedzi (Wilanów i Piaseczno) jak widać już się porozumieli.

"[...]Dzisiaj Orange ma podpisane porozumienia z władzami Ciechanowa, Grodziska Mazowieckiego, Legionowa, Milanówka, Pabianic, Piaseczna, Wałbrzycha, Żyrardowa, Sulęcina oraz warszawskiej dzielnicy Wilanów."

http://www.telko.in/orange-wspolpraca-z-miastami-podnosi-szanse-inwestycji-ftth

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 06 wrz 2016 - 19:16:34

z pewnością...
zdaje się, że u nas Orange sporo zrobiło w ramach konwersji kar (nałożonych bodaj przez UKE) na zobowiązania inwestycyjne...
tylko co z tego, że postawili najnowocześniejsze centrale jak nie doprowadzają końcówek do domów...
miasto mogłoby wiele wygrać na takiej współpracy a może by i o wsiach nie zapomnieli (gdzie Konstancin.net jedzie ze światłowodem za jakieś unijne pieniądze) bo sporo tam dziur...a stan infrastruktury wszelakiej w wielu miejscach woła o pomstę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 06 wrz 2016 - 19:35:21

FTTH z definicji kończy się światłowodem w domu smiling smiley
Wiele zależy od zdolności negocjacyjnych naszej władzy. Można powiedzieć - ułatwimy Wam w mieście ale za to chcemy inwestycji na wsiach. Tylko czy nasza obecna władza podejmie takie rozmowy?
Ja bym próbował bo Orange na najbliższe 2-3 lata ma kilka mld zł na ten projekt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 08 wrz 2016 - 12:37:32

Dla pokazania, że jest o co walczyć:



Do tych cen nie dochodzi żadna opłata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Operatorzy kablowi (kablówki itp.)
Wysłane przez: MSSMSS (185.15.2.---)
Data: 30 wrz 2016 - 13:42:06

Jest o co walczyć ? Zmień myślenie...
A.
1. mixiorek nie bądź kimś, kto lubi, by za niego wszystko władza zrobiła, bo ona chętnie to zrobi !
2. Normalnie ( w komunie i demokracji ) władza się chętnie wszystkim zajmie. Zatrudnią urzędnika, urzędnik wymyśli ustawę,
zacznie regulować rynek, a potem trzeba następnego urzędnika by sprawdził jak to działa.
Ściągnie na to podatki i zapyta W czym jeszcze możemy pomóc ?
nie dotyczy to naszej gminy... jeszcze...

B.
Współpraca z Orange to współpraca niedźwiedzia z zającem. Porównaj budżety gminy i orange.
Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
- Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!

Można zadzwonić do Orange na niebieską linię albo iść do sądu co gmina i powiat robią od lat.
Taka jest współpraca.

C.
Nie sądzę ,żebyś mieszkał w naszej gminie i nie miał możliwości światłowodu w domu.
Chyba, że przeraża Cię instalacja 99zł i abonament 59zł.
Pewnego razu uczeń pytał mistrza.
Jak długo trzeba czekać na zmiany?
Mistrz odpowiedział.
Jak będziesz tylko czekał... to długo.


D.
Konstancin Net nie ma unijnych funduszy, bo nasza gmina nigdy nie była białą plamą,
Buduje za swoje i odprowadza podatki w Konstancinie.
Właśnie dzięki raportom wyżej wymienionej Orange nie jest białą plamą.
Wg Orange od 5 lat na Parceli wszędzie jest dostępne 30mbit. I ludzie czekają...

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.