Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.251.---)
Data: 23 sty 2015 - 21:50:51

11 Grudnia 2014 15:09, mail do p. dyr. KDK .

" Dzień dobry.

> W nawiazaniu do wczorajszej rozmowy tel.z pracownikiem KDK chciałbym spytać: - czy istnieje możliwość skorzystania z gablot ogłoszeniowych , znajdujących się na przystankach ZTM.

> Materiał, który miałby ew. się w nich znaleźć przesyłam w załączeniu. O ile taka możliwość istnieje, to zależy nam aby ten materiał mógł we wspomnianych gablotach zaistnieć w okresie dwóch tyg. Termin dowolny.

> W imieniu organizatorów inicjatywy

> Z poważaniem - Andrzej Zambrowicz "

Tą grupą inicjatywną jest młodzież z konstancińskiej organizacji ONR. Na maila odpowiedzi nie otrzymałem, pada natomiast deklaracja, że - "PROBLEMU NIE MA"

W środę doręczone zostają do KDK plakaty, dziś otrzymuję drogą tel. informację, że nie można tych plakatów powiesić w gablotach przystankowych, bez uzyskania zgody u samego p. Jańczuka. Nieoficjalnie słyszę, że tak zdecydowała p. Dyrektor KDK.

Tu rzeczony (zakazany ?) plakat :



Piszę w imieniu organizacji Konstanciński ONR. Organizacja działająca legalnie w naszym kraju.

Z pomyslem inicjatywy nosilismy sie od dośc dawna, konsultowaliśmy ten pomysł z radnymi ubiegłej kadencji, T.Zymerem i B.Komosą. Decydującym impulsem do rozpoczęcia akcji zbierania podpisów na petycji do Rady Miasta była podpowiedź p. mani, która zasugerowała aby kolejne rondo ) po rondzie "Inki") nazwać imieniem jakiegoś lokalnego bohatera, tu wymieniła nazwisko W.Kozakiewicza ps. "Barry", o którym de facto mysleliśmy od dawna.

Podejmujemy stosowne kroki aby nasza inicjatywa zakończyła się pozytywnie. Bardzo liczę na Państwa ocene tej sytuacji w jakiej sie znaleźliśmy, zostaliśmy postawieni.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-09 21:23 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 24 sty 2015 - 11:42:17

Nazwanie ronda im. Barrego - bardzo dobra inicjatywa. Tylko dlaczego plakaty muszą wisieć w gablotkach? Jest kilkanaście tablic w mieście, gdzie można przykleić.

Te zamykane są do ogłoszeń urzędowych i wiesza w nich UMiG, KDK, GOSiR

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (93.154.169.---)
Data: 24 sty 2015 - 12:26:05

"nie można tych plakatów powiesić w gablotach przystankowych, bez uzyskania zgody u samego p. Jańczuka"
A jak by mu powiedzieć że chcecie powiesić plakat z apelem o nazwanie ronda imieniem "Tuska prześwietnego" to pewnie była by zgoda na wieszanie plakatów.

PS. Gabloty na przystankach są własnością wszystkich mieszkańców gminy i radnych, a otwierają się nasadkowym kluczem nr 7

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: robsonrobson (213.158.222.---)
Data: 24 sty 2015 - 14:32:59

Nie wiem czy to p. Jańczuk decyduje o tym co wieszamy na przystankach a nie umowa między gminą a mzk . Poza tym inicjatywa warta poparcia tylko po co od razu szukać awantury skoro nawet na tym forum jest kontakt do niektórych radnych i można pewne inicjatywy przedyskutować nieoficjalnie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: MarioMario (178.180.37.---)
Data: 24 sty 2015 - 16:19:51

O tym co wieszane w gablotach na przystanku decyduje ztm? Jakim cudem? Wszak gmina stawia wiaty itp, więc dla mnie to raczej nierealnesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 24 sty 2015 - 16:43:18


Mario
O tym co wieszane w gablotach na przystanku decyduje ztm? Jakim cudem? Wszak gmina stawia wiaty itp, więc dla mnie to raczej nierealnesmiling smiley

Wiaty są gminne, to co w nich wisi zależy od gminy. ZTM nie ma nic do wiat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: czaknoris (84.40.128.---)
Data: 24 sty 2015 - 17:24:39


mania
Te zamykane są do ogłoszeń urzędowych i wiesza w nich UMiG, KDK, GOSiR

Podkreślenie i pogrubienie moje.
To bardzo ciekawe co piszesz. Zwłaszcza w kontekście wykorzystywania tych gablot do promocji wyborczej panów Jańczuka i Guta.



mania
Tylko dlaczego plakaty muszą wisieć w gablotkach?

A dlaczego nie? Skoro wyborcza propaganda tylko jednej opcji mogła wisieć, to dlaczego plakat z inicjatywą społeczną wisieć nie może?



mania
Jest kilkanaście tablic w mieście, gdzie można przykleić.

No właśnie. Tylko dlaczego dwóch wspomnianych panów wybrało również możliwość umieszczenia plakatów wyborczych w zamykanych gablotach skoro można było powiesić tylko na tych ogólnodostępnych?




robson
Nie wiem czy to p. Jańczuk decyduje o tym co wieszamy na przystankach a nie umowa między gminą a mzk .

MZK w Warszawie nie istnieje już od dobrych "kilku" lat. MZA to też inna parafia. Jeżeli już to ZTM, który zdaje się zarządza pewnymi przystankami, ale na terenie Warszawy, a nie u nas, gdzie za przystanki odpowiada gmina.



robson
Poza tym inicjatywa warta poparcia tylko po co od razu szukać awantury skoro nawet na tym forum jest kontakt do niektórych radnych i można pewne inicjatywy przedyskutować nieoficjalnie .

A co tu jest do nieoficjalnego przedyskutowania? Cichaczem, żeby się nikt nie dowiedział? To w ramach pełnej jawności i transparencji działań w samorządzie gminnym?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 24 sty 2015 - 18:02:26

Wywieszenie plakatów wyborczych p. Jańczuka było bez jego wiedzy, podobnie K.Guta. Ktoś dostał za to burę, nie pytałam czyj to był pomysł, ale uważam że głupi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: czaknoris (84.40.128.---)
Data: 24 sty 2015 - 18:54:00


Jan Salamucha
Z tymi "ogólnodostępnymi" tablicami/słupami to też jest ciekawa sprawa, bo mam w pamięci jak policja zaczepiła mnie przy słupie pod obecnym Ratuszem i zaczęła mi wmawiać(?), że popełniłem wykroczenie, a na dodatek zaczęli twierdzić, że falanga to nielegalny symbol i mogę za to pójść siedzieć.

Który słup masz na myśli? Ten ogłoszeniowy, dużej średnicy z daszkiem, w okolicach kiosku?


Jan Salamucha
Jak wyciągnąłem fakt, że jest zarejestrowana w sądzie, a słupy są publiczne to skończyły im się argumenty i dostałem tylko "sugestię", że mam się wynosić z tego miejsca. Nie wie ktoś z forum jak to rzeczywiście wygląda sprawa z tymi słupami/tablicami ogłoszeniowymi?

Numery odznak i z jakiej jednostki byli zapisałeś?


Kodeks wykroczeń:
Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.


Słup ogłoszeniowy (http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82up_og%C5%82oszeniowy) wydaje się być z zasady miejscem przeznaczonym do umieszczania ogłoszeń i całej reszty wymienionej w art 63a. § 1 kodeksu wykroczeń. Skoro jest to miejsce przeznaczone, to nie popełniasz wykroczenia. Co innego gdybyś taki plakat powiesił na szybie wiaty przystankowej (bez zgody zarządcy, czyli UMiG), na budynku, na ogrodzeniu, na słupie oświetleniowym itd. (bez zgody właściciela/zarządcy),
Możesz ewentualnie poszukać sobie wyroków z oskarżenia na podstawie art 63a. § 1 KW.

Jeżeli spotykasz się z takimi sytuacjami, to nie pozostaje Ci nic innego jak zapoznać się z kodeksem wykroczeń, ustawą o policji i o strażach gminnych, żebyś wiedział gdzie możesz wieszać i co może, a czego nie powinna robić policja i SM.





mania
Wywieszenie plakatów wyborczych p. Jańczuka było bez jego wiedzy, podobnie K.Guta. Ktoś dostał za to burę, nie pytałam czyj to był pomysł, ale uważam że głupi.

eye popping smileyeye rolling smileyconfused smiley>grinning smiley<smileys with beer
Nie wiedzieli. Dobre! smiling bouncing smiley

Zdaje się, że zamieszczone tu zdjęcia zostały wykonane na przystankach w... Słomczynie, którego sołtysem był i jest... K. Gut smiling smiley.
Szkoda, że powierzył swoje plakaty nieodpowiedzialnej osobie z dostępem do gminnych gablot i nie wiedział, co działo się na przystankach w jego sołectwie, bo całe "wrażenie" i tak spada na niego.
Szkoda, że osoby "nieodpowiedzialne" mają w ogóle dostęp do tych gablot.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-24 19:05 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 24 sty 2015 - 21:09:12


Jan Salamucha


Znam te paragrafy. Według mnie na tym słupie można legalnie kleić plakaty, co robi praktycznie każdy. Nie odbiegajmy od sprawy upolitycznienia KDK. ;)

Upolitycznienie by było gdyby powiesili plakat ONR, PiSu, PO, SLD

Z tymi plakatami wyborczymi to podejrzewam, że ktoś mógł podłożyć świnię, albo zgłupiał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: daramisdaramis (178.42.200.---)
Data: 24 sty 2015 - 22:55:57

Czy te zdjęcia jeszcze wiszą na przystanku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 24 sty 2015 - 23:07:34


daramis
Czy te zdjęcia jeszcze wiszą na przystanku?

Już dawno nie wiszą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (94.254.129.---)
Data: 25 sty 2015 - 00:00:57

Wydaje mi się, że można mieć poważne wątpliwości co do zgodności z prawem promowania kandydatów w wyborach samorządowych w takich miejscach, ale o niczym nie przesądzam - z pewnością jest nieeleganckie. W każdym razie zachowanie pani dyrektor KDK jest po prostu złośliwe - po to jest dom kultury, by pomagać w promocji takich inicjatyw, odwoływanie się przez dyrekcję do burmistrza jest niepoważne. Jak widać, ta piękna inicjatywa się KDK zwyczajnie nie podoba.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-25 00:05 przez SergiuszMuszynski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 lut 2015 - 17:54:49

A po co, przepraszam, zacytowałeś całą wypowiedź poprzednią, wielokrotnie dłuższą od twojej? Nie wystarczy odpowiedzieć?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 lut 2015 - 01:36:23

Fascynujące jest, że jak mantra musicie powtarzać, że "działająca legalnie". Znam masę uczciwych ludzi, żaden z nich nie wtrąca w każdej rozmowie "bo ja jestem uczciwy". Zupełnie, jakbyście musieli wszystkich dookoła o tym przekonywać. Ja na każdym kroku nie powtarzam, że samochód kupiłem, a nie ukradłem.

Czy to ważne, o co pytam? Tak. Jest pewna konwencja wypowiedzi. I są zasoby tego serwera opłacane wcale nie z pana ani z Krystiana kieszeni. Na które ma to wpływ.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 lut 2015 - 01:39:25

A ten "Wydział Propagandy" to gdzie istnieje? W realny świecie? W BIPie go nie widziałem. Co będzie, jak konstanciński oddział ONR "straci cierpliwość"? Znów atak "lewackich prowokacji"? Czy legalne działania? Jakie? Wydawało mi się, że ktoś tu coś pisał, ze ten oddział się rozwiązał. W końcu jak to jest? Bo się gubię.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 lut 2015 - 15:34:24

Krystianie, pan Zambrowicz ma tu moderację za swoje kłótnie ze wszystkimi w czasach, jak ty nie wiedziałeś o istnieniu tej strony On dobrze wie za co i to jest akurat jego sprawa, nie twoja, a jego aktualne, całkiem niedawne sympatie polityczne mają z tym mało wspólnego, tym bardziej, że nie są dla mnie całkiem jasne. I w sumie nie moja sprawa, kto w co wierzy, albo jaką ideologię wyznaje, póki to jego prywatna sprawa i nie wchodzi mi w szkodę.

Na tej zasadzie, to ja mogę powiedzieć, że ty jesteś antycośtam, bo ja coś lubię, a ty się nie zgadzasz. Tylko nie wiem antyco, bo nie wyznaję publicznie żadnej ideologii :\

Jeżeli to forum tak ledwo wegetuje, to czemu na nie wszyscy nadal przychodzicie? Nie ma lepszych miejsc, gdzie nikt was nie cenzuruje, nie upomina, nie poucza i nie żałuje zasobów? Byli tu tacy, co wieszczyli upadek tego forum, jak ty jeszcze nie miałeś emaila smiling smiley Widać, co z tego wieszczenia wychodziło i wychodzi. Nie muszę nic podgrzewać ani niczego szukać, bo od ponad 10 lat ludzie korzystają z tego forum. Ty odejdziesz, pan Andrzej z niego zrezygnuje, mania się znudzi, a forum nadal będzie się kręcić. O tym, jak bardzo ono upada, najgłośniej krzyczą ci, którym z jakiegoś powodu coś w nim nie pasuje.

Twoje pytania o plakaty kieruj do urzędników. Tu na forum raczej odpowiedzi się nie doczekasz, o ile odpowiedzi oczekujesz, a nie tylko szumu. Ale może się mylę. Natomiast praktyka pokazuje, że to nie tędy droga - Sergiusz i inni, którzy "walczyli z pylonem", pisali do McD. I stamtąd doczekali się reakcji. Nie stąd.

A to, że się nie cytuje w całości wielokrotnie dłuższej wypowiedzi niż własna, to część tzw. netykiety. To był kiedyś w sieci taki obowiązujący wymysł z początku lat 80. Masz prawo nie znać. Pewnie i tak był lewacki.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 lut 2015 - 23:12:40

Panie Andrzeju. Ile razy kazałem panu przestać udawać głupca? Umie pan do tylu policzyć? To niech pan policzy. Na głos. Dobrej nocy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 08 lut 2015 - 07:34:39

no cóż, rotacja na tym forum znaczna, mnóstwo wyrotowało się w ... inne rejony, ale Konstancin 24 nie przyciągnął odchodzących smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 lut 2015 - 10:51:58

Bo K24 to raczej serwis informacyjny - oni mają to, czego my nie mamy. Za to my mamy forum ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.