Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 lut 2015 - 16:29:57

"Wszystkimi" a nie "wzystkimi" ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.138.---)
Data: 09 lut 2015 - 11:42:12


rondo

Uzytkownicy:

14-Daramis

Protestuję! grinning smiley

Ze mną jeszcze nie było okazji.
Może kiedyś...grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lut 2015 - 21:21:02

Faktycznie, pan Andrzej się nie postarał. Zaraz zmienię.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-09 21:22 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BEZ NAZWY
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 lut 2015 - 08:59:24

A co, ja zakładając wątek nazwałem go "bez nazwy"?

Winny, zły, w ogóle wcielony szatan i co tam jeszcze. A przy okazji nie umie internetów.

grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: maniamania (37.128.12.---)
Data: 12 lut 2015 - 19:29:32

Może zapytam się przytomnie, czy nazwę maja nadać gabloty przystankowe? Czy Rada Miejska? Swojego czasu wystąpiłam z inicjatywą nazwania ronda im. Jana Pawła II. Zebrałam ok 300 podpisów i złożyłam pismo w Radzie Miejskiej. Rada się przychyliła i to wszystko.

Niedługo sesja, ale w programie nie widzę punktu: nadanie imienia Barrego rondu ..... Może najpierw wystąpić z inicjatywą?

Kozakiewicz - Barry, to postać w Kcinie znana, więc inicjatywa podparta 300. podpisami jakie już dotąd zebraliście (info z Nad Wislą) przejdzie bez problemu, tylko trzeba poinformować RM.

Jeśli tak Wam zależy na rozpropagowaniu, to tablic gminnych jest pełno, dlaczego tam nie wiszą. Musi być tu i koniec! Nie rozumiem o co chodzi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: maniamania (37.128.12.---)
Data: 12 lut 2015 - 20:48:02

To może dotrzeć w inny sposób - przez publikację ulotki z nieco rozszerzona treścią. Koszt przy dużej ilości egzemplarzy nie powinien zabijać, kolportaż przez inicjatorów do skrzynek, wtedy ludzie wezmą do ręki i przeczytają, a może wrócą i kiedyś, pokażą dzieciom. A plakat ktoś dojrzy lub nie - nie wszyscy jeżdżą autobusami. Myśle że można by znaleźć sponsorów dla tego przedsięwzięcia. Ale ja bym zaczęła od nazwania, wtedy ludzie byliby bardziej zainteresowani.

Co do tego, że ludzie nie wiedzą o Barrym, to nie dziwota - wiele osób ogranicza się do czytania FAKTu, Superexpressu, Naszego Dziennika i oglądania M jak miłość, zabijania zielonych ludzików w grach komputerowych lub innych bzdetów. Tragiczny jest raport dotyczący czytelnictwa w Polsce... Krótka ulotkę pewnie daliby radę przeczytać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 lut 2015 - 22:09:11

Swoją drogą, to nie mania jako pierwsza w tym gronie wspomniała Barrego przy okazji Inki? Trzeba by przegrzebać archiwalne wątki, ale jest do znalezienia.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 lut 2015 - 08:09:05

Jest taki pomysł: można zgłosić plakaty bez żadnego logo. Wtedy KDK się prędzej zgodzi, jeżeli prawdą są przypuszczenia niektórych. To chyba żaden problem, bo w końcu chodzi o uczczenie bohatera, a nie o zaznaczenie swojego istnienia przez jakąś organizację, prawda? Najważniejszy jest cel.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: maniamania (37.128.12.---)
Data: 13 lut 2015 - 20:42:27

Myślę, że gabloty powinny pozostać - tak jak planowano na ogłoszenia UMiGu i jednostek.

Powieszenie ogłoszenia jednej organizacji spowoduje, że każda organizacja, fundacja lub stowarzyszenie tez będzie chciało się tam powiesić i zrobi się sajgon. W Kcinie jest około 30 organizacji.

Tego ze jakiś gorliwy wywiesił plakaty wyborcze, nazwałabym jako "wypadek przy pracy spowodowany głupotą", a może... prowokacją. Np. Jojo ma klucz, a może też ktoś inny "usłużny".

Zaproponowałam ulotki, a ponieważ - jak twierdziło rondo jest problem, to może pocztą pantoflową, która jest skuteczniejsza od ogłoszeń, bannerów itp.
Trzeba napisać sensowny tekst i wysłać mailami do znajomych z prośbą o rozesłanie itd.

I ciągle nie wiem, dlaczego nie jest złożona propozycja nazwania ronda do RM. Posiedzenie jest niedługo, a w programie sesji ani słowa.

Propozycja usunięcia logo powinna wyjść od inicjatora, nie od wydziału czy jednostki gminnej lub burmistrza, bo byłoby to niegrzeczne i.... dopiero by była zadyma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-13 20:45 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 lut 2015 - 15:43:43

I to się robi coraz bardziej ogólna polityka i sprawy, a coraz mniej lokalna. Rozumiem, że tematowi emocje towarzyszą, ale trzymajmy się sedna, niekoniecznie z opracowaniami przekrojowymi.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rondo im. "Barrego"
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 26 lut 2015 - 16:22:05

Zapytam przytomnie:

1. czy przystanki maja nosić imię Barrego?
2. Czy Burmistrz wypowiedział się że nie chce by ta nazwa ronda czy przystanku zaistniała w Konstancinie i dlatego młodzi ludzie się do niego/ za niego modlą?

I przypomnę, że nazwę ulicy, rondu, placowi nadaje Rada Miejska, do której należy złożyć wniosek, nie burmistrz, wojewoda ani komendant SM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.