Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 21 wrz 2011 - 19:55:00

chyba chciałeś napisać Tomku "brak asfaltu na Pułaskiego" smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 wrz 2011 - 20:19:04


Tomasz Zymer

Od ronda przy Aurze do Auchana jest 9,5 km, co daje wg Pani wyliczenia średnią prędkość roweru 38 km / h. Młodzi ludzie jeżdżą po asfalcie przeważnie 25-28 km/h, (...)Nie będę w stanie Pani sprostać, Pani Olu, ale na pewno będę Pani kibicował w następnym Tour de Pologne smiling smiley

Paaaaanie Tomku, trasa sięgacz - Aura - Auchan, to znacznie więcej niż 9,5 km, ale ja wolę proste rozwiązania (zuuuuummmm) smoking smiley A ten kwadransik - to wynik mojej mojej córki. Jednak Pańska obietnica kibicowania ... no cóż .... może jednak potrenuję ... eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: tomaszjerzytomaszjerzy (---.knc.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 09:47:44

a ja słyszę pogłoski, że przy wylocie z KJ w stronę Warszawy ma powstać Auchan, niektórzy powiadają, że jedno z większych w Europie (bo będzie obsługiwało też Wilanów), a jeszcze niektórzy posuwają się do twierdzeń, że to pod owo przyszłe Auchan zrobiono dwupasmówkęconfused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 10:14:32

Czasem przewijają się informacje, że naprzeciwko Biedronki miałaby by powstać ELEA/Billa (czy jak to się teraz nazywa).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 22 wrz 2011 - 10:38:17


Hammer
Czasem przewijają się informacje, że naprzeciwko Biedronki miałaby by powstać ELEA/Billa (czy jak to się teraz nazywa).

Prawie naprzeciwko. Chyba obok Renault, tam gdzie zrobili prawo skręt. Tam na szczęście nie ma miejsca na największy na świecie market ;) plan zagospodarowania przewiduje chyba coś wielkości Lidla?
Bardziej martwią mnie plany budowy centrum handlowego w miasteczku z betonu, tuż obok Przyczółkowej. To może skutecznie zmienić układ komunikacyjny w tej części Wawy. Co prawda to chyba za 2-3 lata ale zbliża się nieuchronnie. A Nowokabacka odłożona na wieczne niezrobienie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 pa 2011 - 13:55:34

Nie chce mi się zakładać nowego tematu a że tu ogólnie o handlu.... Oglądajcie dokładnie opakowania z produktami typu kasze, ryż, mąka, sól kupowane w Aurze. Ostatnio walczyłam w domu z plagą moli spożywczych i teraz już wiem, ze przyniosłam je do domu właśnie z tego sklepu.
Ostatnio kupiłam kilo soli i w domu okazało się że pełza po opakowaniu molowa gąsienica....
Powiedziałam w sklepie, że mają mole a pani na to: "niemożliwe".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Te cholerne mole, co zrobić
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 pa 2011 - 22:23:03


Powiedziałam w sklepie, że mają mole a pani na to: "niemożliwe".

możliwe, mozliwe - nawet w stolycy, w Best Mallu latały i wdzięczyły sie do klientów. Spożywcze sa takie durne, że nie stronią od człowieka, w odróznieniu od wełnianych, które trudno upolować - za to po efektach można poznać.

Pzrerabiałam najazd spożywczaków. Okazało się że wsżedzie zakładają bazy- znoszą jajka nie tylko w mące i kaszy, ale także w torebkach z suszonymi grzybami, ziołami, w suchych bukietach, a nawet w pękniętych orzechach. Myślałam że się zastrzelę, ale na szczescie wytropiłam w sklepie (teraz też sa na targu), pułapki feromonowe. Panowie molowie - jak to głupie facety - lecą w kierunku zapachu samicy i przyklejaja się do lepu. Oblęd w ioczach ile to tego draństwa się nałowiło. Ale po kilku tygodniach było po molach.

Na wełniane tez sa pułapki feromonowe (oj głupie te facety!). widziałam pułapki tylko w Internecie i w pralni w Europlexie na Puławskiej (d. kino Moskwa), na targu nie bywały.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (31.61.79.---)
Data: 04 pa 2011 - 08:30:53

Cytat:
jak to głupie facety - lecą w kierunku zapachu samicy

Bo my lubimy dziewczyny. Nic na to nie poradzimy .. grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Te cholerne mole, co zrobić
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 pa 2011 - 08:36:39

a ja myślałem że na mole sa kulki, tylko trudno cholerę trafić smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 pa 2011 - 09:43:26

trudno kulkami trafić to raz, a dwa, że one cholernie śmierdzą i tak na prawdę tylko odstraszają.
Lep z feromonem pachnie tylko dla molich facetów, które (te głupie facety) lecą w ciemno i przylepieją się, a molowe dziewice latają jak opętane, bo nie ma ich kto ....

PS. znalazłam opakowanie po molich odzieżowych feromonach, to coś nazywa się "Tinaset". Jak się wpize do wyszukiwarki to znajdzie

Opcje: OdpowiedzCytuj
ALMA zamiast CARREFOUR
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 14 sty 2012 - 22:41:40

Czy ktoś wie kiedy zmiany w naszym mieście?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 22:42 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ALMA zamiast CARREFOUR
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 14 sty 2012 - 23:00:33


daramis
Czy ktoś wie kiedy zmiany w naszym mieście?

Zmiany w Naszym Mieście były w grudniu 2010 - w dobrym klimacie smiling smiley : [www.nmfmk.pl] . Natomiast to, o czym pisze Daramis - zamiana międzynarodowej sieci handlowej na krajową - jakoś mnie nie ekscytuje. Mamy już kilka marketów w gminie, za chwilę dojdzie kolejny na wjeździe koło Konstancji i chyba jeszcze jeden przy Świetlicowej / Bielawskiej. Za to targowisko, dające pracę co najmniej kilkuset lokalnym producentom żywności i handlarzom, nadal prezentuje obraz nędzy i rozpaczy, bez prawdziwego parkingu, handel w fatalnych warunkach i na prywatnym gruncie przeznaczonym w 2010 roku w planie miejscowym pod zabudowę. Zamiast zmiany szyldu na supermarkecie wolałbym zobaczyć lokalny targ z prawdziwego zdarzenia.

Przy okazji: w wyżej zlinkowanym artykule znalazłem taki cytat: "Wykorzystajmy to olbrzymie pragnienie zmian i nie pozwólmy, aby przez naszą rezygnację lub zaniechanie gmina i nasz standard życia ulegały dalszej degradacji." Myślę, że dobre motto na 2012.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ALMA zamiast CARREFOUR
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 sty 2012 - 10:41:42

UMiG (a zwłaszcza RM) powinien wiedzieć, co się dzieje w gminie - np. kiedy i jakie sklepy będą otwarte (oraz jak dostawy towaru do tych sklepów wpłyną na natężenie ciężkiego ruchu w zakresie hałasu, stanu dróg, emisji spalin etc.). Terminy sklepowych roszad powinny być w BIPie.
... a co do motta:


"Wykorzystajmy to olbrzymie pragnienie zmian i nie pozwólmy, aby przez naszą rezygnację lub zaniechanie gmina i nasz standard życia ulegały dalszej degradacji."

... to zastanawiam się, dlaczego wybrani urzędnicy/ samorządowcy nie podlegają kontroli wyborców ( w ramach rocznej oceny pracy, po ang brzmi to lepiej "performance appraisal"). Kryteria oceny są jawne: program wyborczy - kroki podejmowane dla jego realizacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ALMA zamiast CARREFOUR
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 sty 2012 - 12:42:31

Łączę z istniejącym, warto czasem kliknąć na "Szukaj".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 15 sty 2012 - 15:25:01

a moze lepiej aby umig pilnowal jaki towar z polki schodzi aby przewidziec kiedy ciezarowka powinna go dowiesc?

Gmina uzgadnia ogolna lokalizacje, ze w tym miescie powstanie supermarket, ale juz nic im do tego jaka firma go bedzie prowadzic.

Na tej samej zasadzie powinna monitorowac komu kto wynajmuje mieszkanie bo sie okaze ze przybedzie 5 samochodow.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 15 sty 2012 - 15:57:48


Hammer
Gmina uzgadnia ogolna lokalizacje, ze w tym miescie powstanie supermarket, ale juz nic im do tego jaka firma go bedzie prowadzic..

Gmina zezwala na takie formy działalności w planach miejscowych, a lokalizacje zatwierdza starostwo w pozwoleniu na budowę, które ostatnio z reguły nie dociera w ogóle do gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: PilznerPilzner (195.164.0.---)
Data: 01 mar 2012 - 08:13:36

Wiadomo co się dzieje z tematem tytułowego wątku?

Pamiętam oficjalną informację na stronach Almy, ale póki co, Carrefour ma się "dobrze".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 mar 2012 - 22:29:10

Tak nieco przypadkiem dziś usłyszałem z dobrego źródła, że od następnego roku...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 04 maj 2012 - 17:52:11

Na Bielawskiej na terenie po Inco jeszcze w tym miesiącu ma się otworzyć sklep, ale nie sieciowy tylko przedsiębiorcy z okolic Grójca.

Ps może zmienić tytuł wątku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alma - czyżby w końcu?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 04 maj 2012 - 18:26:51

ostatnio testowalem zakupy w almie przez internet, przywoza wtedy do domu.

Bardzo fajna rzecz, wszystko swiezutkie, odwazylem sie kupic ser w plasterkach i filet z lososia. Ceny jak w Aurze, czyli do przezycia smiling smiley

jedyna wada, ze trzeba siedziec przez 2 godziny i czekac na dostawce.

A na wjezdzie do Konstancina nie bedzie chyba Elei tylko cos innego, przynajmniej jakas inna nazwe przypieli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.