Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.30.81.---)
Data: 12 mar 2015 - 13:10:26

Kino w Hugonówce zaprasza w najbliższy piątek (13 marca) na oskarową Idę. Początek seansu o godz. 20.00. Wstęp 10 zł.

Kto chce niech IDA ( 10zł to tanio ) Ja zostanę w domu. Nie chce oglądać jak gloryfikuje się komunistycznych zbrodniarzy z za prokuratorskiego biurka

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: maniamania (84.40.129.---)
Data: 12 mar 2015 - 14:45:36

Może warto najpierw zobaczyć a potem wydać opinię własnym rozumem - nie na podstawie tego co piszą różne "porzal się rze" czy jakieś tam...

Film jest krótki, czarno- biały, wymaga skupienia i trochę nuży, rekompensują wspaniałe zdjęcia. To opinia mojej znajomej, młodej osoby nie skażonej komuną, wierzącej i praktykującej...

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 12 mar 2015 - 15:10:01

Postać sędzi z czasów stalinowskich - tu pierwowzorem wg mnie nie była Wolińska, nie wiem kto to wymyślił, tamta to kawał twardej ubeckiej funkcjonariuszki - jest przedstawiona jako osoba o tragicznej przeszłości i ogromnym ładunkiem wyrzutów sumienia. Nie ma tam żadnego kreowania katów, admirowania czy wynoszenia na piedestał ubecji czy innych organów. To jest wymyślona historia, od początku do końca fikcja, wsparta wyjętymi z historii czy kontekstu sprawami. Nie ma się co obrażać, twórcy filmowi swoje prawa mają. Tak samo komisje przyznające nagrody na festiwalach. Pracuję w tej branży już ponad 20 lat i tak zawsze było. Nie zawsze film który dobrze przyjął się w kinach zdobywał festiwale i odwrotine. Sam osobiście uważam IDĘ za średnie kino, nowatorskie na pewno w formie obrazu i świetne aktorsko poprzez swoje dwie bohaterki.

A że są tacy co dorabiają ideologię do wszystkiego? Prawo demokracji grinning smiley

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: skelerskeler (85.219.142.---)
Data: 12 mar 2015 - 17:07:02

Film widziałem - bardzo dobre kino dla ludzi myślących. A po dyskusji od razu widać, kto z wypowiadających się film widział, a kto tylko powtarza za tymi, którzy ich wyręczają w myśleniu ;-)

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: trenertrener (83.6.220.---)
Data: 12 mar 2015 - 17:39:12


skeler
Film widziałem - bardzo dobre kino dla ludzi myślących.

Czy naturalną koleją rzeczy będzie konstatacja - nie podoba mi się, nie jestem myślący?



Fundacja Budzenie Pasji

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.160.---)
Data: 12 mar 2015 - 21:40:32


Jan Salamucha
Link do filmu:
[www.youtube.com]
dzięki chętnie obejrze z rodziną i nie dlatego żebym pochwalał taka postawe

jojo
gloryfikuje się komunistycznych zbrodniarzy z za prokuratorskiego biurka
ale dlatego że warto pamiętać o tym co było , nawet jeśli nie jest to chwalebne dla calego narodu ( bez wzgledu na to kogo kto popiera czerwonych , czarnych, zielonych )


Jan Salamucha
W PZPR Cię tak Maniu nauczyli?
partia jak kazda inna , robiąca wode z mózgu ludziom , prawie niczym sie nieróżniąca działaniem od obecnie działajacych

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: TommyTommy (95.49.176.---)
Data: 12 mar 2015 - 22:52:33

Dialogi na cztery nogi. Brawo! Forum ożyło. Poziom onetu już tuż tuż...

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (93.154.133.---)
Data: 13 mar 2015 - 08:43:07


skeler
Film widziałem - bardzo dobre kino dla ludzi myślących. A po dyskusji od razu widać, kto z wypowiadających się film widział, a kto tylko powtarza za tymi, którzy ich wyręczają w myśleniu ;-)

Rozumiem że uważasz za słuszne wysyłanie na ten film osoby która nie posiada wiedzy kim była Prokurator Wolańska. Tak się właśnie przyjacielu wychowuje "unijnych niewolników " europejskie "mięso armatnie" bez pamięci i honoru. Produkujemy tak unijnych lemingów którym Tuski i Niesiołwscy mogą wmówić każdą bzdurę. Tak się dzieje kiedy historii swojego kraju uczymy ich z filmów typu IDA.
Krótki przykład
Zapytaj pan dzieciaka jak miał na imię sienkiewiczowski Pan Zagłoba. Każdy odpowie tekstem z filmu Ogniem i Mieczem bo nikt z nich nawet do 2 rozdziału nie doczytał.
Bo przecież miliony nie mogą się mylić

Tyle w temacie.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 mar 2015 - 09:06:00

Do rzeczy. Dalsze personalne przepychanki także wylecą.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: skelerskeler (85.219.142.---)
Data: 13 mar 2015 - 13:39:16

Jak już napisałem, to film dla ludzi myślących - takie osoby bez problemu rozpoznają kto jest dobrym bohaterem, a kto nie - nawet jeśli nie znały Wolańskiej wcześniej i jej cała historia nie została pokazana w filmie, to można się tego domyślić - bez dodatkowych napisów końcowych jak niektórzy by chcieli, itp. Nie wszystkie filmy muszą być jak serialowa papka z łopatologicznie pozytywnymi lub negatywnymi bohaterami, skierowana do innej grupy docelowej.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.30.113.---)
Data: 13 mar 2015 - 15:06:18

A później słyszymy o polskich obozach pracy.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-13 15:08 przez Jojo.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 mar 2015 - 15:20:57

Zakłamywanie historii to był ten film, na którym Amerykanie sami jedni złamali Enigmę ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (93.154.224.---)
Data: 13 mar 2015 - 15:48:27

To też był film dla "ludzi myślących - takie osoby bez problemu rozpoznają kto" rozwiązał problem enigmy. Nawet jeśli niewiedzą kto to Zygalski i Różycki to teraz wiedzą że to w Bletchley Park. a nie w Pyrach pod lasem Kabackim

Miłego oglądania dla ludzi myślących

Bez odbioru

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 mar 2015 - 16:02:33

A nie, ja nie mówiłem o tym ostatnim. Mówiłem o tym, gdzie bohaterska załoga bohatersko amerykańskiej łodzi podwodnej przechwyciła uboota i sama rozpracowała zdobyczną enigmę Kriegsmarine.

W tym niedawnym to było nieco lepiej. Tym bardziej, że wbrew obiegowym opiniom Polacy, owszem, rozpracowali Enigmę, ale ok 1933 lub 34 (nie pamiętam teraz), a potem na podstawie ich prac alianci ogarniali kolejne wersje. Więc nie ma w tym wiele kłamstwa ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 13 mar 2015 - 17:02:38



skeler
Jak już napisałem, to film dla ludzi myślących
zanim zaczniesz obrażać ludzi "niemyślących" może przeczytaj ten tekst, który "niemyślący" autor napisał bardzo przemyślanie


Z jednej strony, film jest bardzo dobry i zasługuje na nagrody. Z drugiej – film pokazuje „ludzkie oblicze” żydowskiej komunistki, która miała na sumieniu AK-owców. Ludzie na świecie nie znają naszej historii i mogą zacząć bredzić o „dylematach moralnych” albo o „trudnych wyborach”. Co jest też bardzo znamienne – w filmie ANI RAZU nie pada słowo „Niemiec”. Winnymi nieszczęścia Żydów są wyłącznie Polacy.
[larisaantipova.salon24.pl]

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 mar 2015 - 17:12:43

Dostałeś ostrzeżenie za publiczne kłótnie i nieumiejętność dyskutowana, za wyzywanie ludzi itd.

Na razie ani skeler ani babet się tego nie dopuścili, więc daruj sobie dobre rady pod ich adresem.


Chyba, że uważasz nazwanie kogoś "myślącym" za obrazę. To nie mam pytań.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-13 17:13 przez Bartek.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: trenertrener (83.28.138.---)
Data: 13 mar 2015 - 18:31:36


Bartek
Dostałeś ostrzeżenie za publiczne kłótnie i nieumiejętność dyskutowana, za wyzywanie ludzi itd.

W takim układzie mania powinna tu być persona non grata cały czas. Dawco ostrzeżeń.



Fundacja Budzenie Pasji

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 mar 2015 - 18:37:13

Niestety tak się składa, że nie tobie muszę się tłumaczyć z tego, komu za co udzielam ostrzeżeń. Nie muszę i nie zamierzam smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 mar 2015 - 18:40:09

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś opłacił sobie serwer, a potem przez 10 lat rozkręcał własne forum. Tam będziesz mógł ustalić własny porządek.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Ale kino. Kto chce niech IDA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 13 mar 2015 - 19:09:27


Bartek
Niestety tak się składa, że nie tobie muszę się tłumaczyć z tego, komu za co udzielam ostrzeżeń. Nie muszę i nie zamierzam smiling smiley
Wolny człowiek .Tylko dlaczego Ci nie zazdroszczę tej "wolności". To komu musisz się tłumaczyć i za co udzielasz ostrzeżeń? confused smiley Czy nie cała prawda całą dobę?grinning smiley

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.