Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678910-->
Bieżąca strona: 4 z 10
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.33.---)
Data: 12 cze 2015 - 16:50:17

Niestety został tylko jeden mały bociek sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.33.---)
Data: 12 cze 2015 - 18:58:55

Okazało się że drugi bociek jest w gnieździe jednak matka próbuje go wyrzucić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.1.---)
Data: 12 cze 2015 - 19:13:43

Dalej próbuje , widzę ,że ten martwy przywiazany, czy połączony jest z jakimś (chyba) sznurkiem, smutny widok (

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 19:23:52

Martwy, którego chce wyrzucić jest splątany sznurkiem z tym biedakiem ledwie żywym.
Może Strażacy pomogliby, maja wysięgnik z koszem, albo energetycy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 19:33:40

Zadzwoniłam pod 998, pan Strażak mówił że wie, ale obawia się że stary bocian porzuci gniazdo - dałam namiar na kamerkę, żeby popatrzyli bo sytuacja jest dramatyczna - bocianica nie może wyrzucić malca więc usiłuje go połknąć razem ze sznurkami i będzie tez po niej. Powiedzieli że spróbują cos zrobić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: MarioMario (164.127.94.---)
Data: 12 cze 2015 - 19:59:17

Brawo mania. Bociek martwy wyrzucony, sznurek odcięty.Jest hyba jeszcze jakieś jedno jajo? Czy jestem ślepy?Straż się przydała. Oby tylko nie odrzuciła mama malucha



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-12 20:13 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 20:05:46

To chyba nie moja zasługa, bo wcześniej zadzwonił Jacekkk. Nakreciłam filmik z akcji ratunkowej (z ekranu) i zrobilam kilka zdjęć. Teraz czekamy na mame/ tatę. Przed akcja był tylko jeden stary bociek, to może ten wróci prędzej, bo drugi odleciał gdy przyjechali Strażacy.

Wiedziałam, że na Strazaków zawsze można liczyć. Brawo i stokrotne dzięki


oooooooooooo właśnie bociek przyfrunął. Kamień z serca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 20:09:59

Mario, masz rację - jest następne jajo, ale po takim czasie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.33.---)
Data: 12 cze 2015 - 20:33:56

Trzeba naprawdę pochwalić chłopaków ze straży w Bielawie przyjechali błyskawicznie i zachowali się naprawdę profesjonalnie, oczyścili gniazdo ze sznurków i delikatnie uratowali drugiego boćka. Wieczorem lub rano wrzucę jakiś krótki filmik z akcji chociaż strażacy byli bardzo skromni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strażak z OSP Bielawa w akcji
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 20:34:48



biedne bocianiątko oplątane sznurkami, na nastepnym zdjęciu widać jak Pan Strażak delikatnie wyplątuje malca


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.1.---)
Data: 12 cze 2015 - 20:47:54

Super chłopaki )))))))))))))))))))
DZIĘKI

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.33.---)
Data: 12 cze 2015 - 22:21:46

VIDEO z dzisiejszej akcji [www.pulskonstancina24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.1.---)
Data: 13 cze 2015 - 11:16:25

Obserwuję gniazdo , ale nie widzę żadnego jaja.Bocianica dość długo stoi, a gdyby było jajo , to przwietrzała by go ,zmieniala jego położenie , a tu nic.Maluszek będzie jedynakiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 13 cze 2015 - 11:33:10

Jajo jest na 100% tylko gdzieś na dnie gniazda. Na samym początku znajomości z gniazdem, gdy pojawiły się jaja widziałam trzy, ale tylko raz i myślałam że mi się przywidziało. Wczoraj zobaczyłam ponownie, gdy bocianica robiła porządki, ale nie wiadomo czy się cos wylęgnie, chyba już za długo leży

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.113.16.---)
Data: 13 cze 2015 - 14:28:41

Dziękuję Panu Michałowi Rewuckiemu z Bielawy za telefoniczną poradę ekspercką, która bardzo przydała się strażakom przy uwalnianiu boćka ze sznurka. I przede wszystkim, gdyby Jacek Krajewski tam nie pojechał, nie "załatwił" otwarcia zamkniętej na cztery spusty szkolnej bramy i nie przekazał strażakom sugestii, to by już dziś - jeszcze w tym upale - były dwa martwe małe boćki zamiast jednego. Ogromne podziękowania dla Jackkka i oczywiście dla straży pożarnej z Bielawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Sznurki smiertelne niebezpieczeństwo dla ptaków
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 13 cze 2015 - 15:06:06

Na polach pętają się stada porzuconych sznurków - chyba od snopowiązałek. Myslę, że byłoby dobrze pójść za inicjatywą syna Jackka, który organizuje gromadne wyjście (legalne) dzieci i młodzieży ze szkoły w Opaczy, by na pobliskich polach pozbierać sznurki.

Sytuacja wczoraj była bardziej dramatyczna niż się wydawało. Mało brakowało, a życie straciłby drugi bocianik, a nawet dorosły ptak. Mama (lub tata) chciała usunąć martwe pisklę uwikłane dosłownie w sieć ze sznurków, ale nie udawało sie ponieważ na drugim końcu był zaczepiony drugi maluch. Biedne ptaszysko w desperacji próbowało połknąć pisklaka i skończyłoby się podwójna tragedią, bo połknąłby razem ze sznurkami. Myślę że to ostatecznie przekonało dyspozytora Straży, który miał obiekcje - czy interwencja Strażaków nie spowoduje, że dorosłe boćki nie wrócą i maluch umrze z głodu. Resztę znacie

Pisze o tych drastycznych scenach, bo chcę uświadomić właścicielom pól, by nie zostawiali tych pułapek. To co było w gnieździe, to nie były małe kawałeczki sznurka, ale metrowe lub większe odcinki. Czy taki gospodarz nie widzi co leży na polu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.1.---)
Data: 14 cze 2015 - 09:39:01

Boćkowa kamerka spsowała się ((((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 15 cze 2015 - 11:42:44



gdyby Jacek Krajewski tam nie pojechał, nie "załatwił" otwarcia zamkniętej na cztery spusty szkolnej bramy
gwoli ścisłości osób otwierających bramę było więcej łącznie z panią Dyrektor szkoły i pracownicą z kluczami :-)...generalnie byłem pod wrażeniem błyskawicy jak poruszyła ludzi zatroskanych o szkolnych mieszkańców...
ja nie zerkam tam za często ale później ktoś mi powiedział, że od kilku dni obserwował mniejszą ruchliwość jednego z malców i ponoć czuł, że coś jest nie tak....ale może to było tylko złudzenie skoro inni obserwatorzy niczego nie zauważyli...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.1.---)
Data: 15 cze 2015 - 14:52:10

Boćki som (kamerka
)))).Ja tez zauważylam mniejszą ruchliwość jednego z maluchów , ale kładłam to na karb różnicy " wieku"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 15 cze 2015 - 16:33:03

też widziałam, że jakiś inny, ale malec jadł - myślałam podobnie jak Zojka. Jak na ironię pisałam niedawno, że sznurki stanowią zagrożenie, cholera !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678910-->
Bieżąca strona: 4 z 10


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.