Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678910-->
Bieżąca strona: 6 z 10
Ale skrzydła!
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 29 lip 2015 - 11:21:12



i bocianie spanie na jednej nodze



zastanawiam się jak one dają radę. Miałam boćki na podglądzie przez kilka godzin, bo chciałam zobaczyć czy długo taki osobnik na tej samej nodze wytrzyma. Wytrzymały.
A bocianik jeszcze śpi jak dziecko

- oba zdjęcia z 23.lipca; widok z kamerki: [live.knc.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-30 20:59 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Sposób bociana na upały
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 04 sie 2015 - 11:36:25

Nasz bocianik od kilku dni grilluje się w gnieździe, dziób otwarty - wietrzy się "wewnętrznie", a nogi, które kilka dni temu były sino-czerwone, dziś są białe, czarna obrączka tez biała.[live.knc.pl]



Wiecie dlaczego?
To bociani sposób, żeby słoneczko nie spaliło nóg - bocian po prostu je obsr... Jak to robi nie wiem, żeby aż tak dokładnie "pomalować" łapki do samej góry - jest dla mnie zagadką.

O tym sposobie czytałam na bocianim portalu, ale myślałam że ktoś sobie żartuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
lot nad bocianim gniazdem
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 05 sie 2015 - 14:36:17

Od kilku dni bocianik pilnie ćwiczy - dziś wznosił się dość wysoko nad gniazdem, co uwieczniłam na filmiku, ale nie mam pojęcia jak go włożyć na forum(tj. spory "pakunek" .10Mcool smiley
Dlatego zanim odleci zrobiłam kilka pamiątkowych stop klatek, są niewyraźne, ale dowód jest, że nasz bocianik to dzielny facet







Szczęśliwie zawsze trafia do gniazda, choć czasem musi się podpierać nosem, żeby nie wypaść przy ostrym lądowaniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lot nad bocianim gniazdem
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 05 sie 2015 - 17:53:12



To bociani sposób, żeby słoneczko nie spaliło nóg - bocian po prostu je obsr... Jak to robi nie wiem, żeby aż tak dokładnie "pomalować" łapki do samej góry - jest dla mnie zagadką.
człowiek by pewnie sposób na to znalazł tylko...barwa naszemu gatunkowi nie pomoże :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Bocik odleciał !thumbs up
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 10 sie 2015 - 14:31:42

gniazdo jest puste, nareszcie się bocik naje i napije, urodził się 3.czerwca, więc już najwyższy czas

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 10 sie 2015 - 17:16:03

mama samotnie wypatruje synka, gdzie się gówniarz wybrał?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.32.---)
Data: 10 sie 2015 - 21:06:29

Dziś rano około 10 podjechał podnośnik i zabrano młodego bociana . Postaram się dowiedzieć więcej i dam znać gdzie go zabrano FILM - [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.32.---)
Data: 11 sie 2015 - 10:59:32

Bocian został zabrany do Ptasiego Azylu przy ZOO. Jutro wybieram się tam z kamerą odwiedzić naszego młodego bociana

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 11 sie 2015 - 11:11:42

Ciekawe co mu się stało?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 11 sie 2015 - 13:40:52

A może bocikowi zaszkodziła obrączka, przytoczę wiadomość z bocianiego forum:

Z obrączkami wiąże się pewna historia …

Na początku lat osiemdziesiątych tak my jak i Niemcy, zakładaliśmy obrączki na goleń, bo tak ta część nogi powyżej kolana się nazywa. Miało to na celu łatwiejsze odczytywanie obrączek, gdyż nisko założoną (na skoku) bardzo trudno jest odczytać u bociana stojącego wysoko w gnieździe, żerującego w wysokich trawach lub brodzącego w wodzie.
Ten sposób nie sprawdził się jednak, gdyż u kilku bocianów przebywających w Afryce zauważono opuchnięte nogi w pobliżu obrączki. Jak już wiecie boćki w celach chłodzenia się strzykają kałem na nogi, kał ten dostawał się pomiędzy obrączkę a nogę gdzie zasychał i mógł powodować jakieś urazy u niektórych osobników.
Moich kilka bocianów w ten sposób zaobrączkowanych dożyło sędziwego (jak na bociany) wieku.
Jak tylko sprawa ta się ujawniła natychmiast zaprzestano w ten sposób obrączkować boćki, wrócono do trudniejszego w odczytywaniu ale bezpieczniejszego zakładania obrączek na skok czyli na dole. Poza tym zmniejszono wysokość obrączek i nieco zwiększono jej średnicę aby kał się nie osadzał pomiędzy obrączką a nogą.
Gdy obrączka jest na dole kału tego jest tam znacznie mniej oraz ptak brodząc w wodzie lub porannej rosie może go sobie łatwiej wypłukać.
Niemcy natomiast poszli inną drogą, wydając na badania kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy marek (dokładnie nie pamiętam) stworzyli taki rodzaj plastiku o takiej gładkości, że nie może się na nim osadzić żadna kropelka kału dlatego mogą nadal zakładać obrączki na goleń czyli na górnym odcinku nogi.
Jedna taka obrączka kosztuje 4-5 euro, więc naszych obrączkarzy bocianów na razie no to nie stać.


źródło: [bociany.org.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.147.---)
Data: 19 sie 2015 - 23:22:24

W dniu dzisiejszym mój syn pojechał do „Ptasiego Azylu” przy warszawskim ZOO, aby zrobić reportaż o bocianie z Opaczy. Zapraszam do obejrzenia
FILM [www.youtube.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-20 16:11 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 20 sie 2015 - 00:14:40

A starzy cały czas czekają w gnieździe na Kajtka. Jak on sobie złamał ten obojczyk, może uderzył się o kij, który stał pionowo w gnieździe. Skąd się on tam wziął?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 20 sie 2015 - 14:09:22

z trójki dzieci (niewyklute jajo, uduszony malec i Kajtek) nic im nie zostało...ale pewnie normalnie odlecą i...wrócą za rok...
a my bogatsi o doświadczenia będziemy baczniej obserwować...sznurki i inne patyki...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nasze na to nie wpadły
Wysłane przez: maniamania (84.40.230.---)
Data: 22 lis 2015 - 12:57:24

ale kto wie...?
[wiadomosci.onet.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: daramisdaramis (178.42.158.---)
Data: 29 mar 2016 - 09:32:25

Wczoraj wieczorem zajrzałem do kamery i zobaczyłem cień w kształcie bociana na jednej nodze. smiling smiley Przyleciał. smiling smiley smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.233.---)
Data: 29 mar 2016 - 11:48:31

właśnie sterczy na jednej nodze i moknie: [live.knc.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.191.---)
Data: 31 mar 2016 - 18:56:44

niestety widać tylko jednego bociana, czyżby druga połowę upolowali po drodze, podobno w Afryce jest taki sport, kto ustrzeli więcej boćków, ten "król". W ten sposób każdego roku ginie kilka milionów bocianów i in. ptaków migrujących: [www.bociany.pl]
Polowanie jest zakazane, ale kto by się tam przejmował...

PS. Rano gniazdo było puste, dokładnie obejrzałam - jajka nie było, wczoraj myślałam, ze siedzi, bo wysiaduje

a 31. maja - obchodzimy Dzień Bociana

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.82.---)
Data: 31 mar 2016 - 19:11:16

Pierwszy przylatuje samiec, remontuje chatę i szuka żony. Oby skutecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.191.---)
Data: 31 mar 2016 - 23:07:10

Czy to znaczy, że taki facet każdego roku ma nowa żonę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gminne bociany smiling bouncing smiley
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 01 kwi 2016 - 06:06:22

Kolezanka byka niedawno na Malcie i powiedziala, ze polowanie na bociany to sport narodowy. Chociaż kraj bardzo cywilizowany i bardzo katolicki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678910-->
Bieżąca strona: 6 z 10


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.