Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Dzień Strażaka w Konstancinie
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (31.63.160.---)
Data: 12 maj 2015 - 21:47:21

Film z dnia strażaka z Niedzieli:
[www.youtube.com]
Ma ktoś jeszcze jakieś zdjęcia czy filmy? smiling bouncing smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dzień Strażaka w Konstancinie
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 12 maj 2015 - 22:08:44

Piękna parada i piękna uroczystość.
smiling smileyStrażakom w Dniu Ich Święta powodzenia i spokoju thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strażak Tom
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 12 maj 2015 - 22:25:05

Rośnie młode pokolenie, kto wie, kto wie - może też będzie druhem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dzień Strażaka w Konstancinie
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 13 maj 2015 - 18:30:31

tu: [www.konstancinjeziorna.pl] reportaż i dużo zdjęć.
Wspaniała uroczystość, chyba jeszcze takiej w Kcinie nie było

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dzień Strażaka w Konstancinie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.146.---)
Data: 13 maj 2015 - 21:55:11

Tylko ludzie i strażacy się jakoś szybko zwinęli... miały być zawody. Słyszałem zdziwienie niektórych naszych strażaków, chyba z OSP Jeziorna. Tym, że nie będzie zawodów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dzień Strażaka w Konstancinie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 14 maj 2015 - 12:25:05



Tylko ludzie i strażacy się jakoś szybko zwinęli.
bo może za dużo imprez odbywa się w jednym czasie? osobiście żałuję, że nie posiadłem jeszcze zdolności bilokacji :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dzień Strażaka w Konstancinie
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 14 maj 2015 - 13:21:48


Mixiorek
Tylko ludzie i strażacy się jakoś szybko zwinęli... miały być zawody. Słyszałem zdziwienie niektórych naszych strażaków, chyba z OSP Jeziorna. Tym, że nie będzie zawodów.

Chyba deszcz zaczął padać, bo moi wrócili przemoczeni. Choć usiłowali się schronić pod namiotem, w którym Strażacy serwowali przepyszną kiełbasę - obiad miałam z głowy...drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strażak potrafi smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 15 maj 2015 - 12:11:09

Mysłowice: strażak uratował przez telefon niemowlę z bezdechem

Starszy aspirant Jakub Skalmierski z Mysłowic, uratował przez telefon niemowlę z bezdechem. Strażak instruował matkę, jak ma prowadzić reanimację.

Starszy aspirant poinstruował go, aby matka wzięła dziecko na ręce i oparła główkę na kolanach. Następnie polecił kobiecie aby kilkakrotnie uderzyła dziecko w okolicach łopatki. Niemowlę po chwili zaczęło płakać. Dziecko trafiło do szpitala na badania.

[www.rynekzdrowia.pl]

Jak zawsze jestem pełna podziwu dla Strażaków. A swoją drogą, ciekawe czy strasznik miejski by potrafił?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dzień Strażaka w Konstancinie
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (83.28.126.---)
Data: 16 maj 2015 - 11:37:39

W ramach sprostowania.
Nie miało być zawodów tylko pokazdy młodych strażaków z OSP Jeziorna. Taka drużyna młodzieżowa.
No i niestety wszystko się przeciągnęło do tego zła pogoda ludzie poszli do domu i nie było okazji przeprowadzić.
W przyszłym roku jeżeli będzie porozumienie z gminą może uda się po raz kolejny zorganizować taką uroczystość. I poprawić to co w tym roku się nie do końca udało.

Co do manii haha nie mam nic do tego co piszesz ale trochę nad wyrost moim zdaniem. Owszem strażak uratował słyszy się tu i tam ale rzeczywistość nie jest kolorowa. Ochotnicy mają spore braki w wyszkoleniu nie wszyscy ale spora część.
Wczoraj odbył się sprawdzian wyszkolenia jednostek powiatu piaseczyńskiego w chojnowie.
Wiele jednostek wyciągnęło sporo wniosków i dostrzegło sporo błędów i niedociągnięć. Jest ciągła potrzeba doszkalania się a co wazniejsze potrzebujemy chętnych do działań. Wśród 9 jednostek naszej gminy myślę że nie znajdzie się taka jednostka która posiada więcej niż 6 - 8 osób o każdej porze dnia gotowych do wyjazdu. I to już jest scenariusz dość dobry. Obecnie zdarzają się często alarmy na które stawiają się dwie - trzy osoby zwłaszcza w nocy. To jest główny problem OSP. Idealna sytuacja to byłaby taka gdy każda jednostka o każdej porze byłaby w stanie wyjechać dwoma swoimi samochodami w pełnym składzie czyli najczęściej 12 osób. Obecnie to raczej niemożliwe nawet w dzień.
Co do PSP to rzeczywiście jest wiele powodów do dumy z tej formacji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-16 11:37 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.