Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 29
Uzdrowisko czy TIRowisko? Konstancin BEZ TIRów zob na s.7
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 lis 2011 - 12:44:11

Zaawiadomienie o spotkaniu w Starostwie Powiatowym.

[uzdrowiskonietirowisko.blogspot.com]

Pozwalam sobie wkleić treść, dla ułatwienia:

Uprzejmie informuję, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piasecznie (sala konferencyjna), odbędzie się 1 grudnia 2011r. (czwartek)
o godz.10:00 spotkanie z udziałem przedstawicieli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.
Zakres tematyczny spotkania:
1. Stan dróg wojewódzkich na terenie Powiatu Piaseczyńskiego. Plan remontów i inwestycji na rok 2012 i lata następne,
2. Współpraca samorządów gminnych i Powiatu z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w zakresie budowy ciągu pieszo ? rowerowego przy drodze nr 721 Piaseczno ? Konstancin Jeziorna
i chodnika przy drodze nr 722 ? ul. 17-go Stycznia w Piasecznie.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-29 00:23 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 lis 2011 - 11:29:00

Wielka prośba do wszystkich zaglądających na stronkę linkowaną wyżej.

Weźcie udział w ankiecie, która sie tam znajduje. To wbrew pozorom, nie jest bez znaczenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 lis 2011 - 18:38:53

W dniu dzisiejszym Komisja Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałaniu Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego 9 głosami za przy jednym wstrzymującym się przegłosowała postawiony przez radnego Sejmiku p. Mateusza Baja wniosek do Zarządu Województwa o wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton na drodze wojewódzkiej nr 724 w granicach gminy uzdrowiskowej.

Obszerne sprawozdanie z posiedzenia Komisji oraz treść pisma do Komisji Sejmiku - na moim blogu: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 lis 2011 - 21:21:25

Brawo, krok w dobrą stronę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 lis 2011 - 22:13:41

Jutro wszystko będzie przekazane w formie relacji video, na stronie puls-konstancina.

Natomiast aby dać pełen obraz dzisiejszego spatkania proponuję zajrzeć na stronkę poświęcona wyłącznie tej sprawie.

[uzdrowiskonietirowisko.blogspot.com]

Jeszcze raz zachęcam do wziecia udziału w ankiecie. Jej wyniki trafią do osób podejmujacych decyzję w sprawie. W tym przypadku do Zarządu Sejmiku Mazowieckiego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 22:14 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2011 - 22:14:01

SPOTKANIE W STAROSTWIE POWIATOWYM
Dziś w Starostwie powiatowym odbyło sie spotkanie dot. dróg wojewódzkich na terenie powiatu.

(......) Ze strony organizatorów spotkania obecni byłi:- p/Maria Mioduszewska, przewodnicząca Rady Powiatu
-p.M.Gieleciński, wice-starosta. Był taż radny wojewódzki p.M.Baj. (to on doprowadził do spotkania wczorajszego)
Gości przywitał Starosta J.Dąbek, który nie mógł uczestniczyć a spotkaniu.
Ze strony MZDW- p.dyr. Z.Ostrowski i jego zastępaca dyr.ds. inwestycji p.M.Kozera.
Konstancin reprezentowany był przez p.wice-burmistrza R.Machałka, radną A.Konopkę i z przez moją skromną osobę , jako przedstawiciela mieszkańców. Obecny btł tezp.K.Bajkowski, który reprezentował środowisko miłośników jazdy na rowerze.
Spotkanie dokumentował fotograficznie p.Jacek Krajewski.

tu szczegóły [uzdrowiskonietirowisko.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 gru 2011 - 22:55:30


Gości przywitał Starosta J.Dąbek, który nie mógł uczestniczyć a spotkaniu.


Był a jakby go nie było.





PS. Asfalciarnia też jest, ale jakby jej nie było

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 01 gru 2011 - 23:05:08

Film wideo Jackka z wczorajszego posiedzenia Komisji Infrastruktury Sejmiku Wojewódzkiego, na którym podjęto wniosek o ograniczenie ruchu tirów na drodze nr 724: [www.puls-konstancina.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2011 - 23:10:01

Prośba do p.Bartka. Czy mogę prosić o usunięcie posta mani ?

Jesli tak , to nastepnie proszę usunąc ten mój wpis.

A do autorki bezsensownego wpisu:- czy mozna Panią prosić aby nie zasmiecała Pani tego watku ? Jest tyle innych mozliwości do pozbycia sie nadmiaru żółci z organizmu .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-01 23:15 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: HankaHanka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2011 - 00:37:33

Dziękuję i wspieram - choćby w myślach - działania naszej reprezentacji - mam nadzieję i trzymam kciuki za osiągnięcie zamierzonego rezultatu czyli ,
tiry na tory albo dookoła naszej gminy.
Chętnie zobaczę dokument dot. dotacji unijnej z którego wynika że tiry muszą jeździć wyremontowaną drogą .(a jeśli tak to przez ile lat ?)
Zresztą skoro podjęto taki wniosek to może to unijne prawo ....

Dziękuję Jackowi za rejestrację tego spotkania .
Myślę ,że to powinna realizować nasza gmina ( nagrania spotkań ) - ale może z czasem do tego dojdziemy , jestem dobrej myśli smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 gru 2011 - 00:44:42

Uzupełniłem i uściśliłem na podstawie nagrania Jackkka moje wczorajsze sprawozdanie z posiedzenia Komisji Sejmiku dla osób, które nie maja czasu ogladać całej relacji wideo: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 gru 2011 - 01:39:49

Jestem pod wrażeniem zebrania wszystkich sił urzędowo-samorządowo-społecznych! smileys with beer

Obejrzałam sprawozdanie filmowe z posiedzenia komisji sejmiku; wszystkie wystąpienia były na temat, konkretnie i chyba najważniejsze - wzajemnie się uzupełniały.

Argumenty solidne, dla mnie najważniejsze to oczywiście dane liczbowe podane przez p.Zymera (podziękowania dla współpracowników merytorycznych p.Tomasza) i zagranie wręcz pokerowe to przypomnienie, że województwo chciało przejąć uzdrowisko.

Wielkie uznanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do tak profesjonalnego przedstawienia racji naszej społeczności.

Pozdrawiam,
Hesia-Mela



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 01:48 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 gru 2011 - 07:48:58

super wiadomość !!!!! thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2011 - 08:09:09

Czemu mam wrażenie,że skończysiętym, tym że Zarząd powie "nie da się"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 gru 2011 - 09:13:28

Panie Andrzeju, każdy ma prawo się wypowiedzieć, pan to najlepiej wie ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 gru 2011 - 00:51:02

Uwaga ! MZDW robi nam wodę z mózgu. Okazuje sie , że jeśli wydaliśmy kasę na przebudowę drogi , to nie mamy nic do gadania .

Przedstawiciel MZDW , w prywatnej rozmowie powiedział, że blokada drogi, ronda, to mu .....lata.!

Tu więcej [uzdrowiskonietirowisko.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 04 gru 2011 - 08:00:33

Przepis, który cytuje Harmattan na blogu, to Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, opublikowane w DZIENNIKU USTAW Nr 43 z dnia 14 maja 1999 r., Harmattan cytuje z Działu V, a całość jest dostępna tutaj: [www.nettax.pl] . Nas jednak interesuje inny dokument: specyfikacja wniosku o fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 ? 2013 na przebudowę tejże drogi. Sądzę, że dość łatwo będzie ten dokument uzyskać np. z MJWPU, nie jest tajny.

Jeśli Zarząd Województwa podejmie decyzję o ograniczeniu ruchu na drodze nr 724, MZDW będzie musiało postawić znaki zakazu, a reszta to juz niestety sprawa egzekucji decyzji przez inspektorów transportu i policję. Także nie ma sensu się kłócić z MZDW, bo nie oni będą te decyzje podejmować. Co do blokady, zgodnie z harmonogramem działań społecznych w przypadku niepowodzenia obecnego lobbingu w kwietniu / maju blokujemy nie żadne ronda, tylko Urząd Marszałkowski na starej Pradze. A to już są moje rewiry i chyba wiem, jak skutecznie zwrócić uwagę pana Marszałka ;)smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2011 - 14:24:29


Tomasz Zymer
MZDW będzie musiało postawić znaki zakazu, a reszta to juz niestety sprawa egzekucji decyzji przez inspektorów transportu i policję.

Cóż - trzeba będzie egzekwować egzekucję. Szykuje się "wesoły" rok ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 04 gru 2011 - 18:12:54

najpierw trzeba wyegzekwowac zakaz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uzdrowisko czy TIRowisko?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 gru 2011 - 17:21:27

Tracimy czas na jałową dyskusję, a tu proszę, prezent na Mikołaja.
Wiarygodne źródła donoszą, że ograniczenie tonażu na zmodernizowanej drodze nr 724,
przebiegającej przez naszą gminę , nie kłóci się z Dotacją Unijną.;)

Więc chyba mamy kolejny krok ku dobremu

Pozostała jedynie decyzja Zarządu Województwa, który z pewnością również przychylnym okiem
spojrzy na nasze Uzdrowisko.;)

Nie ma jak optymizm i wiara w ludzi, a pochwała często mobilizuje do pozytywnego działania.;)

.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.