Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
L14 w sobotę
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.126.---)
Data: 09 cze 2015 - 22:26:15

W tę sobotę mocno zawiodłam się na busiku L14. Chciałam nim wrócic z Gassów do Jeziorny - kurs przed 17ą i tu przykre rozczarowanie - busik nie przyjechał. Co to się stało? Ten busik wcześniej mnie nie zawiódł a tym razem niestety tak i to w taki upał. Czy ktoś wie może coś na temat przyczyny takiego stanu rzeczy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 10 cze 2015 - 07:56:09

Napisałem maila w tej sprawie do Pana Lewandowskiego z prośbą o wyjaśnienie z przewoźnikiem. Jak coś odpisze przekażę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 10 cze 2015 - 12:55:39

Otrzymałem od pracownika Gminy taką treść maila, na którą odpowiedziała pracowniczka przewoźnika.. Przyczyna braku kursu poniżej.



Witam serdecznie,

W dniu 06.06.2015 na linii L-14 mieliśmy niestety opóźnienie, spowodowane awarią. Kurs o 16:46 z Gassy Pętla w kierunku Bielawy nie odbył się.



Pozdrawiam
Marta Strzegowska

Europa Express City Sp. z o.o.
ul. Tarczyńska 22
02-023 Warszawa
NIP: 526-00-24-230
tel/fax: 22 668-83-83, 668-83-85



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-10 13:00 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 10 cze 2015 - 16:35:36



mieliśmy (...) opóźnienie. Kurs (...) nie odbył się.
coś mi się wydaje, że to chyba jest różnica bo za opóźnienie to raczej od kilometra płacimy a za kursy nie odbyte nie powinniśmy...
kwestia czy i kto takie 'opóźnienia' przewoźnika kontroluje bo pewnie nie zawsze 'opóźnienie' trafi na aktywnego uczestnika forum....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MarioMario (109.243.21.---)
Data: 10 cze 2015 - 19:41:53

Wystosowałem do Pana Lewandowskiego maila w kwestii procedur postępowania w przypadku kursów, które się nie odbyły, ponieważ wg mojej oceny również nie powinniśmy za takie kursy zapłacić, Niestety zwrotnej odpowiedzi od 13 brak, ale może jutro rano będzie aktywniejszy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.39.---)
Data: 10 cze 2015 - 20:10:20

Przecież nasza Gmina ma "wysokie standardy". Także sądzę, że odpowiednia procedura na 100% została przewidziana.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: maniamania (159.205.254.---)
Data: 10 cze 2015 - 22:29:41


Mario
Wystosowałem do Pana Lewandowskiego maila w kwestii procedur postępowania w przypadku kursów, które się nie odbyły, ponieważ wg mojej oceny również nie powinniśmy za takie kursy zapłacić, Niestety zwrotnej odpowiedzi od 13 brak, ale może jutro rano będzie aktywniejszy.

Może jest na urlopie/ zwolnieniu. Mi tez odpowiadał po kilku dniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 11 cze 2015 - 01:33:15

Pani maniu. Jeżeli Pan Lewandowski w dniu napisania do niego maila o braku kursu zajmuje się sprawą i po 20 minutach mam odzew, że przekierował sprawę do Europa Express, a później po mailu Pani z Europa Express kieruję do niego prośbę o wyjaśnienia jaka jest procedura i jakie konsekwencje dla przewoźnika w przypadku nie odbycia się danego kursu, a Pan Lewandowski mi nie odpisuje, to na pewno nie jest na zwolnieniu ,czy urlopie, a jedynie bardzo zajętytongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 12 cze 2015 - 01:15:46


Mixiorek
Przecież nasza Gmina ma "wysokie standardy". Także sądzę, że odpowiednia procedura na 100% została przewidziana.

Zgodnie z umową trójstronną (Gmina, ZTM, Przewoźnik) w takiej sytuacji w ostatecznym rozliczeniu miesiąca dostajemy zwrot za wzkm, które nie zostały wykonane. Jak podaje pracownik UMiG, ZTM kontroluje przewoźnika robiąc określone kontrole przez nadzór ruchu. Gmina nadzoru takiego nie prowadzi, gdyż nie leży to w jej kompetencjach. Generalnie konkluzja wywodu była taka, że każdy donos obywatelski w tej kwestii przez pasażerów jest mile widziany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 09:57:59


Mario

Mixiorek
Przecież nasza Gmina ma "wysokie standardy". Także sądzę, że odpowiednia procedura na 100% została przewidziana.

Zgodnie z umową trójstronną (Gmina, ZTM, Przewoźnik) w takiej sytuacji w ostatecznym rozliczeniu miesiąca dostajemy zwrot za wzkm, które nie zostały wykonane. Jak podaje pracownik UMiG, ZTM kontroluje przewoźnika robiąc określone kontrole przez nadzór ruchu. Gmina nadzoru takiego nie prowadzi, gdyż nie leży to w jej kompetencjach. Generalnie konkluzja wywodu była taka, że każdy donos obywatelski w tej kwestii przez pasażerów jest mile widziany.

Podaj Mario namiar, gdzie ludzie mają donosić obywatelsko - tel, email

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MarioMario (164.127.18.---)
Data: 12 cze 2015 - 12:26:27


mania}
Podaj Mario namiar, gdzie ludzie mają donosić obywatelsko - tel, email

Donos obywatelski- Pani maniu nie mam na celu tego co pani sugeruje....donoszenie na siebie.................chodziło mi o to, że po prostu jeżeli mamy brak reakcji na to, że autobus nie przyjeżdża i machamy na to ręką, to nikt za nas nie będzie dochodził dlaczego kursu danego nie było.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 cze 2015 - 13:58:33

Pytanie nadal ma sens: gdzie można zgłaszać to, że nie przyjechał. Przecież nie w gminie, bo tam nie ma sensu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 15:53:50


Mario
że każdy donos obywatelski w tej kwestii przez pasażerów jest mile widziany.

A to nie ja pierwsza użyłam określenia "donos obywatelski" - brzmi to paskudnie, ale jeśli ma na celu odzyskanie gminnych pieniędzy, niech tak z przymrużeniem oka będzie. Przecież nie będziemy pisać, że Kowalski miał gdzieś pasażerów i należy go zamknąć, ale do instytucji, która się nie realizuje zobowiązań, a co oni zrobią z Kowalskim to ich broszka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 15 cze 2015 - 11:50:24



ZTM kontroluje przewoźnika robiąc określone kontrole przez nadzór ruchu.Gmina nadzoru takiego nie prowadzi,
moim zdaniem te 'donosy' powinny być do Gminy...a ta kontrolując później fakturę sprawdziła by jak funkcjonuje tenże nadór....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 15 cze 2015 - 22:26:49

Oczywiście, że informacja o niewykonanym kursie powinna trafić do Wydziału Dróg Gminnych, który to posiadając takie informacje ma kartę przetargową, by nie zapłacić za niezrealizowany kurs.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: L14 w sobotę
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 cze 2015 - 08:08:07

Chiałbym to zobaczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.