Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 28 cze 2015 - 17:43:44

Osoba obsługująca BIP poda pewnie 5 min. przed lub po fakcie

Nie znam godziny rozpoczęcia, ale wiem, że będzie m.in. omawiana koncepcja, ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy.

Może Mario zna szczegóły?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: robsonrobson (109.243.94.---)
Data: 28 cze 2015 - 18:43:22

Sesja o godz. 10.00 01.lipca w temacie min:
-uchwały budżetowe
-okręgi wyborcze w czasie referendum
- uchwały służebności wobec PGE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.152.---)
Data: 28 cze 2015 - 20:23:44

To, w którym punkcie będzie o tych "mitycznych ścieżkach rowerowych"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 28 cze 2015 - 23:03:24

nie wiem, ale tak sobie myślę, że skoro gmina dostała bardzo dużą kasę na kanalizacje, to może będzie można przesunąć jakieś środki na ścieżki, ale to tylko moje przypuszczenia, a może i sugestia dla radnych

a jakie referendum, chodzi o JOWy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 28 cze 2015 - 23:29:56


Mixiorek
To, w którym punkcie będzie o tych "mitycznych ścieżkach rowerowych"?

Mityczne ścieżki rowerowe, będą głosowane w uchwale o zmianie uchwały budżetowej.....zostaną przesunięte ( jeżeli Rada na to przystanie) środki na opracowanie koncepcji przebiegu ścieżek rowerowych na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Taka koncepcja jest wymogiem jeżeli chcemy przystąpić do pozyskiwania pieniędzy z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Piaseczno już takową posiada. Panie Mixiorku, może zechce Pan przyjść na wtorkową Komisję budżetu, by wypowiedzieć się w kwestii ścieżek rowerowych na komisji? Będziemy opiniować tę uchwałę.

Co do referendum....Tak o JOWy, które ma się odbyć 6.09.2015



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-28 23:38 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Komisja budżetu we wtorek 30.czerwca
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 28 cze 2015 - 23:55:47


Mario
. Panie Mixiorku, może zechce Pan przyjść na wtorkową Komisję budżetu, by wypowiedzieć się w kwestii ścieżek rowerowych na komisji? Będziemy opiniować tę uchwałę.

i znowu obsługa BIP dała ciała, o komisji budżetu we wtorek ani słowa. Że tez nie ma kija na niesumiennych urzędników?

[bip.konstancinjeziorna.pl]
zakładkę oglądałam dziś po południu i przed chwilą - ani sesji nadzwyczajnej ani komisji. Ręce opadają

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komisja budżetu we wtorek 30.czerwca
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 29 cze 2015 - 00:21:11

Komunikat o komisji budżetu dostałem w piątek na maila około godziny 14 stej. Jest to komisja ponad plan, w związku z sesją nadzwyczajną.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.133.---)
Data: 29 cze 2015 - 06:46:51

Jezeli urzędnik nie wykonuje swoich obowiązków moze byc nawet zwolniony dyscyplinarnie.

A czemu tak pracują? To pytanie do Burmistrza. On ma prawo karać i nagradzać pracownika. Ma obowiązek tez ich pilnować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 29 cze 2015 - 08:54:34


Mario
Mityczne ścieżki rowerowe, będą głosowane w uchwale o zmianie uchwały budżetowej.....zostaną przesunięte (jeżeli Rada na to przystanie) środki na opracowanie koncepcji przebiegu ścieżek rowerowych na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Taka koncepcja jest wymogiem jeżeli chcemy przystąpić do pozyskiwania pieniędzy z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Piaseczno już takową posiada. Panie Mixiorku, może zechce Pan przyjść na wtorkową Komisję budżetu, by wypowiedzieć się w kwestii ścieżek rowerowych na komisji? Będziemy opiniować tę uchwałę.

Jak rozumiem program ZIT to jedno ze źródeł finansowania, budowy ścieżek, pasów, śluz, szlaków rowerowych przy drogach gminnych czy innych także? Bo jakoś mi się wydaje, że od tego programu to ścieżek rowerowych może nam nie przybyć na ulicach gminnych. A to te moim zdaniem są bardzo ważne (może kluczowe), przy takich ulicach są nasze szkoły, domy, sklepy, ośrodki zdrowia, osiedla itp. Znowu zaczniemy budować piękne ścieżki dla 3 rowerzystów dziennie w momencie gdy do kluczowych obiektów dla funkcjonowania mieszkańców i gminy nie można się dostać w sposób bezpieczny? Można podejść do tej kwestii kompleksowo i rozwijać każdy rodzaj ścieżek, natomiast są chyba jakieś priorytety i powinniśmy budować tam gdzie jest najwięcej rowerzystów. Chociaż jak patrzę wstecz to ja tych priorytetów nie widzę, w ogóle budowy przestrzenii dla rowerzystów nie widzę. Byłoby dobrze mieć dobrze oznaczone i zadbane ścieżki rowerowe na terenie całej gminy jednak już taki "sukces" mieliśmy. Wystarczyło kupić tabliczki i przymocować do drzew....

Uchwała dotyczy tylko środków na koncepcję czy merytorycznie ma się odnosić gdzie, co i kiedy? Odnośnie bytności na komisji to ja stety/ niestety swój kalendarz planuję na kilka tygodni do przodu a w przypadku wakacji na kilka miesięcy wcześniej także niestety nie mam możliwości być obecnym. Jak mniemam start pewnie około 16:00-17:00?

W tym przypadku jeżeli faktycznie jest to komisja i sesja nadzwyczajna to ciężko poinformować społeczeństwo z 2 tygodniowym wyprzedzeniem skoro Pan Mariusz dostał informację w piątek popołudniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 29 cze 2015 - 10:43:13


Hammer
Jezeli urzędnik nie wykonuje swoich obowiązków moze byc nawet zwolniony dyscyplinarnie.

A czemu tak pracują? To pytanie do Burmistrza. On ma prawo karać i nagradzać pracownika. Ma obowiązek tez ich pilnować.

wywalenie urzędnika dyscyplinarnie, to jest sztuka, która niestety rzadko się udaje, ciągnie się latami i nie zawsze odnosi skutek - urzędnik odwołuje się do sądu pracy, odbywają się rozprawy, czas mija, a urzędnik tkwi w urzędzie. A na dodatek jeśli sad nie uzna racji pracodawcy, może urzędnik starać się o odszkodowanie. Natychmiast wyleci bez dania racji jeśli przychodzi do pracy nawalony, cos ukradnie, pobije petenta, a tu po prostu jest osoba niewydolna i tyle. Były próby pozbycia się pracowników za poprzedniego burmistrza i niestety zakończyły się fiaskiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: HammerHammer (62.111.248.---)
Data: 29 cze 2015 - 10:47:32

Przy dyscyplinarce osoba juz nie pracuje. Zwalnia się etat i zwykle zatrudnia nowego. A sprawy się ciągną niezależnie.

Wystarczy udokumentować. Polecenie na piśmie: Proszę udostępniać inf. o komisjach w ciagu 2h od otrzymania informacji. Nie wywiazal sie? Po premii, nagany, zwolnienie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 29 cze 2015 - 13:09:36

Jak wczoraj pisałam, informacji o sesji nadzwyczajnej nie było, teraz jest, ale ze zdziwieniem zobaczyłam pod informacją o sesji - taki komunikat:

Wytworzył (lub osoba odpowiedzialna za treść informacji): Andrzej Cieślawski
Data wytworzenia: 2015-06-26
Opublikował(a): psiepsiak@konstancinjeziorna.pl
Data publikacji: 2015-06-29
Data aktualizacji: 2015-06-29


Aż 3 dni trwało przekazywanie informacji mieszkańcom, jakiś dron porwał?

Natomiast wiadomości o jutrzejszej komisji budżetu jak nie było, tak nie ma - sprawdzałam przed chwilą o godz. 13:00: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 29 cze 2015 - 13:13:35



Aż 3 dni trwało przekazywanie informacji mieszkańcom, jakiś dron porwał?
26 piątek - 29 poniedziałek....można by rzecz, że info przekazane natentychmiast! :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzwyczajna sesja RM w środę 1.lipca 2015
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 29 cze 2015 - 16:42:49

żeby było śmieszniej, to 3 godziny przed dzisiejszymi obradami Komisji BOKiS powieszono zawiadomienie w BIP, choć można było przy okazji wieszania wiadomości o sesji - zawsze siedem godzin wcześniej wygląda lepiej niż trzy... przed. Może ktoś by się zdążył zebrać

Rejestr zmian
Terminarz posiedzeń komisji RM - czerwiec 2015-06-29 14:19:21 psiepsiak@konstancinjeziorna.pl
Terminarz posiedzeń komisji RM - czerwiec 2015-06-29 14:18:53 psiepsiak@konstancinjeziorna.pl
X sesja Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny (1.07.2015) 2015-06-29 10:12:04 psiepsiak@konstancinjeziorna.pl

informacja o Komisjach dzisiejszej BOKiS i jutrzejszej Budżetu w wątku urzędowym

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.