Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 lip 2017 - 22:13:50

Tak, te 25 groszy idzie na drogi.

Na drogi w utrzymaniu aparat biurokratyczny.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 lip 2017 - 08:29:43


Radek
Miałem nadzieję na bardziej merytoryczną (i optymistyczną) odpowiedź, typu "w ciągu pół roku ma być gotowy projekt".

By powstał projekt potrzebne jest uzgodnienie jak obwodnica ma przebiegać. O ile wiem projektant ma z tym problem a i opór w naszej gminie w poszczególnych sołectwach jest spory (podział terenów, droga przez środek wsi itp. itd.). Potrzebne są 3 alternatywne przebiegi bo o ile wiem województwo chce to zrobić ze środków UE.

Co gorsze (ale nie jestem tego pewien na 100%) obwodnica nie ma zapewnionego finansowania w WPI.



Tylko, że znając życie Mazowsze wiele z tej kasy nie zobaczy, bo Janosik zabierze ją w Podkarpacie, albo jeszcze gdzieś indziej.

Warto by wszyscy wiedzieli, że np: w zeszłym roku powiat piaseczyński zapłacił ponad 41mln zł janosikowego... kupa kasy. To jest cały roczny budżet na inwestycje czyli gdyby nie janosikowe to powiat mógłby zrobić np: teoretycznie 2x więcej inwestycji (wartościowo).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: RadekRadek (95.49.70.---)
Data: 12 lip 2017 - 11:34:26


Mixiorek
By powstał projekt potrzebne jest uzgodnienie jak obwodnica ma przebiegać. O ile wiem projektant ma z tym problem a i opór w naszej gminie w poszczególnych sołectwach jest spory (podział terenów, droga przez środek wsi itp. itd.).

Jakby komuś (tj. województwu) zależało by drogę wybudować a nie tylko mydlić oczy i wyszukiwać przeszkody, to do 31.12.2023r. obowiązuje coś, co nazywa się "USTAWA z dnia 10 kwietnia 2003 r.
o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych" (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 687 z późn.zm.), która ułatwia pokonywanie większości oporów i problemów.


Mixiorek
Co gorsze (ale nie jestem tego pewien na 100%) obwodnica nie ma zapewnionego finansowania w WPI.

Zadałem sobie trud i sprawdziłem w BIP'ie Mazowsza. Na rok bieżący na "obwodnicę Konstancina i Góry Kalwarii" (a zatem jak rozumiem na nowy przebieg DW724, chociaż nie jest to doprecyzowane, więc mogą chcieć wykorzystać np. na trasę mostową i dotację dla GDDKiA do DK 79) jest nieco ponad 700.000 zł, a na kolejne lata (do 2039) ZERO. Czyli jak w tym roku nie zaczną nic robić, to na wieczność możemy zapomnieć o obwodnicy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-12 11:42 przez Radek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (159.205.178.---)
Data: 12 lip 2017 - 12:39:31

Faktycznie problemem jest przebieg obwodnicy, bo ludziska mimo zapisów Studium budowali na planowanej trasie domy i co im zrobicie. Inwestor będzie musiał starać się udobruchać właścicieli domów dając sowite odszkodowanie.

W wątku o powodzi Mixiorek pisze o betonowaniu wszystkiego mimo planów, widocznie taka polsko-białoruska cecha: zrobię co będę chciał, a ty możesz mi naskoczyć. Przez wiele dziesiątek lat robienie na przekór każdej władzy było cnotą. Te domy na trasie obwodnicy powstały wiele lat temu - chyba jeszcze za PRL

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 lip 2017 - 14:31:09

Ktoś im pozwolenia wydał, czy tak na samowolce budowali te domu w miejscu, gdzie kiedyś ma leżeć asfalt?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: czaknoris (87.205.164.---)
Data: 12 lip 2017 - 15:18:30


Mixiorek
Potrzebne są 3 alternatywne przebiegi bo o ile wiem województwo chce to zrobić ze środków UE.

W przetargu MZDW na koncepcję były chyba tylko 2.



Radek
jest nieco ponad 700.000 zł, a na kolejne lata (do 2039) ZERO. Czyli jak w tym roku nie zaczną nic robić, to na wieczność możemy zapomnieć o obwodnicy...

To jest kwota za koncepcję (kolejną) jaką zlecił MZDW. Nie było na razie mowy o żadnych projektach budowlanych do uzyskania zezwoleń. Temu tematowi był poświęcony obszerny wątek na forum. Poszukaj w archiwum.



mania
Inwestor będzie musiał starać się udobruchać właścicieli domów dając sowite odszkodowanie.

Od dobrych kilku lat właścicieli wywłaszcza się jak tylko zarządcy drogi pasuje, a później właściciel może w sądach upominać się o swoje krzywdy.
Sowite? Przede wszystkim należy zapłacić za realną wartość, żeby ktoś mógł zbudować drugi dom jeżeli jego zostanie wywłaszczony, a nie tak, żeby nie starczyło nawet na mieszkanie w bloku.



mania
ludziska mimo zapisów Studium budowali na planowanej trasie domy i co im zrobicie

Podaj konkretne przykłady budowy wbrew zapisom mpzp (które muszą być zgodne ze studium i za to odpowiada Rada, a nie "ludziska") lub wbrew decyzji o warunkach zabudowy (za której zgodność z prawem odpowiada organ wydający).



mania
Te domy na trasie obwodnicy powstały wiele lat temu - chyba jeszcze za PRL

Za PRL nie było mpzp obwodnicy K-J w tym kształcie, bo został uchwalony dużo później. Obowiązujące studium też zostało uchwalone już po okresie PRL.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: RadekRadek (95.49.70.---)
Data: 12 lip 2017 - 16:19:09


czaknoris
Poszukaj w archiwum.

Dzięki, ale mam wrażenie, że w archiwum nie znajdę informacji na temat "stanu sprawy na dziś" a to mnie najbardziej interesuje.
A może województwu się wydaje, że jak przebudowali kilka lat temu obecny przebieg 724 (Warszawska-Wilanowska) to już Konstancin obwodnicy nie potrzebuje, albo, że mu się nie należy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 lip 2017 - 16:30:55


Radek
Dzięki, ale mam wrażenie, że w archiwum nie znajdę informacji na temat "stanu sprawy na dziś" a to mnie najbardziej interesuje.

Stan na dziś:
- nie wiadomo czy jest projekt obwodnicy i alternatywne przebiegi. To wie (oby smiling smiley) zleceniodawca czyli MZDW
- nie ma środków w WPI
- a środki do WPI można wpisać jak się mniej więcej wie ile inwestycja może kosztować. Nie ma projektu więc w zasadzie nie wiemy ile działek trzeba wykupić, ile podzielić, nie wiemy czy i ile gruntu trzeba wymienić, wzmocnić. Ta droga ma iść m.in. po dawnych/ obecnych torfowiskach, w 99% po dawnym terenie zalewowym. Także korzystnych warunków geologicznych bym się nie spodziewał. Zwykle na takim gruncie buduje się chyba na nasypie lub na estakadach a to wymaga np: wymiany bardzo dużej ilości gruntu, palowania itp. Kosztowne sprawy. Tak jak np: obecnie budowany odcinek drogi S7 na Żuławach. Są tam ekstremalnie duże koszty związane głównie ze stabilizacją gruntu i podniesieniem/ wyniesieniem drogi. Koszt km tego odcinka S7 jest chyba największy w historii najnowszej (ostatnie 10 lat). Nie wiem czy u nas też są takie warunki, w zasadzie wiemy tyle co nic
- za rok są wybory samorządowe więc możliwe, że temat obwodnicy powróci m.in. razem z tematem dojazdu kolejką do Warszawy. Kandydaci na Burmistrza przyrzekną, że jest to jeden z ich priorytetów a potem rozłożą ręce i powiedzą, że oni bardzo mocno chcieli ale to nie leży w ich kompetencjach. Za to obiecywanie obwodnicy i kolejki już tak...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (77.253.82.---)
Data: 13 lip 2017 - 23:26:37

Dzisiejsze rozmowy w MZDW dotyczyły m.in. spraw związanych z ułożeniem kanalizacji wzdłuż 724 od Słomczyna do Góry Kalwarii, przejścia pod drogą na wysokości ul. Wiślanej.

Sprawy obwodnicy nie poruszano. Skąd inąd wiem, że przeciw obwodnicy protestują niektórzy mieszkańcy Cieciszewa, bo ma przechodzić zbyt blisko ich domów.
O tym że nie ma województwo kasy - już pisałam.
Podatek paliwowy ma podobno iść na zaniedbane drogi gminne. U nas są remontowane z własnego budżetu, więc dostaną gminy het za lasami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.108.---)
Data: 14 lip 2017 - 06:16:30

Jeżeli są remontowane jak Bielawska to szkoda kasy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (157.25.129.---)
Data: 14 lip 2017 - 10:16:10

Mania, jakie sa wyniki rozmow z MZDW w sprawie ulozenia kanalizacji wzdluz 724?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: RadekRadek (79.191.95.---)
Data: 14 lip 2017 - 14:44:56


Mixiorek
- nie wiadomo czy jest projekt obwodnicy i alternatywne przebiegi. To wie (oby smiling smiley) zleceniodawca czyli MZDW
- nie ma środków w WPI
- nie wiemy ile działek trzeba wykupić, ile podzielić, nie wiemy czy i ile gruntu trzeba wymienić, wzmocnić
- ta droga ma iść m.in. po dawnych/ obecnych torfowiskach, w 99% po dawnym terenie zalewowym. Także korzystnych warunków geologicznych bym się nie spodziewał


mania
Dzisiejsze rozmowy w MZDW (...)Sprawy obwodnicy nie poruszano.
przeciw obwodnicy protestują niektórzy mieszkańcy Cieciszewa, bo ma przechodzić zbyt blisko ich domów.
O tym że nie ma województwo kasy - już pisałam.
Podatek paliwowy ma podobno iść na zaniedbane drogi gminne. U nas są remontowane z własnego budżetu, więc dostaną gminy het za lasami

Reasumując: o obwodnicy można zapomnieć na wieki?

A jeśli chodzi o "zaniedbane" drogi: czy wydawanie przez gminę własnych pieniędzy wyklucza możliwość dostania pieniędzy z podatku paliwowego? Jak powiedział klasyk: ten co ma dwa miliony jest bogatszy od tego co mam milion". A może by coś i na powiatowe skapło?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 lip 2017 - 15:05:39


Radek
Reasumując: o obwodnicy można zapomnieć na wieki?

Jeżeli nie wydarzy się nic pozytywnego w tym temacie do około 2 lat to szanse moim zdaniem bardzo zmaleją. Chodzi o koniec perspektywy kasy z UE. Coś pozytywnego czyli: będzie projekt, będzie wola, będzie rezerwacja środków w WPI województwa.
Nasz Burmistrz powinien rozbić namiot przed siedzibą sejmiku województwa i lobbować. Przypominam, że nasz sąsiad burmistrz Wilanowa jest przewodniczącym sejmiku województwa i raczej ma bliskie polityczne konotacje z naszym włodarzem. Ja bym pytał naszego Burmistrza. Pewnie od wiosny zacznie swój festiwal miłości i spotkań z mieszkańcami naszej gminy. Wszak wybory są na jesieni 2018r.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: daramisdaramis (178.42.158.---)
Data: 14 lip 2017 - 17:40:32


Radek


Reasumując: o obwodnicy można zapomnieć na wieki?

Na wieki to może nie, ale raczej po realizacji:
DW 721 w starym śladzie z Piaseczna do Konstancina
DK 79 z Piaseczna do Góry Kalwarii

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 11 lip 2018 - 16:04:04

Wilanów walczy, przeciąga. Inwestor cofa się, robi zmiany. Ciekawe czy nasi wybrańcy i urzędnicy też walczą o bardziej przyjazne centrum handlowe w Bielawie?

[warszawa.wyborcza.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Quick Park w Bielawie
Wysłane przez: PilznerPilzner (194.181.88.---)
Data: 02 lip 2019 - 08:31:38

Było coś wcześniej na ten temat? Kolejne centrum handlowe?

[www.prem.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quick Park w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (5.184.35.---)
Data: 02 lip 2019 - 12:11:47

Było, było i to dużo, tu: www.konstancin.com/forum/read.php?7,48472,56830#msg-56830

Niewątpliwie ucieszą się mieszkańcy Konstancji, którzy uciekli od miejskiego zgiełku, mając obiecane tuż za płotem korty tenisowe i inne sportowo - rekreacyjne uciechy. Niestety developer (chyba) sprzedał pod "wesołe miasteczko" spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quick Park w Bielawie
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 02 lip 2019 - 13:09:09

po stronie Bielawy ma być centrum handlowe (plus plac zabaw). W II etapie już po warszawskiej stronie miało być kino.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quick Park w Bielawie
Wysłane przez: PilznerPilzner (194.181.88.---)
Data: 02 lip 2019 - 13:57:59


mania
Było, było i to dużo, tu...

Fakt, szukałem po nazwie własnej nowego przybytku i nic mi nie zwróciło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.