Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14
Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.214.---)
Data: 11 wrz 2015 - 15:22:02

Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)

Szanowni Mieszkańcy,
Kilka lat temu przeprowadziliśmy akcję obywatelską (http://www.konstancin.com/forum/read.php?7,484,10326#msg-10326)i dzięki naszej petycji w kolejnych latach Starostwo Powiatowe wspólnie z miastem Konstancie wyremontowało ul. Chylicką w Konstancinie.

Proponuję w ramach analogicznej akcji naciskać na Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika (gospodarza drogi), aby wybudował chodnik wraz z drogą rowerową wzdłuż drogi 721 pomiędzy Konstancinem i Piasecznem (ul. Piaseczyńska, Puławskiego, Wchodnia, Okulnickiego)

Temat jest stary i znany, ale nic się nie dzieje i każdy umywa ręce.
25 października odbędą się wybory, wykorzystajmy tę okazję.


Szukam kilku osób, które pomogą mi organizacyjnie w zebraniu podpisów pod petycją i przekazaniu jej do Marszałka.


Pozdrawiam,
Michał Wiśniewski

Propozycja kroków/kalendarza (od końca, czyli przekazania petycji)
1. Przekazanie petycji 2 tyg przed wyborami 7-9 październik
Najlepiej wspólnie z dziennikarzem z gazety lokalnej i przedstawicielem miasta KJ (może Burmistrz lub któryś z jego zastępców)
2. Podsumowanie zebranych kart z podpisami 5-6 października
3. Zbieranie podpisów 21 września-4 października
4. Organizacja akcji/podział zadań itd. 14-20 września. Spotkanie w realu w KJ (miejsce i termin do ustalenia)


Potrzeba
A. kilku osób do pracy (zostawienie petycji, monitorowanie zbierania podpisów i odebranie na koniec)
B. plakatu informacyjnego do rozwieszenia w uczęszczanych miejscach, treść petycji + tabelka na podpisy
C. ustalenie miejsce które będą najbardziej efektywne, myślałem o sklepach, szkołach, przedszkolu, urzędzie KJ, pocztach
D. zaangażowania osób „opiniotwórczych”/decydentów
- dziennikarzy z gazet lokalnych
- naszych włodarzy z mista KJ, Piaseczna
- radnych KJ i radnych powiatowych



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-04 01:15 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Puławskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 11 wrz 2015 - 16:28:58

dobrze by było, by petycja ta objęła również chodnik/scieżkę do wsi nadwiślańskich....nr drogi ten sam...
potencjalnie więcej podpisów zebrać można...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Puławskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 11 wrz 2015 - 17:03:53

Popieram!

P.s.
Bardzo ważna kwestia formalna - nie ma u nas takiej ulicy jak Puławskiego. Jest Pułaskiego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-11 17:04 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.232.---)
Data: 11 wrz 2015 - 19:38:55

Nazwa ulicy poprawiona.

Wiem, że wiele osób jest/będzie za tą akcją oraz zaproponuje dołożeniu kilka innych ważnych problemów np może wypłynąć problem ekranów.
Zatem tu mówimy tylko o chodniku i drodze wzdłuż 721, szczególnie na odcinku Konstancin-Jeziorna z uwagi na duży ruch samochód w tym samochodów ciężarowych.
Chcę być pragmantyczny jak najbardziej, bo to - moim zdaniem - zwiększy szansę powowdzenia.

Liczę, że w ciągu 2-3 dni zgłoszą się min 3 osoby.
Jeżeli zostanę sam to mówiąc wprost pozostanie sam pomysł.
Poprzednio petycja była pierwszym kamieniem, który ruszył ręsztę machiny. W tym przypadku mam analogiczny pomysł, ale partner (województwo) jest zdecydowanie trudniejszy i nie jedną petycję dostaje. Podpisów musi być wiele, plus wsparcie decydentów + trochę pozytywnego szumu medialnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (84.40.138.---)
Data: 15 wrz 2015 - 08:04:07

W 2ch słowach:
1. teksty petycji i plakatów są w 95% gotowe (2 wersje plakatu. Pierwsza: tylko na petycję internetową np do wyklejenie na przystanku, druga: internetowa + możliwość podpisania wersji papierowej "na miejscu")
2. Mam jedną lub może dwie osoby do "czarnej pracy",
3. Mam deklarację wsparcia medialnego (film)
4. Jestem po rozmowie z burmistrzem Jańczukiem i zostanie rozszerzona na zaprojekotwanie całości (przebudowę drogi i budowę chodnika wraz z drogą rowerową)

i jest dobrze, ale ... petycja musi być złożona do końca września, aby miała realne przełożenie na decydentów (Marszałka Struzika). Wynika to z procedury przyjmowania budżetu na 2016.

Z tego powodu kolejne kroki będą odbywać się w bardzo przyśpieszonym tempie
5. we środę planujemy start z petycją w wydaniu internetowym
6. na 99,99% ruszym ze stroną na facebooku.
7. max do końca tygodnia z materiałami drukowanymi
8. podpisy zbieramy do 27 września

Prośby:
9. we środę chcę ustalić druk papierowej wersji. Proszę o namiary gdzie gratis lub w dobrej cenie mogę wydrukować plakaty A3 oraz petycje papierowe (sam też będę szukał).
Trochę tego będzie
10. (do admina) chciałbym przekazać do pobrania tekst petycji i plakatów. Jak mogę to zrobić, aby ewentualnie ktoś mógł sobie pobrać i wesprzeć w czarnej pracy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-15 08:04 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 wrz 2015 - 09:40:08

Jak będą materiały, to oczywiście na głównej powiesimy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (78.8.89.---)
Data: 17 wrz 2015 - 09:09:50

No to Let us Rock & Roll ...
Zaczynamy najpierw w internecie, za chwilę w realu (musimy jeszcze wydrukować plakaty i je rozdystrybuować).

Najprościej jest wejść na petycję via [www.facebook.com]
Bezpośredni adres petycji to [www.petycje.pl] - jak widzicie jest mało intuicyjny.

Teraz potrzeba podpisów, podpisów, podpisów ... i dobrego szumu medialnego.
Kończymy 27ego wrześnie.

Akcję robimy wspólnie z Magdą Urban.
Już teraz bardzo dziękuję:
- Romkowi Kuhl za opracowanie graficzne
- Artek_Bartek za wydruk wielu stron petycji

Uaktywniłem link do FB - Bartek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-17 09:32 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (78.8.89.---)
Data: 17 wrz 2015 - 09:22:28

A i jeszcze jedna ważna sprawa

Petycję mogą popierać przyjaciele, znajomi, którzy do Was przyjeżdżają.
Poprzeć może osoba pełnoletnia, jak i niepełnoletnia (która ukończyła 13 lat - za zgodą i wiedzą swoich opiekunów).

Pamiętajcie - liczy się ilość podpisów ..


ps Pewnie więcej aktualności będzie na facebooku, ale tu też wrzucę coś od czasu do czasu ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: robsonrobson (188.33.45.---)
Data: 20 wrz 2015 - 10:21:30

W sprawie zbierania podpisów proszę o kontakt nr.tel. 608156685 lub mailowo

Robert Baran

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.10.---)
Data: 20 wrz 2015 - 15:01:55

Niestety prawie po fakcie skojarzyłem, że przed nosem była akcja z szansą na kilkaset podpisów na 1000%.
Dziś był maraton w KJ, s każdy rowerzysta w ciemno podpisuje taką petycję gdzie jest o ścieżce rowerowje.
Niestety kiedy koło 12.30 podszedłem do organizatora to nie był zainteresowany (miał co robić, a nie obsługiwać wariata ...).

Spotkałem burmistrza Jańczuka i poprosiłem aby wspomniał o petycji w internecie jeżeli na koniec imprezy będzie przy mikrofonie.
Będę zobowiazany za info czy coś zostało powiedziane.


Z inne beczki
A czy ktoś ma dobre wejście do lokalnych parafii, a tak aby wspomieć o akcji podczas ogłoszeń parafialnych?
Może nawet wyłożyć petycję?


Michał



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-20 15:03 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: olaola (159.205.217.---)
Data: 20 wrz 2015 - 19:11:06

czapki z głów, Michale thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.10.---)
Data: 20 wrz 2015 - 20:29:16

Podziękował, ale w 2,5 osoby możemy nie uzbierać na tyle by przekonać zawodnika wagi super ciężkiej jakim jest Marszałek Struzik.
Czas pokaże.

Na razie max zaniedbaliśmy obowiązki rodzinne ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.0.2.---)
Data: 20 wrz 2015 - 21:07:22

Jeśli marszałek dostanie petycję przed wyborami, to zapewne obieca, że się nad nią z troską pochyli. Po wyborach mamy dwie możliwości: na 80% marszałka Struzika nie będzie, a na pozostałe 20% nie będzie mógł sobie przypomnieć żadnej petycji. To nie znaczy, że pomysł z petycją niedobry - jest bardzo dobry! Tyle, że zbierałbym przede wszystkim z myślą o nowym marszałku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.10.---)
Data: 20 wrz 2015 - 21:10:36

Ale to nie wojewoda, jego wybory formalnie nie obejmują. Chyba, że ustawia się na coś innego ...
O ile PSL jest partią z największym doświadczeniem w tej kwestii to on jest najlepszy wśród nalepszych.

Z drugiej strony mam nadzieję, że pan Marszałek jest tak wysoko, że musi się tymi wyborami przejmować.
Jeżeli będzie dużo podpisów to zatroszczę się aby 4ta władza wszystko udokumentowała.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.0.2.---)
Data: 20 wrz 2015 - 21:14:18

Prawda, zapomniałem, że pan Struzik jest z innego rozdania... Chociaż bez wsparcia wojewody i instytucji wojewódzkich może mieć albo mniej władzy, albo wymówkę.

Tak czy inaczej, u nas w szkole podpisujemy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.1.---)
Data: 21 wrz 2015 - 08:08:36


Tomasz Zymer
Jeśli marszałek dostanie petycję przed wyborami, to zapewne obieca, że się nad nią z troską pochyli. Po wyborach mamy dwie możliwości: na 80% marszałka Struzika nie będzie, a na pozostałe 20% nie będzie mógł sobie przypomnieć żadnej petycji. To nie znaczy, że pomysł z petycją niedobry - jest bardzo dobry! Tyle, że zbierałbym przede wszystkim z myślą o nowym marszałku.

Tu wybory za za 3 lata dopiero. Jest sporo czasu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.116.---)
Data: 21 wrz 2015 - 08:30:56


Klaudiusz
Tu wybory za za 3 lata dopiero. Jest sporo czasu.

Czasu dla pana marszałka Struzika, żeby mógł prowadzić swoją wybitną działalność? Wniosków w sprawie przebudowy DW 721 (pobocza, chodnika, ścieżki rowerowej) od Burmistrza, radnych i mieszkańców było już za czasów kolejnych kadencji p. Struzika wedle mojej wiedzy kilka tuzinów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.10.---)
Data: 21 wrz 2015 - 08:31:25

Jeżeli ktoś z Państwa ma chęć do pracy społecznej w najbliższy weekend to II bieg Hopfer będzie okazją do wsparcia tej inicjatywy
[www.konstancinjeziorna.pl]

Politycznie, ale z innej beczki:
Martwi mnie brak ruchu ze strony naszych radnych, szczególnie z okolicy najbliższej drodze 721 ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Radni patrzą na głupi naród co ich wybrał z wysokości swoich stołków
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 21 wrz 2015 - 11:00:38

A powinien taki jeden/jedna z drugim/ drugą wziąć (a nawet wziąść grinning smiley ) wydrukowaną petycję i obejść swoje owce. korona nie spadnie!

Nawet z podpisaniem są opory, widzę tylko jednego Radnego - Mariusza Kucickiego.

Jeśli kogoś nie zauważyłam, przepraszam.

A oto nasi bohaterowie, jakby ktoś zapomniał

Przewodniczący RM - Andrzej Tadeusz Cieślawski
Zastępca przewodniczącego RM - Alfreda Konopka
Zastępca przewodniczącego RM - Grażyna Lucyna Chojnowska

Robert Jan Baran
Renata Dąbrowska
Arkadiusz Głowacki
Adam Józef Grzegorzewski
Katarzyna Anna Jacyna
Mariusz Kucicki
Jadwiga Magdziarz
Tomasz Nowicki
Izabela Barbara Skonecka
Aneta Iwona Słomba
Jolanta Katarzyna Stradecka
Zenobia Janina Tuszyńska
Iwona Wiercińska
Elżbieta Karolina Wiktorowicz
Agata Anna Wilczek
Włodzimierz Andrzej Wojdak
Arkadiusz Zewar
Cezary Żegliński

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (78.10.198.---)
Data: 21 wrz 2015 - 12:53:16


Tomasz Zymer

Klaudiusz
Tu wybory za za 3 lata dopiero. Jest sporo czasu.

Czasu dla pana marszałka Struzika, żeby mógł prowadzić swoją wybitną działalność? Wniosków w sprawie przebudowy DW 721 (pobocza, chodnika, ścieżki rowerowej) od Burmistrza, radnych i mieszkańców było już za czasów kolejnych kadencji p. Struzika wedle mojej wiedzy kilka tuzinów.

Nie neguję. Pisałeś o tym, że po wyborach pan Struzik petycję wyrzuci. Mniemam, że pisałeś o jesiennych parlamentarnych wyborach, więc zakreśliłem cezurę czasową, że do wyborów samorządowych jeszcze 3 lata. By inni uczestnicy dyskusji wiedzieli w czym rzecz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.