Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 14
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 21 wrz 2015 - 13:26:57

najbardziej to Klaudio rzecz w tym, że od lat sytuacja się nie zmienia a chodzi o to by się zmieniła....oby działania naszych gminnych i powiatowych włodarzy wsparte donośnym głosem społecznym (albo odwrtotnie tj. donośny głos społeczny wsparty konkretnymi działaniami włodarzy) przyniosły konkretny efekt zanim zdarzy się x kolejnych tragedii...
kwestia co jest bardziej realne - pilne wykonanie samych chodników i ścieżek czy kompleksowa przebudowa całej drogi, na którą pewnie sama dokumentacja pochłonie...x kolejnych miesięcy jak nie lat...
osobiście jestem zdania, że petycja, petycją ale jak Burmistrz nie wyciągnie ludzi na ulicę i nie zrobi na niej Rejtana blokując cały ruch to niewiele się zmieni...w królestwie Struzika jest potrzeb bez miary a kołderka króciutka...oj króciutka...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 21 wrz 2015 - 14:48:58

Myślę, że bardziej będzie zauważalny uliczny protest oddolny, bo jak zainicjuje burmistrz, to zaraz jakąś prasowa menda napisze, żey burmistrz przy pomocy mieszkancow załatwia porachunki z marszałkiem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 21 wrz 2015 - 15:07:51


Artek_Bartek
najbardziej to Klaudio rzecz w tym, że od lat sytuacja się nie zmienia a chodzi o to by się zmieniła....oby działania naszych gminnych i powiatowych włodarzy wsparte donośnym głosem społecznym (albo odwrtotnie tj. donośny głos społeczny wsparty konkretnymi działaniami włodarzy) przyniosły konkretny efekt zanim zdarzy się x kolejnych tragedii...
kwestia co jest bardziej realne - pilne wykonanie samych chodników i ścieżek czy kompleksowa przebudowa całej drogi, na którą pewnie sama dokumentacja pochłonie...x kolejnych miesięcy jak nie lat...
osobiście jestem zdania, że petycja, petycją ale jak Burmistrz nie wyciągnie ludzi na ulicę i nie zrobi na niej Rejtana blokując cały ruch to niewiele się zmieni...w królestwie Struzika jest potrzeb bez miary a kołderka króciutka...oj króciutka...

Wszystko się zgadza. Bardzo chcę by temat został załatwiony.
Jestem jednak za tym, by osoby, które przecież wiedzą o czym piszą pisały precyzyjnie w temacie. Łączenie wyborów jesiennych, ze Struzikiem, wojewodą i drogą wojewódzką prowadzi nomen omen na manowce.
1) Struzik - powinien wydać polecenie zrobienia tej drogi jak należy.
2) Burmistrz i starosta - powinien w razie zaniechań w p1. o to zabiegać i starać się.
Koniec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 21 wrz 2015 - 15:35:07



zainicjuje burmistrz, to zaraz jakąś prasowa menda napisze, żey burmistrz przy pomocy mieszkancow załatwia porachunki z marszałkiem
mendami nie należy się przejmować bo prawda obroni się zawsze sama!
a mieszkańcy...póki co widzą, że problem nie jest rozwiązany...i raczej nie przypisują za to odpowiedzialności udzielnemu królowi województwa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.116.---)
Data: 21 wrz 2015 - 16:05:57

Jedna rzecz mi się Klaudiuszu nie zgadza: wydawało mi się, że budżet województwa uchwala władza legislacyjna, czyli sejmik i to ona może uchwalić realizację zadania dotyczącego drogi DW 721. Zarząd przedstawia sejmikowi projekt budżetu do 15 listopada, ale sejmik może zmienić ten projekt pod warunkiem, że wskaże źródła finansowania tak, by nowe zadanie nie powiększyło deficytu przewidzianego w projekcie. Marszałek województwa jest przewodniczącym kolegialnego zarządu województwa, czyli organu wykonawczego. Odpowiada za projekt budżetu, ale nie przesądza o jego ostatecznym kształcie. Dlaczego zatem uderzamy tylko do marszałka, a nie do sejmiku? Z radnymi sejmiku łatwiej rozmawiać, niż z panem Struzikiem, choćby dlatego, że są w mniejszym stopniu zawodowymi politykami - i mają oni prawo modyfikować przedstawiony projekt. Rozmowy powinny być równoległe z władzą legislacyjną i wykonawczą w celu wywarcia nacisku na umieszczenie pozycji w budżecie województwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 21 wrz 2015 - 16:25:30

wygląda mi to na...rozmytą odpowiedzialność...może Ci co decydują po prostu nie wiedzą z kim rozmawiać mają by sprawę pchnąć do przodu? ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (159.205.251.---)
Data: 21 wrz 2015 - 17:32:08

Może tutaj udałoby się załatwić kilka podpisów. Będą dzieci ale także rodzice i trochę starsze dzieci ;)

[www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 21 wrz 2015 - 18:24:02

Napisalam dziś rano do Skelera ale nie odpisał. Masz rację Awanturniku, że to dobry trop. Rower rolki, jedno i drugie potrzebują bezpiecznej trasy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.9.---)
Data: 21 wrz 2015 - 18:42:16

Akcja super jest ochotnik do aktywnego zbierania podpisów?

I podobny przypadek:
Mam już zgodę Lidla. Rozmawiałem z dyr regionalny tej sieci, który jest bardzo otwarty na współpracę.
Sam zasugerował, że najlepszym sposobem jest postawienie osoby, która będzie stałą z listą (od siebie nikogo nie może dać).
Pytanie czy jest ochotnik?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.1.---)
Data: 21 wrz 2015 - 20:20:47


Tomasz Zymer
Jedna rzecz mi się Klaudiuszu nie zgadza: wydawało mi się, że budżet województwa uchwala władza legislacyjna, czyli sejmik i to ona może uchwalić realizację zadania dotyczącego drogi DW 721. Zarząd przedstawia sejmikowi projekt budżetu do 15 listopada, ale sejmik może zmienić ten projekt pod warunkiem, że wskaże źródła finansowania tak, by nowe zadanie nie powiększyło deficytu przewidzianego w projekcie. Marszałek województwa jest przewodniczącym kolegialnego zarządu województwa, czyli organu wykonawczego. Odpowiada za projekt budżetu, ale nie przesądza o jego ostatecznym kształcie. Dlaczego zatem uderzamy tylko do marszałka, a nie do sejmiku? Z radnymi sejmiku łatwiej rozmawiać, niż z panem Struzikiem, choćby dlatego, że są w mniejszym stopniu zawodowymi politykami - i mają oni prawo modyfikować przedstawiony projekt. Rozmowy powinny być równoległe z władzą legislacyjną i wykonawczą w celu wywarcia nacisku na umieszczenie pozycji w budżecie województwa.

Ale co się nie zgadza? Oczywiście że budżet województwa, tak jak budżet powiatu czy gminy ustalają sejmik/rada. A marszałek/starosta/wójt-burmistrz wykonuje. Nigdzie nie napisałem że jest inaczej. Wnosiłem, by tego czy marszałek wniosek do budżetu przyjmie i pchnie dalej w tryby - przecież tak należy to traktować - nie łączyć z wyborami na jesieni, bo one nic do tego nie mają. Marszałek Struzik ma jeszcze spokojne 3 lata rządów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.60.2.---)
Data: 21 wrz 2015 - 22:05:21


Klaudiusz
marszałek wniosek do budżetu przyjmie i pchnie dalej w tryby

I to jest właśnie Twój Klaudiuszu błąd w rozumowaniu wynikający z wypaczenia demokracji samorządowej w Polsce przez ostatnie kilka kadencji. Wnioski do budżetu idą ZA POŚREDNICTWEM Marszałka, ale przede wszystkim do Sejmiku i należy tak zrobić, by Sejmik już wiedział i już dyskutował temat zanim pan Marszałek w ogóle się nim zajmie albo i nie. Najpierw ma wiedzieć Sejmik, potem prasa, internet i innego media, a pan Struzik na koniec, jak już będzie czuł potężną presję i będzie nękany z wielu stron jednocześnie. Powinno tak być dlatego, że w Sejmiku jest jeszcze sporo normalnych ludzi, którzy chcą (lub sprawiają wrażenie, że chcą) reprezentować potrzeby mieszkańców. A aparat wykonawczy to jest w tej chwili w 99% zgniła nomenklatura i jej młodsza koniunkturalna klientela, która potrzeby społeczne ma w ciężkim poważaniu. To samo się dzieje na poziomie wielu powiatów i gmin. Trzeba przywrócić równowagę między funkcją legislacyjną i kontrolną władzy uchwałodawczej a funkcjami wykonawczymi marszałka, starosty, burmistrza, choćby dlatego, że na poziomie wybieranych w wyborach powszechnych rad jest znacznie większa szansa, że nie trafimy na ZAGRZYBIONY BETON. Który mam nadzieję w najbliższych kilku latach uda się w Polsce rozbić, żeby dokończyć to, co się nie udało w 1989-90. Póki co - szukajmy wsparcia tam, gdzie jest ono realne, czyli przede wszystkim w Sejmiku. Pozdrawiam - TZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 21 wrz 2015 - 22:53:23

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wysłać petycję do Struzika - do wiadomości radnych sejmiku, przede wszystkim tych radnych, którzy reprezentują nasz teren. I to wysłać każdemu z osobna poleconym lub złożyć na dziennik. W ten sposób Marszałek który ma "wysokie ego", będzie miał świadomość, że jest ważny, a Radni go przypilnują. Ot taka wredna babska strategia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.9.---)
Data: 21 wrz 2015 - 23:01:20

A macie namiary na naszych radnych w sejmiku?
Już teraz niech się dowiedzą o akcji ..., a swoją drogę kopię petycji mogą dostać na kilka sposób.

Dziś z Magdą Urban podliczyliśmy, że zostawiliśmy petycję już w 31 punktach plus kilka osób zadeklarowało, że się przejdzie po znajomych.
Na tę chwilę w internecie jest 170 kilka osób, w tym 120 kilka potwierdzonych.

Ale wracam do tego co jest tu i teraz, bo trzeba zwiększyć głosy.
Czy są ochotnicy? 2 pomysł tylko rąk brak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: olaola (159.205.217.---)
Data: 22 wrz 2015 - 07:15:21

Tomku, Klaudiuszu, jesteście pewni, że w budżecie województwa nie uwzględniono dotychczas kasy na kompleksową przebudowę 721 ? znacie historię starań burmistrza K-J o tę przebudowę ? hm ...
A co do zainteresowania naszych radnych z okolic 721: gdy pisałam o potrzebie przejścia dla pieszych, to mi tu poradzono, by się skontaktować z radnymi, bo przecież nie są jasnowidzami smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 wrz 2015 - 08:19:07

DW 721 na naszym odcinku nie jest w zainteresowaniu oraz w najbliższej perspektywie "do zrobienia". Odcinek DW 721 od DK7 do ul. Słonecznej w Piasecznie, tzw. obwodnica Lesznowoli jest "na tapecie". Obecnie procedura jest bodajże na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej. Władze Lesznowoli/ Pani Wójt bardzo mocno zabiegają o tą drogę i mam wrażenie, że prędzej czy później dopną swego. W ciągu 3-4 lat może dojść do realizacji. Na "naszym odcinku" od Puławskiej do Skolimowskiej nie dzieje się w zasadzie nic. A cała procedura wojewódzko-unijno-proceduralna to jest około 5-7 lat... możemy zapomnieć raczej o tym, że województwo w 100% ze środków własnych sfinansuje tą inwestycję. W zasadzie albo środki z UE albo brak drogi. Przypominam, że obecny horyzont kasy z UE należy rozliczyć do 2021-2022.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-22 08:30 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.60.2.---)
Data: 22 wrz 2015 - 09:19:03


m_wisniewski
A macie namiary na naszych radnych w sejmiku?
Już teraz niech się dowiedzą o akcji ..., a swoją drogę kopię petycji mogą dostać na kilka sposób.

Kontakty mailowe do prawie wszystkich radnych obecnego Sejmiku są w ich profilach pod tym adresem: [www.mazovia.pl]

Można skompilować listę mailingową, wysłać petycję i komentarz do wszystkich radnych oraz umówić się w Sejmiku na wizytę i punkt w dyskusji komisji infrastruktury, tak, jak zrobiliśmy to w sprawie tranzytu przez gminę uzdrowiskową. Wtedy Jacek Krajewski przyniósł film, który puściliśmy, i który zrobił na radnych wielkie wrażenie.

Osiągnęliśmy ostatecznie sukces, radni wprowadzili ograniczenie ruchu ciężkiego na DW 721 i 724. Niestety obiecany nam drugi etap tego procesu udaremnili politycy PSL za pośrednictwem Struzika, który od lat oficjalnie śle do naszej gminy pisma, domagając się ograniczenia stref uzdrowiskowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.9.---)
Data: 22 wrz 2015 - 09:23:40

Namiary już mam skopiowane dokładnie z tego źródła.

Pytania to która z tych osób jest nam życzliwa lub jest z okolicy (tego tam nie znalazłem)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.60.2.---)
Data: 22 wrz 2015 - 09:36:02

Można się tym zająć na dwa fronty. Poprosić kogoś z radnych "platformianych" z naszej gminy (Mariusz Kucicki?), żeby "obrobił" radnych sejmiku z PO, zaczynając od kontaktu z Rakowskim, a równolegle poprosić p. radnego S. Muszyńskiego z powiatu, żeby przygotował radnych z PiS do omówienia tematu (wysłał list, spotkał się, etc.) Nie mam chwilowo pomysłu na towarzystwo z PSL, ale są w końcu w koalicji.

Właściwie można by uderzyć bezpośrednio do przewodniczącego RM z naszej gminy, żeby skontaktował się z Rakowskim i spółką, bo oni mają wspólne interesy i dobry kontakt. Jest prawdopodobne, że w tej konkretnej sprawie pan Przewodniczący będzie chętny współpracować. Można to pokazać jako jego oficjalną interwencję na rzecz gminy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-22 09:41 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 wrz 2015 - 10:02:27

Ja bym też pamiętał, że interes w DW 721 powinno mieć Piaseczno oraz powiat. To moga być kolejni koalicjanci do nacisku na województwo. Zresztą Pan Gut informował o wspólnej próbie (powiat, Piaseczno, nasza gmina) podjęcia się i podzielenia kosztami dokumentacji projektowej chodnika. Kolejna inwestycja, którą finansujemy no ale cóż jeżeli może inaczej się nie da...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 22 wrz 2015 - 12:42:40

w kontekście słów Mixiorka


DW 721 na naszym odcinku nie jest w zainteresowaniu oraz w najbliższej perspektywie "do zrobienia".


interes w DW 721 powinno mieć Piaseczno oraz powiat. To moga być kolejni koalicjanci do nacisku na województwo. Zresztą Pan Gut informował o wspólnej próbie (powiat, Piaseczno, nasza gmina) podjęcia się i podzielenia kosztami dokumentacji projektowej chodnika.

powtórzę jedynie


kwestia co jest bardziej realne - pilne wykonanie samych chodników i ścieżek czy kompleksowa przebudowa całej drogi, na którą pewnie sama dokumentacja pochłonie...x kolejnych miesięcy jak nie lat...
kwestia czy Starostwo i nasza Gmina prezentują tu wspólne stanowisko?
logicznym byłoby przebudowywać w całości...ale pewnie szybciej możemy liczyć tylko na...pobocza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 14


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.