Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 14
Trzeba kliknąć w maila, żeby głos w petycji został zweryfikowany
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 22 wrz 2015 - 18:32:10

W petycji jest sporo głosów niezweryfikowanych, bo fakt, że został wysłany na Twój adres email nie znaczy, że to już koniec

Mail o takiej tresci powinien pokazać się w poczcie zaraz po wypełnieniu petycji:


Oficjalna weryfikacja autentyczności adresu e-mail osoby podpisującej petycje w serwisie [www.petycje.pl].

Imię osoby podpisującej: Maria Kowalska

Tytuł petycji: Przebudowa drogi 721 oraz budowa przejść dla pieszych, chodnika i drogi rowerowej
Numer petycji/bezpośredni link: [www.petycje.pl]
Weryfikowany adres e-mail: m.kow@wp.pl

Jeśli jesteś osoba podpisująca petycje, kliknij w poniższy link, aby powrócić na nasza stronę w celu zweryfikowania swojego podpisu.
http://www.petycje.pl/wer.php?peid=11528&poid=2176644&code=25747884bd8adebe53716089d6a1bcf8


właśnie w ten fioletowy link trzeba kliknąć i wypełnić obrazek


Niektóre maile czasem trafiają do spamu, jeśli nie dostaliści, proszę poszukać, albo spróbować wysłać jeszcze raz,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trzeba kliknąć w maila, żeby głos w petycji został zweryfikowany
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.9.---)
Data: 22 wrz 2015 - 20:49:21

1. Dziś ankiety pojawiły się w Top Market Okulickiego róg Przesmyckiego i w Lidlu w KJ.

2. Magda Urban wysłała maila do radnych, proszę uruchomić kontakty, właczyć prąd lub inne wspomagacze (dozwolone prawem)

3. Jest kolejny (jeżeli się nie mylę 3ci) radny - Pan Arek Głowacki zadeklarował zbierania podpisówDeklaracja

4. Zainteresowanych zapraszam do lektury Wieloletniego Planu Finansowego do 2039r [www.bip.mazovia.pl], tam jest opisane co jest w planch (lub nie) = na co są pieniądze.
Drogę 721 znajdziecie, ale nie odcinek w sprawie którego składamy petycję.

5. W kwestii logiki kolejnych kroków to zgadzam się z podejściem burmistrza Piaseczna i burmistrza KJ, tzn.:
Pierwszy etap - projekt,
zaprojektować całość tzn razem z drogą samochodową.
Projekt tylko chodnika i drogi rowerowje jest nie wiele mniej pracochłonny czy tańszy. Zwróćice uwagę, że projektując samą drogę rowerową/chodnik i tak tryeba przesunać część ogrodze}, czy zmienic niektóre obiekty drogowe (bo są za wąskie - teraz mieści sie tylko droga).
W tym kroku muszą być przeprowadzone konsultacje społeczne itd - i znowu w tym wypadku całościowe podejście nie wiele więcej "kosztuje"
Drugi etap - realizacja/budowa
a to może być na wiele sposobów i wszystko będzie zaleć od kasy. Na 90% pewnie będą etapy np może tylko chonik i droga rowerowa + kilka koniecznych obiektów by ją zmieścić, a może inaczej.
Tak czy inaczej to dysukajca nie na teraz.
Pewnie trzeba będzie zrobić petycję, bo będzie projekt ale bez kasy na realizację

Opcje: OdpowiedzCytuj
warto także poprosić o wsparcie petycji radnych powiatu
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 22 wrz 2015 - 21:42:49

Skład Rady Powiatu Piaseczyńskiego:

Daniel Putkiewicz - Przewodniczący Rady Powiatu
dyżur: poniedziałki w godz. 13.00-14.00
w sprawie skarg i wniosków w każdy czwartek w godz. 16.00-17.00 - dyżur w dniu 10 i 17.09 zostaje odwołany

Honorata Kalicińska - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu
dyżur: wtorki w godz. 15.00-16.00
w sprawie skarg i wniosków w każdy wtorek w godz. 15.30-16.30 (dodatkowo w sprawie skarg i wniosków po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu w Dziale Obsługi Rady i Zarządu Powiatu)

Marcin Albinowski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
dyżur: co drugi czwartek miesiąca w godz. 15.00-16.00
w sprawie skarg i wniosków w ostatni czwartek miesiąca w godz. 16.00-17.00

Miejsce pełnienia dyżurów: Dział Obsługi Rady i Zarządu Powiatu, I piętro, pokój 113
tel. 22 756 61 26, 22 756 61 25

Radni Powiatu Piaseczyńskiego V kadencji:
Maria Bernacka-Rheims
Jerzy Bichta
Michał Grzesło
Ksawery Gut (mieszkaniec K-J i członek zarządu powiatu)
Sebastian Januszko(mieszkaniec K-J)
Robert Kornberg
Zygmunt Laskowski
Robert Lichocki
Ewa Lubianiec
Maria Mioduszewska (mieszkanka K-J)
Sergiusz Muszyński (przewodniczący Klubu Radnych PiS)
Katarzyna Obłąkowska-Kubiak
Wojciech Ołdakowski
Joanna Pająkiewicz
Katarzyna Paprocka
Kazimierz Porębski
Bożena Poterała
Włodzimierz Rasiński
Tadeusz Ross
Arkadiusz Strzyżewski
Paweł Szczyciński
Jacek Szczytowski
Tadeusz Sztop
Józef Zalewski
Bożena Zarzeczna
Marcin Żegliński

adres:
Dział Obsługi Rady i Zarządu Powiatu
ul. Chyliczkowska 14
05-500 Piaseczno



PS
1.Kcin reprezentuje od wielu, wielu lat Maria Mioduszewska, może nareszcie się do czegoś przyda
2. Wszystkim tym, którzy rwali sobie resztki piór z głów, że nasi radni przez pewien czas nie uzupełnili terminów dyżurów, niech spojrzą ilu radnych powiatowych pełni dyżury, proszę zajrzeć: [www.piaseczno.pl] >grinning smiley<
3. XII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego rozpocznie się w dniu 24 września 2015 r. (czwartek), o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. porządek sesji: [www.powiat-piaseczynski.info]
Wystąpienia osób spoza rady są przewidziane pod koniec sesji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-22 21:49 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trzeba kliknąć w maila, żeby głos w petycji został zweryfikowany
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 23 wrz 2015 - 10:45:29



Pierwszy etap - projekt,
zaprojektować całość tzn razem z drogą samochodową.
Projekt tylko chodnika i drogi rowerowej jest nie wiele mniej pracochłonny czy tańszy
wydaje mi się, że mimo wszystko projekt samego chodnika/ścieżki jest mniej pracochłonny niż przebudowy drogi ze wszystkimi uzgodnieniami środowiskowymi...
a poza tym....jak to Mania mówi 'nasz człowiek w Powiecie' prezentował jakieś grube tomiszcze, które zdaje się takowym projektem było...kwestia ile wysiłku włożyć należy by tą wersję z szuflady zaktualizować...
a poza tym...kluczem jest jak się z tego 2039 przesunąć na nieco bliższą perspektywę...
wg mnie...siła blokady dróg zawsze będzie większa niż petycja....i ona bardziej lokalne władze wesprzeć może...o ile te będą zdeterminowane by walczyć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (37.128.9.---)
Data: 23 wrz 2015 - 12:19:56

Informacyjnie na gorąco z targu:
Młodzież z gimnazjum No Bell w Konstancinie osiągnęła wielki sukces i zawstydziała nas dorosłych.
Grupą 40 osób współpracując w kilkunastu zespołąch zebrałą ponad 500 podpisów, to wszystko w jedyne 90 min.

Wielkie słowa uznania
Młodzi dali nam przykład.

Teraz czas na pozostałe osoby/dorosłych.
Zachęcam, szczególnie w niedzielę w czasie biegu ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 23 wrz 2015 - 12:21:00

Chyba blokada jest w planie, była mowa w wątku o braku przejścia przy poczcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trzeba kliknąć w maila, żeby głos w petycji został zweryfikowany
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.235.---)
Data: 23 wrz 2015 - 14:55:38


Artek_Bartek


Pierwszy etap - projekt,
zaprojektować całość tzn razem z drogą samochodową.
Projekt tylko chodnika i drogi rowerowej jest nie wiele mniej pracochłonny czy tańszy
wydaje mi się, że mimo wszystko projekt samego chodnika/ścieżki jest mniej pracochłonny niż przebudowy drogi ze wszystkimi uzgodnieniami środowiskowymi...
a poza tym....jak to Mania mówi 'nasz człowiek w Powiecie' prezentował jakieś grube tomiszcze, które zdaje się takowym projektem było...kwestia ile wysiłku włożyć należy by tą wersję z szuflady zaktualizować...
a poza tym...kluczem jest jak się z tego 2039 przesunąć na nieco bliższą perspektywę...
wg mnie...siła blokady dróg zawsze będzie większa niż petycja....i ona bardziej lokalne władze wesprzeć może...o ile te będą zdeterminowane by walczyć...

Popatrzcie na przepusty/małe mostki, które są w kilku miejscach. Ich szerokość jest tylko ciut szersza niż droga. Jak w takim miejscu dobudować chodnik/drogę rowerową?

3-4 lata temu dostałem odpowiedź z MZDW (Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich) dot planowanych prac dla drogi 721 pomiędzy Piasecznem i Konstanciem.
Wtedy mówili, że ewentualnie jest w planach przebudowa drogi do Puławskiej do skrzyżowania z Julianowską. Nic nie było, że mają plan na ten czy kolejny odcinek, a nawet jeżeli jest bardzo stary to moim zdaniem jego wykorzystanie może się dobić czkawką - inne normy założenia itd.
Na to trzeba nałożyć rozmowy o wykupieniu działek - za biedni jesteśmy na taką protezę. Realizować mozemy etapami, ale zaplanujmy porządnie.

Propozycja powiatu to strzał w stopę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-23 14:56 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: warto także poprosić o wsparcie petycji radnych powiatu
Wysłane przez: czaknoris (87.205.207.---)
Data: 23 wrz 2015 - 18:18:00


mania
PS
1.Kcin reprezentuje od wielu, wielu lat Maria Mioduszewska, może nareszcie się do czegoś przyda
2. Wszystkim tym, którzy rwali sobie resztki piór z głów, że nasi radni przez pewien czas nie uzupełnili terminów dyżurów, niech spojrzą ilu radnych powiatowych pełni dyżury, proszę zajrzeć: [www.piaseczno.pl] >grinning smiley<

Mnie interesują radni reprezentujący gminę i wcale mnie nie cieszy, że połowa z nich równa do dna i poniżej na metr mułu jak większość.

Piszesz o Marii Mioduszewskiej. A czemu nie zająkniesz się na temat Sebastiana Januszko z Twojej ulubionej Platformy Obywatelskiej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.146.---)
Data: 23 wrz 2015 - 18:57:49

Film z dzisiejszej akcji zbierania podpisów [www.pulskonstancina24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: warto także poprosić o wsparcie petycji radnych powiatu
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 23 wrz 2015 - 19:41:40


czaknoris

mania
PS
1.Kcin reprezentuje od wielu, wielu lat Maria Mioduszewska, może nareszcie się do czegoś przyda
2. Wszystkim tym, którzy rwali sobie resztki piór z głów, że nasi radni przez pewien czas nie uzupełnili terminów dyżurów, niech spojrzą ilu radnych powiatowych pełni dyżury, proszę zajrzeć: [www.piaseczno.pl] >grinning smiley<

Mnie interesują radni reprezentujący gminę i wcale mnie nie cieszy, że połowa z nich równa do dna i poniżej na metr mułu jak większość.

Piszesz o Marii Mioduszewskiej. A czemu nie zająkniesz się na temat Sebastiana Januszko z Twojej ulubionej Platformy Obywatelskiej?

O radnych Kcina już pisałam, mam podobne zdanie.
Mioduszewska jest w Radzie Powiatu 5. kadencję i żadnych efektów nie widać, choć przez kilka kadencji była nawet Przewodniczącą Rady
O Januszce wspomniałam, który po raz pierwszy jest Radnym Powiatowym - dodałam uwagę że jest mieszkańcem K-J.

Myślę, że nie twój interes, która Partię popieram. Póki PiS nie dorwał się do koryta mam wybór, potem pewnie za poglądy będzie ekskomunika lub areszt.

Widzę, że ty już na wszelki wypadek starasz się wkupić w łaski PiSu - tak na wszelki wypadek, bo jak pamiętam akcje Ziobro & Kamiński, kij sie na każdego znajdzie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: warto także poprosić o wsparcie petycji radnych powiatu
Wysłane przez: czaknoris (159.205.223.---)
Data: 23 wrz 2015 - 20:58:21


mania
Mioduszewska jest w Radzie Powiatu 5. kadencję i żadnych efektów nie widać, choć przez kilka kadencji była nawet Przewodniczącą Rady
O Januszce wspomniałam, który po raz pierwszy jest Radnym Powiatowym - dodałam uwagę że jest mieszkańcem K-J.

Czy ja napisałem, że widać efekty pracy Radnej M. Mioduszewskiej?
Za to wiem i pisałem już dawno, że radni Mioduszewska i Januszko nie raczyli podać do publicznej wiadomości dyżurów i jakiegokolwiek kontaktu do siebie.
Skontaktować można się tylko z S. Muszyńskim i pewnie przez sekretariat - z racji funkcji członka zarządu - z K. Gutem.



mania
Myślę, że nie twój interes, która Partię popieram. Póki PiS nie dorwał się do koryta mam wybór, potem pewnie za poglądy będzie ekskomunika lub areszt.

Popieraj co chcesz, ale twoje wycieczki w kierunku i wylewanie pomyj przy każdej(!) okazji, (w przeróżnych wątkach lokalnych), na PiS i wszystkich innych, którzy ośmielili się np. skrytykować K. Jańczuka, stały się nie do wytrzymania na forum.



mania
Widzę, że ty już na wszelki wypadek starasz się wkupić w łaski PiSu - tak na wszelki wypadek, bo jak pamiętam akcje Ziobro & Kamiński, kij sie na każdego znajdzie

Muszę stwierdzić, że bardzo źle widzisz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: olaola (159.205.217.---)
Data: 24 wrz 2015 - 07:59:32

no ale przecież radni pp. Mioduszewska & Januszko nie wybrali się nawzajem, bo nawet 2 głosy, to chyba za mało ... drinking smiley Więc kto i dlaczego ich wybiera na już 5-tą kadencję ??
Klip z targu - super, duet Magda & Michał jak z innego świata w porównaniu z duetem w/w radnych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.116.---)
Data: 24 wrz 2015 - 08:06:55


ola
no ale przecież radni pp. Mioduszewska & Januszko nie wybrali się nawzajem, bo nawet 2 głosy, to chyba za mało ... drinking smiley Więc kto i dlaczego ich wybiera na już 5-tą kadencję ??
Klip z targu - super, duet Magda & Michał jak z innego świata w porównaniu z duetem w/w radnych

Rozumiem, że pytanie brzmi, dlaczego ludzie aktywni i skuteczni nie pchają się do rad gminy i powiatu? Odpowiedź prosta: rada gminy ma (powiatu też do niedawna miała, teraz nie wiem) KOREK, przez który aktywność radnych z ogromnym trudem szuka sobie ujścia. Korek jest betonowy i nosi pieczęcie urzędu. Niektórym radnym korek nie przeszkadza, bo własnej aktywności starcza im na tyle, by podnieść rękę zgodnie z instrukcją. Niektórzy są też tak zajęci, że nawet na dyskusje o własnych projektach i na posiedzenia prowadzonej przez siebie komisji nie zdążają z pracy, więc może powinni przestać wreszcie być radnymi albo zmienić pracę. Tyle "w tym temacie".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-24 08:09 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: maniamania (84.40.225.---)
Data: 24 wrz 2015 - 11:20:41

Wydaje mi się, że teraz Powiat się odkorkował - chodzi o władzę. Starosta Ołdakowski (PiS) i członkowie zarządu oraz przew. Rady(PO/PiS), choć z dwóch różnych partii rządzą przytomnie i to mnie cieszy. Tak powinno być. Sporo robią

Nie wiem dlaczego Radni siedzą w ciemnej d... (np.dziurze), bo tak wygodnie? Dieta leci, dobry dodatek do emerytury zwłaszcza dla weteranów tejże Rady.grinning smiley

Niestety nie możemy radnych odwołać, co najwyżej złapać w krzakach za kołnierz i potrząsnąć (sumieniem angry smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: olaola (159.205.217.---)
Data: 24 wrz 2015 - 17:50:48


Tomasz Zymer
Rozumiem, że pytanie brzmi, dlaczego ludzie aktywni i skuteczni nie pchają się do rad gminy i powiatu? (..).

Nie. Pytanie brzmi całkiem inaczej: dlaczego radni i burmistrz nie robią tego, co potrzebne ? W wątku o pasach Mario radzi mi powiadomić lokalnego radnego o braku tychże; czyżby radny z tej okolicy w ogóle tu nie bywał ? nie ma w terminarzu obchodu swojego rewiru ? przynajmniej 1 raz na kwartał ? to po kiego został radnym ? a burmistrz ? nie słyszałam o żadnych inicjatywach własnych burmistrza, o strategicznie zaplanowanych staraniach, nic ... Mam wrażenie, że formułka "to nie my - to oni" jest stosowana z wielką ulgą. Michał Wisniewski & Co dadzą radę - a burmistrz co ? Odpali im jakąś część swojego wynagrodzenia, tę za "innowacyjność, podejmowanie wyzwań, organizowanie lokalnej społeczności wokół ważnych dla niej celów" ? eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: topictopic (185.15.1.---)
Data: 24 wrz 2015 - 19:32:31


ola
Michał Wisniewski & Co dadzą radę - a burmistrz co ? Odpali im jakąś część swojego wynagrodzenia, tę za "innowacyjność, podejmowanie wyzwań, organizowanie lokalnej społeczności wokół ważnych dla niej celów" ? eye rolling smiley

Śmiem wątpić, dobrze będzie jeżeli nie zostaną od histeryków zwyzywani. Swoją drogą trzymam mocno kciuki za tę inicjatywę, łaknę jej jak kania dżdżu smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (46.113.10.---)
Data: 24 wrz 2015 - 23:03:27


Tomasz Zymer
Można się tym zająć na dwa fronty. Poprosić kogoś z radnych "platformianych" z naszej gminy (Mariusz Kucicki?), żeby "obrobił" radnych sejmiku z PO, zaczynając od kontaktu z Rakowskim, a równolegle poprosić p. radnego S. Muszyńskiego z powiatu, żeby przygotował radnych z PiS do omówienia tematu (wysłał list, spotkał się, etc.) Nie mam chwilowo pomysłu na towarzystwo z PSL, ale są w końcu w koalicji.

Właściwie można by uderzyć bezpośrednio do przewodniczącego RM z naszej gminy, żeby skontaktował się z Rakowskim i spółką, bo oni mają wspólne interesy i dobry kontakt. Jest prawdopodobne, że w tej konkretnej sprawie pan Przewodniczący będzie chętny współpracować. Można to pokazać jako jego oficjalną interwencję na rzecz gminy.

Ze swojej strony mogę zadeklarować skontaktowanie się z radnymi sejmiku mazowieckiego z PiS, w szczególności z tymi z naszego okręgu, z prośbą o wsparcie. Warto jednak pamiętać, że PiS w sejmiku jest w opozycji, a ostateczne decyzje podejmuje koalicja PO-PSL.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.181.---)
Data: 24 wrz 2015 - 23:03:54

Gdzie jesteśmy na 72h przed końcem akcji ...

Etap petycja
Przygotowujemy się do technicznego zbierania podpisów z miejsc w których zostawiliśmy petycję.
Osoby, które zaangażowały się w zbieranie proszę o kontakt ze mną na prv w celu umówienia się na zebranych podpisów.


Etap lobbing
powoli wszyscy - w tym decydenci, radni gmini, powiatowi - musimy się przygotowywać do wykorzystania "energi z zebranych podpisów".
Kiedy materiał będzie u Marszałka Stuzika i będą o nim wiedzieć radni sejmiku to trzeba za nimi chodzi ...

ps Pierwszy krok obecnej radnej sejmiku i kandydatki do sejmu
[www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.116.---)
Data: 24 wrz 2015 - 23:06:50


SergiuszMuszynski

Tomasz Zymer
Można się tym zająć na dwa fronty. Poprosić kogoś z radnych "platformianych" z naszej gminy (Mariusz Kucicki?), żeby "obrobił" radnych sejmiku z PO, zaczynając od kontaktu z Rakowskim, a równolegle poprosić p. radnego S. Muszyńskiego z powiatu, żeby przygotował radnych z PiS do omówienia tematu (wysłał list, spotkał się, etc.) Nie mam chwilowo pomysłu na towarzystwo z PSL, ale są w końcu w koalicji.

Właściwie można by uderzyć bezpośrednio do przewodniczącego RM z naszej gminy, żeby skontaktował się z Rakowskim i spółką, bo oni mają wspólne interesy i dobry kontakt. Jest prawdopodobne, że w tej konkretnej sprawie pan Przewodniczący będzie chętny współpracować. Można to pokazać jako jego oficjalną interwencję na rzecz gminy.

Ze swojej strony mogę zadeklarować skontaktowanie się z radnymi sejmiku mazowieckiego z PiS, w szczególności z tymi z naszego okręgu, z prośbą o wsparcie. Warto jednak pamiętać, że PiS w sejmiku jest w opozycji, a ostateczne decyzje podejmuje koalicja PO-PSL.

To chyba nie szkodzi. Opozycja także ma swoje głosy w sejmiku, a w niektórych sprawach opozycja i koalicja mogą głosować jednakowo, o ile radni będą przekonani do tematu. W każdym razie dziękuję w imieniu organizatorów akcji i myślę, że wystąpienie do radnych sejmiku z PiS jest dobrym pomysłem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.116.---)
Data: 24 wrz 2015 - 23:07:56


m_wisniewski
ps Pierwszy krok obecnej radnej sejmiku i kandydatki do sejmu
[www.facebook.com]

Rewelacja, brawo i czekamy na pozostałych radnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 14


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.