Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 14
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.181.---)
Data: 24 wrz 2015 - 23:09:51

Dla mnie sprawy lokalne, a szczegónie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, nie mają koloru partyjnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.116.---)
Data: 25 wrz 2015 - 00:09:17


m_wisniewski
Dla mnie sprawy lokalne, a szczegónie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, nie mają koloru partyjnego.

Ale dla wielu radnych i urzędników niestety mają, a zatem warto na pewno wykorzystywać także i "partyjne" kanały lobbingowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.9.---)
Data: 25 wrz 2015 - 00:23:35

Nawet jeśli nie maja to...te barwy fundusze w województwie dzielą...choć ja za nic nie rozumiem tych rozdziałów dróg bo jakie akurat ta droga ma znaczenie dla województwa? Bo lokalnie znaczne...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (46.113.10.---)
Data: 25 wrz 2015 - 06:22:10


Tomasz Zymer

m_wisniewski
Dla mnie sprawy lokalne, a szczegónie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, nie mają koloru partyjnego.

Ale dla wielu radnych i urzędników niestety mają, a zatem warto na pewno wykorzystywać także i "partyjne" kanały lobbingowe.

Dla mnie też nie mają i dla nikogo rozsądnego nie powinny mieć. Ale tak jak pisze Pan Tomasz, niestety praktyka często bywa inna.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.208.---)
Data: 25 wrz 2015 - 07:02:49

Panie Sergiuszu,
mądre słowa.

Jakimi działaniami może Pan nas wesprzeć?

Udanego dnia,
Michał Wiśniewski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: olaola (159.205.217.---)
Data: 25 wrz 2015 - 07:52:27


m_wisniewski
(...) Pierwszy krok obecnej radnej sejmiku i kandydatki do sejmu
[www.facebook.com]

Michał, super thumbs up Wcześniej pytałam w tym wątku o historie starań burmistrza K-J o przebudowę 721. Rozumiem, że takiej historii nie ma, bo "to nie my - to oni". Nie wiem, co jest fajnego w takim siedzeniu z założonymi rękami i czekaniu, że inni zrobią eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (78.8.89.---)
Data: 25 wrz 2015 - 10:41:29


ola

m_wisniewski
(...) Pierwszy krok obecnej radnej sejmiku i kandydatki do sejmu
[www.facebook.com]

Michał, super thumbs up Wcześniej pytałam w tym wątku o historie starań burmistrza K-J o przebudowę 721. Rozumiem, że takiej historii nie ma, ...

Burmistrz/-owie (i burmistrz Lis) działa/ją - ale:
- na pewno nie wiem o wszystkich ich działaniach, planach
- nie odpowiadam za propozycje/działania burmistrzów (ani powiatu
- nie wiem jaka jest polityka "medialna" burmistrza/ów w tej spawie.

Z faktów mi znanych:
1. rok temu padła propozycja budowy chodnika wzdłuż Pułaskiego w ramach budżetu obywatelskiego - odrzucona z przyczyn formalnych (bo nie nasz droga)
2. Burmistrzowie (nie wiem, który z nich miał inicjatywę a który ją poparł) zgłosili propozycję współfinansowania projektu przebudowy razem 50% (każdy po 25%). Wiem, że propozycja dotrała do zarządzających drogą, ale nie wiem czy była informacja zwrotna i jak.
3. Niektórzy mieszkańcy (i chyba radni - ale to informacja przekazana przez kogoś) żyją w przeświadczeniu, że droga jest "w projektowaniu". To nie jest prawda, albo inaczej - to nie jest prawda dla odcinka w sparwie, którego składamy petycję.


Pytanie co wiedzą jeszcze Radni?


Zresztą na końcu mnie interesuje rezultat, tak jak z nauką w szkole moich synów mnie intersuje co umieją i jakie mają stopnie, a nie ile godziny siedzą przy książkach.
Dlatego się zmobilizowałem ...



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-25 10:44 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (87.205.203.---)
Data: 27 wrz 2015 - 21:03:54


robson
W sprawie zbierania podpisów proszę o kontakt nr.tel. 608156685 lub mailowo

Robert Baran

dziękuję za listę z 39cioma podpisami.

Jutro objazd pozostałych punktów, gdzie zostawiliśmy petycję i jeżeli się uda podsumowanie będzie gotowe w poniedziałek wieczorem.


Przechodzimy do 2 fazy, nacisku na radnych i marszałka w oparciu o zebrane dokumenty w tym petycję.
Z Panem Jackiem Krajewskim przygotujemy również drugą wersję filmu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-28 18:15 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.245.---)
Data: 28 wrz 2015 - 18:20:29

Dziękuję Arkowski Głowackiemu za 195 podpisów
Jeszcze małe kilka list od innych osób może zejść do jutra.

Na razie mamy 3,3 tys w tym 408 z internetu (tu jest jeszcze otwarta możliwość poparcia petycji).

Oficjalnie petycję złożym w urzędzie marszałkowskim w najbliższą środę.
Staramy się dostać na sesję sejmiku zaplanowaną na 5 października (poniedziałek)


Równolegle z Jackiem Krajewskim zbieramy materiał do drugiego filmu - odpalimy go najszybciej jak się da.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.245.---)
Data: 28 wrz 2015 - 20:55:18

Informacynie:

Szanowni Państwo,

informuję, iż w najbliższą środę, 30.09.2015r. odbędzie się posiedzenie komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych, którego tematem będzie przebudowa drogi wojewódzkiej 721. W spotkaniu weźmie udział m.in. dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, p. Zbigniew Ostrowski. Serdecznie zapraszam na to spotkanie i proszę o poinformowanie mieszkańców zainteresowanych tematem.

Spotkanie odbędzie się o godz. 16:00 w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej, ul. Świetlicowa 1.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Nowicki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (159.205.239.---)
Data: 29 wrz 2015 - 08:16:37

Mam prośbę do użytkownika twittera o pomoc

W minonym tygodniu pisałem do Janusza Piechocińskiego (jak zapewne wiecie jest z naszego powiatu) w sprawie inicjatywy, niestety brak odpowiedzi.
Prośba to zadanie prośba o wsparcie naszej inicjatywy, podpisanie deklaracji (ten jeden podpis może być po terminie)
[piechocinski.pl] gdzie jest link do twittera

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (87.205.170.---)
Data: 30 wrz 2015 - 22:35:15

Powoli ku końcowi ...
Zgodnie z planem petycja zostawiona w sejmiku, u marszałka i w MZDW. Zebraliśmy3388, a dziś jeszcze spłynęly listy, ale już nie dowozimy (https://www.facebook.com/droga721?_rdr=p).
Wraz z petycją zostały złożone opinie „bezpieczeństwa” dot. drogi 721 przygotowane przez Policję, Państwową Straż Pożarną, Straż Miejską z Piaseczna i Konstancina-Jeziorny

Do piątku powinine być jeszcze film i fajrant.
Pałeczkę w tej sztafeci przekazujemy decydentom.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-30 22:35 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.67.---)
Data: 30 wrz 2015 - 23:06:29

A propos pozostawienia decydentom...był ktoś na dzisiejszej komisji? Czy przybył przedstawiciel województwa? Czy udał się na lans przy otwarciu jakiegoś powiatowego mostu? ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (87.205.170.---)
Data: 01 pa 2015 - 06:50:56

Zapomniałem sprostować, że we wtorek popołudniu Radny Nowicki poinformował o zmianie agendy komisji.
Nikt z MZDW nie mógł przyjechać stąd temat dot. 721 został usunięty.
Nowa agenda obejmowała:
1. „Projekt i budowa ulicy Szczecińskiej w Konstancinie-Jeziornie wraz z instalacją oświetlenia ulicznego i progów zwalniających“.
2. "Budowa progów zwalniających z kostki brukowej na ulicy Stawowej i Zaułek w Konstancinie-Jeziornie”.


Dodam, że razem z Magdą we środę przedpołudniem wystąpiliśmy o uspokojenie ruchu na:
- Chylickiej (pomiędzy Chylicką i Pułaskiego), w tym pismo trafiło w tym wypadku do Starosty
- Kołobrzeskiej (pomiędzy Sułkowskiego i Kołobrzeską), w tym wypadku do Burmistrza KJ

W obu przypadkach, z uwagi na ukształtowanie drogi są miejsca słabo widoczne, a niektórzy kierowcy bardzo przekraczają prędkość i/lub ścinają zakręty.
Jednocześnie w tych "słabo widocznych" miejsach są lub będą przejścia dla pieszych (w przypadku Chylickiej jest już przejście przy moście), w przypadku Kołobrzeskiej na łuku będzie jedyne możliwe dojście do planowanego placu zabaw.
Wzdłuż tych dróg sporo dzieci idzie lub dojeżdza rowerami do ZSNR 1 na wojewódźkiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
721 - Dokumenty przygotowane przez społeczników: Magdę i Michała
Wysłane przez: maniamania (87.205.205.---)
Data: 01 pa 2015 - 21:02:17

Pismo złożone w Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zarządzie Województwa Mazowieckiego i MZDW



opinie:








Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.145.---)
Data: 01 pa 2015 - 21:14:49

Panie Michale oraz wszyscy zaangażowani,

Słowa uznania dla Państwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: olaola (159.205.217.---)
Data: 02 pa 2015 - 08:06:53

czapki z głów przed Magdą&Michałem smoking smiley

dziwne, że na stronie UMiGu nie ma podobnej dokumentacji starań burmistrza o 721. Właściwie nie znajduję żadnej dokumentacji w tej sprawie. Czyżby burmistrz zrobił NIC ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (84.40.138.---)
Data: 02 pa 2015 - 08:30:11

Zrobił, ale inaczej.
Dziś będzie skan wspólnego pisma KJ i Piaseczna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
droga 721 - Starania Burmistrza K-J oraz Burmistrza Piaseczna
Wysłane przez: maniamania (87.205.205.---)
Data: 02 pa 2015 - 11:56:25


ola

dziwne, że na stronie UMiGu nie ma podobnej dokumentacji starań burmistrza o 721. Właściwie nie znajduję żadnej dokumentacji w tej sprawie. Czyżby burmistrz zrobił NIC ?

Podobno były te starania opublikowane na gminnej stronce, ale widać mało czytelne, albo jestem gapa. Poprosiłam o skany tych pism. Niestety pomimo wysyłanych próśb (jeśli tak można nazwać) oraz kilku wizyt Burmistrza K.Jańczuka i Przewodniczącego RM A.Cieślawskiego, MZDW oraz Marszałek byli obojętni. Może odblokują się gdy dostaną pismo od obu Burmistrzów (K-J i Piaseczna), wsparte inicjatywą mieszkańców









Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-02 12:26 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Akcja obywatelska – chodnik i droga rowerowa wzdłuż drogi 721 (Piaseczyńska, Pułaskiego, Wchodnia, Okulnickiego)
Wysłane przez: maniamania (87.205.205.---)
Data: 02 pa 2015 - 12:39:57

w nowym gminnym biuletynie o wspólnych bojach samorządu i mieszkańców: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 14


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.