Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.210.---)
Data: 20 lut 2016 - 10:53:20


czaknoris


Jeżeli tak samo profesjonalnie jak np. przygotowuje zamówienia publiczne, to strach pomyśleć czym to porozumienie dla mieszkańców i gminy się skończy.

Dobrymi radami podobno jest piekło wybrukowane. To może w trosce o przyszłość Kcina, warto żeby czaknoris (nie poczytuj sobie tego jako złośliwość), a także inne osoby znające się na prawie podpowiedziały co należy wpisać do tego porozumienia.

A jeśli chodzi o infrastrukturę, to zawsze mnie wkurza fakt, że władze nie wymagają od deweloperów jej zapewnienia - i nie wiem czy pozwala na to nasze kulawe prawo czy błąd samorządów wydających pozwolenia.
Moja znajoma bywała w świecie mówila, że w wielu krajach (zachodnich) deweloperzy muszą budować m.in. drogi dojazdowe do swoich osiedli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: czaknoris (159.205.218.---)
Data: 20 lut 2016 - 10:56:28

Obwodnica jest w gestii rządów ludowo-obywatelskich, które przez najbliższe lata będą jeszcze panować w wojewódzkim samorządzie.

Jeżeli budowę obwodnicy ma zarządzić władza centralna, to musiałaby to być tranzytowa droga krajowa, dla której w tym miejscu nie ma na razie uzasadnienia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 23 lut 2016 - 08:38:29

http://www.konstancinjeziorna.pl/aktualnosci/wydarzenia/2016-luty/jest-obietnica-zamkniecia-asfalciarni#cnt

Kilka moich uwag/ spostrzeżeń.
- moim zdaniem asflaciarnia nie działa na osiedlu Mirków
- "Od tego czasu trwa nieustająca walka władz gminy i mieszkańców o wyprowadzkę asfalciarni z jedynego uzdrowiska na Mazowszu." Co on tam palą w tym urzędzie i radzie miejskiej? Gówno zrobili przez te 8-10 lat, a wręcz zrobili wiele by nie zrobić nic
- zabudowa wielorodzinna do 12m jest to budynek mieszkalny o 4 kondygnacjach (3 piętrowy) + zapewne antresola, poddasze itp. więc fizycznie to na 99% wyjdzie więcej niż 12m.
- jeżeli mamy się zgodzić na zabudowę wielorodzinną a wszystko wskazuje, że to jedyny pomysł by ten problem rozwiązać to mam nadzieję, że zostanie wpisany i będzie egzekwowany współczynnik powierzchni biologicznie czynnej. Mam nadzieję, że nie damy sobie wcisnąć, że trawa na tarasach i droga z eko-kratki to powierzchnia biologicznie czynna
- absolutnie obowiązek garaży podziemnych dla zabudowy w stosunku miejsce do mieszkania 1:1. Wiem, że potem i tak część ludzi nie wykupi zapewne miejsc i będzie lament - "nie ma gdzie parkować"
- byłbym bardzo ostrożny ze zmianą planu na zabudowę wielorodzinną bo zaraz okaże się, że Metsa też tak chce i obok będzie nowe, "kameralne osiedle" na 5tys osób
- "17 lutego pojawiło się jednak światełko w tunelu" tak, tyle że jeżeli na działce powstanie zabudowa na "kameralne" 400 mieszkań to okaże się, że to światełko to pędzący 200km/h pociąg
- "Podczas spotkania Bogdan Falenta obiecał, że w ciągu 3 lat zamknie swój zakład. – Zdaje sobie sprawę z jego uciążliwości i niezadowolenia społeczności lokalnej – przyznał szef „Fal-Bruku”." Padło takie stwierdzenie na spotkaniu?
- "Deklaracja właściciela firmy, która zatrudnia obecnie około 300 osób - głównie mieszkańców powiatu piaseczyńskiego" poproszę by Pan Falenta udowodnił, że Ci mieszkańcy są faktycznie mieszkańcami tego powiatu i odprowadzają tutaj podatki. Dowody, dowody, dowody.
- "Efektem spotkania ma być pisemne porozumienie, którego podpisanie zaproponował Kazimierz Jańczuk. Właściciel "Fal-Bruku" wyraził na to zgodę" Papier przyjmie wszystko. W naszym urzędzie szuflady są przepastne, zmieścimy i to "porozumienie"

Póki co cała ta dyskusja jest moim zdaniem teatrem dla wyborców, "czczym gadaniem dla głupiego ludu", trwa to już 8-10 lat. "Po czynach ich poznacie a nie po ilości porozumień w szufladach"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (178.183.2.---)
Data: 23 lut 2016 - 09:21:42


Mixiorek

- byłbym bardzo ostrożny ze zmianą planu na zabudowę wielorodzinną bo zaraz okaże się, że Metsa też tak chce i obok będzie nowe, "kameralne osiedle" na 5tys osób

przecież Mesta już od dawna mówi że chce aby na ich działce powstało osiedle domków + zabudowa wielorodzinna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 23 lut 2016 - 09:34:51

Owszem ale diabeł tkwi właśnie w tych szczegółach typu zabudowa wielorodzinna, zabudowa do np: 9m, powierzchnia biologicznie czynna, miejsca postojowe, projekt osiedla, domków itp. Jeżeli na terenie Metsy zgodzimy się tylko na zabudowę typu domki jednorodzinne to gęstość zaludnienia nie wzrośnie nagle o 5000 osób.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (178.183.2.---)
Data: 23 lut 2016 - 10:04:07

Myślę że Metsa będzie grała o więcej(żeby jak najwięcej wyciągnąć z tego terenu)... i nie tak łatwo odpuści.

Mam obawy że jeśli już dojdzie do zmiany zagospodarowania terenu, to siłą rzeczy te kilka tysięcy nowych mieszkańców wleje się do Konstancina i niewiele będziemy mieli do powiedzenia.
Trochę się nie dziwię obecnej władzy że podchodzą do tematu zmiany planu zagospodarowania po macoszemu, bo to otwieranie puszki Pandory.

Z drugiej strony w końcu trzeba będzie zrobić cos z tym ogromnym terenem. Niestety, patrząc na dotychczasowe działania konstancińskich władz (obecnych jak i wcześniejszych), oraz na podobne działania na terenie Warszawy, mam pewne obawy czy wyjdzie to na korzyść obecnym mieszkańcom...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.210.---)
Data: 23 lut 2016 - 10:13:37

o ile wiem zmiana MPZP miałaby dotyczyć działki Falenty, co nie znaczy, że gmina miałaby dogodzić Metsie. Jak na razie ona nie stanowi zagrożenia, a WMB tak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (178.183.2.---)
Data: 23 lut 2016 - 10:37:59

Maniu, przecież nie można wyciąć dziury i zmienić status działki, pozostawiając dookoła obiekty przemysłowe i poprzemysłowe. Przecież zaraz obok produkują styropian!
Jeśli stanie się jak mówisz, czyli zniknie asfalciarnia i na jej miejscu powstanie jakiś jeden bloczek, i to wszystko, osobiście przyniosę Ci piękne kwiaty.
Ja jednak aż tak naiwny nie jestem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: maniamania (84.40.208.---)
Data: 24 lut 2016 - 20:02:58


pionek AGORY
Maniu, przecież nie można wyciąć dziury i zmienić status działki, pozostawiając dookoła obiekty przemysłowe i poprzemysłowe. Przecież zaraz obok produkują styropian!
Jeśli stanie się jak mówisz, czyli zniknie asfalciarnia i na jej miejscu powstanie jakiś jeden bloczek, i to wszystko, osobiście przyniosę Ci piękne kwiaty.
Ja jednak aż tak naiwny nie jestem.

Można zmienić MPZP dla jednej działki, zobacz np. tu: [www.konstancin.com] w porządku wielu sesji są wymienione zmiany planów działek w rożnych miejscach gminy. Poczekamy, zobaczymy confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: angry smiley10. rocznica uruchomienia ASFALCIARNI yawning smiley
Wysłane przez: Filip RawskiFilip Rawski (89.68.188.---)
Data: 26 lut 2016 - 13:12:37

nikt nie wspomniał jeszcze o opłacie, jaką po uchwaleniu planu będzie musiał ponieść pan Falenta, jeśli będzie chciał w okresie 5 lat od uchwalenia planu sprzedawać nieruchomość (np. potencjalnemu inwestorowi na budynki mieszkalne). Tzw "renta planistyczna". Jest to idealna wymówka aby przez kolejne 5 lat po uchwaleniu planu (a kiedy to nastąpi???) siedzieć i mieszać masy bitumiczne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-26 13:13 przez Filip Rawski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
FALBRUK do GĄSEK ?
Wysłane przez: maniamania (159.205.210.---)
Data: 12 cze 2016 - 23:32:47

Niewykluczone, że fabryka mas bitumicznych działająca w Konstancinie-Jeziornie przeniesie się do Gąsek pod Tarczynem

czytaj w Nad Wisłą na 7.stronie: [www.nadwisla.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.