Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (87.205.240.---)
Data: 21 pa 2015 - 12:41:42

Ponure wieści zostały przedstawione przez Józefa S. - działacza Akcji Katolickiej na spotkaniu z posłem PiS Mariuszem Błaszczakiem.

Ponieważ można mniemać, że osoba związana z Kościołem mówi prawdę, osoby które były na spotkaniu lub obejrzały nagranie prosiły mnie o ustosunkowanie się do rewelacji dotyczących Stoceru, a także sytuacji służby zdrowia w Konstancinie.

Najpierw jednak to co powiedział Józef S. Można przesłuchać nagranie: SPOTKANIE Z POSŁEM MARIUSZEM BŁASZCZAKIEM (Konstancin-Jeziorna 14.09.15)
część III: [www.youtube.com]
lub przeczytać spisaną przeze mnie minuta po minucie wypowiedź tego pana:

19:22
Dziękuje za zaproszenie na to spotkanie, Józef S....(nazwisko jest w nagraniu)
Jestem nie w imieniu własnym wyłącznie, ale z upoważnienie Ruchu Kontroli Wyborcy, który powstał w Konstancinie z inicjatywy wielu rodzin.
Powiem w kontekście szpitala, o czym pan mówił w sobotę czyli dwa dni temu.
(…) odwiedziliśmy księdza, który tutaj mieszka, w tym domu od wielu lat jest na wózku. Długo czekał – prawie dwa lata na operację trudną choć nazywa się plastyczna operacja jest bardzo trudną operacją. Po tak długim oczekiwaniu w końcu znalazł miejsce w Otwocku (…) Piękny szpital. Szpital Grucy w Otwocku. Przepiękny szpital.
20:29
Konstancin na początku 90.lat, kiedy to tworzyliśmy samorządy, to Konstancin według statystyk GUS miał na 1000 mieszkańców najwięcej lekarzy, najwięcej pielęgniarek. Tu służba zdrowia była świetna. Tutaj naprawdę było dobrze jeśli chodzi o ochronę zdrowia. Jak to się działo, nie będę wchodził w szczegóły – tak było!
Co się stało przez te lata.
Otóż ze Stoceru, do którego były kolejki nie do przebycia zrobiła się ruina.
Natomiast w Otwocku, w przeciętnym szpitalu. Ksiądz, który tam był powiedział: „tak to jest świetny szpital, świetna służba zdrowia, świetna opieka, tu jest znakomicie”
21:30
Co się stało? Szpitale konstancińskie zostały zlikwidowane tak jak szpital MSWiA zostały ograbione.
Szpital Stocer ze względu na grunty – to musze powiedzieć – które nie są własnością (nie zrozumiałam słowa), które znaczy są nie nasze.
Szpital Stocer upadnie – dlaczego? Dlatego że taka jest polityka, bo w Otwocku rządzi dyrektor, a w Konstancinie – myślę - , że nie dyrektor, a za dyrektora. Taka jest różnica. Mówię to co wiem i to co myślę.


Tymczasem Stocer - obecnie Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Sp z o.o. kwitnie wykonano remonty (następne w trakcie), kupiono sprzet, ogrodzono, zmieniono system ogrzewania, uruchomiono kriokomorę, jest nowy basen rehabilitacyjny.
Dużą salę adoptowano na kaplicę - w której są relikwie św. Jana Pawła.
Warto by ten Pan wybrał się na Wycieczkę, pozwiedzał

niżej kilka liczb:


Pan Józef.S. mówił, że na początku lat 90. "Konstancin według statystyk GUS miał na 1000 mieszkańców najwięcej lekarzy, najwięcej pielęgniarek."

W latach 90. w Konstancinie funkcjonowały 2 większe przychodnie i 2 ośrodki zdrowia na wsiach. Obecnie przychodni jest 11 w tym większość świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ, proszę zobaczyć:


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 21 pa 2015 - 13:20:49

Ciekaw tylko jestem czy Gmina się przyłoży i utrzyma status uzdrowiska, bez którego Stocerowi nie będzie łatwo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (87.205.240.---)
Data: 21 pa 2015 - 14:07:13

Stocer jest tak znany w Polsce i za granicami, że z uzdrowiskiem lub bez da sobie radę. Istnieje jako odrębny obiekt, nie jest wymieniony w statucie uzdrowiska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 21 pa 2015 - 14:22:15

Do Stoceru chodziłem kiedyś zdrowotnie, kilka razy byłem w głównym budynku i poza świetnymi zdjęciami w holu, obrazującymi powstanie i działanie placówki tam było okropnie. Nawet kibelek wyglądał tak, jakby z zasady miał odstraszyć grinning smiley kilka miesięcy temu byłem (również ale nie tylko w kibelku grinning smiley) i jestem pod wrażeniem... tylko czy teraz opędzą się od zwiedzających ;) a osobnicy tacy jak wymienieni w pierwszym poście zawsze będą przedstawiać rzeczywistość przez swoje poszarzałe okulary. A jeszcze jeśli ktoś im podpowie co jest dobre a co złe grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (87.205.240.---)
Data: 21 pa 2015 - 20:07:18

Dodam jeszcze, że oprócz wymienionych w pierwszej wiadomości nowych placówek świadczących Podstawową Opiekę Zdrowotną, w ostatnich latach powstało Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, wyremontowano i uruchomiono rehabilitację w należącym do Uzdrowiska Konstancin SA "Białym Domu" - obie te placówki zatrudniające wielu lekarzy, pielęgniarki i fizjoterapeutów - świadczą usługi także dla mieszkańców Konstancina w ramach kontraktów z NFZ.

Czy godzi się, by przedstawiciel Akcji Katolickiej opowiadał takie bzdury j.w. na temat kondycji służby zdrowia w naszej gminie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.144.---)
Data: 21 pa 2015 - 21:03:59

Cóż, polityka zabija często fakty a jeżeli jest inaczej to tym gorzej dla faktów smiling smiley mamy mnóstwo fachowców od lotnictwa, katastrof lotniczych, śmigłowców transportowych, bojowych, przetargów, służby zdrowia. Tylko, że w 99% mieszana jest w to polityka a nie fakty i racjonalne myślenie.

W kontekście STOCERu może chodziło o ciąg dalszy akcji "Polska w ruinie" i "#Wygaszone"? Nikt prominentny nie chciał robić wejścia live dla TV na tle tych zgliszcz?

Moja Mama miała w końcu lat 70 praktyki m.in. w STOCERze. To była wizytówka i towar eksportowy. Prof Weiss miał autorytet a sukcesy i osiągniecia broniły go same. Mam nadzieję, że dążymy do powrotu tego poziomu leczenia i tej renomy. Mam też nadzieję, że wśród dyrekcji oraz lekarzy są ludzie z taką samą pasją i determinacją. I wara politykom wszelkiej maści od tego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (87.205.240.---)
Data: 21 pa 2015 - 21:49:45

ja zetknęłam się ze Stocerem po raz pierwszy na początku lat 90. - mąż miał pierwsza operację kręgosłupa. Potem ja trafiłam na początku 2000. Mimo, że opieka była wspaniała i profesjonalna, była to placówka zapyziała - byle jakie niewygodne łóżka z zabrudzonymi materacami (nie dawało się umyć - tak jak obecne), obtłuczone umywalki, kible takie jak opisał Klaudiusz. Dopiero cos się ruszyło ok 2007 - zaczęto remontować oddziały, przyjechały nowe wspaniałe łózka ortopedyczne, robiono porządek z sanitariatami, wymieniono okna. W 2010 było już całkiem przyzwoicie i szpital robi się coraz bardziej "europejski".
Personel, który znam od lat, a także "nowi ludzie" - niezmiennie przyjazny, nie tylko lekarze, ale także pielęgniarki i salowe, które bardzo odpowiedzialnie traktują swoje obowiązki, nie oczekując żadnej daniny.
Są takie udogodnienia jak np. zmywarki - nie tylko do talerzy, ale także inne służące do mycia basenów. W sanitariatach jest zawsze papier, ręczniki, mydło i dozowniki z płynami odkażającymi...
Wielokrotnie poddając się zabiegom i przebywając po kilka/ kilkanaście dni w salach razem z chorymi, nie słyszałam narzekań, skarg, że "kogoś zepsuto", raczej same pochwały.

Jeśli mamy po 25.października mieć wkładane do głów, że wszystko jest RUINĄ, to ja dziękuję. Przyjdzie się chyba zabić o sosnę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: majkelmajkel (217.153.76.---)
Data: 26 pa 2015 - 13:24:54

A ciemny lud to kupił ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 26 pa 2015 - 17:24:11


majkel
A ciemny lud to kupił ...

Nie tylko to, a teraz wycofują się rakiem z obietnic - na wszelki wypadek za pomocą Gowina, żeby nie było na prezesa czy prezeskę

Pytany o obietnice wyborcze PiS - 500 złotych na każde dziecko i obniżenie wieku emerytalnego - Gowin podkreślił, że konieczne jest szybkie przeprowadzenie audytu państwa. - Zobaczymy, na co stać polskie państwo i co jest racjonalne do zrobienia. Być może część reform PiS trzeba będzie rozłożyć w czasie. Ale jeżeli chodzi o wsparcie dla młodych rodzin, to dla mnie to jest absolutny priorytet. Dzisiaj grupą społeczną, która jest w najtrudniejszym położeniu, są małżeństwa czy pary wychowujące dzieci - mówił. (http://www.tvn24.pl)

W eleganckim świecie, najpierw się liczy ile jest kasy w portfelu a dopiero później zaprasza się gości na steak do Bristolu lub na hamburgera do McDonald's

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: HammerHammer (46.215.80.---)
Data: 26 pa 2015 - 17:44:25

Tak bo w 100% można uwierzyć PO, ze kraj zostaje mlekiem i miodem płynącym...

Zobacz co się dzieje z górnictwem, jak to zaraz walnie.

Pytanie ile jest trupów w szafie. Poza tym nie obiecywali tego od tego roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 pa 2015 - 19:21:07

Albo o STOCERze, albo jazda do ponadlokalnej, bo będę wycinał.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (159.205.178.---)
Data: 23 gru 2015 - 19:50:32

Wbrew temu co plótł w obecności wówczas kandydata na posła Konstantego Radziwiłła jakiś nawiedzony facet z Ruchu Kontroli Wyborów (wypowiedź zobacz na początku tego watku), Stocer otrzyma następny zastrzyk pieniędzy. Może byłoby nie od czapy, by p. Radziwiłł - już teraz minister zdrowia pofatygował się i zobaczyl, że Stocer nie jest w ruinie.


Urząd wojewódzki kilkaset milionów złotych przeznaczy na inwestycje, m.in. będzie kontynuować szereg rozpoczętych już inwestycji, jak np. budowa szpitala w Drewnicy. Nowym przedsięwzięciem przyczyniającym się do rozwoju służby zdrowia na Mazowszu będzie budowa centrum leczenia mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym.

W ostatnim czasie udało się wygospodarować zarządowi województwa dodatkowe ponad 50 mln zł na inwestycje, dzięki temu o ponad 20 mln zł zwiększy się pula środków przeznaczonych na służbę zdrowia.

Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na dostosowanie budynku głównego do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz poprawę bezpieczeństwa pożarowego w Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Płocku, modernizację Oddziału Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, przebudowę części budynku głównego oraz zakup wyposażenia Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER w Konstancinie Jeziornie, rozbudowę i przebudowę budynku „H” i „G" oraz nadbudowę budynku „G" na potrzeby oddziałów Dziecięcego i Okulistycznego oraz Apteki Szpitalnej na terenie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

źródło: [www.rynekzdrowia.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.133.---)
Data: 23 gru 2015 - 22:18:36

To moze i lekarze na dyżurze łaskawie zaczną przyjmować pacjentów bo nie bardzo im to wychodzi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 gru 2015 - 22:42:12

Mnie przyjął lekarz kiedyś w środku nocy na rentgen, chociaż faktycznie, musieli go najpierw obudzić ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.1.---)
Data: 23 gru 2015 - 22:58:10

Byłem w Stocerze jakiś czas temu późnym wieczorem, kolega miał poważną kontuzję sportową. Było profesjonalnie, sprawnie, choć przejście podziemne między ambulatorium i głównym budynkiem nieco straszne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (159.205.178.---)
Data: 23 gru 2015 - 22:59:07

Lekarze przyjmują w przychodni - pięknie wyremontowanej i nareszcie skomputeryzowanej. Jest kilka stanowisk z wyświetlaną kolejnością. Panie uprzejme, choć kiedyś bywało różnie. Niestety kolejki do lekarzy sa dość długie - ponad miesiąc (zal do kt. lekarza)

Ale w razie draki działa przez 24 godz, ambulatorium urazowe, w budyneczku na lewo od bramy. Są pielęgniarki, lekarz jest także lub jeśli dzień wolny od pracy bywa wzywany z oddziału.
Cala dobę działa rtg, więc nie wiem o co Hammerowi biega. Lekarz będący na dyżurze nie może zajmować się pacjentami z zewnątrz - ot tak sobie, bo zaraz byłoby dochodzenie czy nie kręci lodów.

kilka tyg temu w niedzielę korzystałam z ambulatorium, lekarz przyszedł z oddziału, skierował mnie na rentgen, potem skonsultował. Wszystko odbyło się szybko i fachowo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.147.---)
Data: 15 lut 2016 - 17:54:10

Stocer nadal w ruinie [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (159.205.210.---)
Data: 15 lut 2016 - 22:26:24

Szkoda, że nie obejrzał Stoceru - nie tylko tych ostatnio odnowionych oddziałów, ale całego szpitala żaden z przedstawicieli partii rządzącej, może ktoś by się zawstydził tego jazgotu, który miał miejsce podczas spotkania z M.Błaszczakiem i K.Radziwiłłem w październiku ub. roku - zob. relację w pierwszej wiadomości tego wątku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 lut 2016 - 08:25:30

Wiem, że personel, budynki i oddziały to sól szpitala. Jednak zieleń wokół, dawny "park" aktywności, latarnie i inne rzeczy też mogłyby przenieść się ze znakomitych lat 70 do XXIw.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOCER w RUINIE i inne rewelacje
Wysłane przez: maniamania (159.205.210.---)
Data: 16 lut 2016 - 10:02:20

Niestety, stocerowe są tylko budynki szpitalne. Grunt i wille maja innych właścicieli - może dlatego. za komuny wszystko było NASZE, dlatego mogli.
Szkoda, że takiego terenu nikt nie urządzi i szkoda willi.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.