Imprezy sportowe - TAK, ale nie za wszelką cenę
Wysłane przez: lubiękonstancinlubiękonstancin (217.67.205.---)
Data: 17 lis 2015 - 11:23:44

Drodzy Sąsiedzi i Samorządowcy,

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na nadchodzącą imprezę „Poland Bike XC” 6 grudnia
[sport-raporty.bikeboard.pl]

jestem pierwszym, który będzie się cieszył z imprez sportowych w naszym mieście, ale ostatnim, który będzie chciał je zorganizować każdym kosztem

ostatnia impreza rowerowa w Konstancinie, oprócz części sportowej, polegała na zastawieniu całego parku samochodami (na uliczkach spacerowych i trawnikach) oraz wygonieniu z parku mieszkańców. Piszę to jak najbardziej świadomie, gdyż musiałem skrócić spacer z córką, ze względu na olbrzymie prawdopodobieństwo, że ktoś nas w końcu rozjedzie, czy to na chodniku czy na trawie, chyba tylko po tężni nie jeździli, zarówno rowerami i samochodami

w tym miejscu apeluje do Pana Burmistrza i władz Konstancina: Imprezy tak, ale nie każdym kosztem. Nie kosztem mieszkańców w szczególności i degradacji parku. W szczególności, Konstancin nie powinien stawać na głowie, żeby ugościć sportową imprezę.

Ludzie, którzy przyjeżdżają z daleka na impezę sportową, są w stanie przejść kilometr a nawet dwa, od wyznaczonego parkingu – ale to organizator musi ten parking wskazać

Ci sami pasjonaci sportu, będą siedzieć na głowie mieszkańców albo tylko brać udział w imprezie – i tutaj również zależy to od organizatora, czy ktoś pilnuje porządku, czy nie, jak ostatnio. Ten sam pasjonat zejdzie z roweru w parku, czego na codzień ode mnie, mieszkańca się wymaga, albo będzie się z nim ścigał (co było groźne we względu na ilość rowerzystów).

jako organizatora mam na myśli także gminę, gdyż to ona wydaje pozwolenie na taką imprezę więc jednocześnie może wymagać

ostatnia taka impreza była porażką organizacyjną, apeluję, by tym razem mieszkańcy nie musieli się ewakuować do Warszawy w poszukiwaniu chwili spokoju

jako mieszkaniec oczekuje:
1. mandatów dla wszystkich, którzy zaparkują na trawniku lub ścieżkach spacerowych
2. licznych służ porządkowych na takiej imprezie, sfinansowanych przez organizatora, a nie wyłącznie polegających na policji i straży miejskiej
3. respektowanie prawa innych do odpoczynku



Piszę to jako mieszkaniec, który uwielbia korzystać z parku i jest wdzięczny za jego restauracje, tym bardziej jestem przeciwny jego degradacji


Z góry dziękuje za zrozumienie. To co widziałem ostatnio było dla mnie niezrozumiałe.

pozdrawiam serdecznie,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-17 11:26 przez lubiękonstancin.

Re: Imprezy sportowe - TAK, ale nie za wszelką cenę
Wysłane przez: olaola (87.205.195.---)
Data: 19 lis 2015 - 18:42:49

ja tez lubię i też nie chcę nieokiełznanej zadymy w duchu "chleba & igrzysk"

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.