Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (83.27.122.---)
Data: 27 maj 2016 - 08:55:35

Potrzebuję wsparcia, bo chodzę za małą przebudową skrzyżowania Przekornej i Drewny w Powsinie (skręt w prawo w z Ursynowa w kierunku KJ)

Jak wszyscy wiem ten odcinek jest bardzo zakorkowany. Moim zdaniem kawałek dodatkowego pasa do skrętu w prawo bardzo by pomógł (zielona strzałka już jest).
Teraz często jest tak, że jeden samochód jadący prosto lub w lewo blokuje tych z tyłu skręcających w prawo.
17 maja byłem w ZDM na rozmowie z Dyr Puchalskim, który wie, że tam jest problem z korkiem, a skręcający w prawo są zablokowani (ponoć nawet 63% to skręcający w prawo, ale nie mogę w to jakoś uwierzyć). Jest on nawet za przebudową, ale ponoć problemem są sprawy własnościowe (tzn miasto nie ma działki).
Ponoć jest rozważana dość duża przebudowa skrzyżowania i budowy "lokalnych" dróg dojazdowych (ten pomysł jest jakoś związany z budową Biedronki).

Dla mnie to pieśń przyszłości i to mocno nieokreślonej. Dziś sprawdziłem na geoportalu i chyba nie jest tak źle z tymi działkami.

Propozycja pomył to
- nie przesuwając płotów wcisnąć dodatkowy pas dla skręcających w prawo (tak aby 2, 3 samochody jadące w innym kierunku nie blokowały skrętu),
- trochę przebudować/przemalować skrzyżowanie, aby linia zatrzymania samochodów była bardziej w kierunku środka skrzyżowania,
- przesunąć sygnalizator w prawo i w kierunku środka skrzyżowania,
- przesunąć słup telefoniczny.


Potrzebuję
- wsparcia innych osób piszących do ZDM, że ten korek to dla nich problem
- wsparcia formalnego Burmistrza/Radnych
- informacji czy ktoś może zna właściciela narożnej posesji (może odsprzedaż kawałka teren to niebyłby dla niego problem, tylko nikt z ZDM do niego nie dotarł)

ps Dla niedowiarków to Pan Puchalski już nam pomógł.
Po rozmowie rok temu przemalował skrzyżowanie Przyczółkowej dla skręcających w Branickiego oraz wydłużył lewoskręt z Przyczółkowej w Vogla.
Korki poranne i wieczorne są ale mniejsze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 27 maj 2016 - 11:11:42

ano...zdaje się w wątku o 'skrócie na Ursynów' informowałem, że w styczniu na adres drogownictwo@um.warszawa.pl wysłałem maila o treści


Witam,
każdego dnia przejeżdżam skrzyżowanie ulicy Przekornej i Drewny (Powsin, przy Hotelu Mrówka).
Prośba o przeanalizowanie cyklu świateł na tym skrzyżowaniu.
Jadąc od Ursynowa gdy (za)pali się czerwone światło zielona strzałka do skrętu w prawo (do Konstancina-Jeziorny) zapala się dopiero w momencie, gdy zapala się zielone światło dla jadących od strony Wilanowa.
Wcześniej zielona strzałka do skrętu w prawo do Konstancina-Jez. nie pali się pomimo tego, że dla pieszych (przechodzących przez Drewny) jest czerwone a w tym czasie skręcają samochody od Konstancina-Jez. na Ursynów.
Powoduje to bezsensowne przytrzymywanie tych, którzy jadą od Ursynowa.(i tak już stojąc w korku). Gdy jednocześnie zapala się zielona strzałka w prawo i ruszają na zielonym pojazdy od strony Wilanowa to cięzko jest się włączyć do ruchu.
Myślę, że zmiana cyklu strzałki zielonej (jej zapalenie w momencie gdy zapala się cykl zielony na lewoskręcie jadących od strony Konstancina-Jeziorny na Ursynów/do Parku Kultury w Powsinie) spowoduje delikatną poprawę drożności tego skrzyżowania do czasu jego przebudowy.

Z poważaniem

15 lutego otrzymałem mailem odpowiedź z Sekretariatu Utrzymania Ruchy m.st.Warszawy, że...nie otrzymam odpowiedzi bo nie podałem adresu zamieszkania... Uzupełniłem tą samą drogą i...dziś zapytałem czemu nie otrzymałem odpowiedzi...

W każdym bądź razie moim zdaniem można drożność poprawić delikatnie na szybko nieco prościej niż przez przebudowę choć bez niej się nie obejdzie... Tyle tylko, że jak znam urzędników to uznali oni, że bez sensu jest angażować środki na tym skrzyżowaniu jeśli za chwilę kawałek dalej powstanie skrzyżowanie, które ten ruch przejmie... o ile Ursynów swoje prace zrobi bo jak na razie po stronie Wilanowa praca wre a na Ursynowie...budują dyskont...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.65.---)
Data: 27 maj 2016 - 14:55:24

Wysłałem rano maila do ZDM z prośbą o wyznaczenie kolejnego terminu spotkania lub rozmowy tel.
Dodałem zrzut mapy działek na tym skrzyżowaniu.

Dam znać jaką dostanę odpowiedź.


Możemy pójść w kilka osób



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-27 15:07 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: rbrb (37.190.159.---)
Data: 29 maj 2016 - 16:56:46



Jadąc od Ursynowa gdy (za)pali się czerwone światło zielona strzałka do skrętu w prawo (do Konstancina-Jeziorny) zapala się dopiero w momencie, gdy zapala się zielone światło dla jadących od strony Wilanowa.
Wcześniej zielona strzałka do skrętu w prawo do Konstancina-Jez. nie pali się pomimo tego, że dla pieszych (przechodzących przez Drewny) jest czerwone a w tym czasie skręcają samochody od Konstancina-Jez. na Ursynów.
Powoduje to bezsensowne przytrzymywanie tych, którzy jadą od Ursynowa.(i tak już stojąc w korku). Gdy jednocześnie zapala się zielona strzałka w prawo i ruszają na zielonym pojazdy od strony Wilanowa to cięzko jest się włączyć do ruchu.

może i bezsensowne, ale wtedy zielone światło mają samochody jadące od strony Konstancina, które skręcają w stronę skrótu lub zawracają. Właśnie mając zieloną strzałkę także do zawracania, kierowcy oczekują bezwzględnego pierwszeństwa, czyli braku innych samochodów wjeżdżających na skrzyżowanie bądź wchodzących pieszych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 maj 2016 - 20:30:55

Ale ci z zielonej strzałki będą wjeżdżać na pas dobiegowy / zatokę przystankową, więc nie będą nikomu się pakować pod koła. Dopiero po chwili będą odbijali w lewo.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 29 maj 2016 - 20:52:42

No tak ale na tym skrzyżowaniu, na tej strzałce według przepisów zawracać nie można. Można wykonać tylko manewr wskazany na oznakowaniu poziomym oraz na strzałce czyli skręcić w lewo.
Podobny "myk" jest na skrzyżowaniu Warszawska/ Mirkowska. Sporo ludzi zawraca by skręcić w Lipową a robiąc to łamią przepisy. Dokładnie tak samo robią ludzie w Wilanowie przy skręcie z Przyczółkowej w lewo w Al. Wilanowską. Tam można tylko skręcić w lewo, nie można tam zawracać by skręcić w Klimczaka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 30 maj 2016 - 16:42:22



Właśnie mając zieloną strzałkę także do zawracania
jak to już zostało wyjaśnione przez Mixiorka - od strony KJ można tylko skręcić w lewo...zawracać można dopiero na kolejnym skrzyżowaniu gdzie wyraźnie jest to na sygnalizatorze oznaczone...
ja nie widzę żadnego uzasadnienia dla takiego cyklu światel jak jest obecnie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.81.---)
Data: 30 maj 2016 - 18:11:07

Nie byłem pewien strzałek i dziś sprawdziłem - z kierunku KJ jest zielona strzałka zarówno do skrętu na Ursynów, jak i do zawracania w kierunku KJ.

Ponawiam propozycję.
Czy ktoś zainwestuje prywatny czas na spotkanie z dyr. ZDM?

Michał

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: rbrb (37.190.159.---)
Data: 30 maj 2016 - 19:14:32

na tym skrzyżowaniu można zawracać - tak przynajmniej pokazuje sygnalizator, na którym jest strzałka w lewo i w dół. Właśnie dlatego nie może być w tym czasie zielonej strzałki od strony parku w Powsinie. Nie jestem natomiast przekonany, czy oznakowanie poziome jest zgodne - czy na prawym pasie powinno być oznaczone także zawracanie - być może nie jest konieczne.

Na skrzyżowaniu Warszawskiej i Mirkowskiej natomiast na sygnalizatorze jest jedynie strzałka w lewo, bez strzałki w dół, więc tu, rzeczywiście zawracać nie można.

Oznakowanie czasami jest dziwne. Jadąc za Wilanowem al. Wilanowską, na skrzyżowaniu z Królowej Marysieńki, oznakowanie lewego pasa pokazuje, że można jedynie jechać prosto. Podobnie dalej, przy skrzyżowaniu z al. Rzeczpospolitej i Sobieskiego. Na pierwszym skrzyżowaniu nie ma znaku "zakaz zawracania", na drugim jest "zakaz skrętu w lewo" - gdzie tu konsekwencja ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.152.---)
Data: 30 maj 2016 - 21:11:47

Sypię w takim razie głowę popiołem w kwestii sygnalizatora Drewny/ Przekorna i następnym razem aż się jeszcze raz przyjrzę smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 31 maj 2016 - 06:09:51

Miastu nie będzie zależeć nad udrożnieniu tego skrzyżowania bo promowaloby to jeżdżenie objazdem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 31 maj 2016 - 09:53:07

ten kto ma jechać i tak jedzie...choć mi często ostatnio wychodziło szybciej przez Piaseczno...
a teraz stojące w korku samochody zadymiają zielone płuca dla Warszawy...im ich tu mniej tym stężenie mniejsze...myślę, że każdy urzędnik to zrozumie :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.1.---)
Data: 01 cze 2016 - 09:51:54

We poniedziałek 6 czerwca o 14.00 w centrali ZDM (Chmielna 120) jestem umówiony na rozmowę.
Partnerem będzie Pan dyr Artur Rejzner (zastępca Dyr Puchalskiego), pełni on funkcję p.o. dyr Pionu Utrzymania.

Osoby, które chciałby dołączyć proszę o kontakt do niedzieli, aby najpóźniej w poniedziałek uzgodnić jak to spotkanie będzie poprowadzone.
Chcę uniknąć sytuacji, że my jako mieszkańcy mamy niespójne/różne poglądy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.1.---)
Data: 06 cze 2016 - 21:04:36

Byłem na spotkaniu w ZDM, sytuacja nie jest najlepsza.

1. Jest zatwierdzony projekt organizacji ruchu złożony przez developera (który planuje postawić budynek handlowy przy ul. Przekornej (mniej więcej na wprost wylotu ul. Ponczowej)
- wjazd byłby od ul. Drewny (za obecnymi budynkami)
- wyjazd byłby do ul. Przekornej (właśnie na wprost Ponczowej)
- dodatkowo zostałby zbudowany chodnik od wyjazdu z tej nowej inwestycji do Drewny (na miejscu na którym myślałem, że da się dobudować dodatkowy pas do skrętu w prawo)
Są jeszcze jakieś formalizmy do załatwienia, ale ponoć inwestor pali się do rozpoczęcia budowy

2. Jest też planowana większa przebudowa skrzyżowania inicjowana przez developera biedronki.
a. po pierwsze projektuje i wybuduje za swoje pieniądze drogą równoległą do Drewny (od Przekornej do Zapłocie)
b. jednocześnie ten developer sfinansuje projekt przebudowy samego skrzyżowania Drewny i Przekornej
c. samą przebudowę skrzyżowania ma sfinansować Wilanów
d. na to wszystko miesiąc temu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Wilanowem, developerem i (chyba) ZDM
Koncepcja przebudowy jest oczywiście częściowo sprzeczna z budowanym chodnikiem przez developera (to z pkt 1).
Ważniejsze jest to, że nie ma w tej koncepcji dodatkowego skrętu w prawo.

Oczywiste jest, że burmistrz Wilanowa nie musi pamiętać o naszych interesach (wygodnym skręcie w prawo), stąd my musimy o to zabiegać
Moim zdaniem bardzo ważne jest zaktywizowanie naszego burmistrza, aby skontaktował się w tej sprawie z burmistrzem Wilanowa.


Zamierzam się wkrótce umówić na spotkanie z Panem Jańczukiem oraz muszą jakość pozyskać materiały, które pokazał mi Pan dyrektor (ale nie mógł mi udostępnić)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 06 cze 2016 - 21:46:46

Jeżeli ZDM będzie zatwierdzać kolejne wjazdy i zjazdy z ul. Drewny i Przyczółkowej to za jakiś czas będziemy mieć podobną sytuację jak na ul. Puławskiej. A to oznacza same kłopoty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.0.---)
Data: 07 cze 2016 - 00:35:16

Akceptacja takich zmian/organizacji ruchu to akurat kwestia miejskiego inżyniera ruchu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 07 cze 2016 - 08:38:17

Ja rozbiłem się w komunikacji z ZDM kiedy ich stanowisko było następujące -> Nowokabacka będzie gotowa w przyszłym roku około czerwca i to ona przejmie ruch z Gąsek i Przekornej więc nie ma potrzeby a również chyba możliwości budowania prawo skrętu z Przekornej w Drewny. Wykup działek oraz same prace zajmą może dłużej czasu niż uruchomienie Nowokabackiej.
Moim zdaniem warto już teraz walczyć z ZMiD i ZDM o to by ten śmiesznie krótki lewo skręt w Nowokabacką został wydłużony lub został dodany drugi pas. Gdy obecny skrót zostanie zamknięty samochody do lewo skrętu w Nowokabacką będą stać od Przekornej albo i dalej bez przepustowego lewo skrętu. Podobnie w drugą stronę. Z dokumentacji Nowokabackiej wynika, że prawo skręt w Drewny będzie dwu pasmowy na bardzo krótkim odcinku. Wiele wskazuje, że linie autobusowe zostaną częściowo przerzucone na Kabaty. A autobus szczególnie sprawnie i szybko nie pokonuje zakrętów 90 stopni.

Odnośnie naszego Burmistrza. Przed wyborami samorządowymi 2015 razem z Burmistrzem Rakowskim siedzieli przy stoliku na granicy Bielawy i Wilanowa informując, że ścieżka rowerowa będzie do końca 2016. Jak wygląda ta ścieżka i realizacja obietnic wszyscy widzimy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 08 cze 2016 - 10:18:18



Odnośnie naszego Burmistrza. Przed wyborami samorządowymi 2015 razem z Burmistrzem Rakowskim siedzieli przy stoliku na granicy Bielawy i Wilanowa informując, że ścieżka rowerowa będzie do końca 2016. Jak wygląda ta ścieżka i realizacja obietnic wszyscy widzimy
nikt nam tyle nie da co nam władza przed wyborami obieca...ale jak są kamery to są przynajmniej dowody na brak wiarygodności :-)
a ta ścieżka wg bieżących planów podobno nie wcześniej jak w 2018...czyli znowu w roku przedwyborczym...


Moim zdaniem warto już teraz walczyć z ZMiD i ZDM o to by ten śmiesznie krótki lewo skręt w Nowokabacką został wydłużony lub został dodany drugi pas
od razu po budowie tego skrzyżowania mówiłem, że nie tylko samo w sobie jest śmieszne jako skrzyżowanie donikąd (lat sporo minęło...) ale i po uruchomieniu 'przecinki' będzie...co najmniej niefukcjonalne....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: maniamania (213.238.124.---)
Data: 08 cze 2016 - 16:09:40





zdjęcia przysłał Michał Wiśniewski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pomysł małej przebudowy skrzyżowania Przekornej/Drewny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.1.---)
Data: 08 cze 2016 - 18:11:31

Komentarz
Drugie ze zdjęć (niższe) przedstawia już zatwierdzoną organizację ruchu.
To coś czerwone to chodnik (idzie wzdłuż czerwonego prostokąta symbolizującego nowy budynek dalej do ul. Przekornej)

Pierwsze zdjęcie to plan przebudowy.
Szczerze to nie do końca czuję wszystkie zmiany (na pewno widać przejścia dla rowerzystów, może i obecne będą przebudowane).
Na nim nie ma chodnika z już zatwierdzonej organizacji ruchu.

Na obu planach widać, że nie jest planowany prawoskręt z Przekornej w kierunku KJ.
Między innymi w tej sprawie poprosiłem o spotkanie z burmistrzami Jańczukiem i Machałkiem (przesłałem im też powyższe materiały).
Moim zdaniem jedyna szansa to wprowadzenie prawo skrętu jako wymogu burmistrza Wilanowa do przebudowy tego układu drogowego
Proszę radnych o wsparcie o lobbing u obu burmistrzów (na pewno mają mniej lub bardziej oficjalne dojścia).

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.