Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 23 cze 2016 - 19:32:51



Czyli można zapewnić dzieciom dobrej jakości wodę kosztem w sumie maks. kilkuset złotych na ładnych parę lat.
można tylko trzeba chcieć...
mam jednak nadzieję, że nasze kolejne pisma przyniosą spodziewany skutek bo PRowo to wygląda moim zdaniem mega słabo...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 27 cze 2016 - 11:19:10

Czy ktoś z Radnych lub innych osób może mi wskazać, które obszary naszego miasta obsługują poszczególne SUWy:
SUW Grapa
SUW Warecka
SUW Nowe Wierzbno
SUW Borowina
SUW Opacz

Które rejony miasta mają wodę z SUW Grapa a które z Wareckiej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 27 cze 2016 - 12:17:47

Rozstawianie dzbanków i kubków dla 500 dzieci w szkole! Życzę powodzenia, mogło by się sprawdzić takie rozwiązanie, ale w mniejszym skupisku np. budynek UMiG. Turysta sobie poradzi bo jest dorosły i musi,a dzieci póki co to mają od tego dorosłych, aby dbali o ich interesy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 27 cze 2016 - 12:30:15

i jeszcze raz - Wydaje mi się, że te parkowe poidełka, sa obiektami plenerowymi. W szkole załatwiłyby parkiet w try miga, a jeśli by stały na kafelkach, to na mokrych dookoła poidła dzieciaki by się pozabijały.
Ale poczytaj na 1.stronie wątku, rozsądne wypowiedzi T.Zymera. Może zakupienie filtrów byłoby korzystniejsze.

Idąc dalej tym tokiem rozumowania, można by postawić w szkole samomyjącą się toalety - choc to ze względu na higienę byłoby niegłupie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 27 cze 2016 - 13:05:50

Jak rozumiem Maniu nasze dzieci to jakieś bydło i nie poradzą sobie z obsługą tak skomplikowanego sprzętu? W szkole na Bielawie jakoś wszyscy żyją, podłoga istnieje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 27 cze 2016 - 13:23:40

Proponowane poidełka dystrybutory jako najlepsze zalecał nasz Sanepid, bo jednak ważna jest higiena pobierania wody, aby to nie działo się w szkolnych toaletach taka jak to jest w tej chwili. Rada Rodziców ZS nr 3 oferowała na którejś komisji BOKiS partycypowanie w kosztach zakupu dystrybutorów,ale też zwróciła uwagę,że trzeba je przecież podłączyć do istniejącej sieci (techniczna i projektowa pomoc potrzebna gminy jako organu prowadzącego) i wrzucić opiekę i utrzymanie w czystości urządzenia w kompetencje i zadania pracownika szkoły, bo rodziców nie ma przecież w szkole przez cały dzień i nie są stanie nadzorować higieny. Niestety wtedy nikt z Radnych i p.Burmistrz K.Jańczuk, który był obecny na posiedzeniu nie zaproponował żadnych rozwiązań dalej. Sprawy parkietu i ewentualnych zalań rozwiązują ubezpieczenia. Wszystko jest do ogarnięcia, trzeba tylko uwierzyć w korzyści jakie daje nam zapewnienie stałego dostępu wody naszym dzieciom w szkołach (cytowałam to również na komisji z materiałów jakie dostaliśmy z Sanepidu Chylice).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 27 cze 2016 - 13:51:11



Może zakupienie filtrów byłoby korzystniejsze
ale zakupienie filtrów do czego? do kranu w łazience?
Maniu...bronisz na siłę braku woli Burmistrza? Bo mam wrażenie, że przy takowej to sobie szkoły ze wszystkimi problemami poradzą tak jak radzą sobie wszyscy, gdzie takie urządzenia stoją...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 27 cze 2016 - 14:44:49


Hammer
Jak rozumiem Maniu nasze dzieci to jakieś bydło i nie poradzą sobie z obsługą tak skomplikowanego sprzętu? W szkole na Bielawie jakoś wszyscy żyją, podłoga istnieje...

Owszem podłoga istnieje, bo na podłodze nie stoi uliczny zdrój

Co innego jest zapewnienie dostępu do zdrowej wody, ta z poidełka - czy innego ustrojstwa powinna być z ujęcia, z które (woda) nadawałaby się do picia - podobno wodociągowa nie wszędzie smaczna, bo np. bywa zażelaziona


Artek_Bartek
Maniu...bronisz na siłę braku woli Burmistrza? Bo mam wrażenie, że przy takowej to sobie szkoły ze wszystkimi problemami poradzą tak jak radzą sobie wszyscy, gdzie takie urządzenia stoją...

nikogo nie bronię, po prostu używam własnego umysłu i zmysłu praktycznego

Rozumiem walczących, bo dzięki takiemu parkowemu bajerowi (choć niepraktycznemu poza plenerem) wszystkie dzieci z Kcina będą chciały uczęszczać tylko do tej szkoły a nie innej, jednak może warto skorzystać z rozwiązań podanych przez T.Zymera w tym wątku na s. 1.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-27 14:47 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 27 cze 2016 - 14:46:42


Mixiorek
Czy ktoś z Radnych lub innych osób może mi wskazać, które obszary naszego miasta obsługują poszczególne SUWy:
SUW Grapa
SUW Warecka
SUW Nowe Wierzbno
SUW Borowina
SUW Opacz

Które rejony miasta mają wodę z SUW Grapa a które z Wareckiej?

napisałam do ZGK, moze mi odpiszą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 27 cze 2016 - 15:56:56



Rozumiem walczących, bo dzięki takiemu parkowemu bajerowi (choć niepraktycznemu poza plenerem) wszystkie dzieci z Kcina będą chciały uczęszczać tylko do tej szkoły a nie innej, jednak może warto skorzystać z rozwiązań podanych przez T.Zymera w tym wątku na s. 1.

jeszcze raz...sekwencja zdarzeń była taka
- rodzice wystąpili o poidełka w szkole,
- Pan Burmistrz powiedział 'nie mam obowiązku' pojenia dzieci,
- Pan Burmistrz pochwalił się 'parkowym bajerem' dla przyjezdnych
trzeba niezłej umysłowej gimnastyki by takie stawianie priorytetów uznać za właściwe....

Także na ten moment chodzi po pierwsze o wolę a po drugie o stwierdzenie możliwości (również technicznych) jej spełnienia...



dzięki takiemu parkowemu bajerowi (choć niepraktycznemu poza plenerem) wszystkie dzieci z Kcina będą chciały uczęszczać tylko do tej szkoły
poczucie humoru zacne...'Burmistrz nie daje wody by nie przepełnić szkoły' :-)
ja bym wolał troskę 'dam wodę dziecku z każdej szkoły tak jak oferuję ją przyjezdnym'...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 27 cze 2016 - 18:31:28


Artek_Bartek

ja bym wolał troskę 'dam wodę dziecku z każdej szkoły tak jak oferuję ją przyjezdnym'...

jasne, brzmi to jak: Woda dla "Wolaków" ziemia dla ziemniaków, a jeszcze - nie daj Boże trafiłby się jakiś innowierca... A gdzie staropolska gościnność? Chociaż wodą poczęstować - do Parku przychodzą ludzie mali i duzi, którzy nie zawsze mają (myslę zwłaszcza o dzieciach) pieniążki żeby sobie kupić w restauracji / kawiarni butelkę wody po cenie z marżą.

W szkole można sobie poradzić bez kosztownych postumentów, tak jak sobie poradzili w szkole T.Zymera

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 27 cze 2016 - 20:55:57

Tak Maniu. Na pewno lepszy jest system z małej szkółki Montessorii niż giganta z Bielawy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: maniamania (159.205.184.---)
Data: 28 cze 2016 - 15:11:21



źródło: "Zasady udostępniania wody wodociągowej w placówkach szkolno wychowawczych"

informacja przysłana przez Małgorzatę Syskowską



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-28 15:27 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 02 sty 2017 - 19:24:46

Własnie zainstalowano w ZS nr 2 na Żeromskiego. Wpadnijcie na "drinka" smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 02 sty 2017 - 19:26:30

jakie konkretnie rozwiązanie zastosowano? i czy to zrobiła Gmina, szkoła sama z siebie czy też była to inicjatywa Rady Rodziców?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 03 sty 2017 - 13:58:11

Możesz zerknąć na fejsbukowy profil szkoły - tam jest pokaz. Nie potrafię skopiować filmu tutaj. Na pozostałe pytania nie znam osobiście odpowiedzi grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: POIDEŁKA
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 10 sty 2017 - 15:51:27





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-10 15:52 przez Klaudiusz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.