Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (31.0.126.---)
Data: 29 cze 2016 - 09:07:38

Ciekaw jestem jaki jest czas reakcji wg ich standardów i czy wiedzieli wcześniej o tej usterce?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-29 09:08 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 29 cze 2016 - 16:07:12

autem się nie da...obiecanych ścieżek rowerowych brak... :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (185.15.0.---)
Data: 29 cze 2016 - 21:28:55

na szczescie reakcja byla szybka smiling smiley Rano swiatla zielone dzialaly w schemacie ok 50 sekund kierunek PSE - Konstancja, natomiast ok 25 sekund na trasie DW724.
Wieczorem bylo dokladnie odwrotnie. Wniosek: widocznie Panu konserwatorowi pomylily sie jakies przelaczniki podczas konserwacji swiatel smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 30 mar 2017 - 13:16:29

Wczoraj około godziny 20:30 przejechałem "na zielonej fali" na naszych trzech sygnalizacjach w ciągu ul. Warszawskiej. Stałem na pierwszych światłach przy PSE. Zapaliło się światło zielone przy PSE, po chwili włączyło się światło zielone na skrzyżowaniu z Borową a potem z Mirkowską.
Cud, przypadek? Czy efekt optymalizacji? Ktoś ma swoje obserwacje jak to wygląda? Szczególnie w odwrotnym kierunku czyli z Klarysewa do Bielawy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: BeciaBecia (87.205.252.---)
Data: 06 kwi 2017 - 10:27:06

Od kilku dni jest jakiś problem z sygnalizacją w Klarysewie. Cały dzień Jeziorna w stronę Warszawy jest zakorkowana. Wydaje się, że długo świeci się zielone dla skręcających z Mirkowskiej w lewo.
Podobno zielone dla pieszych jest tak krótkie, że nie da się przejść.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: czaknoris (77.253.80.---)
Data: 06 kwi 2017 - 12:14:27


Becia
Od kilku dni jest jakiś problem z sygnalizacją w Klarysewie.

Jeżeli widzisz/wiesz, że jest jakiś problem, przypuszczalnie awaria, to zgłoś sprawę do zarządcy drogi odpowiedzialnego za sygnalizację.

W tym przypadku jest to Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a tym odcinkiem zajmuje się rejon drogowy Otwock-Piaseczno:
Dyrektor: Stanisław Pawlak
ul. Górna 18
05-400 Otwock
rd.otwock@mzdw.pl
tel. (22) 779-24-87, 779-30-20
fax (22) 779-30-29
Godziny urzędowania: 7.00-15.00


Powiedzieć, że chodzi o nieprawidłowe działanie sygnalizacji i pokierują gdzie trzeba.

Z obwodem w Piasecznie zwykłym użytkownikom dróg nie polecam kontaktu, chyba że rejon albo dyrekcja w Warszawie kategorycznie odeśle do nich w danej sprawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 10 kwi 2017 - 09:38:59

Żona mi potwierdziła, że 710 w stronę Powsina z Jeziornej jedzie dłużej niż do tej pory.

Moje obserwacje są następujące:
- zmieniono coś na światłach Warszawska-Borowa. Cykl świateł w ciągu ul. Warszawskiej zmienia się szybciej. Jest krótszy czas na przejście przez pieszych Warszawskiej. Pytanie czy cykl jest dłuższy jeżeli pieszy "wciśnie przycisk"
- zmieniono coś na światłach Warszawska-Mirkowska. Do tej pory jeżeli nikt nie skręcał w lewo z Warszawskiej w Mirkowską i tak zapalało się zielone światło dla lewo skrętu. Teraz nie. Jeżeli nikogo tam nie ma lub czujka nikogo nie wykryje to światło się nie zapala. Pytanie czy tak samo jest na lewo skręcie Warszawska-Saneczkowa?
- już kilka razy zauważyłem zieloną falę z Bielawy do Jeziornej. Jednak moim zdaniem istotniejszy dla nas jest odwrotny kierunek czyli szybsze wydostanie się z miasta a to jak słyszę się pogorszyło

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.128.---)
Data: 26 maj 2017 - 22:41:21

Dawno nie jeździłem koło 8 do W-wy i pomimo jazdy skuterem tak mnie wku... poranne korki, że napisałem we czwartek do MZDW o problemie świateł (szczególnie na skrzyżowaniu Warszawska/Mirkowska).

Ku mojemu zaskoczeniu dziś koło 8.00 widziałem pracującą ekipę pogotowia sygnalizacji świetlnej, a korek był dużo mniejszy niż w poprzednich dnia.

Jednak szczęśliwie dla mnie nie będę w najbliższym czasie jeździł koło 8.00 i stąd nie zobaczę czy to co zmienili na stałe poprawiło sytuację / płynność ruchu.
W razie czego dajcie znać, a najlepiej piszcie na adres: nieruchomosci@mazovia.pl, jolanta.mysiak@mazovia.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 07 cze 2017 - 08:14:52

Uwaga! Lepiej zachowajcie czujność... 3 sygnalizacje świetlne bez żadnych wokół i jest problem. Mam wrażenie, że naszą gminę (i nie tylko) jest w stanie pokonać każda materia sad smiley


"Czerwone światło dla świateł. Wyłączą sygnalizacje

Sygnalizatory na trzech skrzyżowaniach w Konstancinie-Jeziornie nie działają jak należy.

– To przechodzi ludzkie pojęcie – poruszyła temat na ubiegłotygodniowym posiedzeniu samorządu radna Izabela Skonecka. Jak oświadczyła, przez sygnalizatory tworzą się korki na drodze nr 724 (ulice Warszawska i Wilanowska). I w dodatku – według niej – nie tylko w godzinach szczytu. – Sznury samochodów zatruwają pół uzdrowiska – powiedziała radna.

Jak sprecyzowała, na skrzyżowaniu Warszawskiej ze znacznie mniej ruchliwą Mirkowską zielone światło pali się dla kierowców z tej drugiej ulicy dwa razy dłużej. – Podobna sytuacja jest na rondzie przy ulicy Borowej – oznajmiła.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk poinformował radnych, że swego czasu zgłosił problem zarządcy drogi 724, czyli województwu. – Zleciło ono przeprowadzenie, do końca marca, badań synchronizacji świateł na trzech skrzyżowaniach na Warszawskiej. Jak widać, ich efekt jest odwrotny do zamierzonego. Droga korkuje się już nie tylko w godzinach szczytu – przyznał gospodarz gminy.

Kazimierz Jańczuk rozmawiał ostatnio o sprawie z policjantami z komendy powiatowej. – Ruch na naszych skrzyżowaniach regulują kamery. Zdaniem naczelnika drogówki są one ze sobą niezsynchronizowane. Postanowiliśmy, że w najbliższym czasie, w różne dni i o różnych godzinach, sygnalizatory zostaną wyłączone. I policja będzie obserwować, co z tego wynika. Czy to przyniesie efekt? Nie wiem. Ale coś trzeba zrobić – powiedział burmistrz.

Jak dodał, na każdym skrzyżowaniu będzie dwóch stróżów prawa „dla potrzeb zabezpieczenia ruchu”.

Robert Korczak
fot. RK"

[www.wpi24.net]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.32.---)
Data: 12 cze 2017 - 20:19:41

Czy "uroczy" koreczek, który był dzisiaj popołudniu od Powsina do świateł przy PSE to "efekt prób optymalizacji" czy był inny powód?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: maniamania (77.253.85.---)
Data: 12 cze 2017 - 21:26:26

będzie jeszcze lepszy koreczek, gdy władze uruchomią szynobus: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.105.---)
Data: 13 cze 2017 - 05:40:00

Nie da rady. Poza tym dla nas malo wygodne. Dla Piaseczna​ predzej.

Aby mialo sens to kolejka musiala by byc co pol godziny. Zamknięcie Warszawskiej dwa razy na godzinę sparalizowaloby miasto.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 cze 2017 - 09:07:09

Jaki szynobus, to kiełbasa wyborcza, nikt go nigdy nie uruchomi, już prędzej wyborują metro do Piaseczna (była jedna taka mądra, co się reklamowała w którychś wyborach takim pomysłem).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: maniamania (77.253.85.---)
Data: 13 cze 2017 - 11:13:53

Hej, Panowie piszcie o szynobusie w wątku, który wczoraj wznowiłam, będąc zniesmaczona kolejną kielbasa wyborczą, wątek jest tu: [www.konstancin.com]

Bartku, może napiszesz książkę o szynobusie pojawiającym się co 4 lata i znikającym. O ile pamiętam to już czwarte objawienie >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 26 cze 2017 - 08:59:00

Dzisiaj około 6:50 światło zielone dla kierunku Jeziorna-Klarysew miało długość max 2-3 sekundy... po czym nie było koordynacji ze światłami przy Borowej i trafiało się na czerwone... natomiast jak już ruszyło się z Borowej to na szczęście chyba jest koordynacja ze światłami przy PSE (albo miałem akurat szczęście).
Generalnie jak widać jest to temat bardzo trudny do ogarnięcia dla urzędników. 3 sygnalizacje świetlne, zupełne niezależne od niczego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.107.---)
Data: 22 lip 2017 - 06:07:46

Napisałem do MZDW o tych cholernych światłach na skrzyżowaniu Warszawskiej i Mirkowskiej.
Dodatkowo napisałem do lokalnej prasy z prośbą o interwencję.

Jeżeli możecie to też napiszcie, bo jeden wariat to tylko wariat. Kilku wariatów naraz może być już groźnych
Może pomoże i wezmą się do pracy ...

W każdym bądź razie przegranymi są mieszkańcy KJ tracący kupę czasu, w tym i moja rodzina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 04 sie 2017 - 11:01:20

Muszę powiedzieć, że sytuacja robi się jak z Monty Pythona. 3 sygnalizacje w ciągu jednej ulicy. A urzędnicy rozkładają ręce. To jak takie systemy działają jak skrzyżowań jest np: 50?

[piasecznonews.pl]

"KONSTANCIN-JEZIORNA Przez dwa dni września przestaną działać sygnalizatory świetlne na trzech skrzyżowaniach na ul. Warszawskiej. Drogowcy zbadają, jak to wpłynie na tworzenie się korków"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 06 wrz 2017 - 12:47:21

"Uwaga! Czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnej na drodze 724

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie informuje, że w czwartek 7 września w godzinach 7:00-8:30 oraz we wtorek 12 września w godzinach 7:00-8:30, wyłączy światła sygnalizacyjne na drodze wojewódzkiej 724 w Konstancinie- Jeziornie.

Sygnalizacja zostanie wyłączona w nast. punktach drogi wojewódzkiej 724 w Konstancinie-Jeziornie:
- przy skrzyżowaniu z ul. Mirkowską,
- na rondzie przy ul. Borowej,
- na rondzie przy PSE

Podczas wyłączenie sygnalizacji, ruchem drogowym będą kierować ręcznie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie."

[www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.32.---)
Data: 30 wrz 2017 - 04:41:13

Czy znane są wam wnioski?

Ostatnio jest sporo lepiej, przynajmniej z moich obserwacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Optymalizacja świateł na 724
Wysłane przez: olaola (78.8.85.---)
Data: 07 pa 2017 - 08:12:49

tak, jest lepiej, udała mi sie kilkakrotnie zielona fala ok godz 19.30

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.