Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 2 z 9
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 lis 2016 - 13:43:48

Tak, faktycznie. Przepraszam, przekręciłem nazwisko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 14 lis 2016 - 20:33:40

Tak wygląda jezdnia po remoncie przeprowadzonym w 56 godzin... do tego ile więcej m² powierzchni.
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/aleja-niepodleglosci-z-nowym-asfaltem

U nas póki co remont Bielawskiej trwa 25 dni, łącznie ma potrwać 41 dni. Do tego póki co jakość nawierzchni jest nie do przyjęcia. Pogratulować dobrego samopoczucia naszym urzędnikom i naszej władzy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: olaola (159.205.57.---)
Data: 15 lis 2016 - 08:16:53

strasznie to przygnębiające, Mixiorku. Tyle procedur, podpisów, kontroli, struktur poziomych i pionowych oraz papierowej samo-rządności - a na widoku dzieje się taka hucpa i żadnego sprawiedliwego confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: czaknoris (87.205.205.---)
Data: 15 lis 2016 - 22:05:48

Na publicznej posadzie samopoczucie musi być dobre. Wszyscy urzędnicy spełniają wymagania na zajmowanych stanowiskach a ich wykształcenia i wiedza są odpowiednie. Wszystko spełnia wymogi formalne.
Radni, wśród których podobno są osoby z ukończonymi studiami na kierunku budownictwo, z pełną rozwagą przyznali pieniądze na kolejny oryginalny w założeniach remont Bielawskiej, tak jak np. było z ulicą Mickiewicza.

Ze specyfikacji dla ul Bielawskiej przytoczę taką ciekawostkę:
Warstwa nawierzchni z betonu asfaltowego może być układana, gdy temperatura otoczenia jest nie niższa od +5o C dla wykonywanej warstwy grubości > 8 cm i +10o C dla wykonywanej warstwy grubości < 8 cm. Nie dopuszcza się układania mieszanki mineralno-asfaltowej na mokrym podłożu, podczas opadów atmosferycznych oraz silnego wiatru (V > 16 m/s).
(...)
Złącza powinny być całkowicie związane, a przylegające warstwy powinny być w jednym poziomie.
(...)
Wygląd warstwy z betonu asfaltowego powinien mieć jednolitą teksturę, bez miejsc przeasfaltowanych, porowatych, łuszczących się i spękanych.


Według tej specyfikacji również: Dopuszczalne nierówności podłużne i poprzeczne warstwy ścieralnej (dla klasy G i Z): 6 mm

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.59.---)
Data: 18 lis 2016 - 13:31:47

Wczoraj wysłałem radnym gminnym komplet uwag mieszkańców do wykonania przebudowy ul. Bielawskiej, zebranych z tego forum oraz zamkniętej grupy osiedlowej Bielawska Social Street na Facebooku. Oto moja odpowiedź na otrzymane dziś listy i interpelacje od 6 radnych:

"Szanowni Państwo Radni,

Jestem niezwykle wdzięczny za szybką i zdecydowaną reakcję na mój mail z uwagami zebranymi od mieszkańców, a także za cenne informacje o planowanych (na wiosnę) poprawkach na ul. Bielawskiej. Przekazałem mieszkańcom ulicy za pośrednictwem internetu – poza wszystkimi ważnymi informacjami i sugestiami od wszystkich Państwa - następujący komentarz:

REMONT ULICY BIELAWSKIEJ:

Otrzymałem już 5 listów z reakcjami od radnych gminnych i jedną interpelację od radnego powiatowego - mieszkańca Państwa osiedla - w ciągu zaledwie kilku godzin. Wiemy już też, że burmistrz zdaje sobie sprawę z niedoróbek, ale z uwagi na porę roku i długi okres zamknięcia ulicy Bielawskiej zamierza wyegzekwować od wykonawcy poprawki do końca maja, czyli ulica będzie ponownie rozkopana na wiosnę.

Ale jest ważniejszy wniosek. Radni są czuli na problemy mieszkańców i reagują natychmiast, gdy się do nich napisze. Zamiast zatem wylewać żale na forach osiedlowych i lokalnych, proszę używać tego adresu: radamiejska@konstancinjeziorna.pl lub adresów poszczególnych radnych dostępnych tutaj: [www.konstancinjeziorna.pl] . Radni zareagują natychmiast i zajmą się Państwa skargami czy wnioskami, bo takie jest ich zadanie.

Sprawę tego, czy również składanie wniosków na piśmie do Urzędu Miasta i Gminy odniesie skutek (jak sugeruje część radnych) pozostawiam do Państwa indywidualnego osądu.

JESZCZE RAZ ZACHĘCAM DO KONTAKTU Z RADNYMI


Z mojej strony dodam jeszcze od siebie tyle:

1) Remont ulicy trwał ponad miesiąc. Gdzie byli urzędnicy gminni i inspektor nadzoru, kiedy powstawały niedoróbki? Można było uniknąć obecnej sytuacji, gdyby urzędnicy codziennie pofatygowali się na plac budowy. A tak mieszkańcy na wiosnę będą skazani na kolejne tygodnie bez dojazdu do pracy i do domu i bez bezpiecznej drogi do szkoły dla dzieci.

2) Dlaczego wydano tak dużą sumę na remont ulicy, na której nakładka i chodniki były robione zaledwie kilka lat temu, a jednocześnie nie naprawiono przeciekającego kolektora pod ulicą (wciąż dajemy bardzo znaczące dopłaty dla ZGK każdego roku – z naszych podatków, za nieszczelną kanalizację).

3) Dlaczego nie zbudowano ciągu pieszo-jezdnego (pieszo-rowerowego) wzdłuż ul. Bielawskiej przy okazji tej przebudowy, choć burmistrz Jańczuk wyraźnie deklarował, że będzie budował ścieżki rowerowe wszędzie tam, gdzie ulica jest przebudowywana? Cały czas jeździmy w tym mieście – my i nasze dzieci - albo po chodnikach z naruszeniem prawa, albo po bardzo ruchliwych ulicach z narażeniem życia. A rowerzystów w Konstancinie-Jeziornie wciąż przybywa.

Propozycję pani radnej Katarzyny Jacyny, żeby to mieszkańcy sami robili dokumentację zdjęciową placu budowy i składali w Urzędzie razem z wnioskami na piśmie, skomentuję tak: Jest obowiązkiem wydziału dróg oraz burmistrza nadzorować wszystkie prace zlecone przez gminę bez żadnych naszych podań. Dostają za to pensje od nas podatników (ponad 60% budżetu gminy to nasze podatki). Poza tym żeby poświęcać czas, składać pisma i wnioski do Urzędu, trzeba mieć przekonanie, że cokolwiek sensownego z tego wynika. Dotychczasowe doświadczenia (np. moje własne) nie sprzyjają takiemu optymizmowi.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za błyskawiczną interwencję i za cenne informacje dla mieszkańców. Jestem pod wrażeniem tempa i skuteczności Państwa działania. Pozostaję w kontakcie.

Z najlepszymi pozdrowieniami,

Tomasz Zymer"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.150.---)
Data: 18 lis 2016 - 21:39:29

Panie Tomaszu, wielkie dzięki.

Kilka kwestii:
- czemu mamy czekać na poprawki do końca maja? Jeżeli dokumentacja projektowa remontu była przygotowana w sposób prawidłowy (jak rozumiem była) oraz nadzór na inwestycją był odpowiedni (jak rozumiem był) to na wykonawcę zostaną nałożone kary finansowe zgodnie z podpisaną umową z naszą gminą?
- przypominam, że obecny wykonawca wygrał to zadanie m.in. dlatego, że zadeklarował maksymalne skrócenie czasu realizacji inwestycji. Bodajże o około 11-14 dni. Co takiego nagle się wydarzyło, że zamiast 15 listopada koniec przebudowy przesunięto na 30 listopada? Co takiego nieoczekiwanego miało miejsce?
- czemu mamy dać wiarę, że obecny wykonawca podoła i na wiosnę poprawki zrobi zgodnie ze sztuką i może w końcu pod nadzorem? Raz mu się nie udało, będzie próbować do skutku?
- kwestię braku przebudowy chodników pominę bo to jest wstyd i niegospodarność, że nie robi się tego razem z remontem ulicy. Robienie prac łącznie powoduje mniejsze koszty ogólne
- chodniki istniejące, które są od dawna w złym stanie zostały w kilku miejscach dodatkowo uszkodzone przez ciężki sprzęt tego wykonawcy, szczególnie w dwóch, trzech miejscach przy torach. Nadzór gminny to zauważył?
- kwestia przeciekającego kolektora ściekowego/ deszczowego pod ulicą nadal nie jest jasna i wyjaśniona
- czy obecny wykonawca będzie wykluczany w kolejnych przetargach gminnych? Taka ciekawostka. Kraków ogłosił przetarg na dostawę kolejnych tramwajów. Wykluczył z tego przetargu pewnego producenta z Bydgoszczy, który wyprodukował np: dla Warszawy i innych miast setki tramwajów. Nastąpiło straszne larum - jak to?! Flagowa polska firma, polski przemysł, jak tak można. A no można. Dlaczego? Dlatego, że firma PESA nie dochowała terminów w ostatnim zamówieniu dla Krakowa gdyż zdobyła bardzo dużo zamówień na swoje pojazdy a środki z UE i dostawy trzeba było rozliczyć do końca 2015. Można jak się chce i potrafi? Można
- mieszkańcy mają sami nadzorować inwestycję? Czyn społeczny powraca w nowej formule! smoking smiley

To ja mam propozycję. Rozwiążmy Radę Miejską, urzędnikom podziękujmy, Burmistrzowi wręczymy dyplom za lata pracy i sami zajmijmy się swoją gminą. Koszty nam spadną a odpowiedzialność w końcu będzie po naszej stronie. Ratusz za 20mln zł gdzie miały siedzieć te wszystkie osoby wynajmiemy na biura. O ile uda się go w końcu ukończyć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.59.---)
Data: 18 lis 2016 - 22:48:24

W informacji od radnego Mariusza Kucickiego nie ma mowy (na razie?) o karach finansowych. Pan radny napisał dziś do mnie tak:

"W związku z ewdientnymi niedoróbkami i słabym wykonaniem, Pan Burmistrz oznajmił nam, że ma dwa wyjścia. Albo zamknąć ulicę i nakazać wykonawcy jej poprawę, co znacząco wydłuży czas remontu a z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne i temperaturę może to potrwać nawet kilka miesięcy, lub drugie wyjście, które chce zastosować, to odebrać wykonane prace, ze wskazaniem niedoróbek, konieczności poprawek itp. Zapłacić tylko za prawidłowo wykonane prace, Otworzyć jezdnie jeśli po odbiorach okaże się że mimo niedoróbek nie będzie niebezpieczeństwa dla użytkowników Bielawskiej, zaś pozostałe niezapłacone środki zostaną zabezpieczone w wydatkach niewygasających gminy i firma będzie zobowiązana dokonać poprawek wadliwie wykonanych prac do dnia 31.05.2017.

Niestety kryteria przetargowe, które zostały dobrane do przetargu (poza kryterium ceny) też nie dają w 100 % gwarancji że wygra solidna firma. Kryterium skrócenia czasu realizacji o 16 dni dało tej firmie dodatkowe punkty i w efekcie spowodowało jej wygraną w postępowaniu, jednak warunki atmosferyczne są nieprzewidywalne i wykonawca nie mógł przez nie
wykonać pewnych działań szybciej, stąd zgłosił się o wydłużenie terminu realizacji, na co zgodę z urzedu dostał. Jednak odstawił fuszerkę i zgodnie z deklaracją Burmistrza nie będzie miał zapłacone za źle wykonane prace i będzie musiał je poprawić. Dostanie pieniądze tylko za te wykonane prawidłowo, a tych nie będzie dużo."


Chodniki, kolektor ściekowy, ścieżka rowerowa - to wszystko wiemy. Radni i Burmistrz też wiedzą. Byłem dziś także na posiedzeniu Komisji RIOŚ w sprawie badań powietrza i ochrony lip na Lipowej. Moje wrażenie jest takie, że radni się starają. Ja także, jak sądzę, starałem się jako tako w poprzedniej kadencji. Tyle, że to nie radni rządzą w gminie, a ich wpływ na urzędników i ich pracę jest żaden. Dziś, który tylko urzędnik czy komendant Straży Miejskiej otworzył usta, to mówił wyłącznie albo "tak zarządził Burmistrz", albo "nie ma aprobaty burmistrza". Nawet, jeśli radni coś uchwalą w budżecie, to i tak, jeśli "nie ma aprobaty Burmistrza", pieniądze wrócą pod koniec roku niewykorzystane. I odwrotnie - na to, co Burmistrz chce mieć, środki i przepisy się znajdą. A zatem kluczem do ewentualnych zmian jest osoba Burmistrza. A nadzór nad inwestycjami to pięta achillesowa tej gminy jeszcze od czasów burmistrza Skowrońskiego. Gdyby Burmistrz pogonił urzędników, byłby nadzór. Radny Cezary Żegliński pisze, że w nowym ratuszu krzywe ściany.

Ratusz nie za 20 milionów, tylko wg mojej wiedzy już teraz za co najmniej trzydzieści. To daje po znacznie ponad tysiąc złotych na każdego z 24 tys. mieszkańców gminy w podatkach (z niemowlakami włącznie). A nasze podatki to 2/3 budżetu tej gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: olaola (84.40.212.---)
Data: 19 lis 2016 - 07:24:19


Mix
(...) To ja mam propozycję. Rozwiążmy Radę Miejską, urzędnikom podziękujmy, Burmistrzowi wręczymy dyplom za lata pracy i sami zajmijmy się swoją gminą. Koszty nam spadną a odpowiedzialność w końcu będzie po naszej stronie. Ratusz za 20 (30 - TZ) mln zł gdzie miały siedzieć te wszystkie osoby wynajmiemy na biura. O ile uda się go w końcu ukończyć

thumbs up podoba mi się !!! to kiedy i od czego zaczynamy ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: HammerHammer (109.243.55.---)
Data: 19 lis 2016 - 09:29:26

Od otwarcia kibelka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 19 lis 2016 - 12:11:53

Pan Mariusz Kucicki od początku mam wrażenie działa bardzo konkretnie. Przynajmniej stara się tyle ile może Radny w takim a nie innym układzie władzy samorządowej. Szkoda, że postanowił nie udzielać się na forum. Niestety ale Burmistrz mając przyzwolenie większości Radnych w zasadzie może robić co chce. Pytanie czemu większość Radnych popiera taki stan rzeczy?
A czy Pani Radna Aneta Słomba, w której okręgu to wszystko się dzieje też działa w sprawie Bielawskiej?

Odnośnie pogody, pory roku itp. to jakiej pogody spodziewali się gminni wizjonerzy w listopadzie? Tak sobie myślę, że do 30.11 sprawna firma jest w stanie poprawić chociaż warstwę ścieralną. Warszawskie, weekendowe remonty trwają 56h. Tym bardziej, że pogoda ma być następująca:



Przez nadchodzący tydzień temperatura w ciągu dnia ma być nie niższa niż około 9-10 stopni a od poniedziałku do piątku prawdopodobieństwo opadów jest bardzo niskie lub zerowe. 2-3 dni dobrej pracy i ścieralna może wyglądać jak trzeba. Tylko trzeba chcieć, mieć nadzór, wywrzeć presję finansową na wykonawcę (bo tylko taka zadziała) oraz firmę, która to dobrze zrobi.
Chyba, że możemy poczekać 6,5 miesiąca aż ktoś raczy poprawić to co spaprał.

Wracając do chodników na Bielawskiej. Przejrzałem planowany budżet na rok 2017. W rozdziale drogi publiczne gminne, wydatki majątkowe brak jest pozycji pod tytułem przebudowa chodników przy ul. Bielawskiej lub przebudowa chodników przy ul. Bielawskiej na ciąg pieszo-rowerowy.
Nieustająco gratuluję dobrego samopoczucia naszej władzy oraz radnym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: czaknoris (159.205.212.---)
Data: 20 lis 2016 - 01:26:12

Specyfikacja była znana od początku. Nie mniej niż 10 stopni na plusie przy robotach asfaltowych. Nie 5, nie 7, nie 9, tylko 10 i więcej.

Oznakowanie poziome już jest więc wygląda na to, że przynajmniej na razie tak zostaje.
Co prawda wykonawca zostawił rozściełacz przy ulicy, ale wątpię, żeby zamierzali teraz poprawiać, bo sprawa wcale nie jest taka prosta.
W przekroju ulicznym, z nowymi krawężnikami, ze ściekami przykrawężnikowymi, ze geosyntetykiem pod warstwą ścieralną trudno zrobić "oszczędzające frezowanie", bo wiązałoby się to albo z jakimiś dziwnymi kombinacjami (co i tak skończy się porażką, ale to jest bardzo prawdopodobna wersja), albo koniecznością bardzo precyzyjnego frezowania i wykonania warstwy cienkiej lub bardzo cienkiej, która tym bardziej błędów nie wybaczy nie wspominając już o konieczności zastosowania specjalnych mieszanek (opcja trudniejsza).

Ponowne wykonanie warstwy ścieralnej zgodnie z tym projektem tak naprawdę wiąże się z koniecznością powtórnego wzmocnienia geosiatką po wcześniejszym frezowaniu i najlepiej wykonaniu warstwy wyrównawczej.

Roboty zanikające ulegają odbiorowi więc wszystko co poniżej warstwy ścieralnej musiało zostać odebrane. Skoro zostało odebrane i dopuszczono wykonywanie kolejnych robót to znaczy, że uwag nie było i zapłata się należy. Byłbym daleki, od twierdzenia, że wykonawca niewiele dostanie, bo warstwa ścieralna to nie wszystko w tym zadaniu.
Jeżeli prawdą jest, że niewiele robót wykonał prawidłowo, to dlaczego w ogóle do tego dopuszczono? To nie działo się w jeden dzień, ani nawet przez tydzień.

Planeta frezowała Mirkowską od Warszawskiej do Bielawskiej, a drugie podejście wcale nie powala na kolana. Inwestycje również realizowała gmina i jak widać niczego ich to doświadczenie nie nauczyło.
Z Bielawską teraz może być podobnie (choć Mirkowska technicznie była łatwiejsza do poprawienia mimo SMA na ścieralnej) o ile w ogóle wiosną przyszłego roku dojdzie do tych poprawek.

Podstawowym błędem przy tym, przede wszystkim kuriozalnym z założenia, remoncie jest realizowanie tak dużego zakresu robót, za setki tysięcy złotych, w oparciu o uproszczoną dokumentację, która nie zawiera niwelety. To jest proszenie się o kłopoty. O ile droższa byłaby dokumentacja gdyby projektant jednak tę niweletę wykreślił?
Niektórzy wykonawcy radzą sobie z "nawiązaniem do istniejących rzędnych", ale przy jakichkolwiek problemach jest kłopot z podstawą do stawianiach zarzutów.
To nie pierwszy taki przypadek w naszej gminie i pewnie nie ostatni. Nawet jeżeli wykonawcy udostępniono pierwotny projekt lub dokumentację powykonawczą z budowy w latach '90 to i tak nie załatwia to sprawy.

A jakie konsekwencje wyciągnięto wobec osoby sprawującej bezpośredni nadzór nad tym remontem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: czaknoris (159.205.222.---)
Data: 26 lis 2016 - 00:26:48

Gdyby ktoś miał ochotę poczytać, z ostatniego Kuriera Południowego: [kurierpoludniowy.pl]

– Nasz inspektor nadzoru ostrzegał wykonawcę w czasie trwania remontu, że nie przyjmie tak wykonanych robót – zastrzega burmistrz Kazimierz Jańczuk

Inspektor NADZORU ostrzegał i jednocześnie pozwolił spokojnie kontynuować roboty w ten sposób zamiast je wstrzymać. Gminnej władzy jest potrzebny nie inspektor NADZORU, tylko inspektor ODBIORU, który rozpoczyna lament ostatniego dnia, a wcześniej co najwyżej ostrzega smiling smiley.
A może najpierw ktoś w urzędzie choć raz przeczytałby (ze zrozumieniem!) specyfikację techniczną?

Burmistrz już dwa tygodnie temu w rozmowie z naszym dziennikarzem przyznawał, że gmina „ma kłopot z wykonawcą, jak i z pogodą, która przeszkodziła w sprawnym wykonaniu zadania”. Wyjaśniał przy tym, że samorząd zdecydował się na naprawę nawierzchni ulicy, ponieważ przed laty pod asfaltem został wylany beton, który miał ustabilizować grunt wymyty przez wycieki z nieszczelnej kanalizacji. – Ten pomysł był chybiony, nie zapobiegł obniżaniu się jezdni – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk.
W sprawie remontu chodników burmistrz twierdzi, że gmina czeka na informację, czy otrzyma fundusze na budowę ścieżek rowerowych. Jedna z nich miałaby przebiegać wzdłuż ul. Bielawskiej.


To naprawdę skandal, że ta pogoda w listopadzie takie numery robi, pierwszy raz od czasu rozpoczęcia obserwacji meteo.

Bredni o "betonie pod asfaltem stabilizującym grunt" jako powodzie przeprowadzenia remontu szkoda komentować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 26 lis 2016 - 10:28:34

Chwila:
"Burmistrz już dwa tygodnie temu w rozmowie z naszym dziennikarzem przyznawał, że gmina „ma kłopot z wykonawcą, jak i z pogodą, która przeszkodziła w sprawnym wykonaniu zadania”

Pogodą? Jakie 10°? Jakim cudem w weekend 19-20 listopada wykonawca tej nawierzchni ją położył?
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/koniec-prac-na-okuniewskiej

Na zdjęciach nawierzchnia wygląda 10x lepiej niż ta na Bielawskiej. Pod względem poziomów, równości i zagęszczenia. Jeżeli chcieliśmy 10° to trzeba było ten remont robić najpóźniej we wrześniu.

Jakim cudem ten remont nadal trwa?!
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/remont-kinowej-na-ostatniej-prostej

W podobnym okresie została zrobiona wspomniana już nawierzchnia Al. Niepodległości:
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/aleja-niepodleglosci-z-nowym-asfaltem

"Takie prace powinny być robione w temperaturze nie niższej niż 10 stopni Celsjusza, stąd wydłużyliśmy wykonawcy czas na naprawę nawierzchni – wskazuje Antoni Kobus."
Jak widać na powyższych przykładach niekoniecznie. Choć rozumiem, że taki był nasz wymóg. Chcieliśmy min. 10° w listopadzie. Może zajrzymy do średnich temperatur w tym czasie w ostatnich 10 latach? Ciekawe co tam znajdziemy...

"W poniedziałek komisja powołana przez burmistrza udała się na ul. Bielawską, żeby odebrać prace zgłoszone przez wykonawcę. Urzędnicy załamali ręce.
– Lista stwierdzonych przez nas usterek jest długa – informuje Antoni Kobus z Wydziału Dróg Gminnych."


Szkoda, że zebrali się po fakcie. Do tej pory Szanowna Komisja siedziała i liczyła na gwiazdkę z nieba? Od początku tego remontu było widać z jaką firmą mamy do czynienia. Pod każdym względem. Jednak to dokumentacja i nadzór mogą trzymać wykonawcę "w ryzach". Czy tak było? Może trzeba było ruszyć "4 litery" na Bielawską dużo wcześniej?

"Burmistrz właśnie wystosował do szefostwa firmy pytanie, czy jeszcze w tym roku zamierza prowadzić jakiekolwiek prace na Bielawskiej. – Poprosiłem o pilną odpowiedź, ponieważ chcę zwrócić się do Zarządu Transportu Miejskiego o wznowienie ruchu autobusowego na tej ulicy – informuje burmistrz."

Czyli autobusy mogą nie wrócić na swoją trasę z dniem 30 listopada? To już nawet nie jest żenujące. Liczymy, że firma, która nieudolnie podeszła do prac znajdzie złoty środek, ktoś ją oświeci i w 2 dni naprawi co zepsuła?

"W sprawie remontu chodników burmistrz twierdzi, że gmina czeka na informację, czy otrzyma fundusze na budowę ścieżek rowerowych. Jedna z nich miałaby przebiegać wzdłuż ul. Bielawskiej."
Jasne. Czekamy już 6 lat. Poczekajmy kolejne 6 lat a potem padnie magiczne zaklęcie z Hogwart'u: NIE DA SIĘ

"Wyjaśniał przy tym, że samorząd zdecydował się na naprawę nawierzchni ulicy, ponieważ przed laty pod asfaltem został wylany beton, który miał ustabilizować grunt wymyty przez wycieki z nieszczelnej kanalizacji. – Ten pomysł był chybiony, nie zapobiegł obniżaniu się jezdni – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk."
Nieszczelna kanalizacja? Chybiony pomysł? To może najpierw ją wyremontujemy a potem zrobimy kolejny remont? Od 10 lat kanalizacja pod Bielawską miała być wyremontowana.

Słowo "chybiony" co raz bardziej pasuje do rządów Pana Burmistrza Jańczuka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.59.---)
Data: 26 lis 2016 - 11:07:12

Mr Kobus w identyczny sposób funkcjonował w piaseczyńskim ZDP. Skutki odczuwamy do tej pory. Było to oczywiste, gdy wygrywał konkurs na stanowisko w gminie.

Mixiorek, to jest obecnie niszowe forum. Dobrze radzę, wyślij swoje uwagi do radnych na adres wspólny grupy zamkniętej: radamiejska@konstancinjeziorna.pl i może opublikuj na Facebooku na portalach poświęconych naszej gminie, m.in. tym prowadzonym przez konstancin.com: [www.facebook.com]. To naprawdę bardziej skuteczne, więcej ludzi czyta, radni zresztą także (Nowicki, Kucicki, Skonecka, Grzegorzewski i paru innych).

Burmistrz nie czyta, ale na pytania czasem ustnie odpowiada, jak mu się chce przyjść na posiedzenie komisji (nie wszystkie zaszczyca swoją obecnością). Odpowiedź warto nagrać, bo za dwa miesiące może być inna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 lis 2016 - 20:11:30

Tomku, podany adres na FB to nie nasz.

Nasz to ten: [www.facebook.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.59.---)
Data: 27 lis 2016 - 20:21:52

Dziękuję, Bartku, za sprostowanie i przepraszam. Oba portale są dobrym źródłem informacji lokalnych i dobrym miejscem na komentarze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: KibicKibic (83.24.255.---)
Data: 30 lis 2016 - 13:54:51

Jestem niezmiernie ciekaw czy od jutra ruszą w końcu normalne trasy autobusów z przystankami na Południowej, czy nasz świetny burmistrz genialnym remontem Bielawskiej udupi okolicznych mieszkańców jeszcze bardziej.
Z a ten pseudo remont to powinno kilka odpowiedzialnych osób beknąć, bo jak widać nie nadają się do zarządzania czegokolwiek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: maniamania (159.205.244.---)
Data: 30 lis 2016 - 17:40:01

Z info na stronie ZTM wynika, że od jutra dobra zmiania - chodzi o 710

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 01 gru 2016 - 11:19:43

710 jechał dziś swoją trasą. Jeżeli ktoś pytał czy dużo osób korzysta z przystanków Południowa i Polna oraz czy aby nie można zmienić trasy na stałe to mógł dziś od około 06:30-8:00 obserwować i liczyć pasażerów na tych przystankach.

Los remontu Bielawskiej jest nieznany. Autobusy i ciężki sprzęt pewnie szybko zweryfikują "jakość" prac.
W projekcie budżetu na 2017 nie ma ani słowa o Bielawskiej, o chodnikach przy Bielawskiej, o ścieżce rowerowej przy Bielawskiej, o przebudowie oświetlenia i energetyki przy Bielawskiej, o kanale ściekowym pod Bielawską.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: czaknoris (159.205.237.---)
Data: 01 gru 2016 - 23:07:35

Nawet jeżeli ktoś inny układa nawierzchnie przy 2 stopniach powyżej zera, to nie znaczy, że to jest dobre.
Specyfikacja Bielawskiej jest przepisana z gotowca i to nie jest tylko wymysł lokalnego projektanta. Można polemizować, czy jednak nie dopuścić przy temperaturze +5oC, ale to i tak sprawa drugorzędna w tym momencie, bo doskonale wiadomo jakie temperatury panowały podczas ostatnich prac na Bielawskiej, kiedy to było wymagane +10oC, a pracy pilnował gminny inspektor nadzoru. Specyfikacja przyjmie każdy zapis, ale przy robotach na zlecenia publiczne nadzór często patrzy na to przez palce.

Jeżeli dojdzie do poprawek to prawdopodobnie skończą się, w najlepszym przypadku, tak jak na Mirkowskiej, gdzie szału nie ma. W najgorszej wersji zostanie zniszczone wzmocnienie geosyntetykiem i powstanie lepsza lub gorsza warstwa ścieralna.
A jak zacznie się wszystko odkształcać, to za rok-dwa-trzy zrobi się kolejny remont. Obecna władza ma w tym już bardzo duże doświadczenie.

Z przystanków Południowa i Polna w porannym szczycie w kierunku Warszawy zawsze korzystało wielu pasażerów i chyba z roku na rok coraz więcej. Od lat nie przybyło tylko kursów autobusów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 2 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.