Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 08 maj 2017 - 10:29:39

Odprowadzenia wody w tej chwili nie ma bo studzienki są powyżej obecnego poziomu zdartej nawierzchni i to z 10-15cm. Jeżeli nowe warstwy asfaltu zostaną położone poprawnie (spadki, nachylenia) to woda powinna trafiać do najbliższych dla niej studzienek odpływowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.82.---)
Data: 08 maj 2017 - 16:12:34

To by znaczyło, że studzienki powinny wystawać ponad kałuże. Wydawało mi się, że poza pachołkami NIC nie wystawało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.108.---)
Data: 08 maj 2017 - 16:32:44

Chyba zaliczyłem falstart bo od strony Warszawskiej nic nie robią.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 08 maj 2017 - 20:13:55


daramis
To by znaczyło, że studzienki powinny wystawać ponad kałuże. Wydawało mi się, że poza pachołkami NIC nie wystawało.

To może faktycznie przestały odbierać wodę. Nie wiem jaki to był opad deszczu bo byłem poza naszą gminą. Lało solidnie? Jeżeli to był tzw. deszcz nawalny to może i studzienki wysiadły. Wczoraj w Białymstoku spadł 1,5 miesięczny deszcz.
Przesadziłem też z tymi 10-15cm. Studzienki są z 5cm ponad obecną nawierzchnią.

Aha. Bielawska odcinek 2345. Na ulicy w zasadzie za dużo się nie zmieniło. Hula wiatr historii. Czy zmiecie pewne postacie na stanowiskach urzędniczych?
Sądzę, że należy zawnioskować o zmianę nazwy ulicy na nazwisko osoby, która wymyśliła taki rodzaj remontu lub go zatwierdziła a może nadzorowała. No i zawsze zostanie nazwisko najwyższej postaci, która skupia odpowiedzialność za całą gminę.

Za to po ul. Drewny jedzie się fajnie. Równo, cicho.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Bielawska
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.31.150.---)
Data: 08 maj 2017 - 22:48:52

Czy ktoś wie od kiedy Bielawska będzie dostępna dla autobusów? Remont miał trwać do 7 maja a dzisiaj już 8 maj i końca remontu jezdni nie widać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bielawska
Wysłane przez: maniamania (77.253.95.---)
Data: 09 maj 2017 - 00:32:15

odpowiedź jest na str 4. w wątku o podobnym tytule



Komunikat ZTM:

"Linia 710
od 20.04.2017
do 14.05.2017 Objazd ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie - Zmiana terminu obowiązywania"

zawsze lepiej poszukać zanim założy sie nowy wątek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bielawska
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.108.---)
Data: 09 maj 2017 - 07:22:55

Mam dziwne przeczucie że ta data jest trochę zbyt optymistyczna...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bielawska
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 maj 2017 - 09:09:22

Proszę nie zakładać niepotrzebnie kolejnego wątku w istniejącym temacie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bielawska
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.104.---)
Data: 09 maj 2017 - 15:40:47

Tak mnie naszlo.

W Japonii jak sie pociąg spóźnia to prezes na kolanach przeprasza i do dymisji się podaje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bielawska
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.69.---)
Data: 09 maj 2017 - 23:04:22


Hammer
Tak mnie naszlo.

W Japonii (...) ...

Politycy z lewa i z prawa od wielu lat mówili, że budujemy drugą Japonię ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Od 19.10 ograniczenia ruchu na ul. Bielawskiej
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 10 maj 2017 - 10:07:49

Przejechałem wczoraj. Nic się działo. Cisza. Spokój. To końca daleko....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bielawska
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.227.---)
Data: 10 maj 2017 - 12:45:24

koło 16:00 jedną koparką coś robili...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 10 maj 2017 - 13:45:51

Do świąt skończą? A jak skończą to pytanie czy nie tak jak ostatnio.
Władze naszej gminy i urzędnicy powinni zgłosić się do jakieś nagrody w zakresie planowania, prowadzenia i realizacji inwestycji publicznych. Będzie pierwsze miejsce, bez dwóch zdań.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.108.---)
Data: 11 maj 2017 - 16:59:18

Dziś to robotnicy az sie przepychają ktory ma pracowac, jest ich tylu, ze ulicy nie widać...

A tak na serio to zakladam, że licznik kar dla wykonawcy zapiernicza jak licznik dlugu Balcerowicza w centrum Warszawy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 maj 2017 - 09:26:14

Jutro między 09:00 a 18:00 będzie całkowity zakaz ruchu na Bielawskiej. Nie będzie można wyjechać i wjechać nawet do posesji ze względu na układanie warstw asfaltu. Warto poinformować wszystkich, żeby potem nie było larum. Warto by Strażnicy Miejscy stanęli na wlotach Bielawskiej przy Rynkowej oraz Warszawskiej i pilnowali kierowców.
Przechodzenie przez ulicę też nie będzie możliwe. Chyba, że ktoś chce zostać na Bielawskiej na stałe lub poparzyć stopy grinning smiley

"W sobotę 13 maja br., będzie układana nawierzchnia na jezdni ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie. W związku z tym w godzinach 9.00 - 18.00 ulica będzie zamknięta na odcinku od ul. Warszawskiej, do przejazdu kolejowego.
Aby roboty mogły przebiegać sprawnie i nie stanowić zagrożenia dla mieszkańców budynków sąsiadujących z Bielawską, prosimy o wyprowadzenie samochodów z posesji w sobotę przed godziną 9.00. Prosimy też o takie zaplanowanie dnia, by dojazd pojazdów na miejsca parkingowe nastąpił dopiero po zakończeniu robót, tj. po godz. 18.00.
Mamy nadzieję, że w końcu pogoda na tyle się ustabilizuje, że będzie możliwe zakończenie wszystkich robót prowadzonych na jezdni ulicy Bielawskiej, do połowy przyszłego tygodnia"

I ZTM:

"N50, 710 [przesunięcie przystanku] [trasa - zmiana czasowa]
Objazd ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie - Zmiana terminu obowiązywania

od 20.04.2017 (czwartek) do 17.05.2017 (środa)"
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=9337&l=1

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: czaknoris (37.128.11.---)
Data: 12 maj 2017 - 23:03:35


Hammer
A tak na serio to zakladam, że licznik kar dla wykonawcy zapiernicza jak licznik dlugu Balcerowicza w centrum Warszawy...

Nie będzie żadnych kar, bo gdyby były, to już dawno nic nie zostałoby z wynagrodzenia. Podobno jesienią dostali aneks z przedłużeniem terminu.
Teraz opóźnienie wynika z "przyczyn niezależnych od wykonawcy", czytaj włazy do studni kanalizacyjnych.




Mamy nadzieję, że w końcu pogoda na tyle się ustabilizuje, że będzie możliwe zakończenie wszystkich robót prowadzonych na jezdni ulicy Bielawskiej, do połowy przyszłego tygodnia

Gminny urzędnik ma NADZIEJĘ... Wolałbym żeby mieli plany, procedury, a przede wszystkim umiejętność przewidywania, za co głównie bierze się pieniądze na kierowniczych posadach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 maj 2017 - 23:16:02

Jechałem dziś po nowym asfalcie. jest źle. Garby i nierówno.

Zasadniczo przegraliśmy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: HammerHammer (89.67.253.---)
Data: 14 maj 2017 - 12:36:33

też jechałem.

i jestem przekonany, że nasz profesjonalnie działający urząd nakaże firmie poprawki i ta od poniedziałku zamiast malować pasy zerwie asfalt i położy nowy.

Najgorzej jest na studzienkach i przy samych torach...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 14 maj 2017 - 19:50:20

Moim zdaniem przegraliśmy w momencie kiedy została podjęta decyzja o remoncie samej nawierzchni w takiej formie. Ulica powinna przejść całkowitą przebudowę razem z kanalizacją, chodnikami, energetyką, zielenią czy może (ale chyba nie na terenie naszej gminy) budową ścieżki rowerowej.

Obecnie trwała "reanimacja trupa". Przy takiej formie jak ostatnio moim zdaniem należało się spodziewać, że wykonawca nie uzyska jezdni gładkiej i równej "jak lustro". Z kilku powodów. Po pierwsze - obserwowałem tą ekipę w trakcie sobotniej pracy. Szczerze? Macki mi opadły. Pod drugie - uzyskanie równej nawierzchni kładąc tylko cienką warstwę ścieralną to chyba poważne wyzwanie bez warstwy wyrównawczej lub wiążącej.

1. Brak wizji
2. Brak planowania
3. Brak nadzoru
4. Brak wyciągania wniosków na przyszłość
5. Topienie kasy mieszkańców

P.s.
Nie zauważyłem w sobotę Burmistrza, wiceburmistrza lub jakiegokolwiek przedstawiciela Rady Miejskiej obserwujących te prace. Co prawda byłem chwilę. Gdzie byli wybrańcy narodu? Aż taki wstyd by przyjrzeć się inwestycji za 1mln zł?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolejny remont ul. Bielawskiej
Wysłane przez: czaknoris (84.40.209.---)
Data: 14 maj 2017 - 21:13:46

W listopadzie ubiegłego roku napisałem w tym wątku tak:

W przekroju ulicznym, z nowymi krawężnikami, ze ściekami przykrawężnikowymi, ze geosyntetykiem pod warstwą ścieralną trudno zrobić "oszczędzające frezowanie", bo wiązałoby się to albo z jakimiś dziwnymi kombinacjami (co i tak skończy się porażką, ale to jest bardzo prawdopodobna wersja), albo koniecznością bardzo precyzyjnego frezowania i wykonania warstwy cienkiej lub bardzo cienkiej, która tym bardziej błędów nie wybaczy nie wspominając już o konieczności zastosowania specjalnych mieszanek (opcja trudniejsza).

Ponowne wykonanie warstwy ścieralnej zgodnie z tym projektem tak naprawdę wiąże się z koniecznością powtórnego wzmocnienia geosiatką po wcześniejszym frezowaniu i najlepiej wykonaniu warstwy wyrównawczej.


Jak każdy może zauważyć próba "poprawki" skończyła się... jak zwykle. Ja, prosty człowiek, przeciętny obywatel, byłem tego prawie pewny kilka miesięcy temu, ale trójca burmistrzowska i "fachowe" kierownictwo wydziału dróg gminnych wraz ze swoim inspektorem nie wiedzieli czym to się skończy? smiling smiley.
Burmistrz, zastępcy i przewodniczący rady w słoneczną sobotę mają ciekawsze zajęcia, a od nadzoru mają swoich podwładnych, których "kompetencje, wiedza i doświadczenie odpowiada wymaganiom na zajmowanym stanowisku".
Pewnie obecny był inspektor nadzoru, który - jak później się dowiemy - informował wykonawcę, że nie odbierze tak wykonanych robót i spokojnie pozwolił je kontynuować widząc co wychodzi za rozściełaczem smiling smiley.

Ciekawi mnie, czy ułożyli na nowo geosiatkę?

Może sprawą zajmie się komisja rewizyjna RM? smiling smiley Wysłuchają zeznań urzędników, stwierdzą, że wszystkie działania były zgodne z przepisami... tylko dlaczego ta nawierzchnia taka nierówna smiling smiley.

Teraz mają dwie opcje. Albo odbiorą i będą szli w zaparte, że to tak powinno być, albo wezwą wykonawcę do poprawek smiling smiley. Chociaż jest jeszcze opcja trzecia, zawarcie ugody, że wykonawca nie dostaje ani złotówki za to zadanie i idzie w swoja stronę bez udzielania gwarancji, a żadna ze stron nie będzie składała roszczeń w przyszłości. Czwarta opcja to oczywiście sprawa w sądzie, gdzie gmina wcale nie jest na 100% wygranej pozycji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.