Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Szukam kominiarza
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 lis 2016 - 22:32:10

Słuchajcie, szukam fachowca, który mi sprawdzi kominek. Ktoś może dobrego kominiarza polecić?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: maniamania (159.205.244.---)
Data: 29 lis 2016 - 23:08:15

Wydaje mi się, że lepiej wziąć kogoś z firmy, która się na kominkach zna, bo kominiarz może narozrabiać. Pan, który u nas robił kominek, na odchodnym powiedział, że nie wolno pozwalać by kominiarz czyścił przewody, bo łatwo je uszkodzić. Był z daleka, więc nie chodziło o to, żeby wzywać kogoś z jego firmy. W razie zatkania (kominek nie ma ciągu / dymi) można próbować przepalić - sprzedają w sklepach budowlanych jakiś zajzajer, który ma odpowiednia temperaturę spalania. Dowiem się jak to się nazywa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: trenertrener (79.185.202.---)
Data: 30 lis 2016 - 00:35:47

Ale chodzi Ci o przewód kominowy czy o kominek? Mój kominek remontował p. Żółtański - znakomity fachowiec, a ceny przystępne.
[www.tani-kominek.net]



Fundacja Budzenie Pasji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-30 00:35 przez trener.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 lis 2016 - 00:45:59

Chodzi mi o jedno i drugie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 gru 2016 - 09:18:50

Dobrze, słuchajcie, odgrzewam temat. Namiar na sprawdzonego kominiarza? Kominiarza, nie kominkarza?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 gru 2018 - 19:40:58

Podbijam temat, szukam kominiarza. Kominiarza takiego od sprawdzania kominów itd. nie kominkarza. Ktoś ma sprawdzonego?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: maniamania (83.238.154.---)
Data: 04 gru 2018 - 20:13:37

tak sobie myślę, że mógłbyś popytać naszych Strażaków, bo poza głupotą najczęściej pożary (zaczadzenia) są wynikiem niedrożności komina. Pisywał tutaj pan o nicku Diabeł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 gru 2018 - 15:01:58

Potrzebuję kominiarza, nie strażaka. Z polecenia od kogoś, kto korzystał z usług. W domu jednorodzinnym jest chyba dwa razy do roku obowiązek przeprowadzania takich kontroli, serio nikt nie korzystał z usług żadnego kominiarza w ostatnich 12 miesiącach? Czy wszyscy w blokach mieszkają?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: maniamania (83.238.154.---)
Data: 05 gru 2018 - 16:40:01

Przecież nie napisałam, że strażak ma dłubać w kominie, ale żeby kogoś polecił. Stosownego, nie pajaca takiego co wybrał sie do nas (nie wiem czy był prawdziwy czy przebieraniec) - chciał tylko podpis na jakimś świstku, dla porządku zapytał tylko czy się dymi przy rozpalaniu. Było chyba 20 lat temu. Później już się nikt nie pojawiał. Ale komin jest czyszczony i badany 2 razy do roku. Mój młody kupił narzędzia i chyba coś do oglądania komina. I np. w tym roku okazało sie ze rura, która wg. specjalistów wysokiej klasy angry smiley montujących kominek miała starczyć na kilkanaście lat okazała sie badziewiem. Wytrzymała 4 lata. Gdy ją wyjął prawie rozsypała się w rękach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.47.44.---)
Data: 05 gru 2018 - 16:57:48

A „Młody” ma uprawnienia?

„Kominy
Systematycznej kontroli i czyszczeniu wymagają również kominy. Prawo budowlane nakłada obowiązek przeglądu przewodów kominowych przynajmniej raz w roku. Najlepszym momentem, aby dokładnie sprawdzić i wyczyścić przewody jest okres przed sezonem grzewczym.
Kontrolę przeprowadza kominiarz albo inna osoba z właściwymi uprawnieniami, która sporządza odpowiedni protokół. Natomiast po każdym oczyszczeniu przewodów kominowych powinniśmy otrzymać dokument potwierdzający wykonanie tych prac. W przypadku pożaru mamy dowód np. dla firmy ubezpieczeniowej, że dołożyliśmy wszelkich starań i należycie dbamy o przewody kominowe.

Kocioł centralnego ogrzewania
Regularna kontrola kotłów centralnego ogrzewania jest niezbędna do ich sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania. Wpływa również na niższe koszty eksploatacji bieżącej, gdyż wyczyszczona i sprawna instalacja osiąga wyższą sprawność energetyczną, zużywa mniej paliwa. Koszt przeglądu będzie również zdecydowanie niższy niż pokrycie kosztów ewentualnych usterek czy awarii.”

[www.ekspertbudowlany.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 gru 2018 - 10:11:04

Maniu, a kto wam czyści i bada komin? Możesz się podzielić namiarem, zamiast raczyć mnie opowieściami o strażakach i rurach? Bo ja o namiar pytam, a nie o "dobre rady".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.211.---)
Data: 06 gru 2018 - 11:20:26

Zadzwoń do ZGK i zapytaj , w budynkach gminnych , jak też wspólnotach są przeglądy roczne i mają adresy kominiarzy .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-12-06 11:22 przez anina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 06 gru 2018 - 11:55:53

Bartek,

Zakład Usługowy Krzysztof Bożek - 605 698 247

O szczegóły pytaj bezpośrednio. Mam tylko kontakt i wiem, że robi przeglądy, zadymienia (jak trzeba), doradza ale czy, co, jak i za ile to musisz sam dopytać.

P.s.
Obowiązkowe przeglądy wentylacji i pieców w budynkach wielorodzinnych są dwa razy w roku. Wiosna i jesień (przed i po sezonie). Podobnie przegląd gazowy, o ile jest gaz w budynku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: maniamania (83.238.154.---)
Data: 06 gru 2018 - 12:07:08


Bartek
Maniu, a kto wam czyści i bada komin? Możesz się podzielić namiarem, zamiast raczyć mnie opowieściami o strażakach i rurach? Bo ja o namiar pytam, a nie o "dobre rady".

Napisałam, ze mój młody (choć już jest teraz trochę starszy), ale nie robi po ludziach ino u siebie.>grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam kominiarza
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 gru 2018 - 12:34:09

No nie, ja potrzebuję profesjonalistę, nie amatora, chociażby po to, żeby mieć kwity dla ubezpieczenia smiling smiley

Mixiorek: dzięki.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.