Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 32
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 06 mar 2017 - 23:02:33

byle do wiosny, bedzie wreszcie czym oddychac smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.227.---)
Data: 07 mar 2017 - 07:23:14

Szkodliwym ozonem...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 07 mar 2017 - 11:23:16

Jak zwykle podajesz wiadomość optymistyczną>grinning smiley<
Radujmy się więc i chwalmy szyszki drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ozon dobry i ozon zły
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 07 mar 2017 - 15:17:25

tu: [powietrze.gios.gov.pl] ciekawa stronka.

Ciekawa jestem jaki wpływ na zdrowie ma tak popularne ozonowanie wszystkiego co sie da - nie tylko wody, ale także pomieszczeń, urządzeń do klimatyzacji, a nawet krwi (taka terapia), żywności? Można też sobie kupić taki domowy ozonatorek do ozonowania jedzenia, wody i powietrza. Można nim m.in. odświeżyć nieco "jadące" mięso, a podczas gotowania ozonować kaszę, groch - nie napisane po co. Urządzenie polecane alergikom i asmatykom
To jak to jest z tym ozonem - zdrowy/ nie zdrowy. Myślę o tym przyziemnym, nie tym od dziury ozonowej.
Wiesz coś na ten temat Hammerze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ozon dobry i ozon zły
Wysłane przez: HammerHammer (5.60.200.---)
Data: 07 mar 2017 - 15:30:09

Ozon zachowuje sie jak utleniacz. Inaczej mowiac jak kwas.

Jak trafi na delikatne blony sluzowe (usta, nos, pluca) to je niszczy.


Ozon jak woda utleniona. Polejesz na rane to zrobi Ci dobrze bo odkazi. Ale polknij to "oparzy" chemicznie. Ozon identywnie.

Takze kto co lubi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 07 mar 2017 - 18:52:22

OK! Pojmuję.

Ale jak się do tego mają te rożne ozonatorki, które producenci reklamuja jako nieodzowne w każdym domu, są nawet takie kieszonkowe. I co włączą dzieciakow, żeby sie mu dobrze spało, a ten sie nawdycha...

I skąd się tyle tego ozonu bierze w takim Kcinie, np. przedwczoraj był niemal alarm? Szpital odkażali?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.226.---)
Data: 07 mar 2017 - 19:19:56

Kupic mozna przerozne badziewia.

Ozon nie jest emitowany bezpośrednio.

Powstaje w wyniku skomplikowanych reakcji chemicznych. Do jego powstania potrzebne jest slonce oraz tlenki azotu które pochodza głównie z samochodów (z Warszawy i okolic). Plus szereg innych związków chemicznych.

Najwyzsze stezenia wystepuja na obrzezach lub przedmieściach duzych miast.

Moze byc o nim glosno w lato jezeli będzie podobnie gorace jak 3 ostatnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Czym późną nocą jaraja w Otwocku
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 09 mar 2017 - 09:11:04

Już któryś dzien/ noc po g. 22 w Otwocku "podkładają" i wskaźniki szykują, np wczoraj PM10 I PM2.5 były ok 300 - wielokrotnie przekroczona norma. Czym tam hajcuja. Może przy szpitalu działa krematorium - coś z tymi ucietymi rekami/ nogami trzeba zrobić?>grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
szukaj a znajdziesz
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 09 mar 2017 - 11:08:23

Może to: EKORR - Utylizacja odpadów medycznych Otwock
[iotwock.info]

nie wiem jednak czy oni tylko zbierają czy też spalają, Czy to: [spalarnie-odpadow.pl] już istnieje (to wiadomość sprzed 4 lat)

Zalogowałam się na otwockim forum, może czegoś się dowiem, bo mieszkańców też pewnie uwiera - chyba że się do aromatów przyzwyczaili >grinning smiley<

Nie mam nic przeciwko spalarniom, bo działają nawet w środku kilku europejskich miast, ale muszą być rygorystyczne normy. Niestety Polsce do Europy daleko - choć "podobno" jesteśmy "jeszcze" w UE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 09 mar 2017 - 12:14:12

Może skupmy się na naszej gminie i naszych piecach domowych opalanych drewnem, miałem, węglem i tym co jest pod ręką. Dobrze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 09 mar 2017 - 15:48:01

Dobrze, ale sporo tego syfu przylatuje zza Wisły. Od kilku dni/ wieczorów obserwuję obie stacje i zawsze gdy pogarsza się sytuacja w Kcinie, w Otwocku jest znacznie gorzej, dlatego zaczęłam tropić i podzieliłam się z Wami moją obserwacją.

I nie tylko, bo napisałam do p. Przewodniczącego Rady, żeby rozważona została możliwość dopłat do paliwa dla osób najuboższych. Oraz, żeby ktoś przytomny dobrze (czytelnie) opracował na naszej stronce zakładkę "czyste powietrze" i podałam wzór z Otwocka: [otwock.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (141.0.12.---)
Data: 09 mar 2017 - 21:29:59

Nie czepiajcie sie biednego Otwocka. To tylko przyklad malej miejscowości. Jakby stacja stala w Gorze Kalwarii to ona bylaby winna wszelkiemu zlu.

Ale gdyby ja postawil na Klarysewie to by wszyscy mowili, ze Otwock biedny bo mu z uzdrowiska zawiewa.

Zajmijmy sie naszymi "szatanami"...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Broszura o smogu, wymianie źródeł ciepła i nieopłacalnym spalaniu mułow, flotów i tp.
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 10 mar 2017 - 11:34:52

taką zakładkę znalazłam na stronce Piaseczna, ponieważ nasza kcińska strona ujmuje problem "po łebkach" pozwalam sobie podać do niej (piaseczyńskiej) link: [piaseczno.eu]
Można sobie z tej stronki pobrać broszurkę i.... nieźle się przestraszyć, ale czy to dotrze do trucicieli? >grinning smiley<

Na piaseczyńskiej stronce przeczytamy m.in. o wpływie transportu samochodowego i porady co zrobić żeby mniej zużywać paliwa, a także apel, by nie jechać samochodem jeśli odległość mniejsza niż 7 km i to chyba będzie pudło, bo wystarczy popatrzeć w dni świąteczne w okolicy kościołów... Rozumiem, że osoby chore mające problemy z chodzeniem, ale z eleganckich fur wysypują się piękni młodzi ludzie z gromadką dzieci, a byłoby zdrowiej przespacerować się, czyż nie?

a także o tym, że korzystanie z węgla wysokokalorycznego (o wysokiej wartości opałowej) – to nie tylko bardziej ekologiczne, ale także tańsze. Należy unikać palenia węglem najniższej jakości – miałem, mułem, flotem lub pyłem.
Choć węgiel wysokokaloryczny jest droższy, to daje więcej ciepła i w efekcie zużyjemy go znacznie mniej niż miału czy flotu

Podana jest również informacja o wysokości dofinansowania na wymianę poszczególnych źródeł energii oraz ile kasy przeznacza gmina Piaseczno na to przedsięwzięcie

Wczoraj podawałam link do info na stronce Otwocka - też sporo można się dowiedzieć, a u nas żenujący artykulik z którego nic nie wynika, wydz. RiOŚ znowu śpi grinning smiley
proszę zobaczyć i porównać: [www.konstancinjeziorna.pl]

- może radni, może urzędnicy porównają i pójdą po rozum do głowy confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (82.145.221.---)
Data: 10 mar 2017 - 12:32:14

W Dzienniku Gazecie Prawnej wyliczyli szczegolowo ile kosztuje ogrzewanie floteami/badziewiem, a ile najlepszym weglem. Tansze jest 2 razy tansze niz drogie. Niestety​.

Co nie znaczy, ze nie nalezy chociaz poprawil wydajności spalania przez czyszczenie komina.

Pamietajmy tez, ze w dni takie jak dzis (kiepska jakosc powietrza) w pomieszczeniach ogrzewanych weglem bedzie jeszcze gorzej bo piec emituje tez do srodka.

W taki dzien jak dzis nie zabralbym dziecka na "zdrowy" spacer do kościoła. Wybrałbym samochod.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 10 mar 2017 - 15:39:12


Hammer
W Dzienniku Gazecie Prawnej wyliczyli szczegolowo ile kosztuje ogrzewanie floteami/badziewiem, a ile najlepszym weglem. Tansze jest 2 razy tansze niz drogie. Niestety​.

W taki dzien jak dzis nie zabralbym dziecka na "zdrowy" spacer do kościoła. Wybrałbym samochod.

może i tak jest, ale flot ma niską wartość opałową i pewnie w efekcie trzeba częściej podrzucać, a i popiołu tez więcej, a to tez kosztuje, chyba ze do lasu, bo zdaje sie do wora na zmieszane nie można.

Przed kościołami samochodów bez liku - niezależnie czy dobra (niesmogowa pogoda) czy kropi wiosenny deszczyk lub słonko latem hajcuje. Moja znajoma wielokrotnie wzywala SM, bo ulica tak oblepiona po obu stronach, że nie daj Boże Straż Pożarna czy nawet karetka nie miałaby szans, pominę to, że regularnie jej i nie tylko jej zastawiają bramę.

Tu byłaby wdzięczna rola proboszcza, żeby zachęcił do spacerów. Próbowała, ale pozostał głuchy i ślepy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (81.219.113.---)
Data: 10 mar 2017 - 21:07:42



mania
Przed kościołami samochodów bez liku
Smog ? to też wina katolików i księży.Gdyby głupota była gołębicą ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: czaknoris (78.8.95.---)
Data: 10 mar 2017 - 21:12:03


mania

Hammer
W Dzienniku Gazecie Prawnej wyliczyli szczegolowo ile kosztuje ogrzewanie floteami/badziewiem, a ile najlepszym weglem. Tansze jest 2 razy tansze niz drogie. Niestety​.

W taki dzien jak dzis nie zabralbym dziecka na "zdrowy" spacer do kościoła. Wybrałbym samochod.

może i tak jest, ale flot ma niską wartość opałową i pewnie w efekcie trzeba częściej podrzucać, a i popiołu tez więcej, a to tez kosztuje, chyba ze do lasu, bo zdaje sie do wora na zmieszane nie można.

Może, pewnie, chyba, zdaje się.... smiling smiley

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?mnu=195&id=4506 (http://bip.konstancinjeziorna.pl > Ochrona środowiska > Gospodarka odpadami > Zasady segregacji odpadów):
ODPADY ZMIESZANE: resztki kuchenne (np. obierki, żywność itp.), popiół, odpady higieniczne (np. pampersy, podpaski itp.), zabrudzony papier (np. tłusty, mokry itp.), butelki po olejach spożywczych, wyroby z gumy, opakowania po aerozolach, ceramika (np. porcelana, fajans itp.), wyroby szklane (np. szyby, lustra, szklanki itp.), kwiaty, tapety, drobne przedmioty drewniane.


Popiół oczywiście do zmieszanych. W naszej gminie nie ma osobnej zbiórki popiołu, więc ma być razem ze zmieszanymi i jest wymieniony już na drugim miejscu. Nie ma ograniczeń ilościowych, więc ma mowy o dodatkowych kosztach dla mieszkańca.

Palenie śmieciami jest tańsze i dorabianie ideologii nie zmieni tego faktu. Nie tędy droga do eliminacji tego zjawiska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 10 mar 2017 - 21:53:14


anina


mania
Przed kościołami samochodów bez liku
Smog ? to też wina katolików i księży.Gdyby głupota była gołębicą ....

Trzeba czytać ze zrozumieniem, nie z zapiekłą zawiścią

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.224.---)
Data: 10 mar 2017 - 22:34:09



mania
Trzeba czytać ze zrozumieniem, nie z zapiekłą zawiścią
Właśnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Policjanci badaja jakość spalin
Wysłane przez: maniamania (77.253.94.---)
Data: 14 mar 2017 - 12:04:14

Niestety nie w uzdrowisku K-J, ale w Krakowie. Zakup urządzenia to nie jest wielki wydatek:

Krakowski ratusz podkreśla, że prezydent miasta Jacek Majchrowski w ubiegłym tygodniu zdecydował o przekazaniu dodatkowych 60 tys. złotych na zakup jednego kompletu dymomierza i jednego analizatora spalin, które zostaną przekazane krakowskiej policji.
źródło: [www.portalsamorzadowy.pl]

może by nasi radni zaproponowali zakup takich urządzeń, a może w ramach budżetu obywatelskiego ktoś by zgłosił.
Nie chodzi o to, żeby mieszkańcy kupili sobie nowe samochody, ale żeby mieli wyregulowane gaźniki, zmieniali filtry i od czasu do czasu pojechali do stacji, by przejrzano silnik

w innym artykule czytamy:
30 procent pyłu zawieszonego stwarzającego zagrożenie dla zdrowia mieszkańców Warszawy, produkują samochody. Jak wynika z najnowszej analizy Crowe Horwath Polska,
źródło: [www.portalsamorzadowy.pl]
tu także tym jak miasta walczą o ograniczenie emisji pyłu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.