Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 32
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.150.---)
Data: 18 lis 2017 - 08:55:47

W czwartek, piątek wjeżdżałem do naszej gminy od strony Kawęczyna i Słomczyna. Dramat, w powietrzu siwo-czarna, śmierdząca maź.

Mamy 21 Radnych. Wniosków jest mniej czyli mniej niż jeden radnych przekonał jedną osobę w swoim okręgu do wymiany pieca. Dramat. Państwo Radni, czas się poważnie zastanowić po co piastujecie swoje funkcje. Jeżeli komuś się nie chce, nie ma siły przebicia do realizacji zadań to należy sobie odpuścić.
Palenie drewnem i węglem należy wykluczyć a Państwo powinni się w to włączyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 18 lis 2017 - 11:21:00

Niewiele osób wie kto jest jego radnym. A podobno jest tak w Europie (my coraz mniej jestesmy), że radni spotkają się ze swoimi wyborcami (czyli podopiecznymi) nie tylko na miesiąc przed wyborami i nie tylko w gabinecie podczas dyżurów. Tam oni są między ludźmi, nie patrzą na wyborców z wysokości stołka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MarioMario (188.146.107.---)
Data: 18 lis 2017 - 14:09:05


Mixiorek
W czwartek, piątek wjeżdżałem do naszej gminy od strony Kawęczyna i Słomczyna. Dramat, w powietrzu siwo-czarna, śmierdząca maź.

Mamy 21 Radnych. Wniosków jest mniej czyli mniej niż jeden radnych przekonał jedną osobę w swoim okręgu do wymiany pieca. Dramat. Państwo Radni, czas się poważnie zastanowić po co piastujecie swoje funkcje. Jeżeli komuś się nie chce, nie ma siły przebicia do realizacji zadań to należy sobie odpuścić.
Palenie drewnem i węglem należy wykluczyć a Państwo powinni się w to włączyć.

Z ciekawości...a ilu Pan przekonał na wymianę pieca?To tak pół żartem pół serio.

Problem w przekonywaniu jest jeden.Ludzie chcą wymienić piec,ale sam piec nie załatwia sprawy.Trzeba zmienić instalacje grzewczą w bardzo wielu przypadkach,a to są dodatkowe koszty na ktore ludzi nie stać.Trzeba więc by pójść w rozszerzenie formy dofinansowania.Dodatkowo kwota dofinansowania też niektórym nie pasuje,bo piece kosztują o wiele więcej niekiedy.Innym problemem jest to,że ludzie na wsiach chcą utrzymać podłączenie pieca węglowego na tzw.gorsze czasy,zaś obok kupić nowy gazowy i go zainstalować.Warunkiem umowy o dotacje jest wymiana a nie zakup dodatkowy,wiec takienosoby nie mogą się ubiegać o środki i słusznie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-18 14:10 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.64.27.---)
Data: 18 lis 2017 - 15:59:59


mania
Niewiele osób wie kto jest jego radnym. A podobno jest tak w Europie (my coraz mniej jestesmy), że radni spotkają się ze swoimi wyborcami (czyli podopiecznymi) nie tylko na miesiąc przed wyborami i nie tylko w gabinecie podczas dyżurów. Tam oni są między ludźmi, nie patrzą na wyborców z wysokości stołka

Tak jak obecny Burmistrz. Przed końcem poprzedniej kadencji zrobił spotkania w roku wyborczym.

Radni w sołectwach pewnie są kojarzeni bo to społeczność raczej stała i wzajemnie się znająca. Problem jest w mieście. Radni/ Radna, którzy mają swój okręg np: na Grapie, w Jeziornie mają doskonałe możliwości rozmów z przedstawicielami np: wspólnot, zarządów, rady osiedli, spółdzielni itp. Czy taka Radna, czy Radni skorzystali z takiej okazji? Wątpię. Wiele osób to Radni z przypadku albo z podejściem oderwanym od rzeczywistości. Radny powinien być jak nie przymierzając dzielnicowy. Każdy powinien go na danym terenie znać, kojarzyć i mieć do takiej osoby kontakt. I taki Radny jak tylko zobaczy krzywy chodnik powinien zrobić wszystko by ten chodnik zrobił się "prosty".


Mario
Z ciekawości...a ilu Pan przekonał na wymianę pieca?To tak pół żartem pół serio.

Tych, których znam mają gaz a jakoś po kolędzie nie wypada mi chodzić i namawiać bo w sumie jako kto mam chodzić? ;)


Mario
Problem w przekonywaniu jest jeden.Ludzie chcą wymienić piec,ale sam piec nie załatwia sprawy.Trzeba zmienić instalacje grzewczą w bardzo wielu przypadkach,a to są dodatkowe koszty na ktore ludzi nie stać.Trzeba więc by pójść w rozszerzenie formy dofinansowania.Dodatkowo kwota dofinansowania też niektórym nie pasuje,bo piece kosztują o wiele więcej niekiedy.Innym problemem jest to,że ludzie na wsiach chcą utrzymać podłączenie pieca węglowego na tzw.gorsze czasy,zaś obok kupić nowy gazowy i go zainstalować.Warunkiem umowy o dotacje jest wymiana a nie zakup dodatkowy,wiec takienosoby nie mogą się ubiegać o środki i słusznie.

Dlatego moim zdaniem węgiel powinien zostać całkowicie wycofany jako paliwo dla pieców indywidualnych. Niech będzie spalany w miejscach gdzie na kominach są filtry itp. Zresztą np: Żerań przechodzi na gaz, kolejne ciepłownie to kwestia czasu. Przymiarki do Siekierek znamy z naszego podwórka a konkretnie z podchodów pod lokalizację gazociągu. Uporają się z tym na Żeraniu to przyjdzie czas na Kawęczyn i Siekierki.
Do tego napisał Pan, że wielu ludzi nie stać. Szczerze? Owszem są tacy ale są też tacy co mówią, że ich nie stać ale jakoś na inne rzeczy kasa jest. Także to często kwestia świadomego wyboru. Ktoś buduje dom za setki tysięcy złotych i nie stać go na czyste paliwo oraz sprawną instalację? Przy domach, które istnieją od kilkudziesięciu lat problem niestety jest. Natomiast ludzi, których nie stać jest moim zdaniem bardzo mały %. Takim osobom po weryfikacji gmina lub państwo powinno dołożyć do modernizacji. Tyle, że u nas w takich przypadkach często okazuje się, że bieda jest "czasowa albo zaraźliwa". Taki naród.

Póki ludziom na zacznie przeszkadzać i nie zauważą oraz nie przyswoją, że trują siebie, rodzinę, innych, przyrodę, oraz ziemię wokół (z której zbierają np: plony, warzywa, miód) to nic się nie zmieni. Do tego dbanie o zdrowie (zmiana paliwa i instalacji) kosztuje i będzie kosztować coraz więcej.
Jak dla mnie nie do pomyślenia jest, to co dzieje się w Klarysewie obok poczty, w Skolimowie obok placu rycerskiego, w sołectwach. Jest jeden wielki smród. Wyjście na zewnątrz, spacer lub inna forma aktywności powoduje niekiedy duszności a po powrocie ubranie po prostu cuchnie. Do tego ten cały syf prędzej czy później w takiej czy innej formie odbije się na zdrowiu nas wszystkich. Ostrożne szacunki mówią o przedwczesnych zgonach idących w kilkadziesiąt tysięcy rocznie a ilość chorób, na które można zachorować to jedna, długa lista. Od nowotworów po zawały serca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 lis 2017 - 08:08:21

Mam dobre wieści! Pociągi parowe wróciły do naszej gminy. Wczoraj przy stacji Klarysew czyli budynku Warszawska 64 było tak śmierdzące zadymienie, które szło bezpośrednio z komina dawnej stacji, że uznałem, że przyjechała lokomotywa parowa.
Węgiel rządzi i nas wykończy sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 30 lis 2017 - 11:48:36

30.11.2017
Podwyższone stężenia zanieczyszczeń – ostrzeżenie dla Mazowsza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z utrzymywaniem się podwyższonego stężenia zanieczyszczeń powietrza (PM 2,5) w województwie mazowieckim wydane zostało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza (najniższe w trójstopniowej skali). Ostrzeżenie obowiązuje do 1 grudnia br.

W trakcie występowania podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu. Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, m.in.: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego powinny podjąć następujące środki ostrożności:

- unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,
- ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,
- osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,
- zaniechać palenia papierosów

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem. Osoby udające się do pracy, szkół itp. powinny ograniczyć ruch samochodowy i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej lub tak organizować przejazd samochodem, aby zabierać maksymalną liczbę pasażerów.

[www.mazowieckie.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dieta, która pomoże nam w walce ze smogiem
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 01 gru 2017 - 11:25:49

Mala to pociecha, ale może da przetrwać w lepszej kondycji.

[www.gazetawroclawska.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 03 gru 2017 - 21:07:07

Dzięki Wam drodzy sąsiedzi. Dorzućcie jeszcze do pieca.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 03 gru 2017 - 23:34:29

Piece swoją drogą dają "czadu", ale jak dziś ok południa zobaczyłam w Śródmieściu Warszawy PM 2.5 = 189 μg/m3 to włos mi się zjeżył. W piecach nikt tam nie pali, więc pyły produkują samochody.
A my mieszkańcy Kcina dopóki nie pozbędziemy się ciężarówek jeżdżących w te i nazad środkiem uzdrowiska (ul. Piłsudskiego - strefa A) i nie powstaną na obrzeżach parkingi dla setek aut parkujących w okolicach Parku i w Stocerze, to będzie jak pokazał wyżej Mixiorek, albo i "lepiej" >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: olaola (77.253.112.---)
Data: 04 gru 2017 - 08:16:53

ufff, Mostowa, to przecież Park Zdrojowy ?! Na moich rubieżach nie ma czujników, a śnieg wydaje się biały ... BTW gdzieś czytałam, że ilość gazów produkowanych przez krowy jest porównywalna z roczną produkcją suv-ów confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 04 gru 2017 - 11:18:48

Olu,

uwierz mi, że tam gdzie mieszkasz też jest syf. Niezależnie czy jest to 1, 2, 5, 10 km od Mostowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 04 gru 2017 - 11:19:57

Stacja pomiarowa jest nie na Mostowej, ale na Szpitalnej na terenie Stoceru (adres Wierzejewskiego), nie wiem dlaczego podają raz tak a innym razem inaczej.

Masz rację, to nie samochody są źródłem zanieczyszczeń - od dawna wiadomo, że krowa to wielka fabryka, która trawę przerabia nie tylko na mleko, ale także na benzen oraz (jak puści bąka) emituje ogromne ilości pyłów zawieszonych eye popping smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-04 11:49 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (107.167.109.---)
Data: 04 gru 2017 - 19:18:03

post jest poniżej, wkleił się omyłkowo 2 razy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-05 09:46 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (107.167.109.---)
Data: 04 gru 2017 - 19:20:17

Samochody są źródłem zanieczyszczeń, ale gdyby to one były głównym źródłem pyłów zawieszonych i benzo(a)pirenu, to zanieczyszczenie w naszej gminie utrzymywałoby się na podobnym poziomie przez cały rok (oscylując nieco zależnie od pogody), a nie wzrastało od 4 do 20-krotnie wraz z początkiem sezonu grzewczego.

Jeżdżę po tzw. strefie A ostatnio bardzo często na rowerze i tam również od smogu z "willi" w wielu miejscach nie da się oddychać. Zarówno tych starych, zasiedlonych przez lokatorów komunalnych, jak i tych nowych i pięknych za 3-metrowym parkanem z własną ochroną. Bo wszędzie palą mokrym drewnem i odpadami, a ludzie zarabiający miliony wrzucają śmieci do kominka. To nie jest kwestia zamożności, tylko mentalności i braku świadomości społecznej.

Straż Miejska od kilku tygodni kontroluje domy w Jeziornie. U mnie już byli. Proponowałem pokazanie rachunków za gaz: "Nie trzeba". Proponowałem wizytę w altanie, gdzie od 3 lat leżakuje wysokiej jakości drewno kominkowe (dąb i buk) - "nie trzeba, wierzymy". Zaprowadziłem do kotłowni, pokazałem piec akumulacyjny na gaz z sieci po okresowym przeglądzie oraz kominek z płaszczem wodnym zintegrowany z CO w domu. Ale strażników to także za bardzo nie interesowało. Interesował ich tylko protokół z moim podpisem, że deklaruję, że mam obieg zamknięty i że u mnie wszystko jest "cacy". Sąsiad pali świeżym mokrym drewnem - strażnikom to wyraźnie nie przeszkadzało. Drugi pali odpadami z fabryki okien (tzw. piec na holzgaz) - nic mi nie wiadomo, żeby Straż odnotowała jakieś nieprawidłowości także i u niego.

Trzeba zmienić sposób i zakres prowadzenia tych "kontroli". W tym tygodniu piszę o tym do radnych i do Burmistrza. Działania pozorowane nic nam nie dadzą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 04 gru 2017 - 21:47:47

Widać za trudne to było do pojęcia - drewno, to drewno - czy to ważne, że malowane, mokre czy iglaste...grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Może ITS
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 05 gru 2017 - 11:29:20

Może zamiast Bus-pasów ITS - tak tylko pytam, bo widzę na stronce [itspolska.pl] zaproszenie na Kongres (23-24 maja 2018 r w Warszawie). Może ktoś spośród naszych decydentów lub specjalistów od dróg (transportu) wybrał się i wysłuchał.

System ITS zastosowano w kilku miastach - m.in. w Bydgoszczy, we Wrocławiu, przymierzają się Kielce i Bielsko-Biala

Korzyści płynące z zastosowania Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS)

Zwiększenie przepustowości sieci ulic o 20 – 25%
Poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego (zmniejszenie liczby wypadków o 40 – 80%)
Zmniejszenie czasów podróży i zużycia energii ( o 45 – 70%)
Poprawa jakości środowiska naturalnego (redukcja emisji spalin o 30 – 50%)
Poprawa komfortu podróżowania i warunków ruchu kierowców, podróżujących transportem zbiorowym oraz pieszych
Redukcja kosztów zarządzania taborem drogowym
Redukcja kosztów związana z utrzymaniem i renowacją nawierzchni
Zwiększenie korzyści ekonomicznych w regionie

więcej tu: [www.itspolska.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Może ITS
Wysłane przez: HammerHammer (89.66.79.---)
Data: 05 gru 2017 - 11:41:55

Maniu, u nas nie są w stanie zsynchronizować 3 świateł a ty o ITS piszesz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Księża o smogu
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 06 gru 2017 - 14:28:57

Nie wiem czy kcińscy księża są tak kreatywni, więc na wszelki wypadek ściągawka - może czyta forum ktoś z rady parafialnej?
m confused smiley

Kościół angażuje się w walkę ze smogiem. We wszystkich parafiach na Dolnym Śląsku będzie odczytany specjalny list w tej sprawie.

List, który napisali biskupi trzech diecezji: wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej, będzie wkrótce odczytany w kościołach Dolnego Śląska. Kapłani apelują w nim do wiernych by sami zadbali o czyste powietrze, nie czekali na regulacje prawne. Chodzi przecież nie tylko ich życie, ale także ich sąsiadów.
- Każdego z ludzi wierzących, obowiązuje przykazanie "Nie zabijaj!". Jeśli ktoś decyduje się wrzucić do pieca śmieci, to w jakimś sensie, jak mówią badania naukowe, zagraża zdrowiu i życiu tych, obok których mieszka, czyli zabija drugiego człowieka: popełnia grzech - tłumaczył podczas briefingu ksiądz Rafał Kowalski.

Księża mają sposoby na smog

Księża chcą przekonać wiernych, że każdy może przeciwdziałać smogowi poprzez korzystanie z komunikacji miejskiej, zaprzestanie palenia w piecach śmieciami, czy skręcenie trochę kaloryfera i cieplejsze ubranie się w domu.
- Jeśli weźmiemy pod uwagę, że 75 procent katolików w Polsce przejęłoby się tymi wskazaniami, i tyle samo zaczęło nimi żyć, jestem przekonany, że efekt byłby widoczny bardzo szybko. Okazałoby się, że mamy czym oddychać i powietrze byłoby o wiele lepsze- wyjaśnia ksiądz Rafał Kowalski.


źródło: [www.msn.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (77.253.115.---)
Data: 07 gru 2017 - 10:33:13


Tomasz Zymer

Straż Miejska od kilku tygodni kontroluje domy w Jeziornie. U mnie już byli. Proponowałem pokazanie rachunków za gaz: "Nie trzeba". Proponowałem wizytę w altanie, gdzie od 3 lat leżakuje wysokiej jakości drewno kominkowe (dąb i buk) - "nie trzeba, wierzymy". Zaprowadziłem do kotłowni, pokazałem piec akumulacyjny na gaz z sieci po okresowym przeglądzie oraz kominek z płaszczem wodnym zintegrowany z CO w domu. Ale strażników to także za bardzo nie interesowało. Interesował ich tylko protokół z moim podpisem, że deklaruję, że mam obieg zamknięty i że u mnie wszystko jest "cacy". .

U mnie również przeprowadzono podobną kontrolę ubiegłej zimy. Pytano jeszcze o śmieci i zadeklarowana ilośc osób. U mnie nic nie chciano oglądać ... tylko protokół. Mam jednak przekonanie, że taki sposób przeprowadzenia kontroli nie jest pomysłem strażników lecz ich szefów.

Mam jeszcze ciekawe doświadczenie ze Strażą Miejską. Mój sąsiad od około 2 lat remontuje samochód na swojej posesji. Pod koniec października (nie pierwszy raz) trzymał włączony silnik w stojącym samochodzie przez ok. 1,5 godz. Zgłosiłam do SM. Otrzymałam nastepujące wyjaśnienie po przeprowadzonej interwencji:
- to jest zabytkowy samochód i sąsiad musi sobie wyregulować obroty !!!
Informacje uzyskałam od pracownika monitoringu, gdzie przekierowuje się telefony w dni wolne.
Następnego dnia identyczna sytuacja, z tym że silnik był włączany na ok 4-5 minut a potem na chwilę wyłączany. Zgłosiłam do SM. O skutkach przeprowadzonej interwencji dowiedziałam się już bezpośrednio od dyżurnego SM - w poniedziałek.
Odpowiedź wyglądała mniej więcej tak - SM dowiedziała się, samochód jest zabytkowy, a poza tym stoi przodem do mojej posesji (ok. 10m od moich okien), a więc spaliny do mnie nie docierają. Samochód jest zabytkowy, więc sąsiad musi sobie wyregulować obroty w silniku. Na moje protesty, że nie wolno mieć włączonego silnika w zaparkowanym samochodzie - strażnik stwierdził, że przez 3 minuty wolno, a ten pan nie przekraczał 3 minut.
Zaprotestowałam, że w przepisach jest mowa o 1 min. a nie 3 min. - dyżurny stwierdził, że to i tak było na prywatnej posesji więc te ograniczenia nie dotyczą postoju na własnym terenie.
Ja na to, że ograniczenia dotyczą terenu zabudowanego a nie określają czy to jest na parkingu publicznym czy prywatnym - p.strażnik stwierdził, ze nie mogą interweniować na prywatnym terenie.

Ja na to - a przepisy o ochronie środowiska - przecież SM ma obowiązek interweniować jak ktoś pali śmieci.
Niestety tak się wkurzyłam, że już nie pamiętam odpowiedzi. Wszystko jest nagrane, bo SM i monitoring rejestruje wszystkie rozmowy o czym informuje automat przy połączeniu.

A teraz jak jest w prawie: w terenie zabudowanym nie wolno mieć włączonego silnika ponad 1 min, jeżeli postój nie wynika z warunków ruchu. Mandat karny - 100 zł. Z kolei jeżeli praca silnika pojazdu znajdującego się na postoju powoduje uciążliwości związane m.in. z nadmierną emisją spalin do środowiska, grzywna z tego tytułu może wynieść do 300 zł.

Komu zależy na ochronie środowiska w uzdrowisku? Straży Miejskiej z pewnością nie zależy!!!!

Bez komentarza pozostawiam to - jak strażnik wprowadzał mnie w błąd - co do obowiązujących przepisów.

Kodeks Drogowy – Prawo o Ruchu Drogowym Dz. U. 1997 r.: art. 60 ust. 2 pkt 2 i 3; art. 2 pkt 30.; art. 129b. 1.
Prawo ochrony środowiska Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. z późn. zmian. - art. 379
Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-07 10:44 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (89.66.79.---)
Data: 07 gru 2017 - 10:46:01

A mieszkańców nowego bloku przy Królewskiej skontrolują? Największe mieszkania miały mieć kominki...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.