Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2223242526272829303132-->
Bieżąca strona: 29 z 32
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 09 lis 2018 - 23:06:05


anina
Najlepiej zainwestować 40 000 000 PN w Ratusz i chwalić się ekologicznymi rozwjązaniami ?Ciekawe ile kosztuje rocznie obsługa tych nowoczesnych rozwiązań?. Dziś o koło godz. 19 : 30 jechałam ,rzut beretem od ekologicznego Ratusza ul Szkolną i Skolimowską ,smrud bardzo nieekologiczny .Może jednak nie większość ludzi ma w dupie czystość powietrza , a jedynie włodarze naszej jescze uzdrowiskowej Gmny i Miasta ?

Wydaje mi się, że jednak większość ludzi ma w dupie czystość powietrza = zdrowie, bo w przeciwnym wypadku staraliby się o dopłaty do ekologicznych pieców i nie paliliby oponami, plastikiem czy malowanym, mokrym drewnem. To przecież nie z Ratusza ten "smrud" - jak piszesz ani nie z mieszkań włodarzy - w blokach mają centralne.

A tak przy okazji byłoby dobrze, by nasi pasterze zapoznali się z ekologiczną encykliką "Laudato si" Papieża Franciszka, w której m.in. przedstawia smog jako problem duchowy i grzech. Jeśli nie encyklikę, to niechby przeczytali ten artykuł:
[pl.aleteia.org]
I zamiast bawić się w politykę i doić podatników, wpajali wiernym przemyślenia Ojca Świętego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.220.---)
Data: 10 lis 2018 - 08:14:17



mania
jak piszesz ani nie z mieszkań włodarzy - w blokach mają centralne.
Na Koziej dwa bloki niestety mają ogrzewanie węglowe a bloki są dwupiętrowe więc i pieców też sporo.smileys with beer. I przepraszam maniu , czy Ty masz obsesję na punkcie kościoła ?smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-10 08:19 przez anina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (79.184.56.---)
Data: 10 lis 2018 - 08:34:14

A Burmistrz ze strażą miejską przeczyta uchwałę antysmogową i programy ochrony powietrza i się weźmie do roboty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.220.---)
Data: 10 lis 2018 - 09:05:18

Pan Burmistrz martwi się o dojazd do prywatnych garaży /gdzie też ma swoj garaż na Grapie /a nie o czystość powietrza na zadupiu. Trzeba dbać o swój elektorat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (79.184.56.---)
Data: 10 lis 2018 - 11:51:46

Brawo nasze władze. Zostały zauważone przez Warszawa Bez Smogu / Polski Alarm Smogowy.

link Warszawa Bez Smogu - Facebook

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 10 lis 2018 - 11:59:01


anina


mania
jak piszesz ani nie z mieszkań włodarzy - w blokach mają centralne.
Na Koziej dwa bloki niestety mają ogrzewanie węglowe a bloki są dwupiętrowe więc i pieców też sporo.smileys with beer. I przepraszam maniu , czy Ty masz obsesję na punkcie kościoła ?smiling smiley

coś mi się obiło o uszy albo oczy, że ma być w tych blokach wprowadzony inny system ogrzewania, może to było tu - W planie gospodarki niskoemisyjnej: [www.konstancinjeziorna.pl], ale nie mam teraz czasu czytać.

Jesli chodzi o relacje z Kościołem, to czasem żal słuchać tego co mają niektórzy księża do powiedzenia. Na szczęście bywają wśród nich mądrzy pasterze jak Ojciec Święty Franciszek, Dominikanie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 10 lis 2018 - 12:24:55

Znalazłam w programie KWW Konstancin Jutra
[www.konstancinjutra.pl]

Okręg III
9. Budowa lokalnych kotłowni i sieci centralnego ogrzewania dla osiedli Porąbka, Kozia i Brzozowa.

jest też mowa o blokach w okręgu II.

6. Budowa lokalnej kotłowni i sieci centralnego ogrzewania dla budynków Mirkowska 48 numery od A do E,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 10 lis 2018 - 15:07:07

Nasi strażnicy miejski razem z urzędnikami i Burmistrzem na czole powinni iść się doszkolić w kwestii smogu. Mam wrażenie, że poziom wiedzy jest zatrważająco niski lub właściwie zerowy. Zresztą w innych dziedzinach nie jest lepiej biorąc po uwagę brak nadzoru i beznadziejną jakość wykonawców gminnych inwestycji.

Jak czytam, że są zasoby gminne - komunalne/ socjalne, które są nadal ogrzewane kopciuchami to mi się słabo robi. Co robił Burmistrz przez ostatnie 8 lat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (79.184.193.---)
Data: 11 lis 2018 - 08:11:21

A jak tam wygląda Program Ograniczania Niskiej Emisji dla gminy Konstancin-Jeziorna?

Tak tylko przypomnę:

Urząd Marszałkowski
Zgodnie z programami ochrony powietrza obowiązującymi w województwie mazowieckim obowiązek określenia Programów Ograniczania Niskiej Emisji (dalej: PONE), do 31 grudnia 2018 r., mają samorządy gminne właściwe dla gmin, na terenie których stwierdzono występowanie przekroczeń poziomów dopuszczalnych pyłu zawieszonego PM10 i pyłu zawieszonego PM2,5.

link

Uprzedzę pytania, tak musimy. Nie, Program Gospodarki Niskoemisyjnej to nie jest to samo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.220.---)
Data: 12 lis 2018 - 20:11:58


mania
Znalazłam w programie KWW Konstancin Jutra
[www.konstancinjutra.pl]

Okręg III
9. Budowa lokalnych kotłowni i sieci centralnego ogrzewania dla osiedli Porąbka, Kozia i Brzozowa.

jest też mowa o blokach w okręgu II.

6. Budowa lokalnej kotłowni i sieci centralnego ogrzewania dla budynków Mirkowska 48 numery od A do E,
Mam nadzieję,że Burmistrz dotrzyma słowa ,ma takie małe zadłużenie Gminy ,to powinien mieć sirodki na zrealizowanie potrzeb mieszkańców .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 12 lis 2018 - 23:42:51


Hammer
A jak tam wygląda Program Ograniczania Niskiej Emisji dla gminy Konstancin-Jeziorna?

Tak tylko przypomnę:

Urząd Marszałkowski
Zgodnie z programami ochrony powietrza obowiązującymi w województwie mazowieckim obowiązek określenia Programów Ograniczania Niskiej Emisji (dalej: PONE), do 31 grudnia 2018 r., mają samorządy gminne właściwe dla gmin, na terenie których stwierdzono występowanie przekroczeń poziomów dopuszczalnych pyłu zawieszonego PM10 i pyłu zawieszonego PM2,5.

link

Uprzedzę pytania, tak musimy. Nie, Program Gospodarki Niskoemisyjnej to nie jest to samo.

Przejrzałam pobieżnie założenia PONE, Kcin jest na liście gmin, które muszą ten program opracować. TROCHĘ NA POCIESZENIE (choć wiem, że marne to pocieszeniesad smiley) i wynotowałam sobie o ile należy zmniejszyć ilości pyłów w Waw i Otwocku, te miasta biją rekordy

najpierw stolica (aglomeracja) PM10 - aż o 539,68 Mg/rok i podobnie PM 2,5 - 528,70 Mg/rok (chyba jednak samochody sporo dokładają do smogu)

teraz Otwock ----------------------PM10 -------- 136,80 Mg/rok---------------PM 2,5 - 134,70 Mg/rok

a nasz Kcin "tylko"----------------PM10-------------3,02 Mg/rok---------------PM 2,5 -----2,97 Mg/rok

najmniej Raszyn ----------------- PM10-------------0,90 Mg/rok---------------PM 2,5 -----0,88 Mg/rok - może nasi urzędnicy zapytaliby jak oni to zrobili?

Dalej jest jeszcze ciekawsze, bo podane jest w tabelach o ile zmniejsza się emisja po zastosowaniu rożnych rozwiązań - ciekawe nie tylko dla urzędników, ale także dla nas zwykłych śmiertelników/ użytkowników rożnych źródeł ciepła
Może ktoś, kto przeczyta "pójdzie po rozum" i sam (bez bicia) wybierze się do UMiGu, by starać się o dopłatę na wymianę kopciucha.
Polecam tę lekturę. Link podał Hammer.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-12 23:53 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (37.47.21.---)
Data: 13 lis 2018 - 12:31:59

Teoretycznie za palenie mokrym drewnem i kiepskim węglem grożą kary. Ale z-ca Komendanta SM który ma to kontrolować twierdzi że piec ma prawo dymić i już....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.227.---)
Data: 13 lis 2018 - 16:50:16

Rozliczajmy naszego burmistrza za jego działania, a z innych miast/gmin bierzmy przykład, jeżeli robią coś dużo lepiej, tak jak np można mądrze skopiować standardy chodników i dróg rowerowych z Warszawy.

W przypadku Konstancin proponuję obywatelską akcję:
Dzwoń do Straży Miejskiej zawsze kiedy czujesz, że powietrze jest złe.

Będę tak robił, aż mnie SM bardzo polubi ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-13 16:50 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (37.47.21.---)
Data: 13 lis 2018 - 18:03:30

Nie czytałeś linkowane go artykułu? Mieszkańcy są przewrażliwieni, a komin ma prawo kopcić.

Ciekawe jak tam idzie udzielanie odpowiedzi dla Warszawa Bez Smogu /Polski Alarm Smogowy . eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.227.---)
Data: 13 lis 2018 - 19:23:52

Czytałem i ponieważ jesienną porą przy mgle nie mogę otworzyć okien to tą nowiną będę się dzielił z pracownikami SM.
Mają obowiązek sprawdzić.

Chętnie z nimi porozmawiam w te dni kiedy śmierdzi, czy jestem przewrażliwiony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (159.205.218.---)
Data: 13 lis 2018 - 22:09:56


Hammer


Ciekawe jak tam idzie udzielanie odpowiedzi dla Warszawa Bez Smogu /Polski Alarm Smogowy . eye rolling smiley

Możesz jaśniej, kto ma udzielić Warszawie odpowiedzi ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (79.184.227.---)
Data: 14 lis 2018 - 05:59:23

Straż Miejska i Gmina. Nie tyle Warszawie co Polskiemu Alarmowi Smogowemu.

Jak będą odpowiedzi to zapewne poczytamy sobie na Facebooku Warszawa Bez Smogu. A może i stronie Polskiego Alarmu Smogowego.

My się jeszcze konstancińskiego Alarmu nie dorobiliśmy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Policjanci w walce ze smogiem
Wysłane przez: maniamania (159.205.218.---)
Data: 14 lis 2018 - 15:11:57

Większość policjantów wróciła do pracy i wzięli się za kopcące rzęchy, których ostatnio sprowadzono więcej niż w ubiegłych latach

Policjanci będą przypominali kierującym, że szczególnie o tej porze roku dający się we znaki smog, to również "zasługa" zdezelowanych aut emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – stwierdził.
Przedstawiciel KGP wyliczył, że od początku roku w trakcie ośmiu przeprowadzonych akcji mundurowi skontrolowali w całej Polsce niemal 238 tys. pojazdów i zatrzymali ponad 6,8 tys. dowodów rejestracyjnych.
– W tej liczbie przeszło 1500 dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin, a ponad 4200 za inne naruszenia wymagań ochrony środowiska – uściślił.
(...)
Nie jest tajemnicą, że problemem na polskich drogach stają się pojazdy z wyciętym filtrem cząstek stałych DPF.


W Sejmie jest projekt by mandat za wycięty filtr DPF mandat wynosił 5 tys - zarówno dla właściciela pojazdu jak i warsztatu, który filtr "zmodyfikował"

więcej tu: [auto.dziennik.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
A tymczasem w Holandii jest solarna ścieżka rowerowa
Wysłane przez: maniamania (159.205.218.---)
Data: 14 lis 2018 - 18:06:39

Przed chwilą telewizor pokazał ten wynalazek, o którym w Polsce - kraju żarówek OSRAM (nieenergooszczędnych) możemy tylko pomarzyć.

To i owo zapamiętałam:

Ścieżka jest zbudowana z połączonych ze sobą kostek betonowych zawierających moduły krzemowe, które "karmią się" energią słoneczną i nie dość że w nocy świecą, a w zimie rozpuszczają śnieg, to rozświetlają uliczne latarnie, a nadmiar energii odprowadzają do sieci


wiem, że nie ten watek, ale wiążę się z wykorzystaniem czystej energii z ograniczeniem zużycia węgla, którego - jak podaje prasa - w Polsce brakuje i trzeba sprowadzać zza wschodniej granicy >grinning smiley<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-14 18:11 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A tymczasem w Holandii jest solarna ścieżka rowerowa
Wysłane przez: HammerHammer (79.184.227.---)
Data: 14 lis 2018 - 20:15:09

A o ile Toto droższe jest?

W Warszawie mamy już bilboard który pożera zanieczyszczenia z kilku samochodów spośród kilkudziesięciu tysięcy obok przejeżdżają. I chodnik przed wieżowcem który robi to samo.

Mamy w Krakowie wieże antysmogową za kilkaset tysięcy złotych, która faktycznie jest tylko reklamą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2223242526272829303132-->
Bieżąca strona: 29 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.