Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Psy na spacerze .
Wysłane przez: BelineaBelinea (37.7.79.---)
Data: 08 sty 2017 - 14:40:11

Co sądzicie o psach biegających na spacerze z właścicielami bez smyczy w miejscach publicznych .Czy są przepisy regulujące ?Kto w naszej gminie ma prawo karać bezmyślnych opiekunów .Pieniądze mogłyby być przeznaczone na schroniska dla zwierząt .Spotkałam się wielokrotnie z sytuacjami gdzie wołany pies nie reaguje ,a tłumaczenie "on nie gryzie"wcale mnie nie uspakaja .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Psy na spacerze .
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.3.---)
Data: 08 sty 2017 - 15:52:44

A co sądzicie o psich "minach" na chodnikach (((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Psy na spacerze .
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 08 sty 2017 - 16:15:27


Belinea
Co sądzicie o psach biegających na spacerze z właścicielami bez smyczy w miejscach publicznych .Czy są przepisy regulujące ?Kto w naszej gminie ma prawo karać bezmyślnych opiekunów .Pieniądze mogłyby być przeznaczone na schroniska dla zwierząt .Spotkałam się wielokrotnie z sytuacjami gdzie wołany pies nie reaguje ,a tłumaczenie "on nie gryzie"wcale mnie nie uspakaja .

Przepisy lokalne są dosyć jasne - pies ma być na smyczy. Wykroczenie przeciwko tym przepisom to mandat ze strony SM. Tak samo z psimi kupami. Sam zwracałem kiedyś uwagę pewnemu panu na Kopernika, to zarzekał się, że zapomniał woreczka a zwykle sprząta. Niestety życie sobie, a ludziska sobie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Psy na spacerze .
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 08 sty 2017 - 16:44:02

za zimno, żeby SM chodziła po ulicach, to i psy s... bez opamietania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Regulamin utrzymania porządku i czystości o psach
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 08 sty 2017 - 17:23:55

z trudem udało mi się znaleźć Regulamin, który powinien wisieć na głównej stronie gminnego portalu i "walić po oczach". Na szczęście jest niezawodna ciocia google, dzięki której można zobaczyć jakie mieszkańcy (i nie tylko) mają obowiązki, proszę zajrzeć tu: [gamma.infor.pl]

"psie sprawy" skopiowałam niżej

Uchwała nr 288/VII/20/2016 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna
z dnia 1 czerwca 2016r.
w sprawie uchwalenia "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna"


Rozdział VI Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku

§ 15 Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi

1. Utrzymujący zwierzęta domowe mają obowiązek stałego i skutecznego dozoru nad nimi.
2. Utrzymujący zwierzęta domowe są zobowiązani do zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi, a także innych zwierząt.
3. Na terenach publicznych psy powinny być wyprowadzane na smyczy, a zwierzęta agresywne lub mogące stanowić zagrożenie dla otoczenia, również w kagańcach i pod opieką osób dorosłych, które zapewnią sprawowanie nad nimi kontroli.

§ 16 Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku

1. Osoby przebywające ze zwierzętami domowymi na terenach publicznych mają obowiązek bezzwłocznego usuwania odchodów tych zwierząt z miejsc publicznych.
2. Odchody zwierząt należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub pojemnikach na „odpady zmieszane”.
3. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1 i 2 nie dotyczy właścicieli psów asystujących oraz służb korzystających z psów, w trakcie wykonywania zadań służbowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Psy na spacerze .
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.146.---)
Data: 08 sty 2017 - 17:48:00

Rzadko widuję u nas właściciela, który trzyma psa na smyczy. Częściej niż smycz widuję sprzątających właścicieli ale nie sądzę by była to większa ilość niż 1/4-1/3.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-08 17:48 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Psy na spacerze .
Wysłane przez: BelineaBelinea (5.60.64.---)
Data: 09 sty 2017 - 09:35:06

Czy ktoś słyszał ,żeby właściciel psa dostał mandat za nieprzestrzeganie regulaminu ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Pies bez smyczy i kagańca. Kupa na chodniku. opinia Gazety Prawnej
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 09 sty 2017 - 15:09:39


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Psy na spacerze .
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 17 sty 2017 - 16:47:29

ad 1. Uważam, że nie ma nic niewłaściwego w trzymaniu psa beż smyczy, pod warunkiem, ze jest usłuchany. Ad 2, kiedyś szłam z grapy do Jeziorny i nie miałam gdzie wrzucić woreczka z kupą psa, nie było nawet zwykłego kosza, a do tego powinny chyba być specjalne...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Psy na spacerze .
Wysłane przez: maniamania (37.128.8.---)
Data: 17 sty 2017 - 20:20:13

chyba ktoś poszedł po rozum i można wyrzucać do zwykłego kosza, przynajmniej tak piszą SM z Płocka [www.strazmiejska.plock.eu]

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.