Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.102.---)
Data: 27 mar 2017 - 00:46:33

Zbliżają się Święta i w związku z tym w Bomi znów zaczęło się nagabywanie klientów sklepu o dary. Weszłam do sklepu w sobotę po 2 bułeczki a tu zaraz wystartowała do mnie kobieta w sprawie ww. zbiórki. Reakcje ludzi są różne ; jedni udają, że nie widzą zbiórki gdy odchodzą od kasy, inni dają coś na odczepnego. Jestem przeciwniczką tego typu akcji; jeżeli sklep jest taki uczynny to sam powinien dać "biednym" coś ze swoich towarów i nie zawracać głowy klientom, którzy też nie zawsze są zamożni. Wkurza mnie to wymuszanie. Jeżeli ktoś już bardzo chce a Bomi to popiera to bardziej właściwe wydaje mi się postawienie dobrze oznakowanego wózka na produkty w widocznym miejscu ale bez osoby zaczepiającej klientów (ewentualnie niech ta osoba tylko pilnuje wózka zproduktami ale niech nie nagabuje nikogo) i wtedy każdy kto będzie chciał dobrowolnie wrzuci coś do wózka. W związku z tym, ze nie znoszę tego rodzaju wymuszania na okres do Świąt po zakupy "przenoszę się" do innych sklepów w Jeziornie. A swoją drogą to ciekawe dlaczego to zawsze Bomi uczestniczy w takich akcjach? Czy nie należy pomóc biednym z naszych podatków, które co miesiąc płacimy i Gmina sporą część tych pieniędzy dostaje? Po co budować ratusz za miliony skoro mieszkańcy Gminy głodują? Najpierw trzeba nakarmić głodnych ; uszczknąć trochę z tych pieniędzy przeznaczonych np.. na budowę ratusza .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 27 mar 2017 - 09:14:57

Właściciele Bomi (dwóch braci) kręcą się często po sklepie. Może warto do nich skierować swoje uwagi?
Jest to prywatny sklep i właściciele decydują co tam można a co nie (w granicach obowiązującego prawa i przepisów). Jeżeli komuś nie odpowiada to po prostu nie korzysta z tego sklepu lub powinien zrobić j.w.

Gminy bym do tego nie mieszał. A jestem raczej jednym z pierwszych, którzy jeżeli są powody krytykuję rzeczowo rządzących naszą gminą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 27 mar 2017 - 10:33:52

Dajcie spokój.
Nie chcemy - nie uczestniczymy. To wolny kraj.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: trenertrener (178.42.167.---)
Data: 30 mar 2017 - 16:12:45


Klaudiusz
To wolny kraj.

A co z dyktaturą kobiet?
grinning smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: maniamania (159.205.177.---)
Data: 30 mar 2017 - 20:59:20


trener

Klaudiusz
To wolny kraj.

A co z dyktaturą kobiet?
grinning smiley

No właśnie sporo jest ich w rządzie i bardzo pyskatych, stąd Twoje podejrzenia o dyktaturze kobiet sad smiley

PS. A Twoja Małżonka czyta brednie, które wypisujesz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 31 mar 2017 - 14:22:09

Warto też pamiętać, że kiedyś może sami będziemy potrzebować pomocy, a ponoć dobro wraca do człowiekasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: maniamania (159.205.177.---)
Data: 31 mar 2017 - 14:57:13

Masz rację Gosiu. Przecież zachęcający do podzielenia się z potrzebującymi nie okreslaja jaki to ma być dar - myślę że może to być np.lizak, czy torebka mąki. Komuś sprawi radość, a my tez możemy mieć satysfakcję.

Ktoś powiedział, że darowanie czegoś komuś jest równie przyjemne jak otrzymanie podarunku, więc co nam szkodzi - od jednego lizaka budżet domowy nie padnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: olaola (78.8.81.---)
Data: 31 mar 2017 - 18:51:05

myślę, że Kasandra nie skąpi lizaka, ale mierzi ją nachalna forma EGZEKWOWANIA tegoż

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zbiórka "dla biednych" w Bomi
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.228.---)
Data: 01 kwi 2017 - 13:09:53


ola
myślę, że Kasandra nie skąpi lizaka, ale mierzi ją nachalna forma EGZEKWOWANIA tegoż
A jaka to różnica ,chcę to daję ,nie to nie daję i po co te wywody na temat formy, ważna jest intencja i nie sądzę aby właściciel Bomi miał coś złego na myśli .Taki mial pomysł na nagłośnienie zbiórki i tyle.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.