Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Zmiana uchwały - plan zagospodarowania przestrzennego Kawęczyna Zachodniego
22 maj 2017 - 11:28:45
Witam,
w projektach uchwał na kolejną sesję RM jest projekt uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr 473/VII/28/2017 z dnia 29 marca 2017r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kawęczyna Zachodniego etap 1. Napisano: " W treści załącznika Nr 2 do uchwały - rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu - nie znalazły się uwagi z pierwszego wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu....w tej sytuacji niezbędne jest uchylenie ww. uchwały a następnie podjęcie nowej uchwały .... po wcześniejszym rozstrzygnięciu wszystkich uwag nieuwzględnionych przez Burmistrza." Czy Ktoś może wytłumaczyć o co chodzi?
Re: Zmiana uchwały - plan zagospodarowania przestrzennego Kawęczyna Zachodniego
22 maj 2017 - 21:23:43
Z opisu jasno wynika... Chodzi o to, że władze gminy, które wydają setki tysięcy (z naszych podatków) na obsługę prawną, nie dopilnowały procedury i doprowadziły do uchwalenia planu niezgodnie z prawem. Żaden z (bez)radnych, też nie zauważył. Widać jak bardzo przejmują się uwagami zgłaszanymi przez mieszkańców.
Praktycznie wszystkie uwagi zgłoszone przez obywateli, a nie uwzględnione w projekcie planu przez burmistrza, Rada Miejska zwyczajowo odrzuca jak leci. Tym razem zapomnieli o tym. Gdyby tak zostało, a wojewoda uchwały by nie uchylił, to byłyby podstawa do kwestionowania ważności planu w sądzie, oczywiście przez odpowiednio ważnego wnioskodawce, bo pozew zwykłego Kowalskiego przedstawiciel nadzwyczajnej kasty z marszu oddali.

Teraz uchylą, po czym odrzucą wszystkie uwagi plebsu, a później uchwalą to samo jeszcze raz. Nikt konsekwencji nie poniesie, ani tym bardziej nikomu nie będzie wstyd.
Re: Zmiana uchwały - plan zagospodarowania przestrzennego Kawęczyna Zachodniego
23 maj 2017 - 16:34:26
Czasami celowo może być coś przeoczone. Może miało to jakiś cel.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 34
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017