Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: lilkalilka (159.205.245.---)
Data: 14 cze 2017 - 11:27:03

Witam wszystkich zainteresowanych jedynie profesjonalnie prowadzonymi zajęciami tanecznymi dla seniorów. w Konstancinie Jeziornie - KANTATA.

Jakkolwiek " taneczne" to brzmi szumnie, są to jednak jedyne w Konstancinie zajęcia taneczne dla osób "60 +" , i nie tylko , z uwzględnieniem podstaw metodyki nauczania podstawowych elementów tanecznych ,w których duży nacisk kładę na uruchamianie oraz kształcenie pamięci ruchowej , orientacji przestrzennej , przypominanie i przyswajanie podstawowych pojęć z zakresu podstaw muzyki oraz agogiki.

Ponieważ jestem wieloletnim choreografem i profesjonalistą ( www.etiuda.waw.pl ) , któremu obce są tzw. chałtury (www.etiuda.waw.pl ), nie mam zwyczaju łączyć osoby zaawansowane z początkującymi i zamierzam od września otworzyć nową grupę, właśnie początkującą.
Moim celem jest nie tylko zabawa w taniec, ale poprzez taniec i mini układy przestrzenne - ćwiczenie pamięci w wielu aspektach , refleksu, nauka zapamiętywania rysunku przestrzennego , rozróżniania metrum utworów muzycznych oraz fraz , poprawa kondycji szczególnie "zaniedbanych" grup mięśni - amortyzatorów a także podstawy ( naturalnie w zakresie dostępnym dla uczestników) techniki tańca klasycznego Waganowej ze szczególnym uwzględnieniem aplombu , a to wszystko do wykorzystania na użytek prywatny uczestników moich zajęć - głównie dla poprawienia estetyki własnego , codziennego poruszania się.

Jak więc Państwo widzą, nauka elementów tańca towarzyskiego i charakterystycznego nie tylko nie jest celem podstawowym , ale ma służyć poprawie sylwetki oraz ogólnej estetyki postawy i ruchu.
Jak zapewne Państwo zorientują się na podstawie mojej strony internetowej , nie mam na celu budowanie sobie popularności ani sukcesów przy pomocy pokazów "tanecznych" ludzi starszych, gdyż takowe sukcesy odnoszę w całkiem sporych ilościach z moimi młodymi grupami tanecznymi ( zawodowa ETIUDA, SONATA - www.etiuda.waw.pl )
Mam pełną świadomość ,że uczestnicy a zwłaszcza uczestniczki mojej grupy KANTATA , którą założyłam 4 lata temu nie palą się do występów publicznych choćby ze względu na świadomość nie zawsze super atrakcyjnej sylwetki i nie zawsze najlepszej pamięci (ja nigdy nie pozwoliłabym sobie na występie stać przed nimi i "dyrygować ruchem" jak to tylko czasem robię przed małymi dziećmi czy osobami z niepełnosprawnością intelektualną ) , pomimo,że grupa jest "w posiadaniu" ponad 20 minutowej scenicznej składanki choreograficznej najróżniejszych tańców z opracowaniem wspólnym z małymi dziećmi z Sonaty jednego z nich.

Moje zajęcia dla seniorów są nieodpłatne i ja sama zainicjowałam je 4 lata temu jako pierwsze w gminie Konstancin Jeziorna w ramach mojej opłaty za pracę z grupami Zespołu Tańca Artystycznego Sonata , BEZ JAKIEGOKOLWIEK DODATKOWEGO OPŁACANIA MNIE PRZEZ GMINĘ .

Ponieważ jednak sala, na której pracuję z seniorami jest gabarytowo niewielka a czasem trzeba jakiejś uczestniczce poświęcić indywidualnie czas na przyswojenie konkretnego ćwiczenia lub formy , jedynym moim oczekiwaniem jest REGULARNE uczestniczenie ( o wypadkach losowych i trudnościach jestem zawsze informowana)w zajęciach,aby nie zaniżać poziomu grupy oraz LOJALNOŚĆ wobec mnie jako osoby, która robi to społecznie i profesjonalnie.
Atmosfera KANTATY jest dzięki temu, że panie na moich zajęciach nauczyły się śmiać z własnych słabości i niedoskonałości oraz z humorem traktować różne "wpadki" - wspaniała i niepowtarzalna.

Moje zajęcia nie są NIEZOBOWIĄZUJĄCYM KURSEM TAŃCA TOWARZYSKIEGO , ale przy okazji nauki tańca mają na celu poprawić ogólną kondycję ruchową oraz pamięciową osób uczestniczących w nich , no i uczynić tańczące panie - "ładniejszymi na codzień".

Przy okazji zapraszam 18.06 do Warszawy (amfiteatr wolski ) , gdzie akurat konstancińskie zespoły dziecięco młodzieżowe pod moim kierownictwem wytańczyły dla Konstancina - 4 pierwsze miejsca w XXXVII przeglądzie zespołów o zasięgu wojewódzkim.


Lidia Leszczyńska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.189.---)
Data: 14 cze 2017 - 13:27:31

Może Pan Burmistrzowie z Żonami oraz Przewodniczący Rady i pozostali radni któży też zatańczą w Pani zespole i zrozumieją ideę Pani pracy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: lilkalilka (159.205.245.---)
Data: 14 cze 2017 - 14:03:44

Niczego więcej nie pragnę i serdecznie zapraszam (naturalnie do grupy poczatkującej) !
Lidia Leszczyńska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: maniamania (77.253.85.---)
Data: 14 cze 2017 - 16:13:46


anina
Może Pan Burmistrzowie z Żonami oraz Przewodniczący Rady i pozostali radni któży też zatańczą w Pani zespole i zrozumieją ideę Pani pracy smiling smiley

Super pomysł! Taki "urzędowy" Zespół przyda się jakby przyjechał min. Jarosław Zieliński
[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: IzabelaIzabela (94.254.142.---)
Data: 26 cze 2017 - 11:53:17

Na prośbę uczestników zajęć prowadzonych przez Ernesta Kolk poniżej zamieszczam treść pisma skierowanego przez nich do burmistrza Kazimierza Jańczuka:
Szanowny Panie Burmistrzu

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni nagonką, jaką rozpętała na forum publicznym i w mediach pani Lidia Leszczyńska przeciwko prowadzącemu nasze zajęcia Ernestowi Kolk oraz niektórym uczestnikom naszych zajęć, którzy ośmielili się wyrazić swój sprzeciw wobec stosowanych przez nią metod działania.
Publiczne deprecjonowanie zarówno umiejętności jak i wyglądu seniorów przez osobę, która prowadzi zajęcia z tą grupą wiekową świadczy nie tylko o braku kultury, ale przede wszystkim o braku profesjonalizmu. (cyt.: Mam pełną świadomość ,że uczestnicy a zwłaszcza uczestniczki mojej grupy KANTATA , którą założyłam 4 lata temu nie palą się do występów publicznych choćby ze względu na świadomość nie zawsze super atrakcyjnej sylwetki i nie zawsze najlepszej pamięci (ja nigdy nie pozwoliłabym sobie na występie stać przed nimi i "dyrygować ruchem" jak to tylko czasem robię przed małymi dziećmi czy osobami z niepełnosprawnością intelektualną /pisownia oryginalna/).
Jako uczestnicy zajęć prowadzonych przez Ernesta Kolk jesteśmy pod wrażeniem jego profesjonalizmu, skuteczności stosowanych przez niego metod nauki oraz atmosfery, jaką potrafi stworzyć podczas zajęć. Cieszymy się, że do prowadzenia naszych zajęć udało się pozyskać osobę, która rozumie ideę pracy z seniorami – jego celem nie jest uczynienie z nas mistrzów tańca towarzyskiego, ale aktywizacja ruchowa w najlepszy z możliwych sposobów. Taniec nie tylko poprawia kondycję, koordynację, ale też wpływa na poprawę pamięci, podnosi poziom endorfin, co przekłada się na poprawę nastroju, chęci do życia a co za tym idzie stanu zdrowia.
Sposób prowadzenia zajęć sprawia, że nikt nie czuje się gorszy, nikt nie jest oceniany, krytykowany. Atmosfera akceptacji, wspólnej zabawy i radości, jaką daje wspólny taniec przyniosła efekty. Podniosła się nasza samoocena, zwiększyła wiara we własne możliwości i pewność siebie.
Co cieszy nas szczególnie, prowadzący zajęcia nie odcina się od nas, nie wstydzi się występować z nami, nie robi tragedii z drobnych pomyłek. Dzięki takiemu podejściu nawet ci najbardziej nieśmiali nabrali dystansu do siebie i z radością bawią się podczas wspólnych występów.
Przede wszystkim Ernest Kolk jest fachowcem - rzeczywiście nauczył nas tańca. Po występie podczas Dni Konstancina do wspólnej nauki tańca z nami zgłosiło się tylu chętnych, że nie mogli się pomieścić na dechach - część musiała tańczyć na trawie.
O wysokim profesjonalizmie i skuteczności najlepiej świadczy fakt, że pierwszy publiczny występ daliśmy po niespełna pół roku od rozpoczęcia zajęć. Pani Lidia Leszczyńska, której grupa seniorów funkcjonowała już od ponad 2 lat odmówiła, twierdząc, że ma zbyt mało czasu na przygotowanie (6 tygodni) – dla nas okazało się to wystarczające aby przygotować układ 4 tańców.
Do tej pory uczestniczyliśmy już trzykrotnie w przeglądzie twórczości seniorów „Wrzosowiska”, trzykrotnie braliśmy udział w WOŚP a ostatnio podczas Dni Konstancina, gdzie porwaliśmy do wspólnej zabawy zgromadzoną wokół publiczność.
Dowodem na potrzebę tak prowadzonych zajęć są kolejni zgłaszający się chętni. Nie możemy ich przyjmować nie „z uwagi na dobro grupy oraz realizowanie systematyczne programu choreograficznego” (jak pani prowadząca Kantatę), ale ze względu na ograniczoną powierzchnię sali. Z nadrobieniem braków u nowego członka instruktor prowadzący nasze zajęcia radzi sobie świetnie.

W związku z rozpowszechnianymi przez panią prowadzącą grupę Kantata informacjami godzącymi w nas jako uczestników zajęć Grupy ER-nesta oraz podważającym kompetencje prowadzącego te zajęcia Ernesta Kolk zwracamy się do Pana Burmistrza o ustosunkowanie się do podawanej publicznie przez panią Lidię Leszczyńską informacji jakoby jedynymi profesjonalnie prowadzonymi zajęciami dla seniorów były jej zajęcia.
Cytat - „Witam wszystkich zainteresowanych jedynie profesjonalnie prowadzonymi zajęciami tanecznymi dla seniorów. w Konstancinie Jeziornie - KANTATA.
Jakkolwiek " taneczne" to brzmi szumnie, są to jednak jedyne w Konstancinie zajęcia taneczne dla osób "60 +" , i nie tylko , z uwzględnieniem podstaw metodyki nauczania podstawowych elementów tanecznych ,w których duży nacisk kładę na uruchamianie oraz kształcenie pamięci ruchowej , orientacji przestrzennej , przypominanie i przyswajanie podstawowych pojęć z zakresu podstaw muzyki oraz agogiki.” (pisownia oryginalna)

Liczymy na uszanowanie dotychczasowych osiągnięć i efektów jakie dla seniorów dają zajęcia Grupy ER-nesta i pozostawienie ich w stałym harmonogramie zajęć GOSiR jako jednej z najskuteczniejszych form aktywizacji ruchowej, mentalnej i społecznej seniorów. Uważamy, że seniorzy naszej gminy powinni mieć możliwość wyboru, nie wszystkim odpowiada formuła przyjęta przez panią Leszczyńską, nie wszyscy chcą zostać mistrzami, niektórzy, a jest ich większość, chcą po prostu cieszyć się wspólną aktywnością.

Mamy również nadzieję, że zostaną stworzone możliwości korzystania z zajęć w Grupie ER-nesta dla innych mieszkańców poprzez utworzenie kolejnej grupy, ponieważ sala nie pomieści więcej osób w dotychczas istniejącej grupie.

Członkowie Grupy ER-nesta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: lilkalilka (94.254.130.---)
Data: 27 cze 2017 - 21:57:56

No cóż : uderz w stòł, nożyce się odezwą......I się odezwały....:-):-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: maniamania (77.253.85.---)
Data: 27 cze 2017 - 23:02:10

Ale o co chodzi???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: lilkalilka (94.254.163.---)
Data: 28 cze 2017 - 03:26:03

O dość nieudolną manipulację. Proszę przeczytać moje wcześniejsze wpisy w tym temacie na obu forach.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Profesjonalne zajęcia taneczne dla seniorów KANTATA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 cze 2017 - 10:51:20

Proponuję poświęcić tematowi jeden wątek, bo dwa - robi się zamieszanie.

Zapraszam do tego: [www.konstancin.com]




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty