Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 16
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 lis 2017 - 13:04:35

Ma być niby nowa linia autobusowa - 339. Metro Wilanowska-Wilanów-Powsin-Metro Kabaty. 710, 742 i 724 na Kabaty.
I nieco więcej informacji:
[scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.138.---)
Data: 15 lis 2017 - 17:14:09

Mam nadzeje, ze.nikt nie wpadnie na to, ze mieszkaniec Konstancina chcacy jechac do Wilanowa musi jechac do Metra Kabaty i pozniej jechac 339....;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 lis 2017 - 17:24:36

Może się przesiąść na Korbońskiego, jak sądzę - kwestia przejścia przez jezdnię.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 lis 2017 - 17:25:36

Aż tak to może nie ale do Borowej lub do Powsina trzeba będzie już prawdopodobnie jechać. Mało wiemy ale pewnie nasz Burmistrz walczy jak lew i w zasadzie nie wychodzi z siedziby ZTM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (77.254.108.---)
Data: 15 lis 2017 - 18:27:56

Czasem wychodzi z ZTM i kontaktuje się z burmistrzami gmin ościennych zamieszanych w sprawy autobusowe, i tak wstępnie ustalono:

710 do Kabat
724 do Kabat, ale o 100% zwiększona częstotliwość - akceptacja burmistrza Piaseczna
742 do Wilanowa - choć burmistrz Góry Kalwarii się jeszcze waha
700 do Dw.Centralnego - zwiększona częstotliwość
139 do Kabat

W przyszłym tyg. powinno się na gminnej stronce pojawić zaproszenie do konsultacji - podobnych jak ws. busików "L" i dopiero ich wynik będzie wiążący dla burmistrza i ZTM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (31.0.80.---)
Data: 15 lis 2017 - 18:29:02

O co ten nasz kochany Burmistrz może walczyć? Nie przecież w ogóle nie orientuje się czego oczekują mieszkańcy. ZTM to 'urobi' na swoją modłę i tyle z tego będzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.41.---)
Data: 15 lis 2017 - 19:40:11


mania
... W przyszłym tyg. powinno się na gminnej stronce pojawić zaproszenie do konsultacji - podobnych jak ws. busików "L" i dopiero ich wynik będzie wiążący dla burmistrza i ZTM

Gdzie są twarde dane dot. obecnego obciążenia linni i stymulacji po planowanych zmianach.

Czas na konsultacje był dawno temu, a nie w chwili kiedy na Kabatach są prace budowlane - to dowód ze decyzje zapadły.
Decyzje zapadły poza nami, obecne konsultacje co najwyżej dadzą efekt zasłony dymnej, a ewentualne korekty to papierek lakmusowy.



Gdzie są radni !?!
Na kogo mam zagłosować w 2018

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (176.221.122.---)
Data: 15 lis 2017 - 20:36:45

mialo byc tak pieknie ....a bedzie jak zwykle - beznadziejnie. Bardzo mnie dziwi to, ze jedna z najbogatszych gmin w Polsce nie moze sobie pozwolic na ulatwienie zycia mieszkancow w postaci potrzebnych inwestycji!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (87.205.243.---)
Data: 15 lis 2017 - 20:36:59


Bartek
Może się przesiąść na Korbońskiego, jak sądzę - kwestia przejścia przez jezdnię.

Technicznie być może to tylko kwestia przejścia przez jednię. ZTM płacze, że jest za mało taboru do dyspozycji i już niemal wprost mówią, że kursów będzie mniej niż więcej. O ile w dzień roboczy rano czy po południu ta przesiadka może nie być problemem, o tyle w soboty i święta może być konieczność np. 20 minutowego oczekiwania. Fajna perspektywa szczególnie zimą na tym pustkowiu. Kto zrezygnuje z samochodu na rzecz takiego rozwiązania?



m_wisniewski
Decyzje zapadły poza nami, obecne konsultacje co najwyżej dadzą efekt zasłony dymnej, a ewentualne korekty to papierek lakmusowy.

A spodziewałeś się, że będzie inaczej? Tak było, tak jest i jeszcze przez co najmniej jedną kadencję (a pewnie i dłużej) tak będzie.



m_wisniewski
Gdzie są radni !?!

Na pewno nie stoją na przystankach i nie siedzą (no bo radny stał nie będzie) w autobusach.



m_wisniewski
Na kogo mam zagłosować w 2018

Myślę, że nie masz na kogo głosować. Mam ten sam problem od lat w wyborach samorządowych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.106.---)
Data: 15 lis 2017 - 23:45:32

Napiszę Państwu kilka słów,bo zostałem nieco wywołany do tablicy. Ztm ma pomysł na to,by 710,724,742 jechały do Kabat,zaś autobus wahadło z Grapy do Wilanowa.To nie jest wg mnie złe rozwiązanie i ja osobiście się z nim zgadzam.Proponowane przez ztm rozkłady,ktore swego czasu widziałem,jeszcze nieoficjalnie zakładały,że częstotliwość 710,724 i 742 przy skroceniu tras do Kabat bedzie dawala autobus w zasadzie na ciagu Kabaty-Polna co 10 minut w szczytach,zaś wahadło Grapa-Wilanów da możliwość dojazdu bezposrednio z Konstancina do Wilanowa tym co tam jeżdździć muszą i nie pogorszy oferty.To nie jest złe rozwiązanie.Dla mieszkańców wsi południowych,czy też Góry Kalwarii kierunek pożądany to stacja metra.Swego czasu był wielki zawód z przesunięcia 742 do Wilanowa i teraz mam nadzieję na powrót do dowożenia autobisami linii 742 do Metra Kabaty.Jeżeli robimy nowy autobus z Grapy,to wg mnie lepszym rozwiązaniem jest jego kursowanie do Wilanowa,a 710,724 i 742 do Kabat. 700.zostanie bez zmoan,podobnie jak 725.Patrzę obiektywnie na cała komunikację i rozwiązanie proponowane przez ztm jest wg mnie dobre.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-15 23:51 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (87.205.243.---)
Data: 16 lis 2017 - 00:03:49

700 bez zmian, to też dobre rozwiązanie?



Ostatnio jakoś cicho na temat BUSpasa na Warszawskiej? Burmistrz zrezygnował?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-16 00:07 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.106.---)
Data: 16 lis 2017 - 00:16:47

Jezeli chodzi o 700,to dla mnie ta linia powinna zostac wycofana z odcinka Dworzec Centralny Metro Wilanowska i jezdzic od Metra Wilanowska do Konstancina.W dobie Metra i autobusow,tramwajow niskopodlogowych itp,stanie w korku w al.Niepodległości czy też od Metra Wilanowska do Dolinki Służewieckiej powoduje,że linia ta łapie duże opóźnienia na swej trasie.Kompletnie nie rozumiem jej mitycznego prestiżu zapewniającego dojazd bezpośrednio do uzdrowiska ludziom przyjeżdżającym na Centralny i tutaj na pewno nie podzielam zdania w rej kwestii Pana Burmistrza.Zwiększenie jej częstotliwości jest wg mnie nieosiągalne,gdyż ztm i tak od kilku lat sikcesywnie zmniejsza czestotliwosc tej linii i dając do zrozimienia,że jest to linia dla nich marginalna,nie mająca przełożenia na efektywność komunikacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-16 00:17 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 lis 2017 - 08:24:37

Panie Mariuszu, proszę mi wyjaśnić jedną rzecz.
710 z Powsina do pętli metro Wilanowska z Powsina ma 9,4km. W szczycie popołudniowym pokonuje ten odcinek pewnie w 30 minut a może i dłużej jeżeli w Al. Wilanowskiej i przed Vogla jest młyn. Z Powsina na Kabaty będzie mieć 3,3km i raczej pokona go szybciej niż w 30 minut choć korki na Korbońskiego do Drewny też będą.
Jak dla mnie jest to przesłanka do tego by zwiększyć częstotliwość kursowania tej linii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (157.25.129.---)
Data: 16 lis 2017 - 09:55:57

Jak czesto bedzie kursowal ten autobus duch "wahadlo"? Czy wiadomo cos wiecej na ten temat? Kiedy on wystartuje, gdzie bedzie jego petla w Konstancinie? Jaki bedzie jego numer?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.98.151.---)
Data: 16 lis 2017 - 10:10:33


Mario
Napiszę Państwu kilka słów,bo zostałem nieco wywołany do tablicy. (...) Patrzę obiektywnie na cała komunikację i rozwiązanie proponowane przez ztm jest wg mnie dobre.

Dla mnie prywatnie proponowane zmiany też są wygodne, szczególnie, że jest pomysł na zwiększenie częstotliwości 724.
Ale po to powinny być zrealizowane szerokie konsultacje, odpowiednio podparte wyliczeniami, aby nie opierać się na subiektywnych, indywidualnych przypadkach.



Uważam, że sposób organizacji komunikacji zbiorowej jest jednym z najważniejszych punktów do omówienia/skonsultowania, bo bardzo wpływa na funkcjonowanie gminy.
Stąd szczególnie ważne jest "przyjazna" komunikacja zbiorowa - szczególnie, jeżeli chcemy ograniczyć liczę samochodów osobowych.

Każdy z mieszkańców z korzysta z "jakiejś" komunikacji na co dzień tzn. idzie na piechotę, jedzie rowerem, samochodem lub autobusem - a to powinno się uzupełniać.
Stąd na całość trzeba mieć spójny pomysł i systematycznie go realizować - jedna linia elektryczna nic tu strategicznie nie zmieni ...



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-16 10:12 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.106.---)
Data: 16 lis 2017 - 11:25:41


Mixiorek
Panie Mariuszu, proszę mi wyjaśnić jedną rzecz.
710 z Powsina do pętli metro Wilanowska z Powsina ma 9,4km. W szczycie popołudniowym pokonuje ten odcinek pewnie w 30 minut a może i dłużej jeżeli w Al. Wilanowskiej i przed Vogla jest młyn. Z Powsina na Kabaty będzie mieć 3,3km i raczej pokona go szybciej niż w 30 minut choć korki na Korbońskiego do Drewny też będą.
Jak dla mnie jest to przesłanka do tego by zwiększyć częstotliwość kursowania tej linii.

Sprawa jest dość prosta do wyjaśnienia.Za dodatkowe kursy na kazdej z tych linii placic musza gminy 724 i 710 Piaseczno i Konstancin,zas za 742 Gora Kalwaria i Konstancin.Ztm pokrywa koszty od granicy z Warszawa,a zatem nawet jesli przesylaja oferte ze zwiekszona czestotliwoscia w zwiazku z zaoszczedzeniem wozokilometrow,to i tak obie gminy w kazdym przypadku musza wyrazic na to zgode,a budzety nie sa z gumy.Wieksza ilosc kursow to wieksze pieniadze do wydania,a to z kolei wymaga ich rezerwacji w budzecie.Kwestia dyspozycyjnosci taboru jest to drugorzedna kwestia.Ztm skraca koszty po swoim terenie warszawskim,zas nie ma to przelozenia na gminy pozostale.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.106.---)
Data: 16 lis 2017 - 11:34:14


erykmalinowski
Jak czesto bedzie kursowal ten autobus duch "wahadlo"? Czy wiadomo cos wiecej na ten temat? Kiedy on wystartuje, gdzie bedzie jego petla w Konstancinie? Jaki bedzie jego numer?

Poki co wiadomo o petli,ze bedzie zamiast parkingu przy poczcie na Grapie,zas reszta kosztow,kursow,numeracji itp. jest mi jako radnemu nie znana.Zadne informacje do rady nie zostaly przekazane.

Burmistrz obiecal konsultacje i pewnie je zrobi. W konsutacjach dotyczacych L-ek obecny byl przedstawiciel Ztmu,ktory mial wykaz ilosci pasazerow jezdzacych poszczegolnymi L-kami z poszczegolnych przystankow,oraz na bieżąco reagował na propozycie mieszkancow analizujac za i przeciw
Wg mnie konsultacje byly.merytoryczne (a nie bicie piany) i mam nadzieje na takie w kwestii zmian tras siedemsetek.Na konsultacjach w sprawie L-ek bylo z 15 osob w tym ja jako jedyny radny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-16 11:34 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.106.---)
Data: 16 lis 2017 - 11:46:26


czaknoris
Ostatnio jakoś cicho na temat BUSpasa na Warszawskiej? Burmistrz zrezygnował?

Napiszę enigmatycznie....trwają analizy.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 lis 2017 - 13:44:33

Wy marudzicie, burmistrz jest doskonały a wszystkiemu winien ten komuch Kaczyński (że tak pojadę Manią).

[www.konstancinjeziorna.pl]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (78.10.39.---)
Data: 16 lis 2017 - 14:17:32


Mario
Jezeli chodzi o 700,to dla mnie ta linia powinna zostac wycofana z odcinka Dworzec Centralny Metro Wilanowska i jezdzic od Metra Wilanowska do Konstancina.W dobie Metra i autobusow,tramwajow niskopodlogowych .

z moich doświadczeń i obserwacji - ten autobus naprawdę jest wykorzystywany przez rodziny osób niepełnosprawnych odwiedzające pacjentów Wierzejewskiego i Długiej bądź dowożących/odwożących ich tam.
Gdy ma się dziecko na wózku inwalidzkim bądź z problemami poruszania się, to te dwie przesiadki plus przejście z metra na autobus i z dworca do metra, to już wysiłek. A tak, przyjeżdżają pociągiem, wychodzą na górę i mają autobus. I to się dla nich liczy, a nie korki...
Zostawcie w spokoju już tę 700tkę, bo gmina i tak za nią nie płaci z tego co pamiętam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.