Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 16
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.43.---)
Data: 18 lut 2018 - 19:49:12

Narzekam, piszę, narzekam, piszę ... to nie mój charakter.

Chcę zebrać podpisy pod petycją dot. zwiększenie częstotliwości kursowania 724 (szczególnie w porze dojazd do szkól/pracy oraz powrotu).

Główna praca to rowiezienie plakatów i petycji.

Jeżeli ktoś może/chce mi pomóc to proszę pisać na priva.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.39.---)
Data: 20 lut 2018 - 03:34:24

Petycja pod zwiększeniem kursów 724?Z mojej wiedzy wynika,że zwiększenie kursowania 724 jest planowane(średnio co godzinę w dzień powszedni i było już wielokrotnie podkreślane przez Burmistrza. Mało tego,Piaseczno również potwierdziło taką wolę(a muszą się zgodzić,bo też do tej linii dopłacają)).Kursowanie do Metra Kabaty powoduje skrócenie czasu przejazdu,oraz także możliwość dołożenia kursów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (188.146.39.---)
Data: 20 lut 2018 - 03:34:57

Petycja pod zwiększeniem kursów 724?Z mojej wiedzy wynika,że zwiększenie kursowania 724 jest planowane(średnio co godzinę w dzień powszedni i było już wielokrotnie podkreślane przez Burmistrza. Mało tego,Piaseczno również potwierdziło taką wolę(a muszą się zgodzić,bo też do tej linii dopłacają).Kursowanie do Metra Kabaty powoduje skrócenie czasu przejazdu,oraz także możliwość dołożenia kursów na ww.linii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 lut 2018 - 08:00:45

Tak właśnie wygląda komunikacja władzy ze społeczeństwem. Nikt nic nie wie. Twardych danych brak.

Z powyższego wnoszę, że skrócenie 710 do Metra Kabaty również spowoduje częstsze kursowanie tej linii? Jak zwiększą się kursy? Czy są znane konkretne rozkłady? Naprawdę niektórzy w społeczeństwie potrzebują twardych danych, tabelek, wyliczeń itp. damy radę to ogarnąć....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 20 lut 2018 - 12:34:52

Zgadzam sie, to samo dotyczy 742, trasa skrocona, wiec moze uda sie zagescic rozklad kursowania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.138.---)
Data: 20 lut 2018 - 16:37:59

Zapowiedzi włodarzy to niestety tylko zapowiedzi, mało tego nigdy nie przekazywane bezpośrednio przez nich, a jedynie powtórzone przez osoby 3cie (łatwo włodarzom powiedzieć, że oni nic nie obiecywali).

Na dziś twarde fakty:
1. miałby być konsultacje społeczne - nie było (lub prawie nie było),
2. nie było nigdy pokazanych żadnych wyliczeń, a na 100% są takie w ZDM. (Sprawna komunikacja zbiorowej do W-wy jest dla mnie nawet ważniejsza niż rozbudowa drogi 721)
3. infografika wskazuje na brak zmian w częstotliwości.


Z mojej strony widzę 2 podejścia do petycji:
1. petycja bardziej ogólna, szeroko zbierane podpisy w KJ
a. wnioskująca o przeprowadzenie konsultacji w zakresie całościowego podejścia do komunikacji Warszawa - KJ
- dojazd do Wilanowa,
- częstotliwość kursowania wszystkich linii,
- organizacja eLek (jako linii lokalnej oraz dowozu do linii podmiejskich)
- linia nocna do KJ z metra
b. w tej opcji potrzebuję dużego wsparcia. Nie będę robił roboty za ludzi, którzy biorą wynagrodzenie.

2. petycja mała, podpisy zbierane z okolic DW 721
- zwiększenie częstotliwość kursowania linii 724 (szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych)
Załatwiam dla mnie najbardziej gorący temat i działam mniej lub bardziej sam.
W najgorszym przypadku zrobię coś sam. Nie będę zasuwał za cały KJ, a szczególnie ludzi, którzy biorą wynagrodzenie za pracę dla lokalnej społeczności.

Na razie nikt na priva nie napisał, a takie akcje uczą. Zachęcam
Przypomnę, że 2018 to rok wyborczy i przy działaniu podobnym jak z rozbudową DW721 można wiele osiągnąć.

Do roboty planuję się wziąć z początkiem marca i najpóźniej do początku kwietnia złożyć petycję z podpisami.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-20 16:42 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
częstotliwość 710 i 724
Wysłane przez: maniamania (159.205.249.---)
Data: 20 lut 2018 - 17:12:51

wiadomośc przyslana przez M.Wiśniewskiego


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: częstotliwość 710 i 724
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.235.---)
Data: 20 lut 2018 - 18:15:10

Uzasadniając potrzebę zwiększenie kursów na drodze DW 721.

Liczba realizowanych kursów w dni robocze
- 710 -> 56 kursów,
- 724 -> 13 kursów.

Rano na wysokości skrzyżowania Pułaskiego/Kołobrzeska w kierunku Metra Wilanowska autobus jest o
6.06, 6.49
8.34,
9.53.

Powrót przystanek Wilanów
14.15,
15.46,
16.46,
18.19,
19.45.

Czy taka częstotliwości (a dokładnie tak dobrane godziny odjazdu/przyjazdu) zachęcają do zamiany samochodu na komunikację miejską w celu dojazdu do Wilanowa/Ursynowa?



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-21 00:32 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.205.---)
Data: 13 mar 2018 - 21:48:05

Z opóźnieniem, ale jest już petycja w wersji internetowej.
[www.petycje.pl]

Termin zbierania do końca marca, chyba że będzie konieczne wydłużenie terminu.

Chętnie udostępnię treść petycji w tradycyjnej wersji, jeżeli ktoś chce się zaangażować.
Sam też postaram się podrzucić w kilka miejsce.

Jeżeli czas pozowoli to postaram się załatwić też wsparcie medialne


Michał

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 14 mar 2018 - 21:35:23

proponuje zwiekszyc tez ilosc kursów dla linii 742

Ikona742 - linia strefowa
przystanek: Słomczyn-Szkoła 02 » Wilanów

najbliższy odjazd za 48 min. (22:21)

godz. minuty
4 32
5 36
6 25
7 23
8 13
10 12
12 12
14 13
15 46
16 46
17 52
18 35
20 03 32
22 21
0 31
Rozkład ważn

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.246.---)
Data: 14 mar 2018 - 23:16:28

Dla mnie to jeden z tematów konsultacji/rozmowy.

Jednak trudno będzie do doprowadzić spotkania z ZTM skoro po 24h pod petycją jest jeden głos za.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: majkelmajkel (88.220.161.---)
Data: 16 mar 2018 - 14:45:25

Formularz z petycją nie działa. Ja złożyłem podpis ale nie dostałem maila do potwierdzenia a formularz się zwiesił. W tej sytuacji trudno żeby było więcej.

Już działa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-16 14:47 przez majkel.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Piaseczno news o propozycjach ZTM
Wysłane przez: maniamania (159.205.249.---)
Data: 16 mar 2018 - 20:02:37

[piasecznonews.pl]

ZTM już zaproponował przyszłe trasy autobusów. Wedle jego planów: linie 710 i 742 powinny jeździć do stacji Metra Kabaty według dotychczasowych rozkładów, 724 – do Kabat, ale częściej w dni powszednie, 700 powinna kursować tak jak obecnie (do Dworca Centralnego). Największe zmiany miałyby przejść trasa i rozkład linii 139. ZTM chce, żeby wyruszała z osiedla Grapa, docierała do Metra Wilanowska i tylko czasem zajeżdżała przed Ogród Botaniczny PAN.

jest także wzmianka i link do petycji Michała Wiśniewskiego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piaseczno news o propozycjach ZTM
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.215.---)
Data: 17 mar 2018 - 12:21:21

Przeczytałem stanowisko Pana Burmistrza.
Z przykrością stwierdzam, że Pan Jańczuk nie rozumiem społeczeństwa obywatelskiego.

Dodatkowo kiedy były konsultacje z mieszkańcami w KJ? Nie proszę o kolejne konsultacje, proszę o PIERWSZE z mieszkańcami.

Jednocześnie nigdy Pan Burmistrz nie przedstawił swojej propozycji organizacji komunikacji zbiorowej (za wyjątkiem autobus elektrycznego).



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-17 12:23 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piaseczno news o propozycjach ZTM
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.3.---)
Data: 27 mar 2018 - 14:45:51

W internecie podpisów pod petycją na dziś jest 50 plus nieznana ilość z rozwiezionych niedawno kopii papierowych,.
Zbieram podpisy do 15 kwietnia.

Będę zobowiązany za przekazanie znajomy informacji o petycji przez osoby, które ją popierają.

Niezdecydowanym chcę zwrócić uwagę, że rozpoczęte właśnie pracy przy obwodnicy autostradowej koło Bricomana dadzą we znaki osobom korzystającym z samochodu w dojazdach do Warszawy.
W takim scenariuszu wygodna komunikacja będzie super alternatywą.

Michał



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-27 14:48 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.231.---)
Data: 29 mar 2018 - 07:40:16

A w jaki sposób ta komunikacja zbiorowa ominie korki?

{ zmienili ustawienia świateł - korek po horyzont }

Jeżeli autobus szybciej będzie jechał przez Kabaty to i wielu kierowców wybierze tą trasę.

Autobus ciągle nie jest alternatywą a jedynie koniecznością dla mieszkańca. Dopóki wożą nas tym jak bydło to tak będzie.

Piszę jako osoba dojeżdżająca kiedyś autobusem od niedawna samochodem. Komfort w aucie jest nieporównywalny. Mam zawsze miejsce siedzące, a w autobusie z Polnej o 6 rano miałem je tylko od święta. Nie jest mi gorąco i w przeciwieństwie do autobusu nie pocę się że współpasażerami. Nie stoję po kilkanaście minut na przystanku aby autobus raczył przyjechać niezgodnie z rozkładem. Jadę ponad dwa razy krócej.

Ostatnio w warszawskiej Wyborczej czytelniczka stwierdziła, że do podmiejskich pociągów nawet drobnoustroje się nie zmieszczą...

Koleżanka z Mińska Mazowieckiego pociągiem szybciej i bardziej komfortowo dojeżdża do Warszawy niż potem autobusem kawałek po Warszawie. Pod warunkiem że się wciśnie w 2 lub 3 autobus...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.7.---)
Data: 29 mar 2018 - 08:17:10


Hammer
A w jaki sposób ta komunikacja zbiorowa ominie korki?

{ zmienili ustawienia świateł - korek po horyzont } ...

Na to nie wpłynie.

Ale tam gdzie ja mieszkam w ogóle nie mogę rozpatrywać autobusu jako wiarygodnego środka dojazdu do pracy, czy szkoły.
Rano mam 724 około 6.49, a potem 8.34. A autobus czasem nie przyjeżdża lub po prostu ktoś się spóźni.
Są głosy, że 742 też nie jeździ wygodnie dla mieszkańców
Stąd te osoby z konieczności muszą zdawać się na samochód.

Czasem może wystarczą niewielkie zmiany, ale nikt tego nie wie, bo brak dialogu.


ps Rozmawiając z dyr domu aktora dowiedziałem się np. że przez trudności z dojazdem mają problem z wolontariuszami.
Mają sporo chętnych, ale gdy dowiadują się jak wygląda dojazd to rezygnują.
A i mają pisma wysyłane do ZTM z bardzo dawnych lat z prośbą o zmiany w kursowaniu autobusów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (81.219.113.---)
Data: 02 kwi 2018 - 20:54:05

Może nie za bardzo w temacie ten news , ale warto o nim wiedzieć . Są plny odnośnie biletu metropolitarnego [mazowieckie.naszemiasto.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
petycja złożona
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 16 kwi 2018 - 21:54:05


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.211.---)
Data: 16 kwi 2018 - 22:48:12


and
Może nie za bardzo w temacie ten news , ale warto o nim wiedzieć . Są plny odnośnie biletu metropolitarnego [mazowieckie.naszemiasto.pl]

To o co radny Tomasz Nowicki pytał w ankiecie (czy chcesz pierwszej strefy) jest teraz na sztandarach Pana Burmistrza Jańczuka, który zajął już stanowisko w sprawie biletu metropolitalnego i będzie walczył o pierwszą strefę.
[www.kurierpoludniowy.pl]

Jednocześnie na stronie ZTM znalazłem bardzo dobrą informacją dla mieszkańców Marek.
U nich autobusy będą jeździć nawet co 5 min [www.ztm.waw.pl]


W kwestii konsultacji konstancińskich to dziś złożyłem podpisy pod petycję w ZTM, łącznie poprało sprawę 193 osoby.
Mam nadzieję, że jednak decydenci zdecydują się na rozmowę z mieszkańcami (swoimi wyborcami za kilka miesięcy).


Michał



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-16 22:49 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.