Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 11 z 16
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: RenfriRenfri (195.8.101.---)
Data: 17 kwi 2018 - 08:07:09

Jak to jest, że u nas tylko się mówi, obiecuje i nic z tego nie wynika a w innych gminach dzieją się konkretne rzeczy na rzecz usprawnienia komunikacji?
Pierwsza strefa pewnie dopiero od września tuż przed wyborami, żebyśmy pamiętali nazwisko Łaskawcy, "który nam to załatwił"....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.205.---)
Data: 17 kwi 2018 - 09:20:45

Dodzwoniłem się dziś rano do ZTM.

Wnioski z rozmowy:
1. Ich zwyczajem jest przychodzenie na konsultacje, ale zaproszenie musi wyjść od gminy.
2. Linia 724 ma planowane 18 kursów dziennie, zamiast obecnych 13, czyli wzrost o 50%.
Jeżeli dobrze zrozumiałem mniej więcej co godzinę
3. Możnaby inaczej ułożyć kursy autobusów jeżdżących do miasta, ale wymagałoby to zmiany w kierowaniu Lek (przypomnę, że one są całkowicie w gestii gminy).
Jeżeli dobrze zrozumiałem to inna była by rola niektórych Lek.

Moje spostrzeżenia:
A. Na pewno problemem jest brak autobusów do obsługi tras i finanse.
B. W ZTM są alternatywne pomysły, tylko nie ma chętnych do ich wysłuchania.
C. 724 będzie mieć więcej kursów zatem obietnica spełniona. Tylko, że nadal dojazd do szkoły, czy pracy będzie niewygodny, bo kursy co okolo godzinę.
Dla mnie rano rozwiązanie nie akceptowalne, jeżeli autobus wypadnie z rozkładu lub dziecko spóźni się.



Pytanie jak finalnie postąpi Pan Burmistrz?

Ps czy ktoś wie kiedy jest komisja?
Nie znalazłem informacji na stronie gminy



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-17 09:28 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 14 maj 2018 - 07:48:55

Powoli kończy się przebudowa Relaksowej na Kabatach. W przyszłym tygodniu Rosnowskiego ma zostać otwarta. Oficjalnie inwestycja powinna zakończyć się do końca czerwca. Potem może odbiory itp. Burmistrz Ursynowa wspomniał, że ZTM w ciągu tygodnia od informacji o zakończeniu przebudowy może wprowadzić zmiany w komunikacji.

Pytanie - jak w końcu wyglądają zmiany w komunikacji linii 7XX? To jest bardzo zła sytuacja, w której do tej pory nie ma oficjalnych komunikatów o zmianach, częstotliwości kursowania itp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.204.---)
Data: 14 maj 2018 - 13:06:13

Kiedy w pierwszej połowie kwietnia dzwoniłem do ZTM to otrzymałem informację, że:
- ustawowo są 3 miesiące na odpowiedź w sprawie petycji,
- ZTM stara się odpowiadać w ciągu około miesiąca.
Jeżeli tak będzie w naszym przypadku to pismo powinno dojść gdzieś do połowy przyszłego tygodnia, a kiedy tylko przyjdzie to przekaże je forumowiczom.
Alternatywnie będę ponownie dzwonił do ZTM.

Finalnie myślę, że mając odpowiedź w ręku trzeba iść na sesję rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: maniamania (159.205.189.---)
Data: 18 maj 2018 - 23:48:19




Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (77.253.82.---)
Data: 12 cze 2018 - 15:56:46







Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-16 13:00 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.236.---)
Data: 17 cze 2018 - 21:06:21

Łańcuszek szczęscia...;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.209.---)
Data: 17 cze 2018 - 23:46:57

Takimi ogólnymi odpowiedziami na konkretne pytania czuję się robiony w balona, a tego bardzo nie lubię.
Ciekaw jestem jaka oficjalna odpowiedź wróci z gminy.


Mario
Generalnie o petli na Grapie wiadomo tyle,że póki co nie powstanie do czasu zmiany planu dla działki na której ma powstać,gdyż Starostwo to właśnie zakwestionowało.Na ostatniej sesji radni podjeli uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu dla tej działki?więc myślę,że póki co to pobożne życzenia.

Jeżeli zaś chodzi o kursowanie 139 to na ostatniej sesji Burmistrz mówił,że trwają negocjacje w sprawie rozkładu,bo wg Burmistrza za dużo kursów Ztm chciał skierować tylko do krańca Ogród Botaniczny.Ostatecznych ilości kursów do Grapy i do Ogrodu zatem jeszcze nie ma.Wiadomo,że kursy do Grapy będą wg Burmistrza linią o innym numerze niż do Ogrodu,by ułatwić identyfikacje dla podróżnych.

W kwestii pozostaľych linii...710 ma miec o kilka( zapomnialem ile ale chyba 6) wiecej w ciagu dnia.

724 Zwiększona czestotliwosc maksymalnie wykorzystujaca mozliwosci taboru po zmianie trasy (8 kursow więcej w ciagu dnia).

742 będzie po zmianie trasy na Kabaty zwiększona o 2 kursy z 16 do 18 w ciagu dnia.

700 bez zmian w dzień powszedni. W weekendy i święta Ztm chce zmniejszyć ilość kursów.Burmistrz się nie zgadza.Docelowo gdy wejdziemy do 1-wszej strefy 700 zmieni numer na 200.

725 ma nie mieć podjazdów na Stare Kabaty

Tyle było wiadomo na dzień ostatniej sesji i to zostało powiedziane przez Burmistrza.
Chyba informacja od Mario powinna być bardziej w tym wątku, a nie w "Smog, dym, syf w Uzdrowisku"

Powyższe informacje potwierdzają się mniej więcej z tym co przekazano mi nieoficjalnie, telefonicznie przez ZTM.
Uzupełnię, że dodatkowe kursy mają być wtedy kiedy są największe dziur w rozkładzie, czyli w ciągu dnia.

Takie zmiany brzmią dobrze, jeżeli nie wejdzie się w szczegóły, bo w praktyce oznacza brak zmiany.
W kluczowym czasie porannych dojazdów do szkoły/pracy, bo jeżeli nie złapię autobusu na przystanku Kołobrzeska o 6,49 to kolejny jest o 8.34, kto w takim przypadku będzie ryzykował, jeżeli w zapasie nie ma szybko kolejnego kursu?
Podobnie jest z linią 742.
Czemu o tym nie chce rozmawiać burmistrz z mieszkańcami?
Rozwiązań można zarówno szukać dostosowujące rozkłady, czy trasy - zarówno we współpracy z ZTM (linie 7...), jaki i samodzielnie zmieniając charakter eLek.

Piaseczno, Łomianki, Marki mają bardzo sprawną komunikację, w tym nocne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-17 23:47 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.236.---)
Data: 17 cze 2018 - 23:51:52

Jak burmitrz nie chce rozmawiac jak przeciez odbyły sie konsultacje? ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.209.---)
Data: 18 cze 2018 - 00:05:46

Stąd prośba do Pana Burmistrza o szczegóły tych konsultacji ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.85.---)
Data: 18 cze 2018 - 10:37:21

Cytuje „nie da się każdego zadowolić” oraz „ZTM ma swoją wizję” choć „Burmistrz walczy”...
Wyjdzie z tego to co już dawno ustalone tylko poza ogólnym „autobusy do Kabat” nic konkretnego nie oznajmione

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (83.11.187.---)
Data: 26 cze 2018 - 09:32:10

Otrzymałem odpowiedź z ZTM, że nie udostępnią planowanych rozkładów bo nie są finalne i możliwe są zmiany.
Jednocześnie ponownie odsyłają po odpowiedzi do Burmistrza.

Burmistrz jednocześnie też odpowiedział na wniosek.
Odpowiedź jest wyczerpująca
- w części dot. konsultacji to były nimi wywieszenie jesienią ogłoszenia na tablicy urzędu oraz informacja na www.konstancinjeziorana.pl o wnoszenie uwag (60 wniosków + zestawienie z ankiety radnego)
- otrzymałem zestawienie uwag zgłoszonych od mieszkańców
- otrzymałem plany rozkładów jazdy autobusów (całkowicie nieczytelne skany - stąd poprosiłem ponownie o czytelny materiał), materiał jest z ZTM z początku maja


Patrząc z perspektyw na otrzymane dokumenty to urząd zrobił dokładnie to co zaplanował w informacji o ogłoszeniu o konsultacjach i tylko tyle.
Konsultacje były tylko by wypełnić formalny obowiązek, z ogłoszenia o konsultacjach w internecie:
"Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno z Burmistrzem Gminy Konstancin-Jeziorna uzgodnili, że wyrażają zgodę na skróceniem trasy autobusu linii 724 z Metra Wilanowska do Metra Kabaty i maksymalne zwiększenie częstotliwości kursowania tego autobusu, w ramach obecnego taboru zwiększając tym samym środki finansowe na pokrycie tych zmian. Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria i Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna uzgodnili, że częstotliwość kursowania autobusu linii 742 nie zmieni się, zaś nie dokonano uzgodnień ostatecznych, czy przystankiem końcowym będzie Metro Kabaty, czy Wilanów (jak dotychczas). Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna uważa, że linia autobusu 700 powinna zachować swoją dotychczasową trasę z przystankiem końcowym Dworzec Centralny, oraz deklaruje zwiększenie środków finansowych w budżecie Gminy na zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu tej linii w dni robocze."

Chętnie upublicznię otrzymaną odpowiedź, ale liczy kilkanaście stron bez nieczytelnego załącznika.
Proszę o pomoc jak to zrobić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: RenfriRenfri (195.8.101.---)
Data: 26 cze 2018 - 10:59:54

Niektóre gminy podwarszawskie od lipca ruszają z biletem metropolitalnym.
Konstancin oczywiście nie bo Pan Burmistrz Kochany chce Mieszkańcom zrobić dobrze a nawet lepiej i obiecał I strefę dla wszystkich.
Kiedy nie wiadomo - huczne zapowiedzi słyszymy od początku roku. Na razie żadnych konkretów.
Może ktoś z Was ma jakieś świeże informacje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
niestety >grinning smiley< konkrety są
Wysłane przez: maniamania (84.40.211.---)
Data: 26 cze 2018 - 11:35:29

Przykro mi, że sceptycy stracą motyw do narzekania


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.57.---)
Data: 26 cze 2018 - 12:34:30

Klucz to jaki bedzie schemat komunikacji i rozklad jazdy...a tu zero konkretow plus wstrzymanie budowy ukicy na Ursynowie bez ktorej zmiany nie wejda w zycie...
Wiemy, ze nic nie wiemy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: niestety >grinning smiley< konkrety są
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 26 cze 2018 - 14:13:38

Maniu, bilet 1 strefowy to pójście na łatwiznę, załatwienie czegoś, za co i tak zapłaci gmina, podatnicy, a urzędnicy odfajkują "sukces". Podatnicy zapłacą.

Realnym wsparciem byłaby dobra, przemyślana siatka połączeń, ale to już niestety jest wysiłek nie do przerobienia dla urzędników, jak obserwuję temat od jakiegoś czasu. Sami społecznicy nie wystarczą, a gmina nie ma niestety pięciu Nowickich czy Wiśniewskich by wyręczyli gminę we wszystkich działaniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: niestety >grinning smiley< konkrety są
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (83.11.187.---)
Data: 26 cze 2018 - 16:24:10

Dostałem odpowiedź z gminy z rozkładem jazdy (2x pdf).
To kolejne wiele stron, jeżeli macie pomysł jak mogę to prosto upublicznić to proszę o sugestie.

A tak podsumowując to z mojego działania nic realnego się nie zadziało, jedynie co każdy może sobie wyrobić zdanie czy działania naszego urzędu są wystarczające i pasują mu osiągnięte efekty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: niestety >grinning smiley< konkrety są
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.166.---)
Data: 27 cze 2018 - 15:28:14

Miałem chwilę czasu przejrzeć rozkłady 710 i 724
rano 710 będzie kursować co 10-20 min, a 724 co godzinę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: niestety >grinning smiley< konkrety są
Wysłane przez: czaknoris (37.128.13.---)
Data: 28 cze 2018 - 01:38:40


m_wisniewski
rano 710 będzie kursować co 10-20 min

Czyli jak dotychczas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (78.10.39.---)
Data: 31 sie 2018 - 13:42:13

[www.rdc.pl]

"Już ponad trzy miesiące mieszkańcy warszawskiego Ursynowa czekają na kontynuację remontu ulic Rosoła i Relaksowej. 23 maja, gdy inwestycja była prawie gotowa, wojewoda zakazał dalszych prac. Jak tłumaczył, z powodu błędów formalnych w pozwoleniu na budowę.
(...)

Maszyny wrócą więc na plac budowy ponownie najwcześniej w drugiej połowie września"


Czyli tak jak w zeszłym roku, nowa pętla najwcześniej z Nowym Rokiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 11 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.